Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Komolyan meghibbantak a tápgyártók.

Az SFX méret nem a teljesítményről szokott szólni, hanem a csendességről. Ehhez képest ugye itt is nekiálltak 550-600-650-700-750-800 wattos óriásokat gyártani. :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Cucuska2 válasza Cifu (#1) üzenetére


Cucuska2
őstag

Főleg, hogy 500W-ot fogyasztó hardvert is nehezen lehet belapátolni egy ~10 literes házba, bár manapság úgy látom, hogy a hatalmas méretű mITX házak a divatosak. (Bitfenix Prodigy, amire mindenki verte a nyálát egy éve...)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3) Synthwave válasza Cifu (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem nincs azzal semmi baj, ha bővülnek a lehetőségek. Vannak, akik mini házakba akarnak brutál vasakat beletuszkolni (bloweres/vizes VGA-val etc.).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) Ribi válasza Cifu (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem még mindig ott a gond, hogy nem nagyon tudnak jó hatásfokot elérni kis teljesítményen.
Emiatt kb. egyszerűbb egy 500-as tápot kiadni és így csak 50W felett kell foglalkozni a hatásfokkal.
Látni néha 250-es gold tápokat, de azok sokszor drágábbak mint az 550-esek. Valszeg ott már nagyon kell mókolni és nagyon megugrik az ár. Amit nem sokan fizetnek ki. Ők is a könnyű eladhatóságra mennek.

(#5) Cifu válasza Synthwave (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

A lehetőségek bővülését nem bántom, de az azért fáj, hogy az FSP eddig volt egy darab 450W-os és egy darab 300W-os OEM SFX tápja. Mindkettő az olcsó, egyszerűbb megoldások közé tartoztak. Most kijöttek két drágább, de indokolatlanul erős változattal. Ha legalább ebből is lenne egy olcsóbb, de igényes 250-300-350-400W-os változat... De nincs.

@Ribi: Jogos, sajnos...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Male válasza Synthwave (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Pedig igaza van... mert nem bővül, hanem eltűnnek a kisebb teljesítményűek. Én most ilyet használok, de a gép amit visz, a konnektornál mérve 20W-ot eszik, max terhelésen talán 4-50W... tehát feleslegesen nagy, és így a hatásfok sem a legjobb (tudom, pár wattról beszélünk, de akkor is energiapazarlás), ráadásul ezt is alig sikerült beszerezni.

Cifu: épp linkeltem egy 200-as FSP-t, ami SFX-es :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Ribi válasza Cifu (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Báár akkor meg itt ez a kis randaság , igaz nincs rajta RGB ;] , de egész jó árban. Csak elfuserált méretben. Háát. Már én sem értem ezt...

(#8) Cifu válasza Male (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

LoL. Ez pl. ideális lett volna a HTPC-mhez.
Ehelyett vettem egy 300W-os be Quiet-et. Miközben a gép fogyasztása max. 50-55W. :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) #72042496 válasza Cifu (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy paneltáp nem szolgálta volna ki a pártíz wattnyi energiaigényt? Annak idején 100 watt alatt ezeket ajánlották az ITX-esek, emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Teljesen igazatok van! Kellene egy ilyen mint ez, félpasszív, moduláris, de csak ~250-300W-os változatban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Cifu válasza #72042496 (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Dehogynem. De én nem szeretem a paneltápokat igazából. Meg árban sem jobb, ha csak nem ebay-ről rendelget az ember. Anno néztem, de egy normális 80W-os páros (paneltáp és laptoptáp) többe került volna, mint a 300W-os be Quiet! táp.

De ahogy már mások leírták, itt a kereslet-kínálat működik. Nincs komolyabb kereslet a kis tápokra, a saját véleményem szerint az általános félrevezetés miatt (vegyél 500W-osat, majd félpasszívba eldöcög...).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Lacika112 válasza Cifu (#11) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Anno ezt vettem 14k? (meghalt laptopom töltője megvolt)

LC-Power LC-1350mi 75W

Ház-táp meg volt oldva, 2x2,5 hdd meg egy asus am1i-a athlon 5450 el évekig el volt benne ment non-stop
Anno azért választottam mert kb "csak" paneltápokat láttam hasonló árban így meg a ház "bónusz" volt

Kb 3+ év után most lett lepasszolva az anyósnak filmezős gépnek, sosem volt vele gondom és nem cicergett stb :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#13) macilaci78 válasza Cifu (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem lenne ezzel gond, ha 30-40% terhelésen elmenne passzívan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) M@cika


M@cika
őstag

Az általatok említett dolgokon kívül nekem az árával van problémán, 40k nem épp az az ársáv, amiből tápot választanék.

Nasit a kis fehér medvének!

(#15) Armagedown válasza Synthwave (#3) üzenetére


Armagedown
őstag

A gond ezzel is az lesz, mint az okostelefonokkal, hogy nem lesz belőle kis méretű, mert a gyártók szerint nincs rá igény.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#16) Ribi válasza Armagedown (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem több OEM is használ hasonló kisebb tápot, csak ebben nincs ergébé, meg sokszor elfuserált csatlakozóik vannak. Ezeket direkt nem adják ki köznépnek? Még a végén ilyet vennének nem "jóárasított" 500-ast?

(#17) flashpointer válasza Cifu (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

Pedig nagyon jo az irany, ezek az FSP SF sorozat ellen jottek ki. A cikk sajnos pont a lenyeget nem irja (ahogy altalaban...) : ezek 20%-ig (110-130w) passzivan uzemelnek! az SF szeria gold-platinum 90-300! W-ig megy Zero RPM modban. Szoval ez azt jelenti hogy ha nem jatszol csak bongeszel/filmezel meg hasonlok full passziv modban mehet a gep vagy ha kicsit nagyobbat veszel pl 750-est siman nyomod egy i7-el + 2070-el passziv tappal (tobbire meg mehet viz es tenyleg siri csend) Ez a kategoria eddig egyszeruen nem letezett, par eve jott ki az elso mar nem emlekszem melyik gyartol valami 100w-ig passziv moddal.
Arrol nem is beszelve hogy ugyanakkorak vagy kisebbek mint egy combos paneltap+adapter, miota ezek elerhetoek teljesen ertelmetlenek a HDplexes meg hasonlo teljesitmenyu paneltapok amik melle ket 330w-os adaptert javasolnak aminek darabja 160 euro, (meg akkora mint masfel ATX Tap osszesen, csak epp mivel nem a gepben van nem szamit?) mivel ez amellett hogy ez sokkal olcsobb, ha gebasz van holnaputan itt a masik es nem kell vadaszni/heteket varni az aliexpresses rendelesre. Plusz tudjuk a kinai adapterek milyen jol tudnak nagyfrekvencian visitani : )
En sem azert vettem az SF600-ast mert ugy kene a gep ala a kakao mivel osszesen fogyasztja a harmadat kb, hanem mert ezt 0 db hanggal teszi : ) de ha a 750-es akkor kaphato lett volna inkabb azt valasztom es nem azert mert 2 vega64-hez kene egy huzott threadripperrel : )

(#18) Chp


Chp
őstag

Nulla. Majd 1500W-tól elkezd érdekelni. De inkább 2000.

(#19) FollowTheORI válasza Cifu (#1) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kivéve ha pl 50% terhelésig a legcsendesebb a táp és a leghatékonyabb, mert akkor pont jól jön a nagyobb maximális teherbírás, mert a gép teljes terhelése alatt is csendben marad, ellenbe azzal amikor kisebb tápot közel 100%-on tekered.
Ami azt jelenti pont egy 300-350W terhelés ideális neki.

pl:


Sose értettem mi ez a legyen minél kisebb teljesítményű táp fetisizmus sokaknál itt a PH-n, én bizonyos szempontból még szakmaiatlannak is tartom ezt a hozzáállást.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#20) Male válasza FollowTheORI (#19) üzenetére


Male
nagyúr

A 10%-os terhelésnél is látod a hatásfokot az ábrán? Mert pont ezekről a gépekről van szó, 20-30W-okat fogyasztó kis gépek, amik max terhelésen esetleg elmennek 50-60W-ig.

(#21) FollowTheORI válasza Male (#20) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen és?

Ezeknek a tápoknak nem a célközönségei nyilván...
Itt arról van szó, amikor van egy tissztességes proci és egy diszkrét videókártya (pl játékra), nem irodai kenyérpírítókról.

Sőt olyan gépbe eleve mindegy milyen a táp szinte, többnyire a házzal együtt van pont elég is, vagy külső táposak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#22) Male válasza FollowTheORI (#21) üzenetére


Male
nagyúr

1: SFX tápról van szó... tipikusan nem a játék gépek terepe, bár megoldható azért.
2: Csak morgunk, hogy egyre nagyobbak jönnek csak ki, kis teljesítményűt meg alig kapni.
...erre írtad be, hogy 300-350W az átlag terhelés.... ami... hát nem is tudom, egy RTX2080 / RTX2080Ti benchmark alatt... hát ez nem az SFX tápok játszótere szerintem.

(#23) Chp válasza Male (#22) üzenetére


Chp
őstag

Egyet kell értsek.

(#24) MMIX


MMIX
addikt

FSP SFX PRO 350 és 450W


www.fsplifestyle.com

Még kisebben a FlexGuru lesz 250W és 350W


kitguru.net

[ Szerkesztve ]

(#25) vaakuum válasza Male (#22) üzenetére


vaakuum
addikt

Én speciel már bánom, hogy a fiam itx méretű ryzen 1600 +580-as amd gépébe annó nem moduláris sfx tápot vettem. Azzal kicsit jobb lenne a szellőzése. Viszont mivel július-augusztusban rotálni kell a gépeket, a következő csak modul sfx lesz (kisebb kocka, rövidebb kábelek, amiket el kell dugni, befér +1 venti, talán még az ssd is alaplapi lesz, hogy annak se kelljen a tápkábelt berakni), és bloweres vga. Egyszerűen nem férünk a sok cucctól az asztalon. Lassan egy füzetet+ könyvet nem lehet kinyitva lerakni, úgyhogy itx feletti házakban már nem is gondolkodom. Földre meg nem lehet rakni, így is hetente porszívózni kell a porszűrőket minden gépen.
Ára fogszívós, de az lesz az első alkatrész, amit kiválasztok.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#26) Akula válasza Ribi (#4) üzenetére


Akula
őstag

arany vezetékek, Fe solid kondik és meg van oldva :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#27) gianni85 válasza vaakuum (#25) üzenetére


gianni85
veterán

Én megvettem az pici itx házat, és hozzá az egyik legjobb sfx tápot a seasonic sgx450 személyében, és kb az a leghangosabb komponense a gépemnek. Fail.

(#28) Cifu válasza FollowTheORI (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor még egyszer: aki 300-400 wattos fogyasztású gépet épít, aligha ITX vagy M-ATX méretben gondolkodik. Oké, itt éppen van, aki jelezte, hogy neki márpedig minél kisebb ház kell, de azért ez a ritkább.

A többség NAS vagy HTPC célra épít ilyen méretben gépet. Ott meg az átlag fogyasztás 40-50, esetleg 60-70W.
Tök szépen néz ki az belinkelt ábrád, csak éppen a lényeget felejted el: a fenti fogyasztáshoz már egy 300W-os táp is overkill. Az én HTPC-mbe egy 300W-os táp került, mert egyszerűen nem sikerült kisebbet találnom (oké, ebay, külföldről rendelés nem játszott nálam most, ez más tészta). A fogyasztása a gépnek hozzávetőleg 50-60W átlagosan. Vagyis 20-25%-osan van leterhelve.

BTW, ha már a kis táp fetisiszták meg lettek szólítva: egy átlagos középteljesítményű gép (Ryzen 3-5 vagy Core i3-i5, GTX 1660 v. RX570-RX580), fogyasztása játék közben 200-250W körül szokott lenni. Vagyis egy 400-500W-osnál erősebb táp teljesen felesleges.

Aki meg 2080Ti-t meg Radeon VII-et vesz, azt pont nem érdekli a hatásfok...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) FollowTheORI válasza Cifu (#28) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak ismételni tudnám magam, nem célpiac... kb legalább annyian, ha nem többen építenek gamer ITX konfigot mint HTPC-t... a HTPC-be meg eleve nem is nagyon vesznek külön tápot, hisz a házzal jár sokszor, pont azért mert spéci méret, és eleve az általatok vázolt okok miatt felesleges is cserélni másra/erősebbre.

Nagyonis népszerű manapság kis gamer gépet építeni.
Jobban mint HTPC-t, mert azt sokkal inkább egy kütyüvel megoldja a jelentős többség.

És amúgymeg linkeltebb fentebb megoldásokat a ti általatok preferált célra is... kár ezen hőbörögni. :R

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30) Cifu válasza FollowTheORI (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szigorúan saját vélemény, de a HTPC és Gamer célt egy gépbe összehozni eléggé nehéz dolog. Az egyiknek nagyon jó hűtés kell (ami zajos és jó szellőző gépet jelent), a másiknál csendet szeretnél. A kettő együtt nem egyszerű dolog. Meg lehet csinálni, de élek a gyanúval, hogy ha jól akarod megcsinálni, akkor drágábban jössz ki, mintha lenne egy külön Gamer géped és egy külön HTPC-d... :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) spect80 válasza Cifu (#28) üzenetére


spect80
senior tag

Miért nem pico psu-t vettél bele?

[ Szerkesztve ]

(#32) vaakuum válasza gianni85 (#27) üzenetére


vaakuum
addikt

Ez az, ami most engem is agyalásra késztetett, hogy lehet tényleg túl kéne lőni a táp méretét, hogy csak félgőzzel menjen teljes terhelésnél is, hátha akkor csendesebb lenne. :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#33) FollowTheORI válasza vaakuum (#32) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Előbb ki kéne deríteni nem e csak inkább airflow/légáramlás probléma e, mert akkor mindegy mit teszel bele, "fulladozni" fog... de amúgy lehet ezis megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#34) vaakuum válasza FollowTheORI (#33) üzenetére


vaakuum
addikt

nálam nem jellemző, mert kívülről szív és nagyjából kifelé is fúj előre
[Egy sharkoon qb one. Szerintem a bloweres vga nekem sokkal többet számít ennél a háznál.link]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#35) gianni85 válasza FollowTheORI (#33) üzenetére


gianni85
veterán

Közrejátszik az is, de szerintem szar a venti, vagy a vezérlése. Azért a nagyon max ~200W terhelést bírjon már a 12centis ventijével csendben lehűteni, még akkor is, ha a gépházból szívja a levegőt.

(#36) Apollyon válasza Cifu (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem is ITX mániám van desktop téren, de olyan házat választottam amibe bármilyen VGA belefér, + normál ATX táp (de SFX is persze belemegy tartólemezzel). Mondjuk én a fekvő alaplapos elrendezést preferálom.

A hatásfok meg általában valóban tök mindegy 2080 Ti kategóriában, csak akkor nem, ha mindezt egy kis házba préseli bele az ember. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37) bot1978 válasza Cifu (#30) üzenetére


bot1978
senior tag

Sehogy nem jön ki nekem a matek. Egyfelől a HTPC-re szűkítve értem, amiről beszélsz, de a rendszer egészét vizsgálva, mint házimozit meg valahogy óriási butaságnak hangzik az egész.
Ha felteszem, hogy valaki HTPC-t épít, mert nem jó neki egyik gyártó konzerv célhardvere sem, ami kibontás után azonnal fogyasztható, akkor ezzel azt is felteszem, hogy komolyabban gondolja a dolgot. Tehát van neki bekapcsolva még egy házimozi erősítő is meg ég a mennyezeten mondjuk egy 240W-os projektor lámpa. Ha minden fogyasztót összeadsz a rendszerben a PC táp hatásfokkülönbsége az összfogyasztással arányban teljesen elhanyagolható.
Egyébként se sok, de azzal egyetértek, hogy minek fogyasszon egy táp, ha nem muszáj és sokat megy, de így, hogy valszeg ott van mellette egy audió erősítő, aminek aztán pláne szar a hatásfoka és a film végén úgy is kikapcsolod… tényleg annyira mindegy, hogy lesöprik az asztalról az érvelést.

(#38) spect80 válasza vaakuum (#32) üzenetére


spect80
senior tag

én is így használom, ahogy írod.minimál használatnál (10% se) a hatásfok 74%-88% között ugrál, legtöbbször 80-81%-on áll. ez szhttps://prohardver.hu/dl/upc/2019-06/19/298647_klzy3pywrdj5d5zo_nevtelen.jpgámomra még simán vállalható, inkébb a csend, mint az a pár %

[ Szerkesztve ]

(#39) Neovenator


Neovenator
senior tag

Uraim, a megoldás e helyett a táp helyett inkább a SeaSonic-nál keresendő... :)

[link]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#40) Bogyó bá' válasza Neovenator (#39) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én 3 éve hagytam a fenébe az FSP tápokat, és váltottam Seasonicra: akkor egyedül ők kínáltak 20 ezer forintért kicsi (450w-os) tápot Gold minősítéssel. (G-450)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41) Olajka02 válasza Neovenator (#39) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Nekem ilyen tápom van egy evolv shift-be építve 8086K-val és 1080TI-vel.
Nem olcsó, de nagyon jó táp és lehet vele a munka mellet játszani is, mert azt is bírja.
Itt szerintem is más a célközönség, mint amiről a többiek beszéltek, az más kérdés, hogy sajnálatos, hogy kicsi a kínálat ezekből a tápokból, és ezek szerint kis teljesítménnyel pedig mégkisebb.
Réteg termék...

[ Szerkesztve ]

(#42) KAMELOT válasza spect80 (#38) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja nekem is 1200 van. Talán amikor SLI-m volt akkor kapcsolt be rajta a venti! :)
Azért ilyen árral már igazán vállalható! :)
Az egyik legjobb táp...természetesen seasonic belsővel!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43) Neovenator válasza Bogyó bá' (#40) üzenetére


Neovenator
senior tag

Nekem is az van :)
Mondjuk akkoriban, amikor én vettem, még picit drágább volt :DDD

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#44) syberia válasza Armagedown (#15) üzenetére


syberia
veterán

Igény az lenne rá, csak nem tudnák annyival olcsóbban gyártani, mint amekkora árkülönbséget az alacsonyabb teljesítmény indokolna. A minőségi tápegységhez fele akkora teljesítmény esetén is majdnem ugyanannyi alkatrész szükséges, gyártási költség oldalon szerintem alig hozható ki olcsóbban.

Szerencsére a dc-dc kapcsolással már viszonylag alacsony terhelésen kapunk elfogadható hatásfokot. Ez még mindig jobb forgatókönyv, mint maximumon járatni egy tápot.

(#39) Neovenator: Kétségtelenül jobb, tudja a félpasszív módot is. :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.