Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thomas1


Thomas1
őstag

Jó kis lap lesz ez, igazi felső kategóriás játékos alap, de azt hiszem aki ilyet szeretne magának, az mélyen a zsebébe nyúlhat.
Csak ha már 3-Way SLI, akkor lehetett volna 48 PCI-E, hogy rendesen el lehessen osztani. Az x1 foglalat úgysem túlzottan népszerű, hiába az oda illeszkedő hangkártyák.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

"Az MSI Big Bang Trinergy novemberben kerül az üzletekbe, az ajánlott fogyasztói árról ugyan még nem beszélt a gyártó, de várhatóan nem lesz olcsó."
Honnan is gondoltam, hogy halandók is használhatják ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) poli27


poli27
veterán

Sztem meg aki sli vagy crossfire-ban gondolkodik,az x58 as lapot vegyen,sztem ennek az árán bőven tud olyat venni,a proci is kb ugyan annyi mint az 1156-ba.Abba legalább 2*16 sáv van tutira.

(#4) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Várhatóan olyan 60-80k körüli ára lesz, ami nagyon magas :(

https://vertigostore.eu

(#5) Digitalis


Digitalis
senior tag

Első ránézésre, dizájnra, stílusra, tiszta gigabyte.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#6) Oliverda válasza Digitalis (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Köze nincs a Gigabyte-hoz szerintem. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) virkir válasza Oliverda (#6) üzenetére


virkir
veterán

Most mééé...
Ezen is van procifoglalat meg kékek PCI-e foglalatok.
Igaz nem bilikékek mint a Gigabyte-on. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8) Dyno


Dyno
veterán

Erre vártam, csak ne legyen szemétmódon rphadt drága :(

(#9) P00By válasza Dyno (#8) üzenetére


P00By
nagyúr

Pedig az lesz! :D

(#10) Lewzke


Lewzke
őstag

Na és mi van akkor ha jön és Petike rákönyököl a + gombra? ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) Egzee válasza Lewzke (#10) üzenetére


Egzee
őstag

pont ez volt az első gondolatom xD Biztos van benne egy tiltás azért...

(#12) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Pfúj de randa ez az oc dashboard!

Romani ite domum.

(#13) aram01


aram01
nagyúr

bejövös :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) tlac


tlac
nagyúr

Az MSI elmondása szerint az SLI és a CrossFireX szolgáltatások is maximálisan kihasználhatók az alaplap segítségével, annak ellenére, hogy a Lynnfield magos processzorok beépített PCI Express vezérlője csak 16 csatornát biztosít. A vállalat mérnökei a meglehetősen kevés rendelkezésre álló csatornát az NVIDIA nForce 200 lapka alkalmazásával duplázzák meg, így két darab teljes értékű PCI Express x16 port keletkezik

hogyan duplázza meg, hogy teljes értékű legyen az sli vagy cf?

(#15) Oliverda válasza tlac (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Szokták itt szidni az MSI-it, eddig egy Tua lapom és egy 3850-em volt tőlük és mindkettő bejött, ez a lap viszont nagyon tetszetős. Kár, hogy zIntelt hanyagolni fogom a jövőben. Nem szeretem a kéket, de akkor is jól néz ki. Csak nekem tűnt föl, hogy az új Intel lapoknak tiszta "NASA-s" dizájnja van? Asus, MSI, BFG, stb.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#17) tlac válasza Oliverda (#15) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt gondoltam, hogy így lehet, de ettől teljes értékű lesz, lesz olyan, mint egy x58-cal?

(#18) proci985 válasza tlac (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

itt le van írva (kicsit korábban ugyanebben a tesztben). más oldalak is erre jutottak.

gyakorlatilag kétfelé küldi szét az adatokat. ami jó, ha mindkét kártyára ugyanazt az adatot kell kiküldeni, de abban a pillanatban, amikor különböző adatok mennek ki a kártyákra, abban a pillanatban már nincs duplázás.

a tesztek alapján márpedig általában ez a helyzet játékok alatt.

viszont, van pár dolog, ami miatt a dolog problémássá válik:
- az nf200as chip melegszik. nagyon
- plusz chip = nagyobb késleltetés a pciE sávon. ez kellemetlen, csökken a gyakorlati sávszél
- gyakorlatban játék alatt plusz sávszél nincs (toms mellett máshol is tesztelték, mindenhol ez jött ki)
- pénzbe kerül a beépítése (chip, huzal -drágább pcb?-), viszont csak specifikáció szintjén mutat jól (játék alatt, egyébként elképzelhető olyan eset, amikor mindkét csatornára ugyanazt az adathalmot kell kiküldeni)
többek között emiatt futott ki nagyon gyorsan az nv200al szerelt EVGA Classified.

nem lennék meglepne, ha egy ilyenre épített 3way SLI (sokkal) lassabb lenne, mint egy kártya magában, hiába a "16+8+8".

másfelől: egyébként jónak tűnik a lap, rendesen fel is van szerelve. csak nehogy a 16+16 miatt vegye valaki, mert az gyakorlatilag nincs. x58 a megoldás arra.

röviden: nem, nem lesz olyan és nem lesz alkalmas 16+16ra sem, 3wayre meg főleg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) trl_master válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


trl_master
tag

egy újabb lap a felső 10.000-nek... :O

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#20) DriderG


DriderG
tag

Ennyi "female" soros dugaszt alaplap hátán még nem láttam. Régebben még volt rajta audio-kimenet, párhuzamos port meg "tüskés" soros COM port is, esetleg S/PDIF is. Ez meg úgy néz ki, mintha teli lenne USB-vel, még, ha eSATA vagy Firewire is az. 20 évvel ezelőtt benézték volna ezeket szellőzőnyílásoknak. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Depression


Depression
veterán

Miért venne bárki is ilyet? Minek egy übertunning lap középkategóriába?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) Joachim21


Joachim21
senior tag

Engem inkább a Luscid Hydra megoldása érdekelne. Mikor kerül rá végre egy alaplapra, és ha rákerül, lehetőség lesz-e Radeonok és Gforce-ok együttes futtatására, ahogy arról szó volt. Vagy megoldja-e a 2 driver egyidejű futtatásának problémáját?
A lap egyébként biztos jó, és szép, csak kár hogy külön chip kell a 2x16os PCI-E sávhoz. Árban gondolom olyan 60 ezer környékére várható, vagy fentebb, elnézve a hasonló megoldásokat, vagy éppen azok hiányát.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#23) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Bizonyára ütős kis deszka lesz, de szvsz nem kevéssel a GD-80 fölé fogják beárazni, és már az sem olcsó. Legalábbis a mainstream kategóriában biztosan nem az. Ami engem illet, 40k-nál többet nem adnék egyetlen alaplapért sem... :(

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#24) Ste válasza proci985 (#18) üzenetére


Ste
addikt

Na a marketing eladja ezt a lapot is, holott talán egy dupla kártyás rendszert ki tud szolgálni.

(#25) Móci


Móci
addikt

1156? Jó tartós lesz... :P Látom azért egy Creative hangkártya csak került rá, hogy meglegyen a hangzás...
Kinézetre még okés, de biztos, hogy nem kellene.

Egy mókás mondat az msi oldalról: "Because of the limitations of chipset, this MB does not support Win98/ME" Ki lenne ilyen elvetemült? De tényleg? :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#26) atkahun válasza Digitalis (#5) üzenetére


atkahun
tag

Hát igen tiszta gigabyte klón.
Annyit nem értek, hogy ha már van LGA1156 és Sli meg crossfire, akkor miért nem tudtak még két mem foglalatot felhajítani a deszkára (többnyire ilyen procifoglalat meg dual vga... esetén mindig 6x ddr3 mem foglalatot látni az ilyen lapokon)(kilóg a sorból :) )

...

(#27) atkahun


atkahun
tag

Ehh oc dashboard..
Mintha még nem találták volna ki a szoftveres overclockingot . :W

...

(#28) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Quantum Wave hangkártya , ami a cikk is írja, hogy ezt kell a PCI-Ebe tenni, akkor ő tartozék lesz ugye a laphoz?
Miért nem integrálták eleve bele?

(#29) Oliverda válasza 8nemesis8 (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Talán mert már nem fért el....

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) .mf válasza Thomas1 (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Csak ha már 3-Way SLI, akkor lehetett volna 48 PCI-E, hogy rendesen el lehessen osztani."

hahahahahaha
A Lynnfield proci PCI-e vezérlője által a platform 16 2.0 PCI-e sávra van korlátozva. 16-ból 32-re szétosztani is már fából vaskarika, de 16-ból 48? Fából platinakarika?

Értelmetlen lap. s1156 procik nem lettek sokkal olcsóbbak s1366 prociknál, ha meg még egy P55-ös lap szétosztott 2× x16 slottal drágább is, mint egy X58-as lap valódi 2× x16 slottal, akkor azt csak a hülyék fogják megvenni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) Oliverda válasza .mf (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen 16-ból 48? :U

x16 + x16 vagy x16 + x8 +x8

Amúgy egyáltalán nem biztos hogy így szűk lesz a Lynnfield 16 sávja, de majd ha lesz teszt akkor kiderül.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) .mf válasza Oliverda (#32) üzenetére


.mf
veterán

Nézd meg, mire válaszoltam.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) Vico87 válasza .mf (#31) üzenetére


Vico87
tag

Egyetértek, ez az alaplap a parasztvakítás csúcsa. Jó drága lesz, és semmivel sem lesz jobb (sőt SLI és CF esetén gyengébb lesz) egy nála olcsóbb X58-as alaplapnál.

De persze a "Big Bang" meg "Trinergy" meg "ez nagyon gémer" feliratoktól biztosan találnak vevőket rá.

(#35) exx


exx
tag

Jól néz ki az biztos. :K
De az ára meg fent lesz valahol... nagyon. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.