Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kikikirly


kikikirly
senior tag

Nyitva. :K

(#2) icemad válasza kikikirly (#1) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az eredeti trilógiában minden a helyén volt. Én legalábbis értettem a történetet, a szereplők motivációit, meg úgy an bloc az egészet. Baromi jó filmek voltak. Azok milyen karikát kaptak? Ez az új valami, 7-8 epizód valami borzalom. Azt sem tudom ki kivel van és miért. De már nem is akarom megérteni...

(#3) kikikirly válasza icemad (#2) üzenetére


kikikirly
senior tag

IMDB szerint a Jedi visszatér(1983) is 12-es.Mégis király az egész film.Sithek bosszúja(2005) dettó, és az is elég látványos, szeletelik a droidokat tisztességgel.Lehet azóta szigorítottak a kritériumokon,ami akkor még bele fért,ma már nem.Másrészt a Sithek bosszújába droidokat aprítanak Obiwanék,amik elég együgyűek, a lényeg hogy egyértelműen robotokat darabolnak a fénykardal és nem embert.

[ Szerkesztve ]

(#4) icemad válasza kikikirly (#3) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ez az új valami mégsem a Disney miatt lett szar...Ha régen megtudták oldani, hogy alacsony költségvetésből összehozzák a remek 4. epizódot, akkor ez most miért nem megy kb. végtelen pénztárcával?Totál követhetetlen az egész film...

(#5) kikikirly válasza icemad (#2) üzenetére


kikikirly
senior tag

Az is lehet hogy ezt a korhatár mizériát csak én látom bele.Film többi részénél lehet hogy csak kókler volt a rendező,készítő gárda.Az biztos hogy nincs meg az a feszültség érzet,nem váltja ki belőlem azt a hűha érzést,amit egy jó film megnézése után érzek.Kifejezetten kalandfilmeket nem szoktam nézni,Akció,horror,vagy dráma, ezeket szeretem.
Így aztán nem igazán van tapasztalatom a korhatáros ,,akciófilmekről".Kerülöm őket mint a pestist,amit eddig láttam, mind csalódás volt.Csak hát ugye Star Wars, így aztán meg kellett nézni. :R

(#6) kikikirly válasza icemad (#4) üzenetére


kikikirly
senior tag

Akció jelenetek biztos hogy a korhatár besorolás miatt ilyen semmilyenek.Akkoriba nem is nagyon volt olyan technika amivel a földi harcoknál ki tudták volna ütni a korhatárt.Űrharc pedig megint más tészta,nem olyan közvetlenül mutatja ahogy meghal egy ember,felrobban egy repülő azt viszlát,de nem lyukat üt a páncélján,tépi le a karját a srapnell stb.Halálcsillagon rohamosztagos jelenetek mai szemmel nézve,nem túl acélosak maradjunk annyiba.De akkoriba ennyit tudtak, és nincs meg ez a hülye ha kell ha nem kameraszöget váltunk baromság.90-es évekbe jelentek meg az igazán látványos akciófilmek, számítógépes trükkökeket akkoriba kezdték el nagy számba használni. Még 1983-ba(Jedi visszatér) is eléggé gyerekcipőbe járt a CGI.

,,Követhetetlen az egész film"

Ébredő erő tényleg katasztrófa lett,minden szempontból.
Rogue One viszont elég jó lett,történet vezetés is világos.
Utolsó Jedi,szódával elmegy, bár ha csak egyszer láttad mg tudom érteni ha nem világos minden(hát ha még el is aludtál rajt,nekem sikerült X D).
Másodjára gondolom nem volt kedved megnézni.Nem az évszázad filmje az se. :R

[ Szerkesztve ]

(#7) icemad válasza kikikirly (#6) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az ébredő erő egyszer nézős nekem. Az utolsó jediken nem aludtam be, de nem sokon múlt. Igazából nem is emlékszem a filmre. És ez a gond...

A Zsivány egyes más tészta kicsit. Ott a készítőknek mondhatni szabad kezük volt. Olyan is lett. (szerintem baromi jó) Valahogy ezt kellene átvinni a kilencedik epizódba. A Solot még nem láttam, várom a BR kiadást.

(#8) kikikirly válasza icemad (#7) üzenetére


kikikirly
senior tag

,,A Zsivány egyes más tészta kicsit. Ott a készítőknek mondhatni szabad kezük volt. Olyan is lett. (szerintem baromi jó) Valahogy ezt kellene átvinni a kilencedik epizódba."

Igazat szóltál, Szívemből szóltál. :K ;)

(#9) bambano válasza kikikirly (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Elkezdtem nézni, de félbe kellett szakítanom.
Azóta se folytattam.
Ez mindent elmond.

Zsivány egyes: silány, egyes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Syl válasza kikikirly (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

>Másrészt a Sithek bosszújába droidokat aprítanak Obiwanék

És amikor a film elején Anakin lefejezi Dokut?

Az ébredő erő nekem egy látványos, de sz*r episode 4 copy&paste.
Az utolsó jediket meg sem néztem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) kikikirly válasza Syl (#10) üzenetére


kikikirly
senior tag

,,És amikor a film elején Anakin lefejezi Dokut?"
Ja az elég epic volt. :K

Rogue One-ról mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Az új SW filmekről a jogosan kiakadt emberek elemzése sokkal szórakoztatóbbak mint maga a filmek.

A RO nekem tetszett, a többi szerintem nem is SW.

(#13) tuki2200


tuki2200
senior tag

Az eredeti trilogia sem egy mély remekmű, de kétségtelen, hogy van hangulata, lelke és össze van rakva.
Az előzmény trilógiával kicsit lehet elfogult vagyok, mert mikor gyerek voltam az ment, azt lattam moziba, azt gyűjtögettem, azzal jatszottam.. nem rossz szerintem, igen kicsit bugyuta, de izig-verig Star Wars hangulata van, foleg a Sithek Bosszujanak.
Az ébredő erő egy korrektül összerakott nosztalgia járat, mikor megjelent kicsit huztam a szám a moziba, de utolag megértettem mi volt a célja, hogy felkeltse a régi emlékeket, előhozza a Star Wars feelinget, nem kellett ujjat mutatnia csak megmozgatni az emberekben valamit, hogy "Hé emlekszel? Ujra itt vagyunk" és azt jól hozta.
A Zsivany egyes nekem nagyon tetszett, az egy jo film volt, nem annyira volt Star Wars, de jo volt.
Az utolso Jedik utan abbahagytam a szeria követését, megfogadtam, hogy Star Warsra soha tobbet moziba, egy annyira rosszul sikerult valami, hogy az borzaazto, csak azert nem mentem ki a mozibol mert tarsasaggal voltam... es a Solo-t letoltottem valamelyik nap, pechemre (vagy szerencsemre?) szinkronosan, amikor Han Solo megszolalt Paul Finch hangjan az Amerikai Pitéből azzal a lendülettel kinyomtam es azóta sem voltam hajlandó újra elővenni..

[ Szerkesztve ]

(#14) kikikirly válasza D1Rect (#12) üzenetére


kikikirly
senior tag

,,Az új SW filmekről a jogosan kiakadt emberek elemzése sokkal szórakoztatóbbak mint maga a filmek."

Retroshock kritikája nagyon jó lett,de az Othorworld-ös is szórakoztató. :R

(#15) Chaser


Chaser
titán

"Komment szekcióba minden véleményt nagy örömmel látok." - ikább' a helyesírási szótárt olvasgasd, ha már ennyi szöveget letudsz írni nulla hibával 30-40 helyett, jöhetnek az efféle csoda mozik ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Syl válasza kikikirly (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

A Rogue One nekem nagyon tetszett. Rögtön a Birodalom visszavág után áll az SW ranglétrámon.

Mondjuk nekem az előzmény trilógia is tetszik. Itt-ott bugyuta, de iszonyat fantáziadús. Nem úgy mint az új filmek.
Gondolom nekiálltak meetingen agyalni, hogy mit is rakjanak az új SW filmbe. Valaki benyögte, hogy minden idők egyik legjobb filmjében jegyes bolygón támadnak az at-at lépegetők, tehát legyen ilyen az újban is. Csak mondják el a bamba nézőknek, hogy ez nem hó... :W A piros "csíkot húzó" hajókról meg inkább nem írok semmit...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) Lenry válasza tuki2200 (#13) üzenetére


Lenry
félisten

Az előzmény trilógiával kicsit lehet elfogult vagyok, mert mikor gyerek voltam az ment

nagyjából az összes kritika ide vezethető vissza
"ez az új szaaaar, mert amikor gyerek voltam, minden jobb volt. minden is. ez meg most már nem olyan, úgyhogy biztos a film* szar, biztos nem én változtam meg."

* bármivel behelyettesíthető karácsonyi együttléttől a balatoni nyaralás alatt evett lángosig

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Apollyon válasza tuki2200 (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Az ébredő erő egy korrektül összerakott nosztalgia járat, mikor megjelent kicsit huztam a szám a moziba, de utolag megértettem mi volt a célja, hogy felkeltse a régi emlékeket, előhozza a Star Wars feelinget, nem kellett ujjat mutatnia csak megmozgatni az emberekben valamit, hogy "Hé emlekszel? Ujra itt vagyunk" és azt jól hozta."

Nem nevezném korrektnek azt, hogy már a tizenéve SW-ra kiéhezett népet beetették azzal, hogy CGI-vel megspékelve levetítették szinte ugyanazt amit már közel 40 éve is láthatott mindenki.

Persze lehet azt gondolni, hogy ez igazából azért volt így, hogy neked jó legyen, hogy újra láthassad a teljesen lekoppintott sztorit. Aztán meg a valóság ezzel szemben az, hogy az a haver a dizninél, akire ki lett osztva a feladat, hogy írjon egy sw sztorit........ ennyire volt képes.

A botrányos, nevetséges új karakterekről és vállalhatatlan színészi "képességeikről" már nem is beszélve. Az meg, hogy az utolsó dzsedáj már az egyszerűbb lelkivilágú emberek számára is botrányos lett, még nem teszi értékelhetőbb filmmé a fosch awakenst.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) kikikirly válasza Lenry (#17) üzenetére


kikikirly
senior tag

Biztos így van.
Magam részéről elég konkrétan leirtam mi a baj a mostani Star Wars filmekkel,és nem a régiekkel példálóztam. :N

#18 Apollyon
Jól beszélsz, ébredő erő maga egy katasztrófafilm.Akárki akárhogy magyarázza meg hogy miért "kellett,,
ilyennek lennie,akkor is egy kalap trágya.És ezek a megmagyarázások se stimmelnek egytől egyik.

[ Szerkesztve ]

(#20) Syl válasza Apollyon (#18) üzenetére


Syl
nagyúr

A legszomorúbb, hogy Kathleen Kennedy öreg korára meghülyült. 20-30 éve jobbnál jobb filmek kerültek ki bábáskodó kezei alól, most meg....

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) tuki2200 válasza Apollyon (#18) üzenetére


tuki2200
senior tag

Haters gonna hate :) Gondolom az nem zavar, hogy az eredeti trilogiaban is botranyos volt a szineszi jatek, de annyira elutasito vagy, hogy nincs ertelme hosszabban belemenni..

[ Szerkesztve ]

(#22) Lenry válasza tuki2200 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

pontosan!

én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy soha nem érdekelt jobban a Star Wars mint bármely más film, így az Ébredő Erő előtt szinte "szűz szemekkel" tudtam végignézni az előző 6 filmet, és hát...
OMG! :D :D
megvan a nagy epikus párbaj Vader meg Kenobi közt? a jó és a gonosz ádáz csatája? két mester küzdelme? ehhez képest a koreográfia az, hogy két fickó böködi egymás seprűnyelekkel! :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Apollyon válasza tuki2200 (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Így van, pl. Luke karaktere sem kiemelkedő, és az őt alakító színész se lett akkora nagy sztár a SW-on kívül. Viszont maga a film nyújtott valamit, és azért mégis volt pl. egy nagyon jó karakter a filmben: Darth Vader. A kegyetlen, legyőzhetetlen uralkodó, akit a végén csak megkedvelsz.
Másrészt adott egy jó sztorit és kalandélményt. Mindezt a '70-es években. Az összkép igenis jó volt.

Ehhez képest a fosawakens hol van? Sehol egy karakter, ami a régiek nyomába érnének, hiába voltak azok között is gyengébbek.
Amikor ez 2015-ben kijött akkor már volt über CGI, és végtelen mennyiségű pénz. Így még felül is kellett volna múlnia a korábbi részek mindegyikét összesen. Ehelyett egy épkézláb sztorit sem tudtak összedobni, pedig szinte csak ezen múlt az egész. De a világ szinte összes erőforrásából sem sikerült, még úgy sem, hogy a régi filmek sikere azért erősen tolta az új filmek szekerét.
A totális kudarcot pedig igazolják a legutóbbi dzsedáj filmre adott masszív negatív reakciók is.

Nekem azzal nincs bajom, ha valakinek nem tetszik a SW saga, különbözőek vagyunk, hát legyen. Az viszont megmosolyogtat, amikor valakinek a klasszik részek nem tetszenek, de az újak, hát azok milyen jók. :D

Viszont a Solo után meg felcsillant a remény, hogy talán észbe kaptak a dizninél, és valamikor kijön majd egy tényleg nagyon frankó rész.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) kikikirly válasza Lenry (#22) üzenetére


kikikirly
senior tag

Az azért meg van hogy egy 1977-es filmet hasonlítasz össze egy 2015-össel. Ráadásul első Star Wars film,ami mögé a nagy kiadók nem álltak be,Lucas maga keresett szponzorokat,szóval limitált büdzséből dolgoztak. 6.rész(1983) jelenetek 90%,ha nem az összesbe simán felveszi a versenyt az újakkal.Lehet hogy a szikra effektek nem olyan látványosak mint az újba,viszont a jelenetek véleményem szerint részletesebbek.
Mostani Star Wars filmeket,mostani filmekkel kell összehasonlítani, és finoman fogalmazva se állják ki a próbát.
Minden szempontból nem a mai filmekkel vannak egy ligába.Két frakció háborúzik egymással,tehát alapvetően háborús filmekről beszélünk,Disney,vagy a rendezők mégis kalandfilmeket csinálnak.Olyan mintha a Ryan közlegény megmentéséből akarnál valami elbacott módszerrel kalandfilmet csinálni.És a készítők már ezt játsszák el immáron 4.alkalommal.Nem csak az akciójeleneket csapnivalóak,az egész film az,kivéve a Rogue One-t,de annak a receptjét se lehet túl sokszor ellőni.És akkor csodálkoznak hogy nem jön ki a képlet.
Hibás a képlet,azé nem jön ki.

Lehet hogy a rendezők is hülyék,de a 12-es karika biztos a Disney megkötése,és tegyenek le bármilyen kiváló filmet az asztalra,ilyen semmilyen akció jelenetekkel nem fogja kiváltani a nézőből a film azt a hűha faktort amit egy jó film kivált.Játék idő jelentős részét teszik ki ezek a jelenetek,és ilyenkor egyszerűen lankad a feszültség,izgalom nem tudom pontosan körülírni, és ezektől a feleslegesen gyakori kameraváltások is a sírba visznek.

Rogue One-nal filmkészítők megcsinálták a tökéletes Star Wars filmet,a gyenge akció jelenetek mégis rengeteget levonnak a film élvezeti értékéből.És ezt nem csak én látom így,nézői értékelések alapján Porton 7,3-on áll,ami a tipikus egyszer nézhetős filmek pontszáma.Nézőknek is egyértelműen van valami hiány érzete
(igazán jó filmek 7,8-8.0-tól kezdüdnek,és a nézői értékelésekkel 95% egyetértek).Rogue One eddigi legjobb SW film lehetett volna,de a Disney gondoskodott róla hogy ne így legyen.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Én SW "light-fan"-nak tartom magam, első megismerkedésem a világgal még '82-ben volt: Birodalom visszavág az Alfa moziban, akkor szippantott be nagyon A hangulat.

Az alaptrilógiát szerintem vagy 100x láttam és ha manapság is megy TV-ben ott ragadok és végignézem.

A '99-es Baljós Árnyak-nak a közepébe konkrétan belealudtam a moziban és a fogathajtó versenyt meg a filmvégi kardpárbajt leszámítva először néztem is, hogy mi ez a sz*r... (A gunga királyság meg konkrétan olyan volt, mintha már akkor a Disney csinálta volna). Később elfogadtam, hogy ez már az Y generációsok Star Wars-a és a II.-III. részt már élvezni is tudtam és amikor újranéztem az első részt, azt is nézhetőbb volt már számomra.

A 7.-8. rész, az számomra kritikán aluli és nemcsak az össze-vissza kusza (nesze semmi, fogd meg jól) történet miatt, hanem egyszerűen szinte egyik karakter sincs jól eltalálva (egyszerűen nem jó színészeket választottak az adott karakterekre, a színészi játék meg passzolna egy vígjátékba, de nem egy (illetve AZ) űroperába), a román vendégmunkás fejű Adam Driver meg marha jó egy művészfilmbe vagy egy drámába, de az SW világában semmi keresnivalója. Az anno sokat szídott Hayden Christensen fényévekkel jobb nála...

Viszont, kövezzetek meg, de nekem a spin-off részek tetszettek, hozták az SW hangulatot, már a Zsivány Egyes is nagyon tetszett, de ami igazán megelepően jó volt, az a Solo (főleg a kritikákat olvasva), én a Disney helyében ezt a vonalat lovagoltam volna meg a trilógia folytatása helyett...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#26) AxBattler válasza Lord Myn (#25) üzenetére


AxBattler
félisten

Ébredő Erő - egész frankó új kezdés, némi újrahasznosított script-el, jól működő karakterekkel, ami alapvetően "lendületbe hozta" az új érát. Az előzménytrilógiát simán meglépi színvonalban. Egyébként az egész filmes univerzum egyik legjobban felépített, és eljátszott karaktere szvsz Darth Sidious - az a párbaj Mace Windu-val, és a másik két Jedi mesterrel fantasztikusan el lett találva.

Zsivány Egyes - még frankóbb háborús / kém film, Jedik / Sithek nélkül (végre), jól integrálva a történetszálba. Az a SW film, amire régóta vártam!

Utolsó Jedik - hihetetlenül felszínes, ostoba, átgondolatlan, elkapkodott folytatás. A Birodalom Visszavág ellenpontja, a Kihagyott Ziccer. Így, nagybetűvel.

Solo - meg sem néztem, majd otthon, TV-n.

Szvsz a legnagyobb érvágást akkor kapta a frencsájz, amikor Lukács bá' ráült az eredeti trilógia sikereire, és hagyta veszni a 80-as, 90-es éveket. Nem felújított kiadással kellett volna foglalkoznia, hanem hogy legkésőbb a 90-es évekre kihozza megfilmesítve a Thrawn-trilógiát.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#27) Lord Myn válasza AxBattler (#26) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az Ébredő Erőben nem értünk egyet, de mivel neked is tetszett a Rogue One, ezért ettől függetlenül én ajánlom, hogy ha teheted nézd meg a Solo-t, elképzelhető, hogy kellemesen fogsz (te is) csalódni. :K

Btw, a Rogue One és a Solo példáján látszik igazán, hogy mennyi múlik azon, hogy a megfelelő karaktereket megfelelő színészek játszák el...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#28) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem hittem, hogy Lucas Episode I-ét alul lehet múlni, de a Disney-nek ez minden egyes megalkotott SW filmmel folytatólagosan sikerül.

https://www.coreinfinity.tech

(#29) AxBattler válasza Lord Myn (#27) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem válasz akart lenni, hanem új hsz... bocsi. :B

No jó, majd bepótolom, ha leadja az RTL... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#30) D1Rect válasza Lenry (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Én most néztem újra az eredeti trilógiát, ~40 éves filmről beszélünk, szerintem nagyon jól öregedtek.

(#31) opr válasza AxBattler (#26) üzenetére


opr
veterán

Thrawn trilogia:
Na igen... Diseny-nek is ha lett volna egy csopp esze is, megcsinalja azt, ezek helyett a borzalmak helyett. Solo-t nem neztem meg en sem, es ahanyszor felmerul, mint film, mindig megdobbenek rajta, hogy mennyire hidegen hagy, pedig ezt Star Wars-al kapcsolatban par eve eleg nehezen tudtam elkepzelni, hogy elofordulhat. Szvsz tultolta a Disney, nem csak az a gond, hogy szar filmeket csinalnak, hanem hogy sokat, igy meg az elozo csalodasnak leulepedni sincs ideje mar jon a kovetkezo borzalom, raadasul a csapbol is az folyik.
Ah, mindegy, a szememben sajnos kivegeztek az egeszet.
Nem tudom, minek kell tortennie ahhoz, hogy en meg egyszer Star Wars filmert penzt adjak, de hogy minimum teljes szemleletvaltas, az biztos. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) Chaser válasza opr (#31) üzenetére


Chaser
titán

En sem neztem.meg, meg ingyen sem, bar kritikat arrol mondunk amit lattunk, de mar elert egy hatart az egesz, h kivancsi se vagyok ra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Lenry válasza D1Rect (#30) üzenetére


Lenry
félisten

az effekteket direkt nem említettem, mert nyilván mások voltak a technikai lehetőségek.
de mint pl harci koreográfia vagy akár színészi játék, nem mondanám feltétlenül kiemelkedőnek vagy jobbnak, mint a mostani SW-k (azért lássuk be: Mark Hamill ugyanazzal az egy bamba arckifejezéssel tolta le a játékidő 90%át)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Syl válasza opr (#31) üzenetére


Syl
nagyúr

A Thrawn trilógia nagyon ütne. De csak ütne. Merthogy vagy a sztorit kellene nagyon átvariálni, vagy új színészeket alkalmazni. Ha jól emlékszem, a Jedi visszatér és a Thrawn trilógia között alig pár év telt el, a valóságban meg már 35.

>....en meg egyszer Star Wars filmert penzt adjak,

Hehe, a kínaiak csinálták jól: két hét után kipi**ázták a filmet az összes mozijukból :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) opr válasza Syl (#34) üzenetére


opr
veterán

Meg lehetne azt oldani konnyen, egy 5 perces introban elmondani, hogy csaszar kanyec, de attol meg a hadsereg nagyresze amugy nem, es mittudomen azota is gyakjak egymast vagy frakciokra bomlott vagy valami, illetve a sereg egy nagyobb resze lelecelt valahova.
Aztan visszajonnek, es elkezdenek szetbarmolni dolgokat -> innentol mehetne a Thrawn-fele story minimalis modositasokkal, lehetne az, hogy vegre elhagyjak ezt a hulye Skywalker vonalat, ami amugy a konyvek kozott is (a Thrawn-trilogiat kiveve) az abszolut legroszabbak kozott van, es mittudomen Skywalker mar csak mint az uj rend elso mestere el, hatterben van, tanitgat, es kesz.

Es akkor meglett volna a hangulat, a friss ver, az uj story, a minden. Nem is feltetlen kellett volna Thrawn-trilogia legyen, csak hangulatban hasonlo eleg lett volna.

Vagy mondjuk meg lehetett volna csinalni a Bane-trilogiat, nekem az az idoszak amugy is szimpatikusabb, es onnan lehetne csinalni egy nagyon fasza atvezetest az EP I-ig, az nagyon kiraly lehetett volna. Ehelyett elmentek magatol tanulo jedihercegno VS csillamfaszlama sertett kamaszgyerek iranyba, szanalmas es rohejes az egesz. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) kikikirly válasza Syl (#34) üzenetére


kikikirly
senior tag

És tényleg.

Részlet a cikkből:

"Nem egyedi esetről van szó - a Zsivány Egyes egymilliárdos összbevételéből mindössze 69,4 millió dollár folyt be Kínából, Az utolsó Jedik pedig két hét után lekerült a műsorról, olyan kevesen érdeklődtek iránta. Ezek a filmek - a Solo kivételével - eközben csillagászati összegeket termelnek szerte a világon''

Elkezdődött,Solot már nem nézték meg csak azért mert Star Wars.Pedig az ébredő erőhöz képest felüdülés.Én az Ébredő erő és a Rogue One közé sorolnám,azért az utóbbinak legfeljebb árnyéka lehet.
Disney nagy bajba lesz ha így folytatja.Nem lepődnék meg ha fogalmuk se lenne róla mit csinálnak rosszul.Már pedig a javulás első feltétele a hibák felismerése,hogy tudjuk min kell változtatni.Még legalább egy ótvar filmmel elő fognak állni,mielőtt elindítanának egy komplett rendszer diagnosztikát. :P

[ Szerkesztve ]

(#37) Lord Myn válasza Lenry (#33) üzenetére


Lord Myn
senior tag

azért lássuk be: Mark Hamill ugyanazzal az egy bamba arckifejezéssel tolta le a játékidő 90%át

És az a szomorú, hogy ezzel az egy bamba arckifejezéssel élethűbben játszott, mint az Ep 7-8 majd' összes főszereplője mert úgy lógtak ki az SW környezetből, hogy akár rajzfilm figurákat is berakhattak volna helyettük.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#38) icemad válasza Chaser (#32) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én az új magyar Star Warsra kíváncsi vagyok még. Darth Vaderes lesz.

(#39) AxBattler válasza opr (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#34) Syl

Ja, Thrawn-al sajna' elkéstek, és a Disney már el is kaszálta az egész Expanded Universe-t.
Köszönet nekik innen is! :(((

Az elbaltázott EP8 után nehéz lesz felállniuk, nem irigylem Abrams-et... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#40) Redneck


Redneck
veterán

Megnéztem. Tizenkettő egy tucat kalandfilm, SW köntösben. Faék egyszerű történet, egybites karakterek, pár színésztől a falra másztam. Egynek elment, de a közelében sincs a Zsivány egyesnek hangulatban.

A Disney Star Wars filmek nagyon gyengék szerintem.

sh4d0w:
Ugyanígy érzek. Az előzmény trilógiát egyébként bírtam, Jar-Jart, a midikloriánokat, és pár szerelmes vergődést leszámítva.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#41) Chaser válasza icemad (#38) üzenetére


Chaser
titán

En us el tudom jatszani vadert, azasszony' mejjei koze nyomom a fejem - vagy o nyomja oda:d - pont olyan hangokat produkalok mint vader, sztem lucasban is igy szuletett meg az otlet anno ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) kikikirly válasza Chaser (#41) üzenetére


kikikirly
senior tag

Közérdekű közleményünket hallották. :DDD

(#43) sh4d0w válasza Redneck (#40) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én is. Kár volt. A pc droidtól sugárban hánytam.

Feltűnt vkinek, hogy a Falcon a filmen belül metamorfózison esett át?

https://www.coreinfinity.tech

(#44) Redneck válasza sh4d0w (#43) üzenetére


Redneck
veterán

Én is kivoltam tőle, de volt még sok PC okosság.

Feltűnt. A szép hajóból a korábbról ismert foshalmaz lett. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#45) cskamacska válasza AxBattler (#39) üzenetére


cskamacska
addikt

"Disney már el is kaszálta az egész Expanded Universe-t"

És az a tragédia, hogy EZT kaptuk helyette. :O
A Solo és a Rogue One mellett simán mazsolázhattak volna a jobb EU regényekből, de nem, nekik a Halálcsillag mániás Force Awakens, meg a teljesen értékelhetetlen Last Jedi kellett, 30 évnyi sokkal jobb-rosszabb fanwank meg ment a kukába. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#46) Lord Myn válasza cskamacska (#45) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Vagy írhattak volna filmtrilógiát egy teljesen más idősíkba a'la Old Republic (mondjuk "csak" 1000 évvel a múltban vagy ugyanennyivel a jövőben) teljesen új karakterekkel, esetleg 1-2 kikacsintással (pl. ismert szereplők ősei/leszármazottai cameo szerepben, stb.). És akkor maradhatott volna az EU is.

"War does not determine who is right - only who is left."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.