Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) CPT.Pirk válasza Eastman (#2) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez itt inkább energiapolitikai kérdés, amiből sajnos pártérdek lett, mert zsíros bödön.

Valamennyire ismerve a magyar VER-t, atomerőmű mint alaperőmű továbbra is szükséges. Jelenleg nincs olyan erőmű technológia, ami érdemben kiválthatná, hacsak nem akarunk arra a szintre, jutni mint ahol ahol Kína is van, hogy léptén nyomon szénerőműbe botlunk...

Jártam a Duna-menti szénerőműben, láttam az irtózatos méreteit, a kitermelő gépet ami az ország legnagyobb épített berendezése és mégis ennek a monstrumnak eltörpült a teljesítménye Paks-hoz képest.

Ezzel nem azt mondom, hogy támogatom Paks2-t, csak azt, hogy jelenleg nincs értelmes alternatíva, ha le akarják kapcsolni Paks1-et, akkor kell építeni egy Paks2-t. Persze Paks1 még egy ideig nyugodtan működhet...

Atomerőmű terén inkább azt kellene meglépni, hogy a következő ne hagyományos atomerőmű legyen, hanem tórium fűtésű. Ilyenek már épülnek Indiában és Kínában is, maga a koncepció pedig a 60-as évekből származik. Sokkal biztonságosabb technika és tórium nagy mennyiségben rendelkezésre áll mindenütt, csak maga a szerkezet megvalósítása nehezebb a korróziós problémák miatt. Akit érdekel, talál erről videókat a youtube-on tórium összeesküvés néven.

Unokáink meg talán már élvezhetik majd a fúziós kísérletek eredményeit...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.