Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hibavissza


hibavissza
veterán

Várom a camera obscura edition megjelenését. Szerintem 8-10 ezer Euróból meg tudnák oldani a Leica mérnökei.

(#2) C. Carrot


C. Carrot
újonc

Egy kicsit olyan hipster szaga van.

(#3) Kristof93


Kristof93
senior tag

Tehát az az új feature hogy sok featuret kivettek? Soha sem értettem a leica fényképezőgép részlege miért létezik még.

(#4) MK VII válasza Kristof93 (#3) üzenetére


MK VII
veterán

Hogy fjúcsörmatekozhassanak' ... :)
Nem mellesleg profi lencséket gyártanak.

(#5) anaqer válasza C. Carrot (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Fingfogás lvl999... mit vársz a Leicától? Ezek már hosszú évtizedek óta a brandből élnek meg (innováció vagy technikai tartalom nulla). :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) kukulec


kukulec
őstag

kicsit nehéz elképzelni, hogy ez a kettő hasonló ársávba tartozik.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#7) arn


arn
félisten

Obik jok, de tularazottak... Amit a vazak teren csinalnak, inkabb vicc ennyiert.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) #06658560 válasza arn (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mennyiért lehet konkurenséknél rangefinder vázat kapni?

(#9) .mf válasza #06658560 (#8) üzenetére


.mf
veterán

A kérdés az, hogy fontos-e, hogy rangefinder legyen?
De az X-Pro2 még így is nevezhet ebbe a kategóriába, ami (most még friss termék felárral) 1700 USD (X-Pro1 már csak 500 USD, és szintén hibrid OVF+EVF távmérős stílusú váz).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó sok iterációt megért a sony 24MP-es FF szenzora, össze kéne számolni, hány vázat építettek/építenek rá, erősen rekordgyanús. :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) rbalint88 válasza C. Carrot (#2) üzenetére


rbalint88
addikt

Egy kedves fórumtársnak hála volt lehetőségem kipróbálni Leica M9-et. Azt nem mondom, hogy a próba meggyőzött arról, hogy fillérre megéri az árát, de érdemes egyszer kézbe venni egyet, közelebb tudja helyezni az embert a gép valódi értékéhez, mint a benchmarkok nézegetése. Maradjunk annyiban, hogy a vaskos árcédulában bőven van tudás és minőség is, plusz ugye nem mindenki akar 1dx-et cipelni, ami azonos árból kijön. És azért a Leica képeiben van egyfajta nem számszerűsíthető karakter, amihez hasonlót a Fuji tud, régebben a Kodak szenzorral az Olympusok képeiben is megvolt.

(#12) #06658560 válasza .mf (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Alapvetően nem rossz. Nekem a zaj tűnik soknak és hiányolom az ISO100-at.

(#13) nord_ válasza anaqer (#5) üzenetére


nord_
veterán

technikai tartalom nulla
Köszönjük, Emese. De igazad van, a műanyag lencsés, fostalicska objektívek tényleg fasorban sincsenek. ;]

(#14) arn válasza #06658560 (#8) üzenetére


arn
félisten

Most jo fotokat akarsz kesziteni, nosztalgiazni, vagy hipszterkedni akarsz? Ertem en a kulonbozo szempontok menten valo fotozast, ha vki ebben leli oromet, de eroltetett az egesz, es mar messze nem arrol szol, hogy a fenykepezo egy eszkoz a valosag megorokitesehez.

Anno a monochrome vazukban volt fantazia, mert technikailag is hozott vmit a szurok hianya, de ez? Marketing...

Reszemrol sokra becsulom a fuji xt retros dedikalt szerveit, hogy nem kell ehhez kijelzot nezni, de ennel tovabb nem mennek. Akkor inkabb hasznalok egy korabeli gepet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) #06658560 válasza arn (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Erről a mostani példányról eddig egy szót sem szóltam. Nem tudom, feltűnt-e?

(#16) Kristof93 válasza MK VII (#4) üzenetére


Kristof93
senior tag

Én az objektívektől sem esem hasra, a méret az egyetlen igazi előnyük.

(#17) Mercutio_ válasza Kristof93 (#16) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen Leica (nem Pana-Leica) obikat használsz/használtál és mennyi ideig, milyen vázon?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18) arn válasza #06658560 (#15) üzenetére


arn
félisten

meg jo, hogy errol szol a topik :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) rottenbull


rottenbull
senior tag

En azert megnyalogatnam. Ez lenne a plussmacim, meg az agyba is vinnem :D

(#20) .mf válasza rottenbull (#19) üzenetére


.mf
veterán

"En azert megnyalogatnam. [...] meg az agyba is vinnem :D"

Lecsavarnád az obit és új értelmet nyerne a Leica-mount ;]
Aztán vihetnéd szenzortisztításra. A D600-as szenzora olajos volt, ez meg... Bár mondjuk valamelyik másik kameránál is panaszkodtak nemrég "white blob" problémákra, lehet, hogy az is hasonló eredetű volt... De biztos kezelik ezt is, mint ahogy a hipszterek másik kedvenc márkájánál is fel vannak készülve rá, ld. a Diktátor c. filmben is említést tesznek róla:
"Nadal: I am a mac genius.
General Aladeen: So what do you do?
Nadal: Mostly I clean semen out of laptops.
"

Akárhogyis... 6000 euróért inkább mást nyalogatnék és vinnék ágyba ;] :DDD

Bocs mindenkitől, úgy látszik már nagyon péntek van... :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) rottenbull


rottenbull
senior tag

Csajom van, Leica-m nincs.
Ugyan jobb igy, mint forditva, de a balansz igy sincs meg.

(#22) Kristof93 válasza Mercutio_ (#17) üzenetére


Kristof93
senior tag

A7R2-n lattam egy parat. Szinte mindegyik leica lencsere van egy elesebb, kontrasztosabb zeiss alternativa feleannyiert.

[ Szerkesztve ]

(#23) Mercutio_ válasza Kristof93 (#22) üzenetére


Mercutio_
félisten

A "láttam" az nálad mit jelent? :U

Egyébként ez egy Leica váz, így alapvetően az obik ezen mutatott teljesítményéről van értelme beszélni. Az, hogy kihoznak más bajonettel is obikat, mert van rá igény egy dolog.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#23) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kifutottam a szerkesztésből...

Egyébként ez egy Leica váz, így alapvetően az obik ezen mutatott teljesítményéről van értelme beszélni. Az, hogy kihoznak más bajonettel is obikat, mert van rá igény egy dolog, de ha nem az adott rendszerre, bázistávra és szenzor-mikrolencsére optimalizált az obi nem feltétlenül lesz a legélesebb :N Az élesség egyébként is csak az egyik jellemzője egy obinak, bár nyilván nem elhanyagolható paramétere :)
+ van, hogy a képszéltől képszélig éles obi tűnik kevésbé élesnek ahhoz képest aminek a közepe "lemászik a képről ", miközben a szélek felé gyengül.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25) t72killer válasza Mercutio_ (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A lajkákban nem sony szenzor van sony mikrolencsékkel véletlenül?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Mercutio_ válasza t72killer (#25) üzenetére


Mercutio_
félisten

Passz. Bázistáv is azonos?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27) Kristof93 válasza Mercutio_ (#26) üzenetére


Kristof93
senior tag

Az A7-re leica m objektívek mennek egy adapterrel így gyakorlatilag minden megegyezik a leica vázzal (bazistáv, szenzor méret). A különbség csak annyi hogy egy modernebb, nagyobb felbontású sony szenzor van benne :)

A "láttam" azt jelenti, hogy raw is járt nálam. Ilyenkor az objektívnél csak az élesség számít, színek, kontraszt mind könnyen megváltoztatható.

(#28) t72killer válasza Mercutio_ (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meredek lenne más bázistávra tenni egy obit mint amit a rendszere megkövetel, max kalapáccsal tudnád élesre állítani :DDD.

Annyi lehet, hogy a natív obira műkszik a firmware mindenféle ca, vignettálás, élesség-korrigáló algoritmusa, egy random kiválasztott adaptált darabra nem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) rbalint88 válasza Kristof93 (#27) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem a fórum más részein már sokszor le lett írva, hogy -főleg- a milc rendszereknél mindig váz-obi páros képminőségét érdemes nézni, mert a kis bázistáv miatt szükség van szoftveres korrekcióra. ezért nem fair egy adapterezett obit hasonlítani egy natívhoz. főleg Sony FE bajonettnél, ahol a szenzor nagyobb, mint a bajonett átmérője, de legalább extrém rövid a bázistávolság... a drága mérnökurak tuti vért hugyoznak, mire értelmes képszéleket csinálnak egy obinak.

(#30) t72killer válasza rbalint88 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Leica SL, T: 19mm
Sony E-mount: 18mm

Leica M: 27.8

Nikon F: 46.5mm
Leica R: 47mm

A Leica SL és M vs Sony között én olyan egetrengető különbséget nem látok - pláne ha csak az SL-t akarjuk az e-mounthoz hasonlítani. Persze az SLR bayonettek más kategória.

Amúgy egyetértek, azt kell nézni, hogy 24MP-ből egy a7(II)+1.8/55 vagy egy lajka 262+2/50 hoz ki többet. Más kérdés, hogy már az a7r(+1.8/55) is jobb lesz a fentieknél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) rbalint88 válasza t72killer (#30) üzenetére


rbalint88
addikt

ebből a Leica M lencséket szokták adapterezni amire csak lehet, teljesen manuális obikról beszélünk. A régebbiek ugye meg filmes vázhoz készültek, ahol ilyen apróságokra nem nagyon kell figyelni, hogy párhuzamosan érkezzen a fény a mikrolencsékre. APS-C vázon meg ez sokkal kevésbé jelent gondot, mint egy ilyen határokat feszegető fullframe-nél.

(#32) Kristof93 válasza rbalint88 (#31) üzenetére


Kristof93
senior tag

A bazistav megegyezik (ezt csinalja az adapter) es a szenzor is nagyon hasonlo (leica regebbi sony szenzorokat hasznal); digitalis korrekciok pedig nem nagyon vannak egy raw fajlban. De kivalaszthatod a legdragabb leica kombot, az A7R2 + zeiss 55 1.8 ugyis el fogja verni toredek aron.

(#33) t72killer válasza Kristof93 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A bazistav megegyezik (ezt csinalja az adapter) " - ez igaz, viszont nem tudom, hogy a szűk sony bayonett nem zavar-e be a "távolra tett" adaptált leica/nikon/stb lencsénél :F Ehhez pl egy adaptált Sigma ART 50-es tesztjére lennék kíváncsi a7R-en és nikon D810-en (egyiken sincs AA-filter, elvileg azonos szenzor, csak masszívan különböző flange)

"digitalis korrekciok pedig nem nagyon vannak egy raw fajlban." - Debizony, CA+vignettálás korrekció manapság szinte minden gyártónál divat, sokszor csak trükkel lehet kikapcsolni (pl kontaktok letakarása). A jó CA korrekció elég sokat segít a képszéleken érzékelt élességen is.

"az A7R2 + zeiss 55 1.8 ugyis el fogja verni toredek aron." - Ez tuti, a lajka nem arról szól, hogy azért drága, mert ő a legjobb. lineárisan is 30%-al nagyobb felbontás várható a 7rII-től, technológiában pedig egy generációval fejlettebb a sony szenzora. A zeiss lencse pedig "csak simán jó", elég jó a pici pixelekhez. Ha annyira jobbat akarunk több részlettel, ott van az XF 100MP, ahhoz képest a lajkák olcsó játékszerek:P.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) rbalint88 válasza Kristof93 (#32) üzenetére


rbalint88
addikt

több dologban van részben igazad, de sok a tévedés is. rawban bizony van korrekció, legfeljebb ki tudod kapcsolni LR-ban.
A7r2 résszel részben egyetértek, részben nem. Színekben valahogy nem tudod visszaadni pontosan azt, amit a Leica tud, vagy csak nagyon sok pöcsöléssel. Szavakkal nehezen körülírható ez a "Leica magic", össze kell nézegetni a képeket és érteni fogod. Továbbra is aláírom azt, hogy anyagilag nem racionális döntés Leicázni. Viszont a minőség mércéje sok minden lehet és nem feltétlen mindenkinek fontos a végtelen felbontás, én pl hobbistaként tökéletesen elvagyok 16mpx-en, tök felesleges lenne 36mpx. Sőt, továbbmegyek, a Fuji jpeg is elég általában, maximum pici finomítás kell neki, ami még jpegből is elvégezhető, nem kell emiatt rawozni. Simán elképzelhető, hogy egy megfelelő anyagi háttérrel rendelkező illetőnek az a Leica-féle helyből jó kép megéri a felárat, hogy ne buzuljon rawozással vagy csak simán átereszti a raw konverteren a képeket.
Az adapterezéshez annyit, hogy a bázistávolságon kívül van még pár nem elhanyagolható szempont, amik főleg régi obik adapterezése esetén nem teljesülnek és elég komoly hatással tudnak lenni a képminőségre, a natív obikhoz meglévő korrekcióról meg ne is beszéljünk. Ugye az általában jobb optikai tulajdonságú obik képét javítja még tovább, nem nehéz belátni, hogy egy FE55/1,8 jobban fog működni egy A7R2 vázon, mint egy adapteres Leica, főleg egy régi.

(#35) t72killer válasza rbalint88 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Színekben valahogy nem tudod visszaadni pontosan azt, amit a Leica tud, vagy csak nagyon sok pöcsöléssel."

Utóbbi. A sony színekben tényleg gáz, kell rá megfelelő profil. Ha megvan a raw, profilozással csinálhatsz egy leica képből nikon v olympus-szerűt és fordítva, lévén a fizika (Bayer+UVIR-blokk szűrők pontos karakterisztikái + szenzor karakterisztikája) ugyanaz. Én eddig lusta voltam nekiállni, hogy ilyen profilt csináljak a gépre (őszintén: januárig oly-s voltam és tökéletesen meg voltam elégedve az oly jpg-vel), de 1x megcsinálom, utána csak gombnyomás az egész. Ha az ember nem akar vele vacakolni, a fentebbi profilcsomag masszív 21$, még emellett is bőven olcsóbb a 7rII ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Kristof93 válasza t72killer (#35) üzenetére


Kristof93
senior tag

Hm, nem tudom szamit-e a szukebb bajonett. Az eddigi kepek/tesztek alapjan nekem nem tunik ugy, de lehetseges. Eleg nagy bakloves lenne a sony mernokeitol. Ha leica penzeket koltenek, akkor mar inkabb otus, d810/a7r2 es egy foto tura tibetben :))

A raw korrekciok tudomasom szerint csak beepitett lightroom profilok, ezeket a manualis es adaptalt lencsekhez is ossze lehet szedni.

Az utomunka nalam hozzatartozik az elvezethez (csak hobbibol fotozom), a "nagyon sok pöcsölés" nem problema.

(#37) p_adam válasza Kristof93 (#32) üzenetére


p_adam
addikt

Teljesen más szenzort használ a Leica, egy belga cég gyártja, a CCD-t pedig a Kodak gyártotta.
Lehet, hogy az ár meg az egyszerűbb használhatóság miatt jó az A7RII 55/1.8 párosra úgy gondolni, mint egy Leica-killer, de ettől még az említett kombó nem fogja kiadni azt a képet, mint egy Leica (de nem csak ami nagy különbség a kettő között).
De ha csak ezt nézzük, akkor is, még az extra vignettálás és sarokproblémák ellenére is nagyon jó a végeredmény a Sony-Leica kombináción, és más, mint a nem Leica objektívek esetében. Használni persze nem feltétlen a legkönnyebb, de vannak előnyei.

A kamera szerintem teljesen rendben van (talán a súlyát leszámítva, de valamit valamiért).
Ezt a modellt az M262-vel célszerű összevetni, amihez képest szinte elhanyagolható az a 10% árkülönbség.
És egy távmérős, Live view-t nélkülöző gép esetében nem igazán ad hozzá egy LCD megléte.
Aki használt már filmes távmérőst arra, amire ez a legalkalmasabb, az valószínűleg tudja is, hogy miért.

(#38) Kristof93 válasza p_adam (#37) üzenetére


Kristof93
senior tag

Azt hittem Sony szenzort használnak, de tényleg nem. Azért vannak annyira lemaradva :)) A "leica look" egy Kodak filmről mintázott LUT, szvsz csak komplikálja az utómunkát.

[ Szerkesztve ]

(#39) arn


arn
félisten

Az mft szerintem jo pelda arra, hogy a sokfele oly es a pana obik hasonlo fokusztavon gyakran mennyire mas jellegu kepet adtak. Mindegyik obinak megvolt a sajat karaktere, nem hiszem, hogy csak egy felbontasbol fakado es par egyszeruen merheto parameterbol pontosan jellemezheto lenne a kapott foto kepi vilaga.

De irhatnam a szenzorra is... Olynal pl mas volt a pana es a sony szenzorral kapott vegeredmeny.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) Mercutio_ válasza t72killer (#35) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hagyjuk ezt a "csak egyszer kell egy profilt megcsinálni aztán minden meg van oldva" szöveget. Eleget lebzselsz az m4/3 topicban tudod jól, hogy ez nem igaz :DDD

Kristof93:többiek már leírták, nem ismétlem, a raw buzulás pedig nyilván érdekes míg az ember nem tudja jobb dologgal eltölteni az időt, de idővel lesznek fontosabb dolgok is az életben ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41) t72killer válasza Mercutio_ (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván 1db profillal nem sokra mennék. Ha nagyon hisztis lenne a szemem, akkor befizetnék a linkelt csomagra. Amúgy annyira nem voltak sokkolóak az rx100iv színek, az oly-t sokszor túltelítettnek éreztem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) hibavissza válasza t72killer (#35) üzenetére


hibavissza
veterán

A linked hozzászólásait elolvastad? 21$ elég sok egy szatyor szemétért.

(#43) t72killer válasza hibavissza (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem volt időm átbogarászni. Egy használt kocsi ára is sok egy vázért.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) hibavissza válasza t72killer (#43) üzenetére


hibavissza
veterán

Legközelebb ne ajánlgass általad ki sem próbált nyilvánvaló lehúzásokat. A váz árának ehhez semmi köze.

(#45) Mercutio_ válasza t72killer (#43) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na,de az mekkora ciki, ha valami sz*r vázat ajánlgatsz úgy, hogy nem is használtad! ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46) t72killer válasza Mercutio_ (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+44: kinek is ajánlottam konrétan megvételre mit:F? Sipirc vissza a m43 lebujba :P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) Mercutio_ válasza t72killer (#46) üzenetére


Mercutio_
félisten

A #35-ös hsz-ben valójában szidod, csak nem olvastunk a sorok között ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.