Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Szóval megkapta a 8870m-et...

(#2) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Ennyiért videókártyát is tehettek volna bele...

© asszongya'hogy

(#3) h-yle válasza #Morcosmedve (#2) üzenetére


h-yle
addikt

Hasonló árú és kategóriájú PC-k is ugyan ezt tudják.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4) vinibali


vinibali
őstag

a jó öreg 7700-as széria. ilyen sok maradt az AMD-n?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) gtamate2 válasza h-yle (#3) üzenetére


gtamate2
veterán

2500$-ért mutatok én neked "hajszálnyival" jobb teljesítményű pc-t.

*Sn0w

(#6) brumi1024 válasza gtamate2 (#5) üzenetére


brumi1024
veterán

...ami nem ez a kategória lesz.

(#7) stratova válasza Kirrr (#1) üzenetére


stratova
veterán

Szoftveres összeborulás van, nem baj ez ha Apple kikupálja teljesen az Open CL-t.

Ha már a nevezgetéseknél tartunk, ez a lapka 8870M = R9 M270-ként 725, míg R9 M275-ként 925 MHz-en ketyegett. Utóbbit elvileg 1015 MHz-re pöccintik s Lenovo modellekben R9 M375 néven láthatjuk viszont. Sajnos a gyártó engedélyezte, hogy DDR3-mal is társítsák az OEM-ek, így tett Lenovo is a Z51 70-ben, míg a játékos Y40-ben M270 GDDR5-öt kapott anno.
Szvsz ez kimondottan szerencsétlen névválasztás.

(#8) Balrog válasza stratova (#7) üzenetére


Balrog
tag

Ember legyen a talpán aki ezek után kiigazodik az elnevezések és az architektúrák között. A 8870m ami még GCN 1.0, mégis megkapja majd 300-as széria elnevezést. Huhh...

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9) 007spider007


007spider007
csendes tag

(#10) #65675776 válasza stratova (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha már a saját gyermeke, akkor igen, ideje, hogy ő is foglakozzon vele egy kicsit.

papesz90: Igazából a vicc az az egészben, hogy hiába régebbi, mégis minden szempontból jobb, mint a korábbi modell GF-a...

[ Szerkesztve ]

(#11) Televan74 válasza Balrog (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

Notiba minden régit el lehet adni átnevezve.Nem újdonság.Sőt már asztalin is divat. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) gtamate2 válasza Balrog (#8) üzenetére


gtamate2
veterán

Mert idáig ki igazodott ki? Én sosem bírtam követni ezeket a notebookos jelöléseket, még a cpu szférában sem lehet tudni hogy egy 4 magos pentium vagy egy 2 magos celeron az erősebb, a vga frontról meg ne is beszéljünk. Nem értem kinek jó ez a hatalmas káosz. Mondjuk oké a vásárlókat gondolom ezzel frankón be lehet hülyíteni, elvégre én sem tudnám eldönteni egy hipermarketben sétálgatva hogy kettő közül melyik a jobb vétel, nem hogy még a nem tudatos vásárlók..

*Sn0w

(#13) h-yle válasza gtamate2 (#5) üzenetére


h-yle
addikt

Én is, de ahogy brumi is említette, az más kategória. Nyilván egy hasonló PC kicsit olcsóbb, de max pár 100 $-al, nem nagyságrendekkel.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#14) #06658560 válasza brumi1024 (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Dell Precisionök bizony ez a kategória, szerintem még jobbak is, minimum klaviban, de másban is.

#15: Garancia terén pláne jobb a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#15) brumi1024 válasza gtamate2 (#12) üzenetére


brumi1024
veterán

És az egészben az sokkal nehezebb, hogy ideálisan a sokadik szempontnak kellene lennie egy noti kiválasztásánál a hardveres képességeknek. A garanciális háttér, a minőség sokkal fontosabbak, amiket sajnos még kevésbé tudsz eldönteni a boltban sétálgatva.

(#14) Kopi31415: Az M3800 például egy konkurens, de azért az sem tökéletes, egyértelműen jobbnak sem mondanám. Az M4800 nem ez a kategória.

Garanciában egyértelmű az előnye a Delleknek, ez nem kérdés.

(#16) zizi7229: Ha az a 7-9 óra nálad a töltőre rohangálást jelenti, akkor mutass jobbat hasonló teljesítménnyel. 200k-ért főleg.

[ Szerkesztve ]

(#16) zizi7229 válasza Televan74 (#11) üzenetére


zizi7229
tag

de mindezt 900 000 ft-ért? és azt ne mondja nekem valaki hogy a macOS meg a logó megéri azt a laza 700k felárat? egyedül az anyagminőség, de az sem ér ennyit.......ja hogy vékony, még a töltőre is szaladgálhatok vele

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#17) berVi


berVi
senior tag

Haha, az Apple tenyleg mindent megtesz, hogy kinyirja a CUDA-t. Helyes.

(#18) h-yle válasza zizi7229 (#16) üzenetére


h-yle
addikt

A hasonlóan felkonfigolt Dell M3800 (lasabb procival, Quadro K1100M VGA-val ugyan annyi RAM és SSD) $2150. Szóval kb. ugyan ott vagy mivel a MAC kemény 15%-al kerül többe.
Ja és a dell "akciós" (gondolom majdnem permanensen, amúgy a listaára $3300 lenne.
Így már nem is olyan drága az a MAC. ;)

Persze én is inkább egy i5-ös ultrabookot vennék 300k-ért, vagy egy "gamer" szörnyet szintén 300-ért, de mindkettő más kategória. Aki ilyet akar az fizessen. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#19) Tigerclaw válasza vinibali (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az Apple mindig is szeretett "kifutó" szériás GPU-kat használni. Gondolom jó olcsón megkapták, ráadásul a Mac Pro-ban használt AMD kártyák miatt egyszerűbb is optimalizálni nekik most AMD-re.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) #06658560 válasza h-yle (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Németeknél az M3800 olcsóbban kezd, most pláne, hogy vagy ötszáz euró kedvezmény is van rájuk. Szóval annyira nem evidens.

(#21) arn


arn
félisten

Valszeg annyirol van szo, hogy openclt mindket gpu tamogat, ezt meg fityingekert kaptak, es dragan adjak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) hemaka


hemaka
nagyúr

Kicsit megtámogatták szoftveres oldalról a dolgot. Bár ez nem rossz a felhasználóknak sem...

(#23) stratova válasza Balrog (#8) üzenetére


stratova
veterán

Az igazat megvallva már HD 7870M is erre a lapkára épül ill. ilyen GPU órajelen üzemelt, csak a VRAM emelkedett eff. 4-> 4.5 GHz-re. De tudva, hogy ez még GCN 1.0 nem meglepő.
Amíg érkezik olyan alkalmazás ami a GCN-ből profitál nincs ezzel probléma, bizonyos szempontból jobb mint a Maxwell, de ez nem játékokban mutatkozik meg. Az az baj, hogy ilyen sokára, persze ez több tényezős. Hiába kampányol AMD már Llano óta az OpenCL mellett, ha a piacvezető Intel csak mostanában fordult ebbe az irányba. AMD lapkáinak megítélése is lényegesen jobb lehetne, ha az OpenCL alkalmazások elterjedtnek számítanának, hovatovább a mindennapi használatba is beszűrődtek volna.

[ Szerkesztve ]

(#24) BulletBill27 válasza zizi7229 (#16) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Ember, ne az akciós 80 ezres Lenovo-hoz hasonlítsd már :U Windows-ból is van csúcskategória.

(#25) MZperX75


MZperX75
addikt

Mi a hír ebben?Akit érdekelt ,annak a google a barátja.
Részletesen le van írva,napokban néztem pont kérdezte az egyik fórumozó,mert panaszolta ,hogy 100 Fokos a GPU 15" retina Mac-ben.(800ezer Ft)

(#26) arn válasza MZperX75 (#25) üzenetére


arn
félisten

En asztali imacrol beszeltem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) MZperX75 válasza arn (#26) üzenetére


MZperX75
addikt

Tudom,elmondtad,akkor ott félreértettelek ,de ennek néztem utána,és lám Google a barátom.

spec R9-370X.

De tulajdonkép számomra mindegy,nem tudok Mac-et venni ehhez itthon "csóró" vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

(#28) Balrog válasza #65675776 (#10) üzenetére


Balrog
tag

Nincs nekem azzal bajom, azzal hogy GCN csak meglepődtem, hogy a régebbi Cape Verde GPU-t pakolták bele. Én mondjuk egy modernebb GCN-re számítottam, mondjuk pl. egy módosított Bonaire XT-re, hogy beleférjen a TDP keretbe.

(#23) stratova
Open CL-re jobb a GCN mint a Maxwell nem vitatom csak szerintem modernebb GCN logikusabb lett volna. A Bonaire XT modjuk már támogatna a True Audio-t és a VCE is már 2.0 lenne benne.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#29) zizi7229 válasza BulletBill27 (#24) üzenetére


zizi7229
tag

azért érthető hogy mire akartam kilyukadni....és ha windowsos kerül ennyibe azt sem tudom megérteni

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#30) stratova válasza Balrog (#28) üzenetére


stratova
veterán

A kisebbik Bonaire pro (12 CU) is nagyobb (vs 10 CU) ennél. Okosították de nem eszik kevesebbet mint ez. M270X MXM 50 W. Asus lényegesen vastagabb 15”ös N551-ben vállalja be M280X-et (14 CU), MXM kivitelben 75 W.
Köztes megoldás lehetne az E8860 (Bonaire pro 625 MHz 55W) de nem beágyazott piacra szánt MXM változatát még nem láttam.

Nagyobb GCN többnyire 17”+ gépbe kerül: HD 7970M / HD 8970M / M290X 100 W (20 CU Pitcairn), R9 M295X (34 CU Tonga XT) 125 W (Retina 5K).

[ Szerkesztve ]

(#31) arn válasza MZperX75 (#27) üzenetére


arn
félisten

Szerintem en is maradok pcnel... Mac minim van, es nem igazan varazsolt el. Szvsz vmi befol abban katlanban elobb utobb, szetszedni meginkabb csak szakszervizben lehet. Pcben is cserelgetem a cuccokat harom evente, akar mukodik, akar nem, jo esellyel ott is vmi meghal a kov harom evben, azt meg ne nalam tegye.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) lenox válasza #65675776 (#10) üzenetére


lenox
veterán

De amugy nv-nek is volt mar akkor is jobb, csak gondolom dragabban adtak volna, ma meg egy maxwellel amugy legtobben jobban jarnanak. De ez nem csak errol szol.

(#33) Zedz válasza MZperX75 (#25) üzenetére


Zedz
addikt

Kollégám mondta, hogy a Macbookja simán képes 90 fok körül üzemelni. Illetve amikor elindít rajta egy IDE-t, szegény gép majdnem felszáll, úgy dolgoznak benne a ventik. :(

(#34) madgie válasza arn (#31) üzenetére


madgie
titán

Ja, azt a tucat torx csavar szakszervizért kiált :D

Az én Minim lassan két éve megy éjjel-nappal, eddig még nem főtt meg. Akkoriban nem nagyon volt alternatíva a mindentegybe-kisfogyasztóra (torrent, médiakiszolgáló és mindenes gép alacsony fogyasztással), azóta már hála Istennek van sok alternatíva (pl. Gigabyte Brix-ek)

[ Szerkesztve ]

(#35) Whysperer válasza zizi7229 (#16) üzenetére


Whysperer
addikt

Zizi akkro te mé gnem éltél Angliába meg angolokkal. Konkrétan csajozni lehet a MCdonalds-ba Mcbook pro-val.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#36) azbest válasza Whysperer (#35) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk abban az is benne lehet, hogy gyorsan szülni akar az ilyen csaj egy-két gyereket, aztán tartsd el őket. Bár a pletykák szerint ott direkt a gyerekszülésre megy rá némely leányka, nem is érdekli ki az apa, mert utána az állam ad neki lakást és pénzt. :D

(#37) sad_Vamp válasza zizi7229 (#16) üzenetére


sad_Vamp
őstag

A logó nem éri meg. Az viszont megéri, hogy az OsX-el kapsz alap videóvágó és zeneszerkesztő programot (amik tényleg működnek is!). Ja, meg hogy nem kell 10000000 driverből kiválasztanod hogy mi is van a gépedben amikor installálsz (sem OsX, sem a Win esetében). Meg ki kell próbálni 1x az OsX-et egy hónapra, és annyira nem is fog már tetszeni a Win :) (bár ezaz iOS féle irány most nem igazán jó amit felvettek). Ja és a trackpad... na olyat és olyan jól működni soha egy gépen sem (de ez nagy részt az OsX érdeme is, winen már ott is olyan botladozósabb).

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#38) Whysperer válasza azbest (#36) üzenetére


Whysperer
addikt

nem baj.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#39) zizi7229 válasza Whysperer (#35) üzenetére


zizi7229
tag

Más módon is lehet nőre költeni ezt a pénzt...mondjuk igy van egy laptopod is :))

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#40) Whysperer válasza zizi7229 (#39) üzenetére


Whysperer
addikt

kizárt,ho gyén azt vegyek Még a Cégnél se applelel dolgozunk már.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#41) zizi7229 válasza sad_Vamp (#37) üzenetére


zizi7229
tag

En nem a termekei miatt nem szeretem az applet hanem a nagykepusege miatt...
A programokat meg tudod venni az arbol...akar le is toltheted, ki mennyire lelkiismeretes. A driverek kenyelem kerdese...annyiert lazan kell mindennek magatol menni. Abban igazad lehet hogy az osx egy mas vilag a windowshoz kepest, de nem mondanam jobbnak

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#42) arn válasza madgie (#34) üzenetére


arn
félisten

meg mindig az imac retinarol van szo... :) nezd meg a szerelesi kepeket.

amugy mar a legujabb minit sem olyan egyszeru szerelni (mar amit lehet). annal nem aggodom az idle kb 5 wattjaval, hogy befo vmi. az imacet viszont nem igy hasznalnam, marad a jo oreg pc, hiaba csini a mac.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) madgie válasza arn (#42) üzenetére


madgie
titán

Akkor benéztem valamit :D

(#44) sad_Vamp válasza zizi7229 (#41) üzenetére


sad_Vamp
őstag

igen, meglehetne venni, de ha már látom, hogy a demo, light és crackelt verzió hogyan fut akkor tudom hogy nem fogok kiadni érte pénzt :) (van valami összehasonlítási alapom zeneszerkesztésből win vs. osx)

Igen a driverek kényelem kérdése, de más laptopoknál mind1 volt hogy 300€-s vagy 1300€-sról van szó mindenél ha rámentem a supportra legalább 5féle kamera, 4féle tapipad és a több és a többi.

a nagyképűségben igazad van, ez színtiszta marketing.... ettől el kell tekinteni, meg a sznoboktól is (mind2 oldalon). Mindenki el tudja dönteni, hogy mi és miért kell neki. (amúgy a retina vonal engem sem győzött meg, pont ezért vettem még 1el korábbi MBP-t, asztaliból már nem hiszem hogy almát vennék, de laposból ha ez elromlik vagy nagyon nehéz lesz átállni, vagy nem is fogok)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.