Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Szerintem valami nem stimmel az euró–forint átszámolással a cikkben (997 millió € = 309 milliárd HUF –><– 2 milliárd € = 496 milliárd HUF).

A cikkhez: A piacnak jót tesz a kiegyensúlyozottabb verseny, örülnék az Exynos procik középkategóriás térnyerésének is.

[ Szerkesztve ]

(#2) Starchm válasza Mr.Silkó (#1) üzenetére


Starchm
őstag

Ahogy látom, a 2 milliárd az dollárba van.

[ Szerkesztve ]

(#3) Alarikman


Alarikman
senior tag

Ennek voltak előszelei és látszott pl a Xiaomi palettáján, amely már szinte csak Qualcomm chip-eket használ.
Ami nem baj nekünk mezei felhasználóknak. SZVSZ jók a termékeik, egy-két kivételtől eltekintve.
UI: Exynos is jó, csak a mellé csomagolt modemeken reszelhetnének még sokat. Az Anandtech régebbi tesztjeiben akku használat sokkal több volt 4G-n mint a Qualcomm. Továbbá a Mali VGA részt is combosíthatnák, mert gyengus középkategóriában a Adreno-hoz képest. Custom Rom-okat nem is említve...

[ Szerkesztve ]

(#4) Mr.Silkó válasza Starchm (#2) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ok, akkor én vagyok vak. :)

(#5) Csapo83 válasza Alarikman (#3) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Jók az Exinos-ok és komoly alternatívák lehetnek a Snapik ellen. Több szereplő nagyobb versenyt jelentene és nekünk az a jó. A Qualcomm egy kicsit kezd elkényelmesedni

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#6) #80439296 válasza Mr.Silkó (#4) üzenetére


#80439296
törölt tag

:K :K :K :R :R :R

(#7) Alarikman válasza Csapo83 (#5) üzenetére


Alarikman
senior tag

Egyetértek. A konkurencia mindig jó. Ne legyen egy Intel a Qualcomm-ból.

(#8) Csapo83 válasza Alarikman (#7) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Kiváncdi leszek hogy mi lesz a vége ha a Samu is komolyabban beszáll a piacra. Nem hiszem hogy a saját termékei rovására fogja gyártani a Qualcomm termékeit és ezzel a saját termékeinek állítana konkurenciát, illetve a saját termékein biztosan nagyobb a árrés mint a bérgyártáson.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#9) Pjotr


Pjotr
senior tag

Valami azt súgja elő fognak kerülni snapdragon 430-asok...

(#10) Csapo83 válasza Pjotr (#9) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Szerintem ha a Qualcomm megérzi a versenyt akkor más is elő fog még kerülni

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#11) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Hát ha az Exynos túl tud jutni a Meizu only részen, akkor tényleg kiélezettebb lesz a harc, főleg, ha az MTK is bemutatná a P70-et esetleg a P35-öt középkategóriában, de így kb. minden ugyan úgy néz ki, mint tavaly.

Finn the human

(#12) csongi


csongi
veterán

A xiaomi? Mibertelme volt sajat SOC fejlesztesbe?
Lehet ok is a kozepkategoriaba a sajatot teszik.
A varhato viszaeses ellenere jo nagy osszeget allitottak be. A felso kategoria tovabbbdagul ezek szerint.

(#13) beyruth82


beyruth82
veterán

A kirin a 970-el szerintetek felért a qualcomm és az exynos szintjére mindenben?A jövőben elterjedhet más telefonokban is?

(#14) prolad


prolad
őstag

Nem igazán látom azt a kiélezett versenyt, qualcomm eléggé monopolhelyzetben van, mediatek nem durrantott már jóideje és csak az alsó/közép kategóriában van jelen, apple és samsung a fő konkurensek csak maguknak gyártanak (meg ugye van a samung meizu együttműködés, de az is csak néhány típusnál),huawei szintén csak saját magának gyárt, a néhány vadhajtás (LG nuclun, xiaomi surge) nem annyira jók, hogy veszélyeztessék.
Szerintem pár éve jóval kiélezettebb volt a verseny, Intel,Nvidia,TI, Broadcom, meg a kisebb kínai chipgyártók (pl Allwinner) mára elhagyták a piacot vagy teljesen háttérbe szorultak, akkor viszont nem volt egyértelmű választás a qualcomm.

(#15) johnny500


johnny500
tag

Mint laikus kérdezem jó ez nekünk? Több gyártó, több típus, rosszabb optimalizáció az appoknál. Vagy nem?

(#16) Cathulhu válasza johnny500 (#15) üzenetére


Cathulhu
addikt

A verseny mindig jó. Írj szabványos kódot és optimalizáljanak ők. Az ARM ezért is jobb mint az x86,'akár te is vehetsz liszenszt és holnap már tervezheted is a sajátodat. x86-on esélyed sincs megmutatni, hogy tudnál jobbat. Ha köhög az AMD, az intel nem fejleszt. Ennél rosszabb dolog felhasználóval nem történhet

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.