Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) chokeee


chokeee
aktív tag

Remek teszt, remek grafikonokkal. Rengeteg munka lehetett benne. Köszönjük szépen! :C :R

gumiczuczli

(#52) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Nekem 1070-es VGA mellett i5 6500 volt, simán elbírt vele, most 6700K van, érezhető a különbség persze, de nem eget rengető.

(#53) carl18


carl18
addikt

Jó lett a teszt! :) megnéztem volna egy új budget király hogy szerepelt volna rajta! G4560 hozta volna szerintem az I5-2500 szintjét! :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#54) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Érdekes látni ezt a tendenciát. A low level apik még segítenek is a gyenge cpu-s gépeken. Feleslegesnek érzem a nagy oc-t a procim alulfeszelve 4 ghz-en is bőven elég. Ha nagyon indukolt és jön a cannon lake 6/12 proci z170-es lapba is akkor talán váltok 5 év múlva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55) -KP- válasza carl18 (#53) üzenetére


-KP-
addikt

persze, 2 maggal a 4magos cpu szintjét. mesélj még kérlek..

(#56) carl18 válasza -KP- (#55) üzenetére


carl18
addikt

Azzal ne is törődj hogy van köztük 5 generáció különbség. De jártasd a szád hogy megmutasd be tudsz szólni tudás nélkül is. Nagyon nehéz használni a google-t! G4560 200 mhz-el jár kisebb órajelen mint a I3-6100.-AVX
[link]
"Kérlek mesélj még" Utálom mikor hülyének nézz egy olyan, akinek még ráadásul igaza sincs a témában :DDD
Tessék még egy link. [link]
Itt egy teszt a G4560 és I3 6100 különbségéről. Megbízható forrás (Digital Foundry)
[link]

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#57) citkar válasza Lacc (#48) üzenetére


citkar
addikt

Arra lennék kíváncsi, hogy a laptopban most egy 4700-as i7-es duruzsol (nem fogja vissza magát, bírja a hűtés) , ehhez képest egy erősebb proci sokat dobna-e az élményen, mert nem olcsó egy érezhetően gyorsabb CPU-val szerelt gépet beszerezni és ezen kívül más nálam nem is profitalna belőle.
CIV 4-5 alatt alsóbb kategóriás CPU-val toltam, ott sokat dobott, mikor váltottam, de a mostani még egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#58) Freel


Freel
tag

Jó lett a teszt, én is nagyon szépen köszönöm. Nekem nem lenne fontos egy minden igényt kielégítő brutál tesztsorozat, de nagyon szeretnék látni egy olyan táblázatot amiben az egyik oldalon szerepelne mondjuk az összes proci, a másik oldalon pedig, hogy az adott proci melyik VGA-t hajtja ki... Valaki összegyűjthetné egy helyre ezeket az adatokat. Mondjuk az a 'baj', hogy a felbontás gondolom nagyon megbolondítaná a táblázatot. Értem ez alatt azt, hogy mondjuk elképzelhető, hogy megkapom ugyanazt a teljesítményt, 'játékélményt' mondjuk 40K-val olcsóbban csupán csak azért, mert nem veszek FullHD-s monitort, csak egy 1360x768, vagy 1440x900-ast...
Tehát jó lenne látni, hogy melyik proci mellé melyik VGA-t érdemes választani.

Csak érdekesség képpen írnám le, hogy nemrég 13K-ért vettem egy kis 19"-os Samsung monitort használtan. 1440x900 75Hz-en. 18K volt mellé egy HD 6970 2GB. A procim egy 4 éves FX 8320. És ledöbbentem, hogy milyen szépen mennek a játékok. A Resident Evil 7 vegyesen medium-high beállításokkal 40+ FPS. A Doom 2016 is hasonlóan. A Skyrim Hi-Res pakkal Ultrán nagyon ritkán esik be 60 FPS alá. Általában tartja a 72-75 FPS-t. Döbbenetes volt, hogy mi mindent bír ez az olcsó rendszer. Batman Arkham Origins, DiRT Rally, XCOM 2, stb nagyon szépen futnak medium-high beállítások mellett. És gyönyörűek... :)

Tényleg nagyon hasznos lenne ha sok emberhez eljutna az információ, hogy nem feltétlenül kell zsák pénzt beleölni a gamerkedésbe. Kis pénzért is lehet hihetetlen jó játékélményt produkálni...

(#59) carl18 válasza Freel (#58) üzenetére


carl18
addikt

+1 Teljesen egyetértek veled. Én 2014 nyarán vettem egy E5450 (Q9650 Szint) Processzort a gépembe az E5200 helyére + A GT 440 kártyát cseréltem HD 7770 kártyára + 2 giga ramot bővítettem 6 gigára! És utána minden játékkal el voltam ahogy szerettem volna! Monitorom akkor volt 1280X1024 felbontású, megjelenés utána felvétel mellet még a Far Cry 4 is szépen futott! Videó róla ha valakit érdekel! :DD [link]
Mondjuk azóta járt már nálam pár cpu! :D E5200-E5450-G640-G2130-I5-3470-G640-I5-3340-I7 2600-I3 2100 itt tartok jelenleg! :D i3 ereje Sandy Bridge.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#60) ncc1701 válasza MongolZ (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Pont a minimum fps határozza meg, h egy játékkal tudsz-e játszani, vagy sem. :)

(#61) haxiboy válasza Depression (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Nincs? 3x akkora fogyasztás mellett ugyanakkora teljesítmény? Szerintem ez önmagában szégyen. :-)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#62) Jakuskacsa válasza haxiboy (#61) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Megint ezek a megawattok!! Könyörgöm, vonatkoztassunk már el tőle... Egy év alatt kb 5000 forinttal több a számlám mint neked. Más hülyeségre is elköltöm (sajnos).

Én Fx 8350 4,8Ghz és Gainward 1070GLH-val is nagyon jókat játszom, nem kell ezért fölösleges pénzeked kidobni, mert az i7 "gamer" processzor. Crysis 3 at kár, hogy nem teszteltetek, meglepődnétek, hogy mennyi lenne a minimum fps egyes részeken a játéknak intelel, és fx-el...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#63) -KP- válasza carl18 (#56) üzenetére


-KP-
addikt

:DD :D :DDD

pár generációval újabb, ok. clock to clock valamivel gyorsabb, ok. még ha van is 20% különbség, amit kétlek, akkor is 2 mag vs 4 mag és dupla akkora cache. Ráadásul pont játékok alatt szokott kijönni kevésbé a generációk köztö különbség (leszámítva a kevés kivételt). Nem beszélve arról, hogy Z-s lapban bármikor ráemelek még 400mhz-et akármilyen ivy vagy vagy sandy i5-re. Nem is értem miért nem rohannak az ivy/sandy i5 tulajok lecserélni pentium g-re a processzorukat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem olvastam még a tesztet. Arról van szó benne, hogy ezek az újabb játékok mennyire vannak több szálra optimalizálva? Kihasználják a sokmagot vagy még mindig órajel függőek?

Ez a téma érdekel, de nagyon kevés infót találtam ezzel kapcsolatban.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#65) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Az a helyzet srácok, hogy ez értelmetlen vita, mert amikor már csak a tuning segít az régen rossz.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#66) Jakuskacsa válasza kigyi_23 (#65) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Na ott a pont... az állandó procilimites játékokon még az sem segít, ha szénné húzod...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67) carl18 válasza -KP- (#63) üzenetére


carl18
addikt

Szörnyű vagy! Egy Facebook idióták részt megérnél pedig. Arról volt szó hogy tudja amit egy i5-2500 nem írtam hogy megéri-e leváltani. És ne válaszolj, van elég hülye nélküled is a életembe. G4560 idén januárba jelent meg és a legjobb ár-értékű processzor jelenleg, Hidd el nagy rá a kereslet. Játékok 80%-ban tudja amit a te régi i5 processzorod sőt még akkor többet is. Amúgy te most trolkodsz? kaptál három videót is, minden anyag benne van. Hasonlítasz a bithuszárokra akik szerint a GTX 280 isten kártya mert hát "512" bit, de a HD 7770 szar meg az 128 bit. És ne is válaszolj, úgy se fogok rá harmadjára válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#68) D013


D013
aktív tag

Elgondolkodtató cikk. Ez is megerősített abban hogy idén még nem lesz cserélve az i5-4440-esem. Családon belül i7-re lenne értelme váltani, de azt sem úsznám meg 65 alatt még apróról se, sőt az azért kapna már egy hűtőt ami nem gyári, szóval 75 fele állna meg és nem nyernék vele annyi plusz fps-t. Új generációból meg majd Cannon Lake, esetleg Ryzen. De szigorúan jövőre. Nagyon jó hogy annak idején 53 körül vettem ezt a procit, 2014 márciusában (azt hiszem innen apróról) és mind a mai napig tartja a frontot (bár a turbo 3,3Ghz lehet néha kevéske)

(#69) carl18 válasza D013 (#68) üzenetére


carl18
addikt

Szerintem várj, úgy látszik idén év végén jön a cannonlake esetleg következő év elején. Mivel az intel válaszolni akar az ryzen-re! A nyolcadik generációs I5 processzorok (Kaby Lake I5 7640K) alapján kapnak majd Hyper Treadingot! Szerintem megéri várni, vagy esetleg még itt lesz a ryzen is. Remélhetőleg odatesz majd :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#70) -KP- válasza carl18 (#67) üzenetére


-KP-
addikt

Nem értem, miért van ilyen agresszív :N Semmi szükség erre a hangnemre. :) Csupán véleményeket ütköztetünk egymással, nem kell kiakadni, ha valaki nem ért egyet veled. Ezt a vitát már számtalanszor lejátszottuk a múltban,minden egyes verzióv(generáció)váltásnál sandy,ivy,haswell, refresh stb stb. Mindig az lett a vége, hogy 2 mag az 2mag, 4 mag az 4mag :) Na peace :R

(#71) asvald


asvald
senior tag

Én érzek egy rést.... i5 3570 és egy 3770 is elfért volna a tesztben, de így is elérte a célját nálam!

köszi! :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#72) carl18 válasza -KP- (#70) üzenetére


carl18
addikt

Én nem voltam vitába, csak a saját hangnemed kaptad vissza. Hiába 4 mag, az I7 920 is 4 mag 8 szál még se bír tunnin nélkül a G4560 procival.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#73) Dexar007


Dexar007
veterán

Köszi,eddig csak külföldi oldalakon lattam hasonlot! :R

A lenyeg,hogy az i5 2500k 4.5ghz-en marad meg egy jo ideig.. ;]

Give me your cum,bull!

(#74) csongi


csongi
veterán

Szuper kis írás! Köszönet! :R
Egy kis kiegészítés lehet jó lenne, mégpedig a DX11-ben futtatás.
Év vége fele ha meg van még a konfig, jó lenn egy össze hasonlítás DX 12-be mennyire lesz CPU függő egy játék!

Köszönet a tesztért! Hiánypótló!
:R

(#75) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Részletes teszt lett,jó volt olvasni! :R
szerk: Neked hány géped van?? :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#76) Reverend válasza Hannibhál (#13) üzenetére


Reverend
tag

Elnézést. Hadd kérdezzem meg, hogy a százalékokat hogyan számoltad ki? Írod, hogy a minimum fps alapján, de nekem nem jön ki a matek. De az átlag fps-re sem jön ki, és a kettő átlagára sem jön ki. Simán lehet, hogy én felejtettem el százalékot számolni, ebben az esetben frissíteném a tudásom.

(#77) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Jó teszt, érdekelt a GTA5-ös eredmény.
Havernak is ilyen kártyája van csak 6gb-os, és egy fx6300-zal hajtja 4,82Ghz-n. Teljesen nem futja ki magát a kártya, az a plusz két szál néha kellene játékok alatt.

V6

(#78) Hannibhál válasza Reverend (#76) üzenetére


Hannibhál
őstag

[(min(x proci)/min(4790k oc))+(avg(x proci)/avg(4790k oc))]/2

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79) BiP válasza carl18 (#69) üzenetére


BiP
nagyúr

Jajaj, ezt a hülyeséget ne terjeszd, mert a végén te is bekerülhetsz az általad említett csoportba. A 7640K nem a Ryzenre jött hirtelen válasz, és HT-t se fog kapni. Felröppent egy ilyen pleytka, aztán ész nélkül átvette az összes oldal.
A normálisabbja legalább a HT részt nem terjesztette tovább.

[ Szerkesztve ]

(#80) Polllen


Polllen
nagyúr

Jó teszt lett.

A konklúzióval kapcsolatban csak annyi, hogy a gyengébb processzor - jobb vga kérdést ezzel önmagában nem tudod cáfolni. Ár/érték arány nélkül ez csak az egyik oldal. Eleve a koncepció, hogy valamelyik gyengébb legyen abból fakad, hogy nem szán rá valaki több pénzt. A másik az, hogy mit tekintünk gyengébb procinak és drágább videókártyának.

Egy példával szemléltetve fullhd felbontás esetén i3-4130 vs i5-4690k:
A minimumnál ~9, az átlagnál ~11 fps

Ez 17%-t jelent. Ha ennyivel gyengébb vga-t veszek, kijön a különbözetből az i5-4690k az i3 helyett? Ha nem, akkor többet bukom a gyengébb kártyával, mint gyengébb cpu-s verziónál.

Mindig az adott lehetőségek fogják eldönteni, hogy melyiket érdemes választani.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81) Csupingo


Csupingo
veterán

Egész hasznos összefoglaló. Köszönjük! Gondolom volt vele munka bőven.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82) carl18 válasza BiP (#79) üzenetére


carl18
addikt

Ez csak pletyka volt? Én kajak bedőltem neki. Majd meglátjuk hogy jön a Cannon Lake mi is lesz valójában. :DD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#83) Redneck


Redneck
veterán

Nagyon jó teszt lett!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#84) nullpoint


nullpoint
senior tag

Gta V "mert kissé optimalizálatlan lett". Ez kijelentés kontkrétan nem igaz, az utóbbi évek legnormálisabban összerakott játéka. Gyengébb gépeken is használható fps-t kap az ember, persze kompromisszumokkal, más játékoknál hiába veszed lejjebb a grafikai opciókat, ugyanolyan szar marad a teljesítmény.

Ettől függetlenül a teszt óriási teljesítmény , és biztos rengeteg időd elment vele, ügyes vagy.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#85) tailor74


tailor74
őstag

Jó teszt, köszi. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#86) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

:R Köszi! :R

(#87) Maximum1


Maximum1
őstag

Köszi az írást, pont a 1060 3GB néztem a 2500K mellé, de az írásod szerint nem a legjobb ötlet.
Jól gondolom hogy egy i5 2500k alapórajelen, vagy esetleg egy egészséges 4GHz-re belőve egy GTX 1050TI vel lenne a legjobb FHD-ra?

[ Szerkesztve ]

(#88) #55164672 válasza Hannibhál (#25) üzenetére


#55164672
törölt tag

A leírtak alapján arra következtetnék, hogy egy 7600K 5GHz-en egy 4790 teljesítményére is képes lehet akár. Mit gondolsz erről?

(#89) Hannibhál válasza #55164672 (#88) üzenetére


Hannibhál
őstag

lehetséges, csak akkora órajelen nem használnám, meg hát a 4790 az 8szálas s egyre több minden szereti azt

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#90) vatomi


vatomi
aktív tag

I5 6600 mellett WOT-oztam OC 1060GTX 3GB-tal. FullHD-ban maxon minden 120fps körül ment, nem tudom, van-e valami limit, ami miatt ez szinte fix volt. Mivel azzal szembesültem, hogy már más játék nem köt le, downgradeltem. Elsőként 2500K-ra. Ugyanaz a konstans fps. Akkor a vga-t cseréltem le 970GTX-re, még mindig 120fps körül. Végül 960GTX 4GB lett a vége, most ezt használom a 2500K mellett, így 85-90fps-re állt be a játék. S kb egy százas még a zsebemben maradt így.

(#91) BiP válasza carl18 (#82) üzenetére


BiP
nagyúr

Elég valószínű, hogy a Kaby Lake-X -et nézték be.
Cannon Lake sajna még arrébb van, az év 2.felére ígérik. (Értsd: év vége)

(#92) ittakary


ittakary
nagyúr

az oszlopdiagrammok remek választás

viszont felette a százalékos, egymással összekötött vonalka iszonyatosan elvi hibás

miért kötötted össze? ezek egymással nem összefüggő értékek, és a pontok közötti ferde vonalak semilyen jelentéstartalommal nem bírnak

(#93) lase92


lase92
csendes tag

Tetszik a teszt. :C
Arra lennék kíváncsi, hogy az fx-6300 cpu kb hol szerepelne a tesztbe.
Az fx-8350 és a10 között talán, nem?
Persze tudom program függő meg minden, csak úgy átlagba. :D

(#94) Gabbbb válasza Depression (#1) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Azért online játékoknál számít a generáció is és ott sajnos AMD-nek van miért szégyenkeznie :-)

(#95) kiltrus@citr


kiltrus@citr
csendes tag

Nem akarok nagyon kötekedni mert sok munkád volt benne.Így cenzúrázom röviden.

Játékok nem igazán tesztkörnyezetben vannak értem hogy a gyengébb procik miatt. Szerintem inkább kaptak volna handicap-et még úgy is látszik lemaradnak.
Deus ex ami mostani játék és párban van az 1060-al de kikapcsoltad a tesszellációt.
Ashes of the Singularity még ami jó lett.
Total war warhammer kellett volna.

Másik hogy 2016-17 játékok kellettek volna a teszthez ha a kihajtást akarod vizsgálni meg nagyobb beállítások.
De az is lehet hogy az amd-nek akartál kedvezni :))

[ Szerkesztve ]

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#96) Hannibhál válasza kiltrus@citr (#95) üzenetére


Hannibhál
őstag

Tesszalláció szerintem felesleges dolog,azért nem kapcsolom be hogy fele fpsem legyen, a játékok pedig azért lettek mert van beépített benchmarkjuk, a beállításokat pedig sokszor a vram limitálta:)
Amúgy ezzel hogy tudtam az amdnek kedvezni?O.o
Meg milyen játékra gondolsz mostanról amibe van beépített,normális benchmark?

[ Szerkesztve ]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#97) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

GTX960-on egész jó 1080p-ben a BF4, csutkára húzott G3258-cal. A Master of Orion is hasít. Starcraft II is. Mi kell még ? :DDD :))

@ watomi: én is downgrade-eltem 4790K-ról, lehet kicsit elvétettem a sulykot, de tépve azért használható, BF 1-2 komolyabb robbanást kivéve 60fps-t hozza, az meg nekem elég online-ba. Amúgy semmi más játékot nem tolok, nem fognak meg, bármit is próbáltam. (Ja de, a CS : Source, de hát annak már egy Celeron is bőven sok) :D Cserébe lett egy csini mini ITX házikóm, mini ITX lapom és rend az asztalomon :K :U (A GTX960 is ITX-es).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#98) adapter07 válasza carl18 (#53) üzenetére


adapter07
csendes tag

Egy szálon a magasabb órajel miatt kb. +5% az előny a G4560 javára, több szálon kb. +10% az i5 2500 javára a valódi négy mag miatt. A játékok többségében valószínűleg egálban lesz a két proci.

(#99) Polllen válasza Dißnäëß (#97) üzenetére


Polllen
nagyúr

A bf4 topikban anno téma volt, hogy nekem is és másnak is 2 magos procival (pentium G3220) bizonyos időközönként beesett az fps és megakadt a játék akkor is ha ezt semmi sem indokolta. Erre az volt a megoldásunk, hogy kikapcsoltuk az in-game origin panelt.

De így se nagyon volt stabil 60 fps fullhd-ban, komolyabb harcokban simán beesett az fps, ami instant halál. És 24 fős szerver felett nem is volt érdemes próbálkozni.

Szóval az egész jó nagyon relatív fogalom. Láttam youtube videókat, ahol 4,5ghz-n tolják a prociddal a multit és 90-40 fps között minden van egy gameplay alatt. Így el lehet játszogatni, de egy normálisabb játékost nem fogsz tudni f2f megölni a lagtenger miatt. Szóval arra, hogy az ember elüsse az időt és közben ellagolgasson, arra jó. Én a multiban a mikrolagtól a falnak megyek.

A BF1-t én is be tudtam úgy állítani, hogy egy 1 GB-s 750-nel legyen stabil 60 fps, az más kérdés, hogy hogyan nézett ki.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#100) Shing válasza nullpoint (#84) üzenetére


Shing
őstag

Korrekt port lett optimalizálás és grafikai opciók szempontjából, de azért nagyon betud esni az FPS. Még csúcs hardverrel is vannak 35-ös minimumok és a VRAM-ot is zabálja. The Division, RS Siege, Overwatch, Doom, Watch Dogs 2, AC Syndicate és a legtöbb mai játékra igaz, hogy jól futnak ezer éves hardveren is, ez nem annyira nagy szám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.