Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _flamer


_flamer
aktív tag

Ezt már teljesen feleslegesnek érzem..

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A Hubble 2 teleszkópé.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) Plug Life


Plug Life
aktív tag

Én most már megvárom a gigapixeleseket.

(#4) Kanczy válasza Plug Life (#3) üzenetére


Kanczy
veterán

Júliusig csak kibírod, nem? ;]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#5) Plug Life válasza Kanczy (#4) üzenetére


Plug Life
aktív tag

Akár szeptemberig is!!!

(#6) juuzer


juuzer
addikt

Mivel a szenzorméret még így is rettentő kicsi, így még pixel bininggal sincs semmi értelme. Már a 108 MPx-nek sem.

Vamos a la playa.

(#7) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Hát akit így meg tud venni egy telefongyártó arról is megvan a véleményem...

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Kukázom is a gagyi 24MP-es milcet...

#6: úgy 12MP körül van az értelmes max egy félcolos szenzornál. A többi felesleges elektronika és tárhelypocséklás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) RoBos


RoBos
senior tag

Kíváncsi leszek melyik Xiaomi telefonba fog debütálni (elsőnek?!), esetleg a Mi 10S vagy 10S+ 5G-be, vagy elsütik a Redmi X10/X10 5G-be?! :N

(#10) #06658560 válasza t72killer (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kérdés: hogy lehet javítani a képminőségen, ha a fizika nem enged nagyobb szenzort? Szoftverrel, vagy így. Jó, én harmadik utat választanék, de az sajnos a videokamerákból is kihalt.

(#11) #95462144


#95462144
törölt tag

Ez a Snapi mennyire fogja magát összesz@rni a kamerahasználat közben? A Mi Note 10 is szenved a 730g-vel rendesen...

(#12) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Kié lesz? Hát az enyém!
Remélem az már szebb képet fog lőni, mint a Nokia 3210-esem... és akkor váltok is.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#13) t72killer válasza #06658560 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Szoftwerrel nem tudod megkerülni a Rayleigh-limitet. Legalábbis ennyire nem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) razorka777


razorka777
veterán

Érződik, hogy elfogytak az ötletek.
Jöhet az értelmetlen pixelszám növelés. :) :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#15) #16514048 válasza t72killer (#8) üzenetére


#16514048
törölt tag

"úgy 12MP körül van az értelmes max egy félcolos szenzornál. A többi felesleges elektronika és tárhelypocséklás."

De ezek még mindig nem arra vannak kitalálva, hogy max felbontáson fényképezz velük, ennél a 192 MP-esnél is 12MP lesz alapból beállítva. Nem pocsékolsz vele tárhelyet.

Csak mondjuk lehet velük ilyen minőségű crop zoom-ot elérni átmenetnek. Mert ha még több lencsét raknának a hátlapra a különböző látószögekhez, akkor meg amiatt sírna mindenki szája, ahogy szokott is.

[ Szerkesztve ]

(#16) #06658560 válasza t72killer (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor mi marad? Pixel binning.

(#17) elfelejtette válasza t72killer (#8) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja, nálam is 24MPx az APS-C szenzoros Nikon, de a kitobi még azt is le tudja rontani képminőségben. Itt akkor vajon mit lehetne kihozni ezekből a szenzorokból, ha egy fényerős FF obi lenne előttük... :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#18) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Mint egy falat kenyér úgy kell ez.

Ahelyett, hogy abba az irányba mennénk kinek lesz az első egy hetet töltés nelkül kihúzó telefonja....

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#19) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

difrakció hol üt be ennyi MP, ekkora szenzor/fényerejű obi kombónál?

Vki aki ért hozzá megmondhatná... vagy van egy kalkulátorra linkje....

Nekem erős a gyanum, hogy a az ilyen mennyiségű MPvel még ha egy 1" szenzor lenne (kizárt) 1.4 fényerejű obival (nem valószínű) akkor is beütne a diffrakció. Innen ezek a szenzorok rosszabbak vagy sokkal rosszabbak lesznek.

De hát a több MP =jobb adja el a kamerát szóval érthető gyártók ezt adják.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) Dare2Live válasza #06658560 (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az S/N javításra kitünő de diffrakció ellen nem véd.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) t72killer válasza #16514048 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

12MP alapbeállításnál oké:R Csak nem értem az izzadtságot, nemigazán lesz jobb az eredmény 12 fizikai MP-elnél ha pl 48 vagy 108MP-t medián leátlagolunk (egyéb módszer meg egyenesen ront az eredményen).

A crop zoom amit linkeltél tényleg nagyon jó, kb 4 valós MP-nek felelhet meg a részletessége:R

#17: FF képformátum nem feltétlen muszáj, viszont eszméletlen fényerő + persze tökéletes optikai minőség kell ahhoz, hogy az ilyen amőbaf.sz méretű pixelekre is tudjon érdemben rajzolni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

samsungnál ugyanakkor hiányolom a változtatható apertúrát, mert ultrával hasonlítva a p20 kb élesebbnek hatott, ilyen nagy szenzorral és ilyen széles rekesszel irgalmatlan szűk az ultra mélységélessége, főleg viszonylag közeli témánál. és ez felteszem a többi gyártó telefonjával is így van

Sony A6000 | iPhone 12

(#23) #16514048 válasza t72killer (#21) üzenetére


#16514048
törölt tag

"A crop zoom amit linkeltél tényleg nagyon jó, kb 4 valós MP-nek felelhet meg a részletessége"

És még mindig százszor jobb minőségű, mintha klasszikus digitális zoom (felskálázás) lenne.

De ha melléteszed a Pixel 4 és i11 optikai (!) 2x nagyítását, azokkal is simán felveszi a versenyt.
És most két, fotóbajnoknak tartott telefont linkeltem, nem valami gagyit...

Ha nem rosszabbak 12 megapixelen, mint a hagyományos szenzorok (márpedig nem azok), de ennyivel többet tudnak, akkor nem igazán értem mi a baj velük.
Bár igazából feleslegesen tépem a számat, a következő ilyen cikk alatt úgyis jönnek majd ugyanezek a kommentek megint.

[ Szerkesztve ]

(#24) t72killer válasza Dare2Live (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Diffrakció: a p30 pro (1/1.7", 40MP) 1mikronos pixelei viszonylag nagyok, a Rayleigh-limit szerint 550nm hullámhosszal számítva kb f/1.4-es fényerőnél üt be. Ergo jól jönne egy f/0.95 környékén induló lencse, ami f/1.4-en már minőségi képet ad.

#23: ez abszolúte így van. Nincs tudomásom 1/1.7"-os, 12MP-es modern (!) szenzorról, amiből lehetne croppolni, úgyh nemigazán van értelmes összehasonlítási alap. Az i11 és a pixel 1/2.55"-os szenzora labdába se rúghat egy 1/1.7"-ossal szemben. Ez kb annyi, mint az apsc - ff különbség!

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) joey04 válasza t72killer (#8) üzenetére


joey04
titán

almát körtével.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Dare2Live válasza gyonyoruwok (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"p20 kb élesebbnek hatott, ilyen nagy szenzorral és ilyen széles rekesszel irgalmatlan szűk az ultra mélységélessége, főleg viszonylag közeli témánál."

Ezen pillanatra picit elmosolyodtam ha teheted próbáld ki milyen uez egy FFgép + 2.8 vagy akár 1.4es obival. Vagy milyen egy FF géppel makrózni, hova kell rekeszelni. :) Amikor az egyik szeme éles de a másik 3mmel "hátrébb" van és már nem...

+ld T72killer írását. Ilyen MP szám mellett a rekeszelésnél beüt a diffrakció. Az élesség lehet javul de minden elkezd kenődni. Amikor ilyen 100+mpkről beszélünk lehet rekeszelni csak minden kenődni fog. Ezért nincs értelme ráadásul a valós kihasználáshoz kéne egy F1.4 de inkább F0.95ös objektív. Ami ráadásul ezen az értéken kéne hogy pontosan karcoljon... hát őőő. Kiváncsian várom mit hoz a jövö. Az 1"os kompaktoknak tuti végük.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) Dare2Live válasza joey04 (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem nagyon jól rámutat a plda, hogy mennyire semmit se ér ez a rengeteg MP.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) gyonyoruwok válasza Dare2Live (#26) üzenetére


gyonyoruwok
tag

van 1.4-es obim. és kipróbáltam mm-be az ultra kameráját, és pont az történt, amit leírtam. ezen az sem változtat, ha netán még nevetsz is :D

Sony A6000 | iPhone 12

(#29) #16514048 válasza t72killer (#24) üzenetére


#16514048
törölt tag

S20 főszenzora pedig az, 12MP 1/1.76", 1.8µm, itt van vele ugyanez a kép.
A "tele" meg valójában ugyanolyan látószögű (mert 8K videóhoz ezt használja), 64MP 1/1.72", 0.8µm. Zoom-oláskor ebből croppol, ezt linkeltem az előbbi hsz-ben.

"Az i11 és a pixel 1/2.55"-os szenzora labdába se rúghat egy 1/1.7"-ossal szemben."

Zoom képekről volt szó, ott eleve nem is a 1/2.55"-os szenzort használják azok sem.

Nyilván ha a tele kamerák jobb lennének hardveresen, akkor jobb eredményt lehetne elérni azzal.
De egyrészt egyelőre nem azok, másrészt meg két fix látószög közötti átmenetnek még akkor is jobb a nagy megapixelből croppolt zoom, mint a digitális nagyítás.

Szóval még mindig ott tartunk, hogy a hagyományos szenzorokhoz képest a gyakorlatban csak előnye van.

(#30) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Az a vicc, hogy a telefonba szerelt pici optikák úgysem tudják rendesen kiszolgálni ezeket a nagy megapixeleket.
Rendes fullframe dslr-eknél, amikor megjelentek az első 40 körüli megapixelesek már ment a variálás, hogy melyik objektív elég éles hozzá és melyik nem.

Az érzékelőméretet pedig fel sem hozom, mivel már megtették előttem mások.

szerk.:
(#29) kdavid94:
na pl belenagyítva az itt linkelt S20 kép is olajfestmény, nincsenek meg a részletek, pedig ez csak 12MP.
Oké, telefonok között korrektnek számít, de a lencse teljesítménye itt látszik.

[ Szerkesztve ]

Tissot PRX eladó

(#31) Dare2Live válasza gyonyoruwok (#28) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igazából nem értem mit akarsz mondani.

Sztem mekkora COCja van egy 1.4es obinak FFen és mekkora mobil szenzor méretben uakkora MPnél. És ha az az MP nem 24MP hanem 50-100MP?

szerk: COC ha nem lenne meg mi

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) Pjotr válasza bigmasterg (#30) üzenetére


Pjotr
senior tag

Ja, de itt nem fogsz a4 méretben nyomtatni, viszont rohadt jól fog jönni, mikor 9 vagy 16 féle fenyertekkel csinál a gép képet és abból gyúr össze sötétben egy jót, bemozdulas mentesen, hosszú záridővel. Nem mellesleg ahogy nő a megapixel a pixel binning után, úgy javul a vonalélesség is. Lásd Huawei 16 Mpixel van 40 Mpixel széles látószögű fotók..

(#33) Pjotr válasza WinstonWolf (#18) üzenetére


Pjotr
senior tag

Nekem volt. Nokia 5110

(#34) #06658560 válasza t72killer (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Viszont van egy elem, ahol lehet hasznos. Ha pár pixel beég, akkor azt el lehet dobni. Plusz ha színcsatornánként nézem, akkor azok a subpixelek egymáson vannak, nem egymás mellett.
Továbbra is kérdezem: mivel javítanál a telefonok kamerás képességein? A telefon mérete adott, a fizika adott...

(#35) Schuler888


Schuler888
senior tag

"a Mi Mix Alphát és a Mi Note 10-eket, és bár végtermék egyelőre csak az utóbbiból van"
Es ez igy is marad, mert az alpha hivatalosan is csak egy kirakat telefon, tehat el kene engedni, mert soha senkinek nem lesz olyan.. :U
Egyebkent nem reg cikkeztek rola, hogy a samsung 1"-os szenzorral jon ki, de "csak" 150mp-re josoltak, az 1" is hihetetlen lenne telefonba, de akkor ehhez mekkora szenzort akarnak odacsapni?!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#36) joey04 válasza Dare2Live (#27) üzenetére


joey04
titán

Dehogynem ér, és továbbra is teljesen felesleges profi gépekhez hasonlítani a telefon kameráját. Teljesen más irányba mennek a fejlesztések és más irányba is kell, hogy menjenek. Más a felhasználási mód is. Más is kell, hogy legyen. Ott van pl a hdr, az éjszakai fényképezés, a videó stabilizálás, vagy ezer másik példa. Azok a profi gépek sem tudnak olyan HDR-t kiköpni magukból, mint egy jobb telefon. Utómunkával persze milliószor jobb HDR képet adnak, de itt jön ki a más felhasználási mód. Éjszakai fotónál szintén ez a helyzet a telefonok (akár automatikusan bekapcsoló) éjszakai módja jobb képet ad. Persze egy milc vagy dslr állítgatások után, netán állványon porig alázzák ezeket a képeket, de ez teljesen más felhasználási mód. Videóknál egy milliós váz + objektív sem fog olyan rázkódásmentes videót adni egy nyaraláson felvett sétálós felvétel esetében, mint egy csúcs kamerás mobil. Különböző kiegészítők megvásárlása után természetesen sokkal jobb lesz ezen a téren is, plusz a minőség is ezerszer jobb lesz, de ez megint más téma. A nagy mp számnak pedig bemutatták az értelmét. Nem azért van, hogy 100+ megapixeles készíts vele. Én pont a mobilkamerák minőségét szeretném magam mögött hagyni, ezért az elmúlt pár hónapban kb 1000 órát öltem bele, hogy megismerjem a milcek, dslr-ek piacát, az objektíveket, valamint felfrissítettem az elméleti (alap) tudást és milliónyi tesztet néztem meg. Tisztán látszik, hogy a sok kamerás felépítés, a szoftverek fejlesztése, a nagy mp szám adta lehetőségek tették lehetővé azt, hogy az egyszeri user még jobb képeket is tud lőni egy telefonnal, mint egy profi géppel, legyen az akár sokmilliós felszerelés. Ez nem változtat azon, hogy hozzáértéssel, ráfordított idővel, utómunkával ezerszer jobb képeket, videókat lehet csinálni egy profi felszereléssel. De az ilyen beböfögéseknek, hogy "Kukázom is a gagyi 24MP-es milcet..." semmi értelme, mert milcen úgymond natívan használod azt a 24 megapixelt, itt meg nem. Én is 26 mp-es milcet néztem ki, de ettől még pontosan tudom, hogy pl a 108 mp-es telefonok milyen hasznosak a mobilfotózás fejlődésében, persze csak ha jól használják fel. És persze tudom azt is, hogy egy 2X mp-es milc jobb képeket fog lőni, ha foglalkozik vele az ember.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Schuler888 válasza joey04 (#36) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! En is az elmult honapban szereztem be egy milcet kitobival + zoom obival mert komolyabban a fenykepezes fele akarok kacsintgatni, es nagyon erzem a ketto kozti szakadekot, a mobilfitozas a sokkal szerenyebb hardverbol profi szoftveres + AI tamogatassal olyat hoz ki, amit out of box milccel lehetetlen, ahol viszont adottak a sokkal nagyobbszabasubb lehetosegek, ha ezt ötvöznek a telefonok AI es HDR funkciojaval.. en mar boldog lennek

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#38) madgie válasza joey04 (#36) üzenetére


madgie
titán

Ha 26 MP MILC-eket néztél, azok a Fujik, ott meg az X-T4 pont tud olyan rázkódásmentes videót kézből sétálva, mint az okostelefonok... ja, meg out-of-cam HDR-t is ;)

(#39) t72killer válasza #06658560 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Csupán a szenzortechnológiával lehet, kellenek azok a szerves alapanyagú szenzorok, amiket kb 5-6 éve belengettek már. Egyébként adott a fizika, szilícium alapon ennyi vt, csókolom. Akinek nem tetszik, irány a milc.

Uez van fotógépeknél is egy ideje, ha érdemben jobbat akarsz akárcsak egy 5éves gépnél, akkor nem sokra mész az idei uakkora szenzorúval, méretben kell feljebb menni.

Pixelhibás telókamerához nem vt még szerencsém, de jogos, erre jobb a sok pici pixel :R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) #06658560 válasza t72killer (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem feltétlen pixelhibára gondoltam, hanem egyfajta HDR funkcióra.

(#41) t72killer válasza #06658560 (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Azt a pixelek differenciált kiolvasásával lehetne megoldani, szvsz oda is bőven elég lenne 40-50MP.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) barabbas


barabbas
kezdő

A tíz éves kamerám még mindig szép képeket készít, pedig csak 8 MP.

Nem mindegy, hogy valaki az órát vagy az orrát húzza fel.

(#43) Dare2Live válasza joey04 (#36) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért lenne felesleges? Jól megmutatja mennyire semmit nem érő szám a 108mp vagy akár a 27mp képminőség szempontjából.

Csak egyet ragadok ki:
"Videóknál egy milliós váz + objektív sem fog olyan rázkódásmentes videót adni egy nyaraláson felvett sétálós felvétel esetében, mint egy csúcs kamerás mobil."

Nem kell milliós váz + objektív. Stabilizált kell. Nálam ezt az obik biztosítják. Régi vázakba pl az én 8éves D600amban ja nincs SWs stabi nincs. Ha annyira rázkódik ráengedek egy google photos stabilizálást. Tudod mit csinálok mobilon? Uez.
Az utómunka annyival több, hogy nem mászik fel auto D600ról kép photosra.
Az új vázak meg persze tudnak minden SW ficsőrt. btw D600 tök más okból nem jó videora. 8éves még egy más kor szülöttje.

Másik oldalról de tök más okból meg igazad van. Hiába ad alapból sokkal jobb képet egy D600/D780 az igazi brutál difi akkor jön el amikor a képeket is betöltöd pl lightroomba. Egyik esetben lehet huzigálni a csúszkákat brutált vágni... másik esetben nem.

Sztem tök más az ok ami miatt mobil jobb. Ha jövőre tényleg lesz ilyen 1" szenzoros 1.4es főkamerás mobil kifort periszóp zúmmal és a 4K60 nem 30mbpsel rögzül (és van GMS) én is fogok venni egyet. Nem mert jobb hanem mert mindig a zsebemben van. Lehet a D600+70-200...at el is eladom... Évi 100jó kép ha készül vele. Hiába sokkal jobb két gyerek mellett a cipelése veszett nehéz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) joey04 válasza madgie (#38) üzenetére


joey04
titán

szerintem ahogy néztem nem tud olyat. i11 pro-hoz képest, mert én telefonban elsősorban iphone-t nézek. out of cam hdr van máshol is, de nem olyan jó, mint amit a telefonok csinálnak. és továbbra sem a képminőségre gondolok, abban nyilván szarrá veri. csak magára hdr-re. mondjuk x-t4-et azért nem vennék, az fölösleges lenne nekem. x-t30 már reálisabb (lesz egyszer, ha vége ennek a pocsék időszaknak).

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) madgie válasza joey04 (#45) üzenetére


madgie
titán

Többexpós HDR nélkül, D Range Priority-vel is ilyet tud egy expóból az X-T30, ha szeretnéd :)

Alapbeállítás,
D Range Priority: Auto

Ez azért elég "telefonos" megoldás, nem?

Szerk: a kupiért bocs, gyerek van, itthon van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) laci_csk válasza WinstonWolf (#18) üzenetére


laci_csk
senior tag

ez a hsz is ugy kellett mint egy falat kenyer, :))
van tobb olyan telo is ami elbirja egy hetig es olyan is van ami egy honapig is azt miert nem jo neked?

Xperia XZ3

(#48) bigmasterg válasza madgie (#46) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mondjuk egy tisztességes érzékelővel szerelt gép 1 raw-jából még többet is ki lehet hozni.
Gondolom a Fujikból is. Gyakorlatban nem ismerem őket, mert sok éve FF Nikonozok.

De megnéznék már valamelyik gyártótól egy "okos" automata módot is, ami telefonokhoz hasonló extrém módon használja a multi expot.

Tissot PRX eladó

(#49) madgie válasza bigmasterg (#48) üzenetére


madgie
titán

Persze, itt most azt demonstráltam, hogy JPG-ben is meg lehet "telefonosítani" a képét, ha az a cél. Élesben, munkára sose használtam így, nekem nem probléma, ha bebukik/kiég néha valami, ha meg igen (enteriőr), akkor AE bracket, hármas sorozat és LR-ban csinálok belőle HDR-t.

Viszont a Pro3/T4 óta a Fuji in camera is tudja ezt, össze is rakja a HDR képet, akár RAW-ba mentve.

[ Szerkesztve ]

(#50) Dare2Live válasza joey04 (#45) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mondjuk az iphonek főleg az újak i11 pro... nagyon nagyon jók swes vonalon. Engem rémítően bosszant, hogy android vonalon senki a fasorban nincs pedig érzékelőben még jobbak is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.