Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) Puma K válasza kalmani (#32) üzenetére


Puma K
veterán

A korábbi HDD sebességű 120GB-os Kingston V300-as SSD-m után haver OCZ Trion 150 240GB-os SSD-jét használva (új gépet építettem neki 0-ról és tettem használhatóvá) én is éreztem, hogy az a rendes SSD bizony gyorsabb.

Aztán a Kingston-ról váltottam a mostani Samsung EVO 860 1TB-ra és a aztarohadt néhányszor kicsúszott a számon mikor a Windows indult-leállt, egy C-n lévő programot telepítettem-indítottam vagy bármi egyebet csináltam amin kiütközhetett a két adattároló közötti sebességkülönbség.

Ha majd áttérek NVMe SSD-re, akkor lehet én is észreveszek valamit sebesség szempontjából.

Igaz nálam alapból a CPU is fixált órajelen és feszültségen jár 24/7-ben és ennél is észrevettem, hogy egy kicsit gyorsabb lett a gép avagy azonnal ugrik ahhoz képest mintha dobálja az órajelét és a feszültséget aztán kimatekozza éppen mennyin is kellene járnia vagy mennyire kellene boost-olnia a gyári alap órajelen felül.

Ez lehet olyan mint a 30 vs 60 FPS, vagy a 60 vs 120 FPS közötti különbség észrevétele. Van aki tudja miről van szó van aki pedig nem, mert nem veszi észre.

Vagy mint az egy pillanatra beeső FPS... ezeket is észleltem korábban és zavart aztán G-Sync és erős gép volt a megoldás :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.