Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NoMagix


NoMagix
addikt

Ezt nem találtam "kedvezőnek"!
Valóban szép a készülék, szvsz, de ez kevés a gyenge belsőhöz!

[ Szerkesztve ]

(#2) vimes


vimes
senior tag

Ez bizony igencsak drága. 15-16e Ft lenne az az ár, amit én reálisnak tartanék ezért.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3) DooMbo


DooMbo
tag

Ettől a hardvertől nem lehet sokat várni. A cortex a7 kisfogyasztású és már elég elavult, a mali 400mp2-ről nem is beszélve ami egy őskövület. Örülhet az ember ha hd/fullhd felbontáson nem purcan ki, nem hogy 4K...

(#4) Joshi


Joshi
titán

A házimozizást biztosan nem ilyen szerencsétlen kütyüre bíznám, akkor inkább egy LG v Samsung stb Blu-Ray lejátszó hálózati és Smart funkcióval. Nagyjából 20-30k között azokat is meg lehet venni.

(#5) etejedu


etejedu
őstag

"Predator vagyok és imádom a Prohardvert..." :DDD

(#6) vlevi


vlevi
nagyúr

Szerintem sem kedvező az ár.
Nagyon eljárt az idő efölött a hardver fölöt.
Nem akarok reklámot csinálni, ezért nem mondom meg, hogy melyik áramos bótban, de ennél kevesebb pénztért olyan Amlogic SOC-os androidos boxot adnak, ami hatszor körberöhögi ezt.

[ Szerkesztve ]

(#7) elefant válasza vlevi (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Akkor írd meg priviben légy szíves! (tényleg!)
köszi!

(#8) Joshi válasza elefant (#7) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem az M8 az, nem biztos. :K

(#9) olcsii


olcsii
aktív tag

[link]
ez jobbnak tunik:D

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#10) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

akkor már egy RPi2 nem jobb lejátszónak? :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#11) azbest


azbest
félisten

Mivel a 4K-s amlogicoknak 450-es malija van, a rockchipnek még újabb malija van, ez tippre allwinner h3 soc lesz. A 4.4-es android is ezt támasztja alá. 35 dolcsis kategóriában ezek szerepelnek 4k kimenettel.

Hmm, előbb a Beelink X2-ra gondoltam, de meglett a konkrét típus is X3 TV Box néven.

[ Szerkesztve ]

(#12) Armagedown


Armagedown
őstag

Miért drágább egy ilyen kütyü, mint egy hasonló hardverrel rendelkező mobil?Ez sokkal kevesebb alkatrészből áll, nincs kijelző, akku és érintőpanel.
Az árán kívűl nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#13) GoZoL válasza azbest (#11) üzenetére


GoZoL
senior tag

Olcsóbban. Én is elgondolkodtam egy ilyen megvételén.

(#14) Olajka02 válasza olcsii (#9) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Upp!!

(#15) vlevi válasza Joshi (#8) üzenetére


vlevi
nagyúr

Találtsüllyedt :)
Szándékosan nem kínai webshopos 35dolláros Mk808b+ gépet írtam, hanem magyarországi beszerzést.

(#16) ALBY


ALBY
senior tag

Igazi ocslójános kacat lett ez is. Elspórolva elgagyizva ahol lehet, persze a speckó papíron mindent megígér, aztán végül pont nem jó.

meg amúgy is
" 4K-t akarok! .... 22ezret adok érte! " :W nem fog sikerülni

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) ALBY válasza ALBY (#16) üzenetére


ALBY
senior tag

minden esetre hála a részeltes PH! tesztnek és kipróbálásnak talán kevesebb ember szalad bele eme okos mindentjátszóba és csalódik végül

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#18) z00mhead


z00mhead
tag

Sajnos ez tényleg az az árkategória, amiből kijön 2 db raspi1, vagy 1 db raspi2, amik atomstabilan képesek egy kodit futtatni, és én még lejátszhatatlan/szaggató videóval nem találkoztam. (Nyilván full hd felbontásig, nem fölötte)

[ Szerkesztve ]

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#19) Milka 78


Milka 78
nagyúr

19000-ért S905 Mali450 jár,nem ez a rettenet 400mp2.
20-ért S802 Mali450mp8-al.
Mindkettő porig alázza a fentit.

(#20) dh66e


dh66e
veterán

BFS-4KM inkább.

(#21) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ez kinek jó és miért? Nem egyszerűbb hdmi-n (ha nincs port, átalakítóval) kinyomni a jelet az okostelóról a tévére? A legtöbb mai, valamirevaló középkategóriás telefon simán lejátssza a 4k videókat...

(#22) benike1999


benike1999
tag

Akkor már inkább vennék egy apple TV boxot ami az A9-es SoC-al 2o szoros sebességre képes ehhez képest és még azzal a 4K-s videók is gördülékenyen futnak plussz komoly játékok érhetőek el rá amiket röhögve elvisz...mindezt 50 ezresért ami szerintem egy Apple cucchoz képest iszonyat olcsó!!! Én ezt ajánlom de hozzáteszem én továbbra sem szeretem az Apple cuccokat de ez az egy termék kivetelt képez ezalól!

(#23) Duree


Duree
veterán

Ez nem valami jó vétel,tele van problémákkal,és az ára sem annyira jó.Nem kell.

duree54

(#24) Duree válasza z00mhead (#18) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan igazad van,nekem egy raspi pi2 van.Hálózatos médialejátszóként hibátlanul teszi a dolgát,akár 3 fullhd 3d tartalom is mehet róla egy idöben.Sohasem szaggat nincs képzaj és elszinezödés,bármit lejátszik.
Házzal együtt 15 ezer forint volt+ a memória kártya.

duree54

(#25) janaman01


janaman01
addikt

Ha media lejátszó akkor nem ilyen esetlen androidos kutyvalék....az A.C Ryan lejátszóm már évek óta birja ..na az lejátszó de ez....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#26) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ablakon kidobott pénz.

(#27) Carlas


Carlas
senior tag

Olyan mint a telefonjai. Nagy rakás ....

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#28) Yondaime 四代目 válasza olcsii (#9) üzenetére


Yondaime 四代目
tag

és az ára is jobb :DD

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#29) bteebi


bteebi
veterán

Ez minősíthetetlenül gagyi 22 ezerért... De legalább jól néz ki :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) Bundyta válasza etejedu (#5) üzenetére


Bundyta
tag

Szerintem CoVboy-t felkérték, hogy dobja fel az egyhangú tesztelést!
:C

Mellesleg ez a lejátszó sem tud a teszt szerint a felirat mögé tenni kitakarást.
Részemről marad a polcon.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#31) #20691712 válasza Fitzgerald (#21) üzenetére


#20691712
törölt tag

En ugy tudom a telok akkoraban jatszak le a filmet amekkora a kijelzo felbontasa.
Namarmost, ha nem fhd, vagy uhd a telod kijelzoje nem fogja nagyobban kirakni az tuti biztos.
Leszkelezesnel meg jocskan lehet sporolni.
Az meg kicsit draga lenne ha ugy mukodne mint egy pc, hogy a masodik kijelzo fuggetlen az elsotol. Ugy megzabalna a telefont, hogy orom lenne nezni.
Az android meg annyira kreten, hogy ha hdmi-n nezel valamit es mondjuk ra van dugva egy eger akkor is hajtja a kijelzot a halalba.
Annyi esze nincs senkinek, hogy lekapcsoltassa mert ugy sem kell es csak meriti le a kutyudet.
Mutass mar nekem kozepkategorias telot ami viszi a 4k-t, 4k-ban.
Olyat ami tenyleg mukodik is.

Ez a kutyu meg tularazott.
10-12 ezer es johet..

[ Szerkesztve ]

(#32) Seirus


Seirus
tag

Kicsit furának (laposnak) tűnt a képen az RJ45 csati és az jutott eszembe, hogy kellene már abból is valami "mini" verzió nem? Eléggé szenvedős már rátenni az egyre kisebb "dolgokra".

Telefonszám adatlapomon.

(#33) GoZoL válasza Seirus (#32) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szabvány méret, nem létezik belőle mini rj45 meg ilyenek és szerintem nem is lesz.

(#34) sad_Vamp válasza GoZoL (#33) üzenetére


sad_Vamp
őstag

így sem egyszerű felcrimpelni a konnektorokat rá, nem hogy még ennél kisebb verzióban. :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#35) GoZoL válasza sad_Vamp (#34) üzenetére


GoZoL
senior tag

Ne is mondd, nem egyet csináltam már és a múltkor 2 napig szívatott egy kábelcsere. :)

(#36) ALBY válasza Seirus (#32) üzenetére


ALBY
senior tag

Épp elég kicsi így is az a csati, de ami lényegesebb hogy az olyan holmikra amikre kell ilyen csati mert be akarod drótozni a hálózatba, annak nem is kell centi vékonynak lennie.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#37) ALBY válasza #20691712 (#31) üzenetére


ALBY
senior tag

"Ez a kutyu meg tularazott."

Nem, ez nem drága egyáltalán,
hanem rossz! Egyszerűen nem sikerült.

Egy almás cucc az mondjuk drága. Érezd a különbséget ;)
Ezt nem kell olcsóbban adni, nem kéne legyártani, vagy meg kéne csinálni rendesen.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#38) #20691712 válasza ALBY (#37) üzenetére


#20691712
törölt tag

Miert is?
Elromlott?
Ja, hogy gyenge benne a hardver.
Szerintem nem rosszabb mint egy 3 eve vasarolt okostv.
Egy youtube nezegetesre egy led tvhez, (nem 4k-ba belebuzult mumajjereknek persze) teljesen jo lenne, ha fele ennyibe kerulne.
Ennyiert gaz.

[ Szerkesztve ]

(#39) RufuszX


RufuszX
senior tag

Olyan létezik ezek közül a tv boxok közül, ami hardveresen ki- és bekapcsolható távirányítóval és elfogadható a wifi-je (1080P szaggatás nélkül megy át rajta, akár 5GHz-n)?

(#40) Carlas válasza RufuszX (#39) üzenetére


Carlas
senior tag

Asus-t nézz. Nekem awifi nélküli Asus o-play R1 van és 4 év után is hibátlanul visz mindent, minden formatumot ami fontos, hálózatról.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#41) RufuszX válasza Carlas (#40) üzenetére


RufuszX
senior tag

Az van, de nekem kifejezetten androidos kellene :)

(#42) HaZse


HaZse
őstag

Ha ez a kütyü egy médialejátszó, akkor miért szánt a szerző/tesztelő arra időt, hogy játékot, antutut futtasson ezen a sz**on? Szerintem egy médialejátszó legfontosabb dolga, hogy egy TV-re kötve egy TV-re optimalizált és a távirányítóval is egyszerűen kezelhető felületet kapjon a felhasználó.
Mert ez így számomra egy nagy f*s cucc drágán. Ennél bármelyik mezei médialejátszó jobb, amin van ethernet csatlakozó.

Sőt volt RPI2-m is, ami gyorsabban töltött be és hálóztatról gyorsan, akadásmentesen játszotta le a médiatartalmakat. És csak azért adtam el, mert a Samsung TV-m tudja a PLEX lejátszót.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#43) Carlas válasza RufuszX (#41) üzenetére


Carlas
senior tag

Sencor SMP 9001 PRO

vagy 4K-s verziója

Sencor SMP 9002 PRO

De ha médialejátszót akarsz és nem csak annak mondott valamit ami minden fost tud ami felesleges és gagyi akkor Popcorn Hour ami a top ha olcsóbb szegmenst akkor Asus jó választás

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#44) RufuszX válasza Carlas (#43) üzenetére


RufuszX
senior tag

Jelenleg MK808-t használok, még ez is elég FullHD-hez KODI-ban, de rettentően zavar, hogy nem lehet távirányítóval ki-be kapcsolni. Ha kikapcsolod, akkor csak konnektor ki-be segítségégével lehet kapcsolni.
Szoftveresen van ki-be kapcsolás, de azzal csak alvó állapotba küldi és néha nem lehet visszakapcsolni.

Egyébként van/volt több médialejátszóm, köztük az asus is, amit említettél, de nekem jobban bejön az Androidos, mert "minden fost" tud, amire lehet még szükségem is van (skype a családdal, esetleg böngészés, youtube stb... és kezel teljesértékű billentyűzetet).
(És mielőtt még valaki megemlíti, hogy ezt már egy okos tv is tudja, annak mondom, hogy a bevált buta plazmát nem cserélem le semmi pénzért :D)

[ Szerkesztve ]

(#45) Carlas válasza RufuszX (#44) üzenetére


Carlas
senior tag

Hát nemtom arra a szgép alkalmasabb, vagy tablet de persze értem. Csak ezek már csak az android miatt meg a kétséges belső alkatrészek, elektronika, hangchip stb stb miatt se neveznem medialejatszonak. Jó persze aki nem akar nagyon költeni hangra annak mind1 hogy szól de ég és föld a dolog egy normális lejatszó meg ezek közt. Persze ehhez kell jó hangfal is meg erősítő. A Sencor neked jó lehet nézd meg

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#46) lory256 válasza olcsii (#9) üzenetére


lory256
csendes tag

En ma kaptam meg azta tipusu boxot amit linkeltel, es tanusithatom jol muxik, teljesitmenybe pedig utos, 40.000 antutuba(hamar 13 az evolveo), de jol is mozog, elotte M8-am volt az se mukodott rosszul, es az is korberohogi az evolveot annak kb. 28.000es antutuja volt, de jol vitt mindent az is.

(#47) HaZse válasza lory256 (#46) üzenetére


HaZse
őstag

De mondd már el kérlek, hogy mi a francnak jó ez az antut baromság? Ha médialejátszó, akkor tudja a 24P-t, a TrueHD-t, DTS HD Master Audio-t. A feliratokat normálisan kezelje le és az .ISO tartalmakat is tudja lejátszani.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#48) Aprósólyom válasza etejedu (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Predator vagyok és imádom a Prohardvert..."
Ezen én is szakadtam, mikor megláttam a képen. :DDD

Egyébként szerintem hasznos egy ilyen készülék, mert jobb, mint mondjuk a TV-be épített SMART funkció.
Én laptop alkatrészekből tervezek építeni egyet, talán majd Android x86-al. (bár erről még csak hallottam)

Jevons paradox

(#49) dh66e


dh66e
veterán

Nos aki médialejátszóként androidos kütyüt akar venni az vadásszon használtan HiMedia Q5 vagy újból Q10 lejátszót.
Még olcsóbb megoldás a 20k kategóriában a BFS 4KM,de ezt egy kicsit mókolni kell hogy a Himedia közel azonos lejátszási képességeit elérhessük.
Az összes többi ami a piacon van az felejtős ebből a szempontból hacsak nem az alap avi,mkv nézésének célját szolgálja.Arra a többi is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#50) kóóó válasza Fitzgerald (#21) üzenetére


kóóó
aktív tag

Ezt nem csak az mhl kepes telefonok tudjak?

Üdv.: kóóó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.