Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

míg (legfeljebb 9,5 mm vastag) háttértárolónk számára egy magányos, 2,5 hüvelykes keret szolgál menedékül
Ilyen méretben már alapnak kellene lennie a 2/4 m2 helynek. Hol, ha nem itt van a legtöbb értelme a lehető legkisebb (és közben mégis gyors) háttértárnak. Hasonló módon, mint egy m2 NAS-ban gondolom simán meg lehetne oldani ennek a gépnek is alsó részében.

(#2) elder troll


elder troll
senior tag

Már a gigabyte-on keresztül is támadják az országot soros port formájában.
Ez veszélyes!

;]

(#3) TGWH válasza imibogyo (#1) üzenetére


TGWH
őstag

Van olyan verzió is úgy tudom.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ryzen 4800U-t fájt volna beletenni? Grafikában valszleg agyonveri az intelt és ha az intelre rátoljuk az összes sebezhetőségi patchet, valszleg CPU-ban se marad le.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) sb válasza t72killer (#4) üzenetére


sb
veterán

Mármint ezt hogy érted?
1. Újabb procikra nem hat túl sokat a sebezgetőségi patch. Max a HT tiltás.
2. Eleve gyorsabb szvsz a Zen+ is ennyi TDP-ből. A Zen2 meg főleg...

(#6) t72killer válasza sb (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1. épp elég az, ha vmi modernebb, CPU-intenzív feladatot csinál az ember
2. Ennyi:R. Konkrét értékeket nem tudtam csak tipp volt, hogy zen2 ulv APU lenne az igazi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Lenry válasza imibogyo (#1) üzenetére


Lenry
félisten

mindben van nvme m.2, mi már negyedik generáció óta vásárolgatjuk őket a cégben, jó kis gépek ezek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) TGWH


TGWH
őstag

Amd-s változat drágább, és még procit is kell venned hozzá.
Sebezhetőség nem gond, úgyis Linux megy rá, meg még a netre sem engedem ki :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9) TGWH válasza Lenry (#7) üzenetére


TGWH
őstag

Ebben nincs :DDD
Gondoltam hogy kijönnek valami újjal ha veszek végre egyet :DDD
[link]

https://ipon.hu/shop/termek/gigabyte-brix-gb-blce-4105r-intel-celeron-j4105/1764129

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10) imibogyo válasza Lenry (#7) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát én ezt láttam a hivatalos specifikációban:

"Expansion Slots: 1 x PCIe M.2 NGFF 2230 A-E key slot occupied by the WiFi+BT card"

Nekem ebből nem az jön le, hogy ha nem akarsz lemondani a WiFi+BT előnyeiről, akkor lenne M.2 slot szabadon. De egyébként mindegy is, mert ez még mindig csak egy darab lenne. Szerintem továbbra is minimum a 2 darab M.2 lenne és akkor mehetne bele például két komolyabb SSD. Vagy legrosszabb esetben is az egy M.2 SSD + a bővítő modul. ;)

(#11) Reggie0 válasza imibogyo (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

A doksi alapjan ketto darab M.2 slot van, egy a wifinek es egy az SSD-nek.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12) imibogyo válasza Reggie0 (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez érdekes. Én a cikkben is linkelt hivatalos oldalon néztem és ott ez a szöveg szerepel az "Expansion Slots"-nál amit fentebb bemásoltam. A Storage-nél pedig ez: "Storage Supports 2.5" HDD/SSD, 7.0/9.5 mm thick (1 x 6 Gbps SATA 3)". De akkor jól van. :K

(#13) Reggie0 válasza imibogyo (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, amugy gyanus itt minden, egyet ki kene bontani. Pl. A-E key nem is lehet a slot, mert a slotoknak egy keyuk van, viszont a kartyanak lehet tobb keye, szoval az A-E nyilvan az inteles wlan kartyara igaz.

(#14) Lenry válasza imibogyo (#10) üzenetére


Lenry
félisten

Sorry, mi az i3/i5-el szerelteket vesszük, azokban mindben van üres m.2 nvme foglalat, azt hittem az olcsóbbakban is van :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Dißnäëß válasza Lenry (#14) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ex cegemnel sok Brixet vettunk anno, szuper cuccok. Volt ASUS Vivomini valami is par, egy beszart, na mondom hagyjuk..

Brix rulez. Ma napig mennek a moncsik hatuljan :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#16) Medocsabi válasza Lenry (#7) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én azt nem értem miért éri meg ezeket a brix-eket venni? Ár/érték arányban én nem látok mellette érvet. Ahova kell a kakaó,ez oda kevés,ahova nem számít a teljesítmény,oda drága. (Komolyan kérdezem,nem trollkodás :) )

(#17) TGWH válasza Medocsabi (#16) üzenetére


TGWH
őstag

Rakj össze egy gépet 65 ezerből. 500 GB vinyó, 4 GB RAM. Hajrá.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#18) Lenry válasza Medocsabi (#16) üzenetére


Lenry
félisten

azért az exceles pötyögés és az atomerőmű közt akad néhány lépcsőfok.
mi túlnyomó részüket 60-80"-os digitális táblák meghajtására használjuk iskolákban, tökéletesen elviszi az oktatási keretrendszert, még a 3D animációkat is fullHD-ben (a 4K valóban sok nekik, de értelmetlen is lenne abban használni)

két csavarral felfúrod a tábla mögé, nem lóg ki egy kábel se, nem kell laptopot rákötni, böhömnagy PC-t az osztályterembe telepíteni, win-win

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) -Skylake- válasza imibogyo (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Hol, ha nem itt van a legtöbb értelme a lehető legkisebb (és közben mégis gyors) háttértárnak."

Az azért remélem leesett, hogy ez egy desktop gép , inkább vékony kliens vagy általános netezős facebookozos gép , nem pedig egy m2 nas. Úgyhogy a kérdésedre válaszolva én nem tudom, hol lenne a legtöbb értelme 4db m2 slotnak egy pc-ben , de hogy nem itt az 100%.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) imibogyo válasza -Skylake- (#19) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez a te nézőpontod, más meg máshogy használja a gépeit. Én most is egy mini gépet használok otthon és ha tehetném, akkor a maradék 2 darab 2,5-es meghajtómat is röhögve lecserélném mondjuk +2 m2 SSD-re. Ehhez nem kell valaminek NAS-nak lennie. Azt csak megoldási példának linkeltem, hogy ím megoldható ilyen méretben.

Én meg pont azt nem értem, amikor egy brutál nagy alaplapon van mondjuk 2, vagy mégtöbb m2, mert egy 30 literes házba szerintem bőven elfér akármilyen meghajtó. Szóval ez csak nézőpont kérdése, hogy kinek mi az értelmes.

[ Szerkesztve ]

(#21) Gargouille válasza Medocsabi (#16) üzenetére


Gargouille
őstag

Mi is üzleti környezetben használunk ilyeneket meg Intel NUC-okat, az az előnye, hogy pici és csendes. Ügyféltérbe vagy bárhova el tudod suvasztani láthatatlanul és teljesítményben meg egy full korrekt irodai gép. Ha magadnak építesz gépet az oké, de ha tömegével kell ügyfélnek akkor megéri még ha picit drágább is mint külön összerakni, mert az összeszerelés és tesztelés is munkadíj úgy meg már nem olcsóbb az összerakott gép sem mint egy ilyen kis brand cucc.

Én otthon is egy NUC-on dolgozom, amit a falra raktam, mert egyszerűen nem volt hely. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#22) Medocsabi válasza TGWH (#17) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hmmm. Hát kérlek, az Xboxomban 1Tb vinyó és 8 Gb ram van... ;]
(#18)Lenry és (#21)Gargouille :
Jogos, valamiért megint csak az otthoni felhasználókra gondoltam. :K

(#23) Reggie0 válasza Medocsabi (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, xbox nem egy rendes szamitogep. Ez olyan, mint ha azt mondanad, hogy a mobilszolgaltatoknal van 1 forintert telefon.

(#24) TGWH válasza Medocsabi (#22) üzenetére


TGWH
őstag

4gb ramot ki sem használ egy ilyen nálam. 2gb is elég lenne.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#25) Medocsabi válasza Reggie0 (#23) üzenetére


Medocsabi
addikt

Viccnek szántam. ;)

(#26) -Skylake- válasza imibogyo (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Én meg pont azt nem értem, amikor egy brutál nagy alaplapon van mondjuk 2, vagy mégtöbb m2, mert egy 30 literes házba szerintem bőven elfér akármilyen meghajtó."

Ennek akar meg az is lehet az oka, hogy a brutal nagy lapokon is bottleneck a sata 3 ha nvme ssd-t hasznalsz. Szoval nem azert van rajta a 2 nvme slot mert szegeny hazba nem fer el a komplett internet, hanem mert sokkal gyorsabb.
Azt, hogy minek kell nasnak lennie meg minek nem a gyartokra bizom, de ertsunk egyet abban, hogy az "egy drive mindennek" az altalanos, az "egy system drive egy adat drive" marajdnem barhova oke. Aki rengeteg adattal dolgozik annak ott vannak a nasok, aki keves adattal annak nem kell a sok hely. Csavarhatjuk ezt egy eleten at, mindig az fog kijonni, hogy elenyeszo az a userbase akinek 65 m2 slot kell, mert egy 1 literes brixbe akarja elmenteni az egesz setihome projektet.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) imibogyo válasza -Skylake- (#26) üzenetére


imibogyo
veterán

A ló túloldala amiről beszélsz... De csak ismételni tudom magam, mások a preferenciáink, ennyi. Nem vagyok power user, de nekem pl. pont kevés a mostani ITX lapom 1 darab m2-je és kevés lenne a brix 1 darabja is (a NAS meg ugye pénzbe kerül)... Ha már kettő lenne is jobb lenne a helyzet ez lenne az általad is említett "egy system drive egy adat drive", de például a mostani ITX lapommal még ezt sem tudom megoldani helytakarékosan, muszáj külön meghajtókat is "járatnom". És valakinek fontos a néma, helytakarékos mégis kellően gyors és háttértárban is bőséges gép, egyben. Az hogy ez szerinted egy kis része a userbase-nek, az a te dolgod, attól még része. És saját szemszögemből nehogymár ne véleményezhessek valamit, ha én máshogy csinálnám, vagy mások az igényeim. Nem igényeltem senkitől sem, hogy értsen egyet velem.

[ Szerkesztve ]

(#28) -Skylake- válasza imibogyo (#27) üzenetére


-Skylake-
addikt

"(a NAS meg ugye pénzbe kerül)"

Kezdem érteni a lényeget.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#29) Reggie0 válasza Medocsabi (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy komolynak is jo volt, amig ment rajta a linux vagy barmi mas, amit szerettel volna.

(#27) imibogyo: A sok m.2 azert problema, mert vagy multiplexer/crossover kell, ami draga, vagy viszi a laneket a PCIe slotok elol, akkor nem lesz eleg x8/x16 slot, vagy mind be lesz kotve a PCH-ba, aminek pedig a DMI uplinkje lesz szuk keresztmetszet, ugyanis csak 4 lane, tehat max 1 driveot tudsz kihasznalni 100%-ra parhuzamosan. Jo megoldas nincs, ami mindenkinek megfelelne, igy maradt az, hogy akinek sok kell, az vesz pcie->m.2 atalakitot.

[ Szerkesztve ]

(#30) imibogyo válasza -Skylake- (#28) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem meg nem... Egyébként van 2 NAS-om is, mielőtt a pénztárcámban turkálnál... A lényeg annyi, hogy ha lenne mini méretben egy ilyen "mindenegybe" gépem, akkor meg lehetne spórolni pl. egy NAS-t. Kevesebb gép, kevesebb fogyasztás, kevesebb hibalehetőség. Ennek nem kell azt jelentenie, hogy akkor nincs rá feltétlenül pénz. Azt viszont jelenti, hogy minek adjon ki az ember még egy eszközre pénzt, vagy miért ne spórolhatna meg azt az otthoni rendszeréből, ha az nem feltétlenül muszáj, hogy legyen...

(#29) Reggie0: igen ezek már reálisabb problémák, mint az igényen vitatkozni. :K A műhelygépemben ez pl. nem szempont. Abban a sok 3d-s modell miatt van 2x3 TB merevlemez a SSD-k mellett és kész. A fenti "igényem" szigorúan egy szobai, egybegépre vonatkozna.

[ Szerkesztve ]

(#31) TGWH válasza imibogyo (#30) üzenetére


TGWH
őstag

Virtuális gép? Még négy nas-t is megspórol neked.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#32) imibogyo válasza TGWH (#31) üzenetére


imibogyo
veterán

Most is csak azért van kettő, mert fizikailag két külön helyszínen vannak és két külön hálózatot szolgálnak ki (otthon és műhely). Igazából kettő és fél NAS-om van, mert egy Freenas géppel is bohóckodom, de csak mert perverz vagyok. :DDD

Egyébként nincs is jelentősége ebben a beszélgetésben ennek az egésznek, mert az egész NAS téma, csak mellékesen jött fel, csakis példaként hoztam fel a belső elrendezésre. Ők hegyezték ki erre a témát. Csak rühellem amikor valaki egy internetes pár hozzászólásos beszélgetés alapján azt hiszi hirtelen mindent tud a másikról és a hátteréről. De elengedem ezt az egészet. Nekem jól jönne egy olyan gép amit vázoltam. Másnak meg nem. Pont. Legrosszabb esetben egyedül vagyok az univerzumban az igényemmel. Valahogy túl fogom élni és valószínűleg jól is fogok aludni. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.