Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Hát lehet én vagyok korlátolt látású, de egyszerűen nem értem mire jók ezek az eszközök.

Persze értem mi a koncepció, hogy nappaliba vigyék be a Steamet meg a játékot, mert elvileg ott van legtöbbet az ember ha szórakozik, vagyis inkább ha családostul csinálja. De egyszerűen nem értem mire kellenek ezek, és pl miért nem lehetne ezt megoldani úgy,hogy a PC és a TV között közvetlenül menne a dolog, amihez PC oldalon Steamre , TV oldalon pedig szintén egy Steam appra lenne szükség, mivel a TV-k többsége már úgyis hálózatra köthető, meg oksabb fajta.

Jó oké, érzem, hogy kicsit problémás lehet a dolog azon a téren, hogy sokféle TV gyártó van kint , sokféle megoldással meg operációs rendszerrel meg stb.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2) #05364992 válasza Gergosz2 (#1) üzenetére


#05364992
törölt tag

"Jó oké, érzem, hogy kicsit problémás lehet a dolog azon a téren, hogy sokféle TV gyártó van kint , sokféle megoldással meg operációs rendszerrel meg stb."

Szvsz pontosan ez az egyik fő probléma, marha sok TV gyártó árul még több fajta rendszerrel TV-t. Gyanúsan nem véletlen hogy hiába lehet csomó okos TV-s rendszerre alkalmazásokat írogatni, maga az app kínálat általában rémes. A másik gond amit én ezzel látok az a kontroller összekötése a TV-vel, nem tudom hogy egyáltalán jelenleg ez áthidalható lenne-e általánosan. De ha ezeket még meg is tudjuk oldani, a Steam link 55 euró, összehasonlításként a Fallout 4 meg a Black Ops 3 60 euró éppen Steam-en, ergo ha kicsit nyugatibb aggyal nézem a dolgot, akkor inkább megveszem a linket egy játék áráért ha TV-re akarom stream-elni a cuccaimat, minthogy akármennyit is nyomoznom vagy szívnom kelljen ezzel.

(#3) mlinus válasza Gergosz2 (#1) üzenetére


mlinus
őstag

a steam link nem egy drága eszköz, sokaknak olyan messze van a gép a nappalitól hogy egy megfelelő hosszúságú hdmi kábel valószínűleg drágább lenne. Ráadásul az egy dolog hogy kábelezel, vagy hogy mondjuk tv-re appot szerelsz, de akkor hogyan irányítod? A steamlink ugyanis képes kezelni egy rakat kontrollert vezeték nélkül (a steam kontrollert, ps4 kontrollert és a megfelelő adapterrel akár az xbox kontrollereket is) vagy usb kábellel összekötöd. Míg ha mondjuk app lenne a tv-n, akkor a kontroller továbbra is a géphez kapcsolódna, ami lehet hogy már olyan messze van hogy nem ér el odáig a jel.

én abszolút jó dolognak tartom, és ilyen áron még életképesnek is.

(#4) FuRiONight válasza mlinus (#3) üzenetére


FuRiONight
őstag

Eltudom képzelni,h egy kis panelben milyen messze lehet a két eszköz egymástól..

A Chromecast jó ötlet ez sztem mar annyira nem az

[ Szerkesztve ]

(#5) #06658560 válasza FuRiONight (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha az ajtók, falak is képbe jönnek lehet kell a tíz méter madzag. Mondjuk ott a wireless kommunikáció általában halott.De nem csak kis panelből áll a világ.

(#6) haxiboy


haxiboy
veterán

Wifin is megoldható, de ha biztosra akar menni az ember akkor bekábelezi a lakást, persze a célnak megfelel. A kérdés az, hogy amíg valaki a steamlinken kockul és használja a gép erőforrásait, addíg én tudok-e mellette mondjuk böngészni, vagy ez a cucc nem több mint egy "hosszabbító".

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#7) Daffchy válasza FuRiONight (#4) üzenetére


Daffchy
őstag

Miért ne lehetne messze? Nekünk kerek 12 méter hosszú a panellakásunk és az egyik végének a sarkában van a gép a "játszós" szobában, a másik végén a nappaliban a TV, így 10 méterre vannak egymástól és 4 fal választja e őket...

Ettől függetlenül nincs igényem arra, hogy kontrollerrel gépészkedjek a nappaliban a TV-n, mikor ott a nagy monitor.

(#8) attila9988


attila9988
őstag

ami kifejezetten alkalmassá teszi a fejlesztést az olyan apró eszközökbe, mint a Steam Link.

Ezt a mondatot gondoljátok át még egyszer...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#9) AnonyX válasza FuRiONight (#4) üzenetére


AnonyX
tag

Szerinted mindenki panelben lakik? Hálát adok az égnek, hogy családi házban élhetek egy faluban, a koszos város helyett...Na de visszatérve, pl családi házakban nekem kellene legalább 30m hdmi kábel hogy a PC-t összekössem TV-vel. Steam Link pedig tökéletesen meg fogja oldani ezt a hiányt...Bár lehetne már megvenni, mert még sehol sem látom, hogy árulnák...

(#10) haxiboy válasza AnonyX (#9) üzenetére


haxiboy
veterán

Itt esetleg?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) Chrys_


Chrys_
addikt

Most láttam ezt az eszközt egy yt-videóban. Ez csak Steam-játékokkal működik együtt, vagy mennek az Origin-játékok is (Battlefield-sorozat)?

(#12) Chrys_ válasza Chrys_ (#11) üzenetére


Chrys_
addikt

Most találtam infót, nem csak a Steam-mel működik, megy minden a PC-ről, itt bemutatják, hogyan (németül).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.