Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24536576


#24536576
törölt tag

Szánalmas amit a Samsung csinál a Note szériával. :(((

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Semmi baj nincs, viszont akkor max 250k huf. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) jacis


jacis
nagyúr

A tavalyi év után szinte biztos vagyok abban, hogy ez így is lesz. Nagyon szomorú.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) kalimist


kalimist
aktív tag

Az S20 szériához vajon mikor készül el a patch ami engedélyezi a QHD+ 120 Hz-cet? A kérdésem teoretikus mert sajnos a hardware nem támogatja. Így viszont a február eleji hír ezzel kapcsolatban nettó hazugság volt.

[ Szerkesztve ]

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ezaz, nem ívelt a kijelző. A drágábbakon is lehetne ilyen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) eliterob


eliterob
tag

Tényleg kezd elkurvulni a samu. Ok legyen egy olcsóbb is ha valakinek a toll kell és lemond pár aprosagrol. De az olcsóbbik jön drágán a mindent tudó meg nagyon nagyon drágán... Nem jó ez igy pocak szerint. Lassan vagy kaja vagy telefon :Y

(#7) #95462144 válasza eliterob (#6) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ezért is van a 10-es szériából, már lite verzió. Egyébként meg "addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér". Ha nincs pénzed kajára ne vegyél ilyen áron telefont senki nem kényszerít rá senkit.

(#8) sanyijedi


sanyijedi
őstag

"elkerülve a vétlen érintéseket a széleken"
engem pont nem ez zavar az ívelésben, hanem hogy a szélén nem lehet használni a tollat :S

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#9) bali


bali
tag

Gyerekek, ezek mind pletykák...Addig még sok víz le fog folyni a Dunán, mire kiderül, hogy valójában milyenek lesznek a készülékek. Részemről várós, mert a Note 8-am kezd megöregedni, ettől függetlenül elégedett vagyok vele. 1 hétig volt Note 10+-om, én nem tudtam sajnos megszokni a bal oldalra átköltözött képernyő be/kikapcsoló gombot, ezért mennie kellett a kicsikének. Remélem, - ahogy a mostani S szériánál is - visszakerül méltó helyére, azaz a jobb oldalra az említett gomb. Ha ez nem valósul meg, akkor 8 év Samsung után egy másik telefonmárkát kell választanom. :U :U :U

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#10) Noukoum válasza #95462144 (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Az a baj hogy az emberek többsége előfizetésesen veszi a mobilját, úgy meg annyira nem fáj a magasabb ár.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#11) bali válasza Noukoum (#10) üzenetére


bali
tag

Én mindig kivárok, mint anno a Note 8-nál is. Itthon akkor 299ezer volt a Mediában, miközben átszámítva forintra, a bécsi Médiában ez 160 ezer forint volt. Beesik majd az ára ennek is, mint a legtöbb telónak. Csak ki kell várni.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#12) francz'70 válasza bali (#9) üzenetére


francz'70
aktív tag

visszakerül méltó helyére, azaz a jobb oldalra az említett gomb

Nekem teljesen jó baloldalon, pedig jobb kezes vagyok.
Elég sokat használom a tollat, ilyenkor meg ugye balkézzel fogom a telót így hüvelykujjal tökéletesen elérem a gombokat ;)
Szvsz jobb kezeseknek a toll használatához ideálisabb ha a gombok baloldalon vannak, persze nem vagyunk egyformák :)

A cikkhez: ha ez tényleg így lesz akkor a lite verzió létezését nem értem, mint ahogy a samu üzletpolitikáját sem :F

(#13) sagit


sagit
addikt

A kisebb note 10-em van, és egyáltalán nem az ár hanem a méret miatt lett választva. QHD+ S8+-ról váltottam és a felbontásban a visszalépés konkrétan soha sem zavart, bár az okát nem értem. A 90 vagy 120 Hz-es kijelzőt viszont nagyon vártam/várom a kissebb modellben, ha 60 Hz-es marad akkor legalább a kísértés nem lesz ott, hogy váltani kellene.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#14) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Meh. A note 10-ben is fullHD van. Kicsit kételkedtem, hogy elég lesz-e, de egymás mellé téve egy qHD-s S9-el is csak 15-20 centiről látom a különbséget. Szóval engem személy szerint nem igazán érdekel.
A lapos kijelző se zavarna, igazából úgy vagyok vele hogy nekem lapos is jó meg kerekített is, főleg hogy a note 10-nél nem igazán durva a kerekítés.
Az viszont tényleg nagyon nagyon ciki lesz, ha fullHD kijelzővel nem engedik a 120(vagy akár csak 90) hz-t. :(((
Az is teljesen jogos, hogy lapos fullHD 60hz kijelzővel jóval olcsóbban kéne adniuk. Emiatt a note10-re is haragudtam, jó a fullHD, de lehetne akkor már olcsóbb. Kicsit hülyén néz ki a nagytesó mellett, ha ennyi mindenben alulmarad, de csak épphogy olcsóbb.
De hát sajnos ez van, ha olyan telefont árulnak aminek konkrétan nincsen konkurenciája. Nincs még egy olyan telefon, amihez ilyen toll van. Ha tényleg ilyet akarsz, akkor ki kell fizetned amit kérnek érte. :(

(#15) joey04


joey04
titán

papírforma

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) _flamer


_flamer
aktív tag

Ennyi pénzért már nem érdemes kompromisszumot kötni. :(((

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#17) cuebler


cuebler
senior tag

kicsit túlértékeljük mi (is) ezt a 6-7" képernyőt... ahogy egy barátom fogalmaz: ennél még a f****m is nagyobb :DDD ehhez képest aránytalan összegeket vagyunk/lennénk képesek kifizetni azért, hogy szemmel alig vagy nem is látható különbségeket kapjunk cserébe. nekem a telefon csak egy használati eszköz, persze jó, hogy ott van "minden" kéznél, de hogy este 60Hz-es vagy 120Hz-es képernyő frissítés mellett alszom-e el a fáradtságtól, szerintem olyan mindegy.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#18) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Végre nem ívelt kijelző! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) Fred23 válasza Polarstar (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az szerintem is jó, de ha nincs 120 Hz, akkor mégis nagyon gáz lesz ez a készülék.

De várjuk ki a végét, egyelőre ez csak 1 pletyka...

#20: Gondolom, nem böngésztél még 120 Hz-cen S20-szal. Számomra nagyon érződik a 60 Hz-hez képest a minőségi ugrás a böngészési élményben. Nem akarok S20-at a gyöszös üzemidő és melegedési gondok miatt, de azt feltétlenül el kell ismernem, hogy a 120 Hz egy csoda. Én se gondoltam volna, amíg nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#20) Polarstar válasza Fred23 (#19) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Miért? Nem lehet leolvasni?

Dadognak a betűk rajta?

Rángatni fog a kép, mint egy katódos Junoszty-on??

Vagy mi?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21) Noukoum válasza Polarstar (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert egy hasznos fícsör amit 2020-ban már elvár az emberfia ebben a kategóriában.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) Fred23 válasza Polarstar (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ja, és igen, van egyfajta dadogása a 60 Hz-nek. Ahogy pörgeted az oldalt, 120 Hz-en már nem mosódik el úgy a szöveg, mint 60-on (éles marad a kép), és nem is látsz apró megugrásokat. Nekem nagyon bejött, és mióta ismerem az élményét, hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#23) Polarstar válasza Fred23 (#22) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megvárom míg megáll - aztán olvasom.
Ennyi! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#24) Schuler888 válasza Polarstar (#23) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! Nekem is tetszett az s20ultra 120Hz-e, de igazabol hozzaadott haszna nincs, csak eyecandy, annak viszont talan a mostani legjobb :)
A felbontas meg.. mar note4nel bejott a QHD, szerettem mert akkor volt a mobilos VR laz, ami (nekem) sajnos lecsengett(igaz a PS VR-om kisebb felbontassal is agyonvag mindent, amit mobilon lattam :DDD ), ott van elonye, hetkoznapi hasznalatban a mostani 6.8as telomat is FHD+on teljesen ugyanolyannak latom mint QHD+n hetkoznapi hasznalatban, nem veletlen hogy rengeteg(foleg kinai) felsokategorias telo is csak FHD+szal jon, mert, mint arra megannyi teszt van neten, nem lathato a kulonbseg, csak nem realis kozelsegbol :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#25) Szakiii


Szakiii
addikt

Ez pont egy olyan feature ami jo jo, de amig aku nem fejlodik inkabb hatrany. Fancy vs hasznalhatosag.. jot fog tenni az akunak ha nincs ráadásul a felbontas is pont meg esszeru. Inkabb a kamera es hasonlo butitasok fajoak szerintem. Nyilvan ha opcionalis az a legjobb de ha csak ez van szerintem nem akkora baj.

(#26) Polarstar válasza Schuler888 (#24) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ezen az "Eyecandy" ficsörön jelentősen segít, hogy ha a brutális, bődületes pörgetés és olvashatóság élménye helyett kicsit lassít direkt a szoftveren a cég. Ezzel a látszólagos láthatóság sokat fog dobni. Amúgy pont ezt tette a Sailfish, mikor a fejlettebb Xperia mobilra rákerült az oprendszer.
A rendszer kezelte a lehetőséget adó jelentős sebesség növekedést - olyan brutálisan kapkodós gyors lett a pörgetés és váltás, hogy nem lehetett a szoftvert normálisan kezelni! :DDD
Be kellett lassítani a rendszert.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) Viktor77 válasza whatwhatwhat (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Ugye tisztában vagy vele hogy a qHD és QHD nagyon nem ugyanaz?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28) Juhaszatti válasza Polarstar (#26) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha a szoftveres lassítás segítene, akkor a belépőszintű telefonokon is jobb lenne a "látszólagos láthatóság". De hát ugye nincs így.
A 90 vagy 120Hz jó dolog, csak tényleg fejlődjön mellé az akkutechnológia is.

(#29) whatwhatwhat válasza Viktor77 (#27) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Elnézést. Utánanéztem, valóban létezik mindkettő. És valóban rosszul írtam, nem gondoltam hogy ekkora jelentősége van, hogy kis vagy nagy betűvel írom. Azért talán egyértelmű, hogy a QHD-ra gondoltam, kontextből ki kellett volna hogy derüljön, főleg hogy az S9 felbontásáról beszéltem. De köszönöm szépen, hogy kiemelted a nyelvtani hibámat, legközelebb már jól fogom írni!

(#30) kekedi


kekedi
senior tag

Nem értem a sírást.
Amikor csak 1 Note jön ki (Note 9,Note 8,stb) az nem baj.
Ha két felé Note jön ki és az egyik “butább*, akkor meg megy a sírás. Nem kötelező megvenni az olcsóbbat /butabbat.
Ott a csúcs, ha az kell. :W

(#31) Soleco


Soleco
tag

Miért baj az, hogy azoknak, akik nem akarnak fizetni átlagfelhasználó számára teljesen felesleges és drága featurekra, csak egy megbízható telefont akarnak, azzal nem fizettetik ki a 100 000 ft-os felárat? :F Lesz Note 20+ ultra pro hiper super edition is a többieknek...

(#32) Ricardo válasza Soleco (#31) üzenetére


Ricardo
félisten

"Miért baj az, hogy azoknak, akik nem akarnak fizetni átlagfelhasználó számára teljesen felesleges és drága featurekra, csak egy megbízható telefont akarnak, azzal nem fizettetik ki a 100 000 ft-os felárat?

Ne legyen igazam, de nem az lesz hogy jön egy " felesleges és drága" featurektól mentes olcsóbb variáns.
Jön majd ez az eddigi (magas) áron, és jön majd a még drágább "Note 20+ ultra pro hiper super edition is "

Tehát aki eddig az ára miatt nem vett Note-ot, az ezután sem fog, aki meg azért vette, mert a Note volt eddig minden évben az a készülék, ami nagyjából ( a tollnak, és a hozzá tartozó szoftveres dolgoknak köszönhetően) külön kategóriát képviselt, azok fizethetnek még többet.

(#33) Polarstar válasza Ricardo (#32) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Abban igazad van, hogy aki akart venni, az nem az ára, hanem az extra funkciója miatt vette - hiszen a piacot nem lepték el sosem a olcsó eladott példányok.
Ellenben ideje lenne pont most lefelé nyitni a alapban nem olyan drága kivitellel, hogy a Samu piacot szerezzen a kínai dömping ellenére.
A lapos, nem kajla kijelző kissé olcsóbb.. A nem túl combos proci szintén. A jó, de nem csúcs kamera okosabb megoldás a lassan fél centire is kilógó szuperságos kamera kísérletek mellett.
Legyen korrekt módon összerakott kiforrott technika jó áron! :R
Ez nem azt jelenti továbbra sem, hogy nem lesz magasabb a többitől, de a nagy vezértől jutányosabb vétel lehet. :K
Engem érdekel, hogy végül mit hoznak ki. Nem a kifogást keresem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) Ricardo válasza Polarstar (#33) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ellenben ideje lenne pont most lefelé nyitni a alapban nem olyan drága kivitellel, hogy a Samu piacot szerezzen a kínai dömping ellenére."

Ezzel egyetértek, csak pont attól félek, hogy nem lefele nyitnak, hanem felfele. A Sima Note, veszi át az eddigi Note széria helyét, és a pro/plus vagy bármilyen utótaggal ellátott példány e fölé lesz poziciónálva jóval magasabb áron.
edig volt a Note. Minden évben megkapta az aktuális csúcs vasat, és mellé mindent ami abban az évben bele lehetett tenni egy zászlóshajóba.
Most ugyanazért megkapod majd a "Sima Note-ot" ami közel sem lesz a csúcs az adott évben. ha a csúcsot akarod, akkor nyúlj még bele a zsebedbe és vedd meg jó sok plusz pénzért.
Nem jó ez az irány.

Lefele akkor nyitnának, ha a sima Note kapna meg mindent, nagyjából azon az áron mint az előzőek, és mellé jönne egy Lite/S/ E vagy más utótaggal egy olcsóbb verzió, aminek a tudását itt ott visszafogják.

(#35) Polarstar válasza Ricardo (#34) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem tudhatjuk. Egyet tudunk csak biztosan: létezik a pénzéhség és a marketingesek szoktak emberek felett állóknak képzelni magukat.
Én azt szeretném már látni, hogy ár-értékben remek dolgot tegyenek már le az asztalra.
Talán meglepődne a cég azon, hogy milyen sokat tudna eladni a mobilból? Vagy már elszoktak a jól belőtt termékektől és emiatt ragaszkodnak a kínaiakhoz hasonlóan is a túlzásokba eső termékigéretekből?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#36) Ricardo válasza Polarstar (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

"Én azt szeretném már látni, hogy ár-értékben remek dolgot tegyenek már le az asztalra."

Az jó lenne. :K

(#37) Schuler888 válasza Ricardo (#32) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Jön majd ez az eddigi (magas) áron, és jön majd a még drágább "Note 20+ ultra pro hiper super edition is "
Ugy ahogy eddig az osszes tobbi gyartonal is? Meg a kimutathatatlan eladasi szamu sony is igy araz, meg a GMS nelkuli huawei is. Valoszinu nem a Top1 eladasu gyarto kezdi el a jotekonykodast.. :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#38) Ricardo válasza Schuler888 (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

"Valoszinu nem a Top1 eladasu gyarto kezdi el a jotekonykodast.."

Ezt nem is mondta senki, ettől még ez az irány nem jó

(#39) Schuler888 válasza Ricardo (#38) üzenetére


Schuler888
senior tag

Semmikeppen sem. Visszasirom amikor s3-s4-s5-s6 eleg stabilan 220 es 240kozt volt nyitoaron mint abszolut csucs, utana elszabadultak az arak, mara meg irrealisak lettek :(
"A Sima Note, veszi át az eddigi Note széria helyét, és a pro/plus vagy bármilyen utótaggal ellátott példány e fölé lesz poziciónálva jóval magasabb áron.
edig volt a Note. Minden évben megkapta az aktuális csúcs vasat, és mellé mindent ami abban az évben bele lehetett tenni egy zászlóshajóba.
Most ugyanazért megkapod majd a "Sima Note-ot" ami közel sem lesz a csúcs az adott évben. ha a csúcsot akarod, akkor nyúlj még bele a zsebedbe és vedd meg jó sok plusz pénzért."

Ez egyebkent mar 1 eves tortenet, tavaly is igy volt 🙂

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#40) Ricardo válasza Schuler888 (#39) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ez egyebkent mar 1 eves tortenet, tavaly is igy volt"

Sajnos.

(#41) JoseGee válasza Schuler888 (#39) üzenetére


JoseGee
tag

Az S6 edge nyitóára 265 ezer volt a 64Gb tárhellyel 2015-ben. Én a Note 10-emet 325 ezerért vettem tavaly októberben. Szerintem olyan nagyon nem szálltak el az árak. Mondjuk ez a sertéscombra viszont nem igaz :D

[ Szerkesztve ]

Ami késik, az nem jön időben

(#42) Schuler888 válasza JoseGee (#41) üzenetére


Schuler888
senior tag

Az s6 edge 64gb az mar nem az alap csucsmodell volt!

"ez a sertéscombra viszont nem igaz"
Ameddig a mai napig talalok mindig akciosan 1100 alatt csirkemellet, ddig elegedett vagyok, pedig mar 15 eve is 1200korul volt az atlagara :))

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.