Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nocsak, alssan aljutunk oda hogy az embereket utoléri a dolog és rájönnek hogy meg kéne becsülniük amijük már megvan? :D kicsiben legalábbis el tudom képzelni ezt a pozitív változást

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) D.Va


D.Va
senior tag

Az a6400 azért már elég komoly tudású cucc, nagyon jó képpel... durva hogy kivezetik...
Tehát marad a fostalicska kb 10 éves A6000 200Ezer Forintért, és az a6600 6-700Ezer Forintért... APSC vonalon.
Good job SONY. :C
Igaz az a6400-amat én is eladtam nemrég mivel nem volt benne szenzor stabi... Aztán 1 év használat után rájöttem hogy főleg Fotónál, alkonyat után, gyenge fénynél, éjjel, nagyon hiányzik az az IBIS... még F1.8 obival is kézből fotózva. :U (Mondjuk durva hogy az IBIS +300Ezer forint majdcsak.)

(#3) gt87


gt87
csendes tag

Az A6000 azért annyira nem rossz. Ha nem kell a 4K (ami mellesleg a 6400-nál és a 6100-nál is khmm… rolling shutter), akkor fotóra abszolúte használható. Az ibis? 1.4-es sigma obi kell rá, aztán annyira nem fog hiányozni a vázstabi, no meg olyan éles képet egyik sony obi sem tud APS-Cn mint a sigma prímjei. Két hónapja a 30 1.4 van a gépemen, bitang.

(#4) kovsol válasza gt87 (#3) üzenetére


kovsol
titán

A6000 fókusz rendszere mai szintet nem üti meg, egyébként minden más vállalható rajta. A fókusz se mindenhol számít, de ha már f1.4 objektívvel akar valaki portrézni, akkor azért az AF-C ben működő EYE-AF az hiányzik.

May the Force be with you!

(#5) .mf


.mf
veterán

"november 19-től már nem fogadnak rendeléseket az a7 II, az a6100 és az a6400 szériás fényképezőgépekre"

Az A7m2 érthető, mert az a legrégebbi (2014 ha jól emlékszem), már van m3 és m4, amik már sokkal jobbak, a m2 kezelése meg annyira volt kellemes, mint sajtreszelővel... A 6400 már fájóbb, de abban a kategóriában már vannak újabb gépek is. Viszont az a6100, az az igazi gyomros, mert az volt a legolcsóbb gép az új generációs AF-fel. Értemén, hogy ezen a legkisebb a nyereség, de a helyükben mégsem ezt állítottam volna le, mert az AF terén ez az APS-C-s Sony-rendszer kapudrogja. Remélem az átmeneti leállás után ezt újraindítják, vagy hoznak helyére egy utódot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) gt87 válasza kovsol (#4) üzenetére


gt87
csendes tag

Nem tudom, nekem eddig nem volt negatív tapasztalatom az AF-A-s eye track-al. Amikor volt nálam egy hétig egy 6400-as, nem igazán volt az az instant get érzésem. A 4K-ban pedig hatalmasat csalódtam, olyan rolling shutterje van, hogy bármi mozgó tárgy (esetemben vonat, merthogy azokat szoktam alkalomadtán filmezni) rögzítése videóra lehetetlen anélkül, hogy nagyon durván torzulna. A vicces, hogy sima FHD-ban sem sokat javult a dolog, a 6000-es sajnos elverte ebben.

(#7) nozs23 válasza gt87 (#6) üzenetére


nozs23
addikt

Az egesz MILC piac legpocsekabb rolling shutter teljesitmenyet nyujtja a Sony APS-C vonala.

(#8) jimmy399


jimmy399
senior tag

Egy a lényeg, most, hogy csiphiány van, így simán rá lehet fogni mindenre, hogy nincs hozzá alkatrész, és szépen terelni a népet a drágább felé, mivel annak az alkatrészellátásába nincsennek fennakadások meglepő módon.. Extraprofit felfutóban.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#9) simes


simes
csendes tag

Elso kezbol olvastam, kovetkezo heten az osszes Sony cuccomtol megszabadultam.
Irany a Fuji míg nem keso.

(#10) kovsol válasza gt87 (#6) üzenetére


kovsol
titán

A6000-t írtam, nem A6400. Ég és föld az AF teljesítmény. AF-A -t meg ki használ? Ezzel már világossá vált a hozzáértésed szintje.

May the Force be with you!

(#11) D.Va


D.Va
senior tag

Nem rossz az a6000, nyilván az új fókusz rendszer ezerszer jobb a 6400-ban, de szerintem azért sok másban is jóval jobb és fejletebb, profibb, és több funkciója van az a6400-nak. Annak ellenére hogy a rolling shutter fos benne szerintem sokkal többet ér/kínál egy 6400 mint a 6000. Aki meg ennyire gyors mozgást akar kamerázni mint pl vonat filmezés..., az egyszerűen válasszon olyan kamerát ami rolling shutter / bajnok. Ilyen árkategóriában (3-400) kb minden 4K kamera fos lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12) B1T3 válasza .mf (#5) üzenetére


B1T3
addikt

Egyetértek, az A6100 kiesése nagyon fájó, és nehezen is magyarázható. Az A6000-et kellett volna kifuttatni, és maradhatott volna az A6100 a belépő modell. (Persze csak a chiphiányra tekintettel, amúgy elférnének egymás mellett reális árszintre belőve őket.)

(#13) D.Va válasza B1T3 (#12) üzenetére


D.Va
senior tag

Az A6000-be régi chip van, nem az újabb modernebb, így gondolom az a6000-et nem érinti a chip hiány, a modernebb gépeket viszont igen. Az a6000 10 éves kb. Nyilván a Sony meg nem a profibb gépeket fogja szüneteltetni, hisz az komoly érvágás nekik és a Sony felhasználóknak... Így érthető hogy a már modern chippel szerelt, de legolcsóbb hobbi gépeinek gyártását állítja le, nem pedig a komolyabb vázakat.

(#14) B1T3 válasza D.Va (#13) üzenetére


B1T3
addikt

2014-es az A6000. Nyilván könnyű mögötte okot találni, ha keresi az ember, ettől még hosszú távon üzletpolitikailag sem tűnik a legjobb lépésnek éppen az A6100-tól elbúcsúzni (remélhetőleg csak átmenetileg). De nyilván nekik kell tudniuk az ezernyi piacelemzésük után, hogy hol érdemes meghúzni a nadrágszíjat.

(#15) D.Va válasza B1T3 (#14) üzenetére


D.Va
senior tag

Persze de az a6000 gyártást nyilván nem állítják le ha nem érinti a chip hiány mivel olyan régi chip van benne amit még régebbi gyártástechnológiával gyártanak.
Nem minden chip gyárban/gyártósoron van hiány, csak a modernebb chipekkel van baj. Arra van túl nagy kereslet. (így hiány)
A 6100/6400-ban már mai modernebb gyártástechnológiájú chipek vannak, nem az a régi mint a 6000-ben... Az a6400-ban is az a pöcsömtudja új BRONZ nevű chip van mint a mai új "milliós" Full Frame Sony vázakban...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.