Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gbors válasza D1Rect (#100) üzenetére


gbors
nagyúr

Tényleg nem hülyék, viszont az ügyfeleiket előszeretettel nézik annak. Szerintem ez úgy van árazva, hogy nagyon senkinek ne érje meg, ebből következően sokaknak egyáltalán nem fogja - ettől még lehet, hogy megveszik.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#102) narumon válasza gbors (#101) üzenetére


narumon
őstag

Igen minden cégnél hülyék dolgoznak... :W

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#103) D1Rect válasza narumon (#102) üzenetére


D1Rect
félisten

Teljesen biztos vagyok benne, hogy minden nagyobb cégnél dolgoznak hülyék. :)

[ Szerkesztve ]

(#104) Timer válasza D1Rect (#103) üzenetére


Timer
veterán

Én meg abban, hogy a legtöbb cégben a legtöbb ember segghülye. :D Elég csak azt megnézni, hogyan állnak hozzá bármilyen mértékű probléma megoldásának, ami kicsit is kivül esik a komfort zónájukon. Hihetetlenek.

@gbors: MS hagyomány, már egy ideje szembemennek minden józan ésszel.

[ Szerkesztve ]

(#105) gbors válasza narumon (#102) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, majdnem minden cégnél dolgoznak hülyék.

Ha elolvasnád odafigyelve, amit írtam, akkor nem kellene a falba verni a fejedet. Hint: nem azt írtam, hogy mindenki hülye, aki ezt megveszi.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#106) narumon válasza gbors (#105) üzenetére


narumon
őstag

Hát igazából azt írtad, hogy nagyon senkinek sem éri meg. Pedig hidd el sokan váltanak ilyen előfizetésekre pont azért mert megéri. (Én erre értettem azt, hogy azért nem hülyék hogy szarabb konstrukcióra váltsanak).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#107) gbors válasza narumon (#106) üzenetére


gbors
nagyúr

Attól, hogy nagyon nem éri meg, kicsit még megérheti, és akkor érdemes lehet rá váltani.
Másrészt abban is biztos vagyok, hogy egyesek azért váltanak, mert "megéri" - hosszú távon ugyan nem lesz olcsóbb, de rövid távon igen.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#108) Samott válasza gbors (#107) üzenetére


Samott
addikt

Nem ertem ezt a megeri, nem eri meg okoskodast. Fogalmatok nincs milyen valos koltsege van ennek egy cegnel. Tippelgettek mindenfele alap nelkul. A microsoft tudja, kiszamolta. Aki igenybeveszi az is tudja hogy amit lecserel az mibe kerul neki. Az is kiszamolja.

Az utolso hir az az errol, hogy az oszes lehetoseg betelt. Ez alapjan meg olcsobb is mint amit kerhetnenek erte.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109) dabadab válasza Samott (#108) üzenetére


dabadab
titán

Az utolso hir az az errol, hogy az oszes lehetoseg betelt

Az ingyenes trialok teltek be, azoknak az árával senkinek sem volt gondja :)

DRM is theft

(#110) Samott válasza dabadab (#109) üzenetére


Samott
addikt

Ehh, ez a reszlet kimaradt nekem. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111) djszido


djszido
tag

Amit láttok áraknak feltűntetve, azok listaárak. Ha odaviszel 10 ezer klienst, nyilván csomó kedvezményt kapsz, mint céges ügyfél.

(#112) gbors válasza Samott (#108) üzenetére


gbors
nagyúr

20 éve dolgozom nagyvállalati IT-ben, és jópár költségmegtakarítós projektet láttam már.

Remélhetőleg így már érted ;)

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#113) Timer válasza gbors (#112) üzenetére


Timer
veterán

:D

Szia Uram, egy új laptop ingyé'?

[ Szerkesztve ]

(#114) Samott válasza gbors (#112) üzenetére


Samott
addikt

Es? En is. Ez csak azt mutatja hogy lattunk mar sok mindent. Majd ha a cegednel kikerik a velemenyed, ha dontesi pozicioban vagy beleszolhatsz. De hogy mas cegnel mi megy arra nincs ralatasod. Arra meg vegkepp nincs hogy a microsoft hogy araz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#115) gbors válasza Samott (#114) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem higgadj le :) Egyrészt egy fórumon abba szólok bele, amibe nekem tetszik, másrészt ha 20 éve az IT-ben dolgozol, és esetleg láttál több céget is közelről (én igen), akkor azért lesz róla elképzelésed, hogy egy desktop infrastruktúra mibe kerül általánosságban, és ha átmész máshová, akkor nem azt fogod látni, hogy ott duplája vagy fele (kivételek mindig vannak, de itt most a nagy átlagról volt szó).

A Microsoft első körben úgy áraz, hogy a rendelkezésre álló kapacitást kb. kimaxolják, és ne legyenek lelkes tömegek a kapu előtt, akik még ilyet akarnak. Ehhez sem kell atomfizikusnak lenni.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#116) Samott válasza gbors (#115) üzenetére


Samott
addikt

Persze, tippelgethetsz kedvedre, csak azt irtam hogy nincs ertelme. Nem osztottak neked lapot, akinek szamit az ki tudja szamolni hogy megeri-e neki. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117) djszido


djszido
tag

"Eszméletlen ez a melldöngető kanszöveg..." :DD

(#118) gbors válasza Samott (#116) üzenetére


gbors
nagyúr

Szó nem volt tippelgetésről - azért azt remélem, hogy a tipp és a tapasztalat alapú becslés közötti különbséget nem kell elmagyarázni :)

Amúgy meg ennyivel semminek nincs értelme, mert senkinek nem osztottak lapot, szóval be lehet zárni az egész fóru

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#119) Samott válasza gbors (#118) üzenetére


Samott
addikt

Nincs relevans tapasztalatod. Igazabol masnak se nagyon, mivel ez egy uj dolog.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120) narumon válasza Samott (#119) üzenetére


narumon
őstag

Igazából annyira nem új. Eddig is elérhető volt csak Azure alatt kellett konfigolni. Itt most az az új, hogy néhány kattintással megoldható nem kell hozzá profi Azure mérnök aki kitalálja, hogy mit kattint össze mivel. (de amúgy ezután is kelleni fog).

Amit én tudok: Van ahol megéri és van ahol nem. Szkenárió függő a történet. Az ügyfél meg eldönti, hogy nála mik a prioritások. Akinek semmi más nem számít csak az ár az nem ezt fogja választani - de az nem is a mi ügyfelünk, az ilyenekről már 20 éve leszoktunk...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#121) b. válasza gbors (#107) üzenetére


b.
félisten

náluk inkább egyszerűbb ez a megoldás, még ha nem is olcsóbb, ezért váltott a cég, bár az árazást nem tudom konkrétan, csak az okot.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.