Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"frissült a WDDM" -hűdejó, tehát milyen hardvereknél számíthatunk kékhalálozgatásra?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) PuMbA válasza t72killer (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Ha jól tudom a WDDM verziók szeparálva vannak és így nem lehet baj. Nekem simán megy a régi Intel HD Graphics 4000 WDDM 1.3-as driverrel a WDDM 2.3-at támogató Windows 10 Fall Creators Update-en. Ugyanígy jól ment amikor ez előtt WDDM 2.2, 2.1 és 2.0 volt a nagy frissítések előtt.

[ Szerkesztve ]

(#3) berVi válasza t72killer (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Fu de sut beloled is a szakertelem.

(#4) davidsone válasza berVi (#3) üzenetére


davidsone
addikt

Fu de megmondtad...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#5) X Factor


X Factor
addikt

Azt mikor javítják, hogy cuda esetén ne nyelje el a w10 a vram 20%-at?

Make things work

(#6) t72killer válasza PuMbA (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek ellenére volt már eszközkezelési blama nagyfrissítéskor.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv!
Nekem a 90megás netemből egyből 6megásat csinált. :Y :W :W :W
No komment, ment a levesbe, a net meg visszajött 90-re. :D
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8) Abu85 válasza X Factor (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem sok közük van a CUDA-hoz. Annak a runtime-ját, az API-ját, és az implementációját is az NVIDIA írja. A Microsoft csak megengedi használni ezeket, de abba nem nagyon tudnak beleszólni, hogy miképp működjön.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) satz18


satz18
őstag

Nekem elég a frissítések közül annyi, hogy az ISIS Drawt tönkretette, és így munkára alkalmatlan lett a gépem. Ment is a downgrade meg a hackelés a frissítés tiltásához.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) Pipó


Pipó
őstag

Lassan mondom, hogy mindenki meg tudja jegyezni:

"csak az AMD GCN architektúrára épülő Radeonjai vannak konkrétan erre tervezve"
"csak az AMD GCN architektúrára épülő Radeonjai vannak konkrétan erre tervezve"
"csak az AMD GCN architektúrára épülő Radeonjai vannak konkrétan erre tervezve"
"csak az AMD GCN architektúrára épülő Radeonjai vannak konkrétan erre tervezve"
"csak az AMD GCN architektúrára épülő Radeonjai vannak konkrétan erre tervezve"
"csak az AMD GCN architektúrára épülő Radeonjai vannak konkrétan erre tervezve".

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11) X Factor válasza Abu85 (#8) üzenetére


X Factor
addikt

wddm 2.0 előtt, pl win7-nél ragyogóan kilehetett aknázni a teljes rendelkezésre álló mennyiségét.

Egy szűk, de létező szegmens (smb gpu based render farmok)szÍv ezzel régóta.

Nyilván a hegyomlásnyi clustereknél, tcc-s driverek futnak linux alatt, és nem konzumer, hanem quadro meg tesla megoldásokra épÍtenek.

Ennek ellenére amikor az octane megjelent, majd a redshift kb piacvezető lett, sokan fellélegeztek, h. most már emberi pénzből is remek dolgokat lehet épÍteni, aztán egyszer csak a rendszereknél, a vram 80%-a lett csak kihasználható. Szóval, ahol volt 48, ott lett 39, ahol volt 24, lett 19.2 és stb... Eléggé átkellett nem kevés workflow-t dolgozni emiatt.

Értem én, hogy a render engine fejlesztől az MS-re mutogatnak az MS, meg az NVIDIA-ra. De alapvetően nem úgy tűnik h. az nv fosztja meg a usereket a kártyán lévő VRAM-tól.

Make things work

(#12) Abu85 válasza X Factor (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor módosítani kell a programot, esetleg a runtime-ot és az implementációt. Persze mutogathatnak még egy darabig a Microsoftra. Ez őket biztos, hogy nem zavarja. :)

Amúgy nyilván értem, hogy szar, de alapvetően arról beszélünk, hogy van egy API, amivel egy gyártó kártyája valamiért nem működik úgy ahogy kellene. A Microsoft ehhez csak az OS-t adja, míg a többi szoftverkomponenshez köze sincs. Még ha náluk is van a probléma nagy ívben tesznek a CUDA-ra. Tehát amíg az érintettek nem rakják bele a hibakeresést, addig a Microsoft nem fogja a kisujját sem mozdítani. A mutogatás pedig a Microsoftnak nagyon megfelel. Az érintett programok és API-k közül egyiket sem ők biztosítják.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) body007


body007
addikt

Namost, munkára szánt (munkahelyi) gépre ezt rá merjem engedni? Nem vagyok nagy win 10 user :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14) X Factor válasza Abu85 (#12) üzenetére


X Factor
addikt

Ezért linkeltem a technet-es cuccot, ahhol részletesen beszélnek erről.

Mindig egy szelet, igazából 2*10% levan csippentve a vram-ból azon a kártyán, amire kijelző van kötve. DX alatt ez nem okoz problémát, mert úgy van megÍrva az implementáció, hogy ezt felülÍrhatja.

CUDA alatt ez nem történhet meg, ráadásul, ha még egy kártyán befoglalná, nem is lenne probléma, mert a legtöbb esetben, 4-6 vagy akár 8 kártyás rendeszerkről beszélünk és együtt lehetne vele élni, de, hogy még 3 kárytán is ugyanúgy csak 4.5GB látszik a 6-ból, azért elég zavaró.

Izzadhat az NV, illetve az összes gpu based renderer, mert h. a hiba mindegyiknél fenn áll (VRAY, ARNOLD, FSTORM, IRAY, OCTANE, REDSHIFT). Idáig jó volt, wddm 2.0 óta nem és a fejlesztők nyialtkozata szerint is sajnálják, de ezt nem tudják megkerülni.

Az utolsó válasz az volt, h. legyen egy átlagos ws, és a rendert külön bontani és ott linuxot felrakni, ott nincs probléma, vagy win7.

Make things work

(#15) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Ez mind csudaszép és jó kár, hogy a gépem a fall creators update miatt lefagyott. Kénytelen voltam vissza tenni a 1703 as verziót.

(#16) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"A Microsoft a marketinget a shader modell 6-ra építette fel, de van ennél több változás is."

Milyen marketing anyag szerint? Mert hogy a marketing anyag a valóságban említést sem teszt a shader model 6-ról.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17) azka79


azka79
aktív tag

Ja ez a Fall update egy instabil fossss, ezek a balfálcánok soha nem fognak tudni megtanulni fejleszteni, tesztelni , stb...

(#18) lewisfm


lewisfm
aktív tag

A laptopoknál az energiagazdálkodási sémákból is csak a kiegyensúlyozottat hagyja meg, a másik kettőt törli.
Helyette az akkumlátor ikonra kattintva egy csúszkán lehet állítani, hogy mennyire legyen energiatakarékos, vagy teljesítményorientált a laptop.
Csak az a gond, hogy ez rosszul működik.
Energiatakarékos módban egy intel Corei7 3610QM CPU-nál nem igazán akar energiatakarékos lenni, csak egy kicsit.
Ez azt okozza, hogy a gép eddig gépes volt pl. irodai szoftverekkel passzív hűtéssel működni, ezentúl nem.

A teljesítménycentrikus módban sem igazán tolja fel a teljesítmény, csak szintén egy kicsit.

Vissza kellett hozni a hiányzó sémákat, s kézzel felkonfigurálni, hogy jó legyen.

Ez azért nagyon gáz.

(#19) bodo753


bodo753
tag

Nekem a legnagyobb újítás hogy a win 7 óta ismét kaphatnak a 32 bites programok 4GB-nál több vramot.
Végre nem akad a skyrim :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Látom, senki nem meri megkérdezni, na majd én ;]

Gyorsabb lesz tőle a bányászat?

On: de kivételesen tényleg, a troll poénos szándék ellenére is érdekel. Nem bányászom..

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#21) Atocha


Atocha
senior tag

Minden tiszteletem Abué! Ennyi even keresztul ilyen szaraz szoveget is leforditani... A gobi sivatag ehhez kepest nedves kis patak.

Minden esetre koszonjuk a munkat. Legalabbis en. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#22) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Senki nem modhatja hogy én tényleg ki sem próbáltam.... 1,5 évig volt windows 10 -em... Betelt a pohár, és egy hete újra szépen muzsikáll a win7 ... Persze par dolog picit hianyzik (feladatkezelo, masolskori pontosabb adatok) de semmi ami nélkül ne lehetne kibírni, beleértve a dx12-t is

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#23) PuMbA válasza Cyberboy42 (#22) üzenetére


PuMbA
titán

Azt azért tényleg meg kell jegyezni, hogy a Windows 10 nagy hibákat produkálhat régebbi alkatrészekkel és azokon tényleg fájdalmas lehet a használata a támogatása miatt :) Viszont új, maximum 2 éves, jól támogatott hardvereken én még semmilyen hibát nem láttam, de a környezetemből adódó kisebb minta miatt mondjuk azt, hogy nagyon kevés lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24) GodGamer5


GodGamer5
addikt

És akkor mostmár lassan elfelejtik a fejlesztők a dx11-et? Mert ez kb úgy néz ki, hogy amíg az nvidia nem lép, addig az őskorban maradunk sm6 ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#25) Fotószem


Fotószem
csendes tag

Megvilágosodtam !
Most már tudom, mik ezek a random elszállások, hdd-hibák, meg a meghajtó-összevissza keverések !
Köszike !
Most már nagyon fejlett vagyok !
Eddig elavult módon max 2 hetenként kellett újrahúznom, na de ennek vége: most már korszerűen fénysebességgel naponta 2x !
(Azt is azért, mert úgy elb..ta a hdd-t, hogy a Win 7-et nem tudtam visszatenni !!....)
Köszi köszi köszi !!!!!
De ha lenne időtök ott a fényességes, soronként fizetett magasságokban, visszafelé is fejleszthetnétek:
cél a stabilitás meg a mindent kibírunk non-stop üzemben , lehet videót renderelni meg ilyen földi marhaságok !
Köfi Köfi Köfi !!!!

[ Szerkesztve ]

(#26) PuMbA válasza Fotószem (#25) üzenetére


PuMbA
titán

Ha 2 hetenként kell újrahúznod, akkor valamit csak nem jól csinálhatsz :) Nálunk a cégnél Windows 10 van a megjelenése óta, de egyszer sem kellett újrahúzni semmit úgy, hogy folyamatosan frissítjük őket. Az én laptopom például 4 éve Windows 8-cal érkezett, ami átesett 8.1, és 4 db Windows 10-es nagy verzió frissítésen és semmi baja sincs.

[ Szerkesztve ]

(#27) Fotószem válasza PuMbA (#26) üzenetére


Fotószem
csendes tag

Hát ebben tévedsz.
1. Nem én csinálom, hanem a telepítő.
2. Olyan driverre frissít, amitől saját magát kinyírja, és elszállás közben rendszeresen eltűnnek a visszaállítási pontok.
3. Saját magát nem képes javítani, mert szerinte minden hibátlan (sic..)
4. Az elszállás miatt keletkező fájlrendszerhibákat nem találja, szerinte nincs.
5. 10 perces zanzásított videófelvételt készítettem arról, hogy hány hibát okozott, amit csak a Win7 chkdsk-je tudott javítani, mert ugye szerinte nem volt.
6. Az indításkori "F8" javítási lehetőséget kretén módon kivették
És a felhasználónak semmi beleszólása abba, ha egy OS rosszul telepíti, aztán meg frissítés után még ki is nyírja magát úgy, hogy a saját hibafelismerő és javító rendszere sem használható.
Az elszállás nem lefagyást jelent, hanem mintha a 220-as zsinórt kirántanád.
A felhasználó jelen esetben pedig volt rendszergazda.
Szóval akkor mit is akartál mondani a Microsoftnak... ?!

[ Szerkesztve ]

(#28) azka79 válasza Fotószem (#27) üzenetére


azka79
aktív tag

Tápegység probléma lesz. (Szerintem)

(#29) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Utóbbi két cég kiértékelheti, hogy írnak-e támogatást az újításra, vagy inkább várnak addig, amíg a mostaninál jobb hardvereket tudnak letenni az asztalra."

Na ezen kicsit eldobtam az agyam és elgondolkoztam olvassak-e tovább. :)) ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30) Abu85 válasza janos666 (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig ez normális dolog. A Microsoftnak nem érdeke az NV-re és az Intelre rákényszeríteni olyan újításokat, amelyek implementációja nehézkes a mostani hardvereiken, mert nem erre tervezték azokat. Ezért lett a barycentric opcionális, hogy az Intel és az NV eldönthesse akarja-e emulálni, vagy sem. Az lenne az igazán nagy gond, ha az MS rájuk erőszakolná ezt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) janos666 válasza Abu85 (#30) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én értem, hogy mire gondolt a költő (itt most csak egy ilyen apró, nagyon specifikus feature-ről van szó), de... némi sarkítással ez az idézet valahogy úgy hat, mint ha azt írnád, hogy az nVidia (összességében, nem csak egy apróság kerein belül gondolkodva) "nem tud semmi értelmeset letenni az asztalra" (konyhanyelven: "a Pascal egy értékelhetetlen sz@r, dobjad kifele, vegyél Vegát"), ami azért, hát mégis csak lássuk be, hogy... khmmm...

Amúgy ha már...

Nem lehet valami debug opcióval letiltani a Win10 HDR kezelését, hogy 1703 után is az NVAPI féle HDR módot használják a programok (amik tudják) a Win10 féle új "szabványos" HDR helyett?

Ki akartam próbálni a ME:A-t, de csak a Creators frissítés előtt megjelent driver-el megy a HDR (amivel eltűnik a Windows asztalbeállításokból az "advanced color"), azzal viszont megannyi más grafikai hiba van az adott játékban HDR-től függetlenül (pl. átvillog zöldbe/feketébe a kép, főleg cutscene-ek alatt, de random is), nem beszélve arról, hogy másra is használnám a gépet (amire megint csak nem a legjobb egy 8+ hónapos driver).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32) Abu85 válasza janos666 (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Beleírtam, hogy ebből a szempontból. Így valóban egyértelműbb. :R

A program fejlesztője ezt szabadon eldöntheti. Ha az MS rendszerére írnak támogatást, akkor az működik, ha a gyártókéra írnak külön még kettő implementációt, akkor azok lesznek működtetve a szabványos helyett.

Az új Mass Effectnek eleve nincs szabványos HDR támogatása. AMD-re és NV-re is külön van írva. Aztán, hogy lepatchelik-e... ki tudja. :U Nyilván előbb ki kellene deríteni, hogy a meghajtóban vagy a programban van a hiba.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) janos666 válasza Abu85 (#32) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ötletelni is nehéz felhasználóként, hogy ki mire számított itt. :U

Talán az nVidia-t és az MS-t sem érdekelte, hogy mi lesz a meglévő programokkal (frissítsenek az új API-ra, ha akarnak, vagy "így jártak"), vagy mindketten a másiktól várták (illetve várják a mai napig, már 7+ hónapja), hogy ezeket kivételként kezelik valami kompatibilitási móddal.

Tippre az MS fejjel a homokban a gyártókra bízta a saját API-jaik tákolását.
Az nVidia pedig azt hitte, hogy jó lesz, ha a régi programoknál is egyszerűen hagyják, hogy a Windows átlökje a kijelzőt HDR-be (mikor a program meghívja az NVAPI-t, ugyan az történik, mint ha a Windows-tól kérnék a váltást), és majd "véletlenül" jól tűnik elő a program képe a kijelzőn, mert fullscreen módban nem ereszti majd rá a Windows asztalkezelő a szoftveres SDR->HDR konverziót a képre akkor sem, ha igazából nem ismeri azt fel HDR-nek (mert nem jelzi ezt felé számára érthetően a program).
Ugyanakkor a Windows ehelyett mindig visszavált SDR módba, mikor fullscreen-be vált egy program (akár játék, akár pl. a madVR, pedig utóbbi elvben mindhárom API-t ismeri: AMD, nVidia, Windows...). Ilyenkor kéne a driver-nek HDR módba tenni a kijelzőt, de ez nem történik meg (azt hiszi, hogy a Windows majd abban tartja).
Az ablak móddal pedig nyilván az a baj, hogy konvertálja a Windows, mert nem tudja, hogy az HDR program lenne...

A 378.92 driver-el a friss Windows-ban is eltűnik a Windows féle HDR mód, ilyenkor működik is a játék HDR-ben, pont úgy ahogy pl. a madVR is.

A madVR egyébként fura új driver-ekkel, mert ha átvált fullscreen-be, amitől a Windows visszazuhan SDR-ba, akkor ránézésre megpróbál NVAPI-val váltani. Tippre még a MEA is megpróbálja néha ugyan ezt, de ilyenkor a driver szerintem csak a Winodws-nak kiabál, hogy váltson ő, az meg azonnal visszazuhan SDR-ba (miután kiugrik a program fullscreen-ből egy pillanatra és vissza....). Ettől néha le is fagy végül a driver/windows (reset kell, mert sokáig villog a kijelző és végül elfeketül minden, még a második SDR-only kijelzőm is).

Szóval igazából szerintem az lenne most a felhasználóknak a legkényelmesebb megoldás, ha valami registry kapcsolóval teljesen le lehetne tiltani a Win10 HDR módját, akár a Windows, akár a driver oldaláról indítva a "mókolást", és akkor egyszerűen mennének a régi programok az NVAPI HDR móddal, ahogy eddig.
Ezt mondjuk le lehetne tesztelni egy Win10 LTSB és friss driver kombinációjával.

Amúgy még kis megjegyzés: igazából nem egészen működik hibátlanul az NVAPI HDR módja 378.92 driver-el se, mert találgatás alapon akkor néz ki jól a kép, ha az nVidia driver-ben Full Range RGB-t állítok be, a TV-nek viszont azt mondom rá, hogy Limited Range. Csak mivel az YCC mindig Limited, így a 4:4:4 helyett valami másról kell lemondani (pl. 2160p60 vagy 1440p60 helyett csak 1080p60 fér be, esetleg 60 helyett 30Hz, netán 10 helyett 8 bit, de utóbbi nagyon gáz, mert a GPU nem ditherel, hanem kerekít/vág). Ezt filmlejátszóban még nem nehéz megkerülni (bár biztos nem tesz jót a képminőségnek), de játékban már komplikált (akár csak megítélni is nehezebb, hogy mikor jó, mert nem tudok olyan egyszerűen betölteni a játékon belül egy szintetikus tesztképet...).

Szóval van baj rendesen, de a Microsoft egyelőre többet ártott, mint használt.

A legnagyobb baj viszont biztos az, hogy legtöbbeknek elképzelésük sincs, hogy egyáltalán mit várnak és mikor hogy kellhetne beállítani a kijelzőjüket, hogy esélye legen jónak lennie a képnek (lásd limited/full range probléma), így biztos nagyon sok hibajelentésnél vagy csak ezt az a hibát jelentik, vagy a support hiszi azt, hogy pusztán erről van szó.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34) NandoXXL válasza t72killer (#6) üzenetére


NandoXXL
senior tag

x230t thinkpad Toshiba encore 2 driverei hülyültek meg most update után. Thinkpad reinstall, tablet otg egér(érintő nem érzékelt) intel driver pack install volt a megoldás.

Persze ez mind user error a sok szakértő szerint, vagy szar a gép. Minden cucc hiba nélkül megy, csak sok órába került a megoldás.. Tele van a net hasonló problémákkal. Microsoft engedi ki az updatet, ezek után elvárható a rendeltetés szerű működés. Régebbi update pedig egy Dell Optiplex-et küldött örökös update újra indulásba. Ez mind csak nálunk. Nem tízezres mintából, viszont ellenőrizve Microsoft és egyéb fórumokon az előfordulásuk.

Írhatunk amit akarunk, lehet linkelni Microsoft oldalt is. Senkit, de senkit nem érdekel mi a valóság. Nem értik meg hogy annyit akar az a kis réteg akinél előfordul probléma, többé ne legyen ilyen. Ugyan ez igaz a kiadott hibás driverekre is, mindenkit leszolnak, utána kijön a javítás itt ott publikálva hiba volt, de senki nem mond annyit (élen ABU-val) bocsi mégse user hiba/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#35) janos666 válasza janos666 (#33) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hopsz, tévedtem, nincs semmi signal range hiba (378.92 driver-el), csak elfelejtettem, hogy az LG szét{szta a HDR tone mapping-et az új firmware-ben, attól néznek most ki túl sötétnek az átlagos jelenetek (már a <100nit tartományt is agresszíven tömöríti, ha >1000nit feletti csúcsfény metadata-val megy, a MEA pedig ránézésre 10000-rel tolja, mert enged 4000 feletti értéket beállítani a kijelzőkalibráló csúszka a developer console-ból visszaolvasva).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36) LPeti


LPeti
újonc

Sziasztok Win 10 Enterprise-ras kijött má a frissítés? tud vki vmit mondani? oktatási szoftverre kellene! Köszi

(#37) MadGame


MadGame
senior tag

LPeti: Nem tudok róla, a hivatalos oldalon sem láttam, csak Pro és Home verziót. Én nCore-ról szedtem le a VL verziót, onnan telepítettem. Viszont esküszöm kár volt…

Mert hogy: tud arra valaki megoldást, hogy mi a rákért indul el magától mindig a utorrent, amikor nincs is bepipálva, hogy rendszerindításkor induljon el? Igen, Ccleanerben is néztem, ott sincs.
Másik: Eset elvileg fut a háttérben, amikor elindítom a gépet, de az ikonját nem hajlandó a tálcán megjeleníteni, vagyis az óra fölé rejtett ikonok közé betenni és értesítést sem kapok semmilyen frissítésről.

Ezekre tud valaki valami megoldást?

Visszatettem az 1703-as verziót, az stabilabbnak tűnt, de ugyanúgy frissítette magát 1709-re. Esetleg ezt kikapcsolni valahogy? Vagy mindenképp frissíteni fogja magát? Mert ha az előbbiekre nincs megoldás,
akkor vissza kéne tennem még a júniusi frissítést. Rohadtul zavar, hogy az 1709 ennyire bekavar a gépnek.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.