Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akaido


akaido
addikt

Azt hittem a várható haszon miatt.... :U

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2) elfelejtette válasza akaido (#1) üzenetére


elfelejtette
veterán

Bocs, ha valakit megsértek, de a mai fiatalok azért vágnak bele ilyesmibe, hogy munka nélkül keressenek pénzt.
Emiatt akarnak amúgy tiktokkerek, meg jutuberek is lenni... :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3) Tapsi válasza elfelejtette (#2) üzenetére


Tapsi
addikt

És ez azért baj, mert...

Folytasd a mondatot! :)

(#4) t72killer válasza elfelejtette (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenki szeretne otthon fotelből milliókat keresni - épp ezért vagy csapda vagy erősen minimálbéres a legegyszerűbbnek látszó útvonal, főleg akkor, amikor már "látszik" az "útirány". Pont olyan ez, mint a tőzsde, amikor sokat futott, akkor ugrálnak be a kisbüfik és égetik meg magukat az első korrekcióban.
Amivel lehet komoly pénzt keresni, az ilyen tömegek igényeire rácuppanás: így születtek korunk IT megacégei.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) azbest válasza Tapsi (#3) üzenetére


azbest
félisten

mert 99.9% elveszti azt a kevés pénzét is, ami volt. Kb mint a félkarú rablózás.

(#6) waccamár válasza elfelejtette (#2) üzenetére


waccamár
senior tag

Mivel jobb, mint ha valaki sztársportoló, énekes, színész, stb. akar lenni?
Mivel jobb, ha egy fiatal kriptózik, mintha tőzsdézne, vagy egyéb befektetése lenne?
És egyáltalán, miért baj, ha valaki munka nélkül akar pénzt keresni? Te nem akarnál?
Más kérdés persze, hogy ennek mennyi a realitása.

Értem én, hogy neked fura és akár gagyi is a tiktok meg a youtube, de attól az is MELÓ
(ha csak a melót nem úgy definiáljuk, hogy valami olyan cselekvés amit utálsz, szenvedsz tőle, és csak az a meló, amibe beledöglesz),
ha az ember hosszútávon és jól akarja csinálni.
Keveseknek sikerül, mert sokan feladják - pont azért mert azt hiszik, hogy ez gyors és könnyű pénz is siker.

Egy "normális" meló is kockázatokat rejt magában. Ott sem garantált az, hogy te jól fogsz megélni, szeretni fogod, elég pénzt fogsz keresni, stb. Ott is meg van az esélye annak, hogy életed végééig utálkozva dolgozol annyi pénzért, amiből nem jössz ki - vagy ha jól csinálod, akkor jó életed lesz, lépkedsz fentebb, tapasztalatot szerzel, stb.

Én nem csodálkozom, hogy a mai fiatalok ilyenekkel próbálkoznak. Próbálkozzanak! Jöjjön be nekik! Gazdagodjanak meg rajta!
Vagy majd a pofára esés és sikertelenség után újraterveznek és megpróbálnak mást.

Mikor csináljanak hülyeséget, ha nem huszonévesen?

(#7) floatr válasza waccamár (#6) üzenetére


floatr
veterán

Általában az értékteremtés hiánya a probléma. Még a mining is valamilyen formában teremt értéket, bár nem csak szerintem a környezetterhelése és a gazdasági hatásai nagyon alul vannak becsülve - sokak szerint többet árt, mint használ. Mondhatod h boomer vagyok, de ez a jelen formájában gáz.

(#8) nevemfel válasza Tapsi (#3) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nincs gond. Ez is csak egy szelekciós mechanizmus, mint a devizaswap-spekuláció kisbefektető léptékekben.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#9) Tapsi válasza azbest (#5) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezt miből gondolod? Mi is tőzsdézünk a cimborákkal, senki sincs bukóban. Én most konkrétan 50% pluszban vagyok fél év alatt. Ez az időszak pont kifejezetten kedvez a dolognak.

A kriptózás valóban szerencsejáték, de az egy nagyon kis szelete a dolognak. Továbbá nézd meg azt, hogy milyen kommentre reagáltam!

#7floatr

Mit jelent az értékteremtés számodra? Az árokásó cigány azt végez? És az Excel táblát habosra kattintgató AP-s egy SSC-ben? Az emberek nagy része teljesen értelmetlen dolgokat csinál más, teljesen értelmetlen dolgokat csinálóknak. A Rolling Stones értéket teremt? Miért? Mert 1 millió ember hallgatja? Akkor miért nem teremt értéket az a youtuber, akit ugyanennyi ember megnéz? Csak mert neked nem tetszik?

[ Szerkesztve ]

(#10) oszi666 válasza elfelejtette (#2) üzenetére


oszi666
őstag

ellentétben a régi fiatalokkal akik nem a munka nélküli pénzkeresés miatt vettek részvényt hanem mert?...
sose értettem, hogy az öregek tényleg elhiszik, hogy jó dolog a halálba dolgozni magad, a munkapadból rögtön a koporsóba esni?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#11) Tapsi válasza oszi666 (#10) üzenetére


Tapsi
addikt

Tőzsdén nyerészkedni, pénzt keresni csak a wall street-i brókereknek szabad, meg a hedge fundoknak. Ha szomszéd Józsi is szeretne, akkor ő lumpen, és minimum menjen a kva. anyjába, amiért nem a szénbányában dolgozik. Érted. :D

(#12) oszi666 válasza Tapsi (#11) üzenetére


oszi666
őstag

én kérek elnézést. visszaadom minden végzettségem, befogom az asszonyt az eke elé aztán tűzünk szántani a szomszéd játszótérre.
hiszen ha nem 12 éves korodtól dolgoztál 80 éves korodig akkor nem is vagy enbör
amit pedig eddig nyertem btc-n és részvényen visszaadom, hiszen nem becsületesen lett megkeresve

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#13) Molk válasza azbest (#5) üzenetére


Molk
tag

"99.9% elveszti azt a kevés pénzét"
Ezt az adatot hol lehet megtalálni?
Belinkelnéd? Köszi.

(#14) joey04 válasza elfelejtette (#2) üzenetére


joey04
titán

és? a régi fiatalok is belevágtak volna, ha anno elérhető lett volna.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) updog válasza Tapsi (#9) üzenetére


updog
senior tag

#16Tapsi ezzel természetesen egyetértek :)

"Ezt miből gondolod? Mi is tőzsdézünk a cimborákkal, senki sincs bukóban"

Ezzel mit akarsz mondani? :U

Abban amúgy egyetértek hogy a tőzsdézés brutális figyelmet, utánajárást kíván, kvázi munka (Nasdaq/NYSE részvényekkel voltam 40% pluszban pár hónapja, de mivel nincs elég időm vele foglalkozni, tegnap épp 7% mínuszban voltam).

A kripto is kezd ebbe az irányba menni, lehet hogy majd egyszer ebből is egy elemezhető, "szépen" kereskedhető valami lesz, de most még tényleg szerencsejáték. Ezért is bosszantó a sok okos, aki 2011-ben véletlenül bányászott 0.3 BTC-t, vagy abba a pár %-ba tartozik aki pont jókor vett, és nem ült ki benne éveket irgalmatlan mínuszokban, +sose látott még valódi piacot.

Ha lent van: "megy ez még feljebb", ha fent van "igazam volt", és úgy mondják ezt mintha nem lenne bármire igaz mióta létezik kereskedelem (már ha bejön, persze ha nem jön be akkor hallgatnak mint a sír :D) .

Nem az a zavaró hogy (van aki szerencsével, van aki tudatosan) nagyot nyert rajta (persze ilyenkor idézzük fel a Wolf of Wall streetet, amíg nem adja el addig ez csak tündérmese), hanem hogy sokkal többet képzel bele.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16) Tapsi válasza updog (#15) üzenetére


Tapsi
addikt

Csak annyit, hogy a 99,9% nyilván egy légből kapott, mindenféle alapot nélkülöző bullshit. Semmi többet.

(#17) elfelejtette válasza oszi666 (#10) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pont ezért kezdtem úgy, hogy "Bocs, ha valakit megsértek", de számomra a jutuberkedés nem értékteremtő tevékenység, nekem amúgyse mondja meg senki, miről mit gondoljak.

#6 waccamár: "Mivel jobb, mint ha valaki sztársportoló, énekes, színész"
Ezek egy része még pozitív, követendő példa is, még ha csak a sportolókat is nézzük.
Egyébként a magam részéről jelenleg is olyan munkát végzek, ami érdekel (nyomdai operátor), tehát nem tekintem tehernek, bár lehetne jobb is a fizetés, tekintve hogy pesti nagyfaluba lehet, hogy kétszer annyit kapnék ezért, mint itt a vadkeleten. Egyedül a korán keléssel van problémám. :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#18) oszi666 válasza elfelejtette (#17) üzenetére


oszi666
őstag

ok boomer. senki sem akarja megmondani mit gondolj, és szerintem senki sem sértődött meg.
a youtubeon rengeteg hasznos, értékteremtő csatorna van, és ha ebből ők még pénzt is látnak hát hajrá, megérdemlik, kemény meló egy ilyen videót összerakni úgy hogy minőségi legyen.
Pl amelyikben egy apa különböző házi praktikákat tanít olyan fiataloknak akiknek nem volt apja, emiatt nem tudta megtanulni hogy hogyan kell a mosdó alatti csövet kicserélni, hogyan kell nyakkendő kötni, stb. Most ez az első ami kapásból eszembe jutott

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#19) waccamár válasza elfelejtette (#17) üzenetére


waccamár
senior tag

"de számomra a jutuberkedés nem értékteremtő tevékenység" - igen, ez csak azt mutatja, hogy úgy alkotsz véleményt, hogy fogalmad sincs a témáról. Sajnos.

Én nem akarom megmondani, hogy mit gondolj, csak azt mondom, hogy amit gondolsz, azt alaptalanul teszed :D Egy komplett platformról alkotsz úgy véleményt, hogy nem tudod igazából mi is az.

Hát de komolyan, érted, youtube-ról beszélünk!
Mert még a tiktoknál lehetne erről vitatkozni, de neked fogalmad sincs arról, hogy nemzetközi szinten milyen színvonalon mennek videók youtube-on.

Értékteremtés. Rengeteg youtube csatorna szórakoztat és informál, tanít. Értéket teremt.
Igen, van rengeteg gagyi semmirekellő hülyeség is. Az is szórakoztat biztos valakit.

Egy zenész, író, énekes, színész stb. milyen értéket teremt? Ugyan úgy "csak" szórakoztat.

Most ha rosszindulató akarok lenni ( és KÉRLEK ne vedd magadra, "bocs ha megsértelek", csak a példa kedvéért mondom), de a nyomdai operátor milyen értéket teremt, ami jobb, mint egy youtubber? Én alig olvasok nyomtatott terméket, a print média halott, könyveket ebookon olvasok, újságot, napilapot, magazint, semmi ilyesmit nem olvasok már offline, tehát *számomra* egy nyomdai operátor semmilyen értéket nem teremt. Ettől függetlenül még egy értékes munka - csak más számára.

(#20) t72killer válasza waccamár (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kriptózás kb olyan, mint a tőzsde legvadabb, magas tőkeáttételekkel operáló szuperrizikós speki részlege. Természetesen mindkettővel lehet pénzeket keresni, sőt, milliárdosok nőttek ki innen - de mondjuk 1000ből 1. A maradékból mondjuk 300 kisebb-közepes pluszban zár, 599 pedig keveset-sokat-mindent bukik. Ezek már kb valós számok, nyugati brokicégeknél kötelező statisztikákat vezetni, hogy az ügyfelek hány%-a nyer és mennyi bukik. Általában minél kockázatosabb a termék, a tapasztalatlanabb felhasználók annál nagyobb arányban buknak rajta.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) elfelejtette válasza waccamár (#19) üzenetére


elfelejtette
veterán

Úgy érzem inkább te sértődtél meg... ;)
Amúgy persze, természetesen van elég sok olyan csatorna a yt-on is, ami tényleg informatív, kemény melót, utána járást igényel, és persze technikailag is komolyan odateszik magukat. Én csak arra akartam reflektálni, hogy a mai fiatalok NEM az ilyen fajta jutuberkedést kívánják tovább vinni, inkább csak a tiktok szintet (azért is említettem egyszerre).
Az, hogy te alig olvasol nyomtatott terméket, az nem jelent semmit. Jelenleg a tankönyvgyártás az egyik legstabilabb része a portfóliónknak, de ettől függetlenül is van igény a munkánkra, amíg a buszon, vonaton sokan nem a telefonjukat nyomogatják, hanem elővesznek egy könyvet, keresztrejtvényt, stb. Persze érdekelne egy online felmérés, hogy hány százalékban olvasnak az emberek ebook-ot nyomott könyv helyett.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#22) azbest válasza Molk (#13) üzenetére


azbest
félisten

Az a néhány, aki szépen kaszál, az bizony a sok bebukott pechesen kaszál. Nem bányásszák a pénzt, hanem a beszálló balekoktól jön. Akik nagyon reklámozzák a coin spekulációt, azoknak érdeke, hogy minnél több embert hülyítsenek bele, mert belőlük élnek. Még lehet alul is becsültem az arányokat.

[ Szerkesztve ]

(#23) t72killer válasza azbest (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A világ egy 0 összegű valami, így van. Sőt, mindent beleszámítva negatív, mert közben a környezet károsodik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) btprg


btprg
senior tag

"A brit és az európai hatóságok sorra adják ki a figyelmeztetéseket a fogyasztóknak, hogy minden pénzüket elveszíthetik az olyan magas volatilitású befektetések miatt, mint a bitcoin."

Remélem az államnak eszébe se jut majd közpénzből megsegíteni a bajba jutott befektetőket... :W

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#25) btprg válasza oszi666 (#12) üzenetére


btprg
senior tag

Viccelődhettek ezen, de ez csak addig működik amíg egy kisebbség foglalkozik ilyesmivel. A muzsikus cigány is csak addig él meg, amíg lesz aki "hagyományosan" dolgozik is, mert ha az emberek 95%-a muzsikus cigány lenne, akkor éhen halna mind :D És a zene még teremt is értéket. A "tőzsdézés", mint előkerült példa, gyakorlatilag semmi értéket nem teremt.

Ha valaki abból élne, hogy az aktuális vezető politikai pártnak nyal, szerintetek bizonyára az is egy teljesen jó munka lenne, és magyarázni kéne hogy mi a gond vele :W

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#26) fatpingvin válasza elfelejtette (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

és ez annyiban különbözik attól amit a tőzsdecápák csinálnak... hogy ez kisebb tételben megy.

don't blame the player, blame the game. a rendszer lehetőséget ad rá, nyilván az élelmesebbek kihasználják ha tehetik.

egyébként elég sokan vannak akik csak simán belátják hogy egy központi kibocsájtó szervhez között valuta nem éppen a legjobb gondolat a digitalizáció korában. én magam részéről sokkal inkább azért mozgok a kriptó felé mert ennek a bedőlése/manipulációja sokkal kevésbé kézivezérelhető mint egy központosított valutáé. nyilván a lengése is nagyobb de nekem sokkal nagyobb biztonságérzetet ad egy matematikai törvényszerűség mint a bankárok szava.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27) janeszgol válasza oszi666 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem erről mindig nagyapám jut az eszembe. Mindig sokat dolgozott, hogy a hónap dolgozója legyen, szocializmus mintaképe, aztán a szomszédja, aki egy naplopó iszákos volt tovább élt.
Csak nevetek a fácsén is a sok bolondon, akik a joutubereket szidják, de persze a meccsnézés az oké. Meg mindenki naplopó, aki nem gyárban dolgozik. A tévében bármikor a munkáról van szó, 100%-ban fizikai munkásokat mutatnak.
Nem sok észre vallanak ezek a szemléletek.

(#28) janeszgol válasza elfelejtette (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

De ha a youtuber nem teremt értéket, akkor a PH lapcsalád sem. Ugyanis pl egy Handrás igen beleásta magát az elektromos motorok életébe, szóval szakembernek is mondhatjuk. És bizony sok energiát öl bele. Lehet meghívják majd egy egyetemre vendégelőadónak, vagy bármi lehetséges. A múltkor a tévében szerepelt. Ez nem érték? Nekem nagyon is az.

(#29) oszi666 válasza btprg (#25) üzenetére


oszi666
őstag

nekem ebből mindig az jön le, hogy mindenkire szükség van és nem szép lefikázni a másik munkáját.
Sosem néztem le a kétkezi munkásokat, nagyapám is az volt egész életében.
De a naplopó mérnökök aktakukacok tudósok tisztakezű könyvelők, programozók és hasonlók nélkül még mindig pucéran kergetnénk a marhákat, és megégetnénk a vörös hajú nőket, ha ugyanannyit nyomnak mint egy kacsa.
a két véglet kiegészíti és nem gátolja egymást vagy legalábbis így kellene lennie köpködés nélkül.
Mindenesetre azt rendszeresen megkapom, hogy nem vagyok férfi mert nem száradt be a kosz a körmöm alá. Fordítva nem nagyn hallottam még, a környezetemben legalábbis nem

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#30) dabadab válasza t72killer (#23) üzenetére


dabadab
titán

A világ egy 0 összegű valami, így van

És nyilván azért van az amerikaiaknak annyi szuperszámítógépe, mert elvették az afrikaiaktól. :U

DRM is theft

(#31) t72killer válasza btprg (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne aggódj, igen kevés nyugger tartja ilyesmiben a pénzét = a szavazóbázist nem érinti.

#25: a tőzsde 0 összegű játszma. Játszhatná 10 és 10milliárd ember is, ez akkor is így maradna, ráadásul a vesztesek száma magasabb a nyerteseknél.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Tapsi válasza dabadab (#30) üzenetére


Tapsi
addikt

Igen, az a durva, hogy ez a marhaság a Tőzsdecápákban is elhangzik (más szavakkal, de a lényeg ugyanez). Sokan tuti onnan veszik.

(#33) elfelejtette válasza janeszgol (#28) üzenetére


elfelejtette
veterán

Erre írtam ezt:
"Amúgy persze, természetesen van elég sok olyan csatorna a yt-on is, ami tényleg informatív, kemény melót, utána járást igényel, és persze technikailag is komolyan odateszik magukat."

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#34) janeszgol válasza elfelejtette (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

:R

(#35) kilua


kilua
senior tag

Én úgy látom hogy ez a bitcoin egyre jobban integrálódik a gazdaságba, szóval bedőlni nem nagyon fog, az árfolyam nagyon votabilis ami egyre magasabb szinten egyre inkább csökken.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36) Tapsi válasza elfelejtette (#33) üzenetére


Tapsi
addikt

Az a helyzet, hogy egyetlen objektív mérce van arra, mennyire vagy sikeres egy közösségi oldalon: a megtekintések/kattintások száma. Ehhez pedig nem feltétlenül szükséges sok munkát belerakni, lehet, hogy elég, ha minden nap kiraksz egy villantós képet (Bella Hadid). Közben számtalan olyan csatorna van, amelybe rengeteg munkát ölnek, mégsem lesz sikeres, mert a téma nem populáris, a fickó nem képernyőképes, stb.

Érdemes kipróbálni egyszer, hogy milyen is a kamerának dumálni, és összerakni egy videót úgy, hogy az minőségi legyen. Piszok kemény dolog.

(#37) t72killer válasza dabadab (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fizetsz annyit az afrikai ritkafémbányásznak, mint amennyit a szuperszámítógép kezelőjének? (nem, nem a Bezos fizuját akartam a bányásznak adni) Nalátod, bizony elvették. Más példa: nyugat-EU nagyban veri a mellét, hogy milyen zöld és fenntartható. Akkor miért is épül a nyugatnémet cég új gyártó telephelye egy kínai szénerőmű mellé??

Egyik az, hogy vannak pénzben is kimért vesztesek, másik, hogy dugig van a világ externáliákkal, amit a Wall street akkor fog megérezni, amikor az óceán szintje eléri a küszöbüket és bezúdít az ablakokon pár tonna műanyagszemetet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) dabadab válasza t72killer (#37) üzenetére


dabadab
titán

Fizetsz annyit az afrikai ritkafémbányásznak, mint amennyit a szuperszámítógép kezelőjének? (nem, nem a Bezos fizuját akartam a bányásznak adni) Nalátod, bizony elvették.

Öööö.... wut?

DRM is theft

(#39) t72killer válasza dabadab (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem a Michigani kovácstól származik a szupergép minden alkatrésze, nyersanyaga. Nyersanyagok a 3.világból rabszolgamunkával, tisztességes helyi koncessziófizetés nélkül bányászva, elektronika kínából éhbéren, falanszterekben élő munkások keze alól, sőt, humán erőforrás más országok adóiból felnevelt fiatal kutatókból.

"Szabad világ van", papíron, de pl Chile tudna mesélni róla, hogy a szabadágszerető É-Amerikaiak is tudják elég "rámenősen" terelgetni a helyi politikát olyan irányba, ami nekik kedvező.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) floatr válasza Tapsi (#9) üzenetére


floatr
veterán

Szalmabábozol
Az árfolyamspekuláció mások bőrére, a környezet rovására suttyóság, még ha pénzt is tud belőle csinálni valaki. Nyilván csinálják, mert nagyívben sz.rnak mindenre, amíg jön a zsé, de ez nem csaka kriptónál létező dolog.

(#41) t72killer válasza floatr (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kell kriminalizálni, a spekik leggyakrabban a másik spekivel szemben spekulálnak. De kétségtelen, egyik elveszíti azt, amit a másik megnyer. Persze van, amit kriminalizálnék, vagy legalábbis nagyon keményen beszabályoznék pl a lakóingatlan-spekuláció.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) Tapsi válasza floatr (#40) üzenetére


Tapsi
addikt

Bocs, de pont te szalmabábozol. Ez a környezetvédelmi hittérítés dolog pedig nem tudom, hogy honnan jött. Ahhoz vajmi kevés köze van a tőzsdének, de még a spekulánsoknak sincs sok.

...nagyívben sz.rnak mindenre, amíg jön a zsé, de ez nem csaka kriptónál létező dolog.

Összekevered a spekulánst a szabályozóval. Ne akarj állami feladatokat rájuk lőcsölni!

(#43) floatr válasza t72killer (#41) üzenetére


floatr
veterán

Most kifejezetten a kripto spekulációról beszélek.

#42 Tapsi
nekem válaszolsz, de nem a kommentemre...

(#44) Tapsi válasza floatr (#43) üzenetére


Tapsi
addikt

Még idéztem is a kommentedből, amire válaszoltam. Ezen túl nem tudom, hogy mit kéne tennem. Mármint miféle választ vársz?

(#45) floatr válasza Tapsi (#44) üzenetére


floatr
veterán

Már az első reakciód egy butthurt marhaság volt. Jól megbeszéltük

(#46) Tapsi válasza floatr (#45) üzenetére


Tapsi
addikt

Micsoda? Hogy az értékteremtés egy relatív fogalom, és ami számodra érték, az más számára nem az? Oké, mondhatod, hogy ez marhaság, de akkor írd már le légyszíves szabatosan, hogy mit értesz értékteremtés alatt!

(#47) #54625216 válasza Tapsi (#11) üzenetére


#54625216
törölt tag

A befektetéseknek két nagy kategóriáját érdemes megkülönböztetni.
Az egyik a rövid távú, amikor a hirtelen árfolyammozgásokon próbálnak nyerni. Ez lényegében alig több, mint szerencsejáték, mert első sorban nem az adott cégek teljesítménye, hanem a többi befektető hangulata határozza meg a pillanatnyi árfolyamokat.
A másik a hosszú távú, amit valódi befektetésnek lehet tekinteni. Ez esetben a folyamat ugyanaz, mintha a haverod startupjába fektetnél: az összes létező információt be kell gyűjteni és alaposan elemezni, hogy milyen kilátásai lehetnek hosszabb távon a cégnek. És - ha már beszálltál - ahogy a haverod startupjából sem ugrassz ki pánikszerűen az első problémánál, úgy a hosszú távú befektető sem parázik a napi vagy akár a havi árfolyam ingadozásokon.

Jellemzően az új befektető generációval nem az a baj, hogy rövid vagy hosszútávon gondolkodnak-e, hanem hogy pilótajáték mentalitással szállnak be az üzletbe, azaz nem információt gyűjtenek és elemeznek és a saját meggyőződésük alapján hoznak üzleti döntéseket, hanem divattrendeket követnek. Ennek pedig borítékolhatóan sírás lesz a vége.

Ahogy egyébként a "befektetésből munka nélkül meggazdagodni" is mese, az energiát mindenbe bele kell rakni, különben szimplán hazardirozol.
Értem alatta: aki rövid távú befektető és a pillanatnyi ingadozásokra játszik, annak rengeteg idejét és energiáját viszi el, hogy folyamatosan rajta tartsa az ujját a piac pulzusán, mert egy meggondolatlan döntéssel elbukhatja mindenét. Ha valaki, hát ő garantáltan nem munka nélkül gazdagodik, sőt nagyon kevesen képesek ezt a műfajt jól csinálni is bírni az ezzel járó stresszt.

A "divatbefektetőkkel" tehát az a fő probléma, hogy sem a hosszútávú befektetéssel járó elemző munkát, sem a rövid távú befektetéssel járó folyamatos koncentrációt és stresszt nem hajlandóak bevállalni, hanem minden racionalitást nélkülözve, hit alapon meggyőzik egymást és magukat, hogy mi a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#48) t72killer válasza #54625216 (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"hanem hogy pilótajáték mentalitással szállnak be az üzletbe, azaz nem információt gyűjtenek és elemeznek és a saját meggyőződésük alapján hoznak üzleti döntéseket, hanem divattrendeket követnek. Ennek pedig borítékolhatóan sírás lesz a vége."

Háttérhatalom vagy sem, a dörzsöltebb, tapasztaltabb-öregebb pénzügyesek illetve intézmények(!) ezt látják, és hatáskörük, vagy épp tőzsdén a szabályok szerint bevethető trükkjeik segítségével igyekeznek a zöldfülű beugrókat megkopasztani.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) oszi666 válasza btprg (#25) üzenetére


oszi666
őstag

de miért ne teremtene értéket a tőzsdézés? nekem pl teremtett annyi értéket, hogy a tavalyi balcsis nyaralásba elég jól jött amit kerestem rajta --> lángosos örült, hogy van forgamla. Ha te egy cég részvényét megveszed, azzal a cég pl tud hitelt felvenni, vagy részvénykibocsátáskor tőkét bevonni --> beruházás --> munkahelyek --> értékteremtés
Kb bármilyen munkáról elmondható ez a 95%os dolog. Ha az emberek 95%a orvos lenne akkor éhen döglenénk. Ha az emberek 95%a földmunkás lenne akkor nem lennének utak. Ha az emberek 95%a útépítő lenne, belehalnánk a betegségekbe. Ha az emberek 95%a programozó lenne, lehet nem halna le az ügyfélkapu rendszeresen... :D

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.