Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) deicide


deicide
veterán

Fura, hogy a H61-et mondják a legnépszerűbbnek, itthon biztosan nem igaz, itt még mindig a G41 a sláger, 10x többet adunk el, mint H61-et.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2) Abu85 válasza deicide (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hazánkat a nyugathoz és kelethez hasonlítani nem ér. Mi le vagyunk maradva. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Srodney


Srodney
senior tag

gigán ki lepődik meg,kishazánkba eléggé megroggyant minőség érkezett,csak azt nem tudom lehet e általánosítani hogy minden giga szar lett az utóbbi években....

(#4) Kornel


Kornel
veterán

Azért az se mellékes, hogy a sok eladott Asus notiban Asus alaplapok vannak, nyilván azt is beleszámolják ebbe:)

(#5) djculture


djculture
félisten

Ráadásul az évnek ezen szakasza hagyományosan a számitástechnikai alkatrészek áremeléséröl szól itthon,plusz erre jön még rá a kstasztrófális forint árfolyam.

(#6) g@bo válasza Srodney (#3) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát igen, csúsznak le.... az asrock meg meglepően javul.

(#7) nonoka74 válasza Srodney (#3) üzenetére


nonoka74
tag

miért mondod?hozzánk az eladott lapokból csak MSI-t és Asrockot hoztak vissza gariztatni,Gigából és Asusból talán 1re emlékszem az utóbbi időben!

[ Szerkesztve ]

(#8) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Az asrock merre van?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9) vanhalen válasza FRENK1988 (#8) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Az asrock merre van?"

Amerre a rockass[link](es) :DD

Egyébként, szerintem semmi baj az asrock-al. Ár/érték arányban, teljesítményben teljesen jó! :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Kiki18 válasza FRENK1988 (#8) üzenetére


Kiki18
őstag

Asus leányvállalata.

(#11) djculture válasza Kiki18 (#10) üzenetére


djculture
félisten

már rég nem az...

(#12) FRENK1988 válasza vanhalen (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nekem is olyan deszkam van

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13) kpal


kpal
veterán

én a jövőben nem igen veszek deszkát szóval engem kihúzhatnak :DDD

(#14) Xirtam válasza Srodney (#3) üzenetére


Xirtam
veterán

Ezzel vitatkoznék. Mert ekkora sületlenséget régen olvastam itt a PH-n! :)

(#15) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Ilyen árak mellett nem csodálkozom.Lehet máshol jobb a helyzet,de szerény hazánkban nem mindenki engedheti meg magának az új alkatrészeket.

06-3o/9759I39

(#16) aram01 válasza FRENK1988 (#12) üzenetére


aram01
nagyúr

lassan az asrock lesz az egyik legjobban felszerelt lap (trollok gyertek ha mertek :P )

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) kpal válasza aram01 (#16) üzenetére


kpal
veterán

:C :DD

(#18) Munyos válasza vanhalen (#9) üzenetére


Munyos
csendes tag

Jó az a kép !!! :P :P :D :DD

(#19) Találtgyerek válasza aram01 (#16) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szerintem is egész jó lapokat gyárt mostanában.
Ha nem tudtam volna olcsón hozzá jutni a mostani Asus lapomhoz,biztos Asrockot vettem volna.

06-3o/9759I39

(#20) FRENK1988 válasza aram01 (#16) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hat kemeny 1,5x es ar melett kaptam volna ugyanazt a felszereltseget...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21) Srodney válasza Xirtam (#14) üzenetére


Srodney
senior tag

akkor vitatkozz és győzz meg arról,mellesleg én is ph-t olvasok,hogy mostanság az utóbbi 2-3évben mennyire lecsúszott minőségben a giga,sem minőségben sem küllemben nem hozzák,a "giga" szintet.legutóbbi táras csipszethűtésről nem is beszélve.sokak mondják hogy sem giga alaplapjuk sem vga-juk nem felel meg a kihvásoknak.viszont van egy két emberke akiknek marhára bejön és lehet hogy a legjobbakat fogták ki a szériákból...legyen ugy de többen vannak akik szidják,mint kedvelik...

ph nem akar szimpátia tesztet készíteni,pl adott termékre adott évben?!...mennyire volt jó...?!?!tapasztalat...stb.

(#22) Jim Tonic válasza nonoka74 (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez itt nem számít, csak az urban legend.
Egyébként én is rossz MSI-kkel szoktam találkozni.

#21: az, hogy mit firkálnak be a fórumokra, baromira nem mérvadó. Az utóbbi hónapokban megannyi képet kértem a rendszereikről, és semmi. Általában nem is léteznek. Ez még szépen eltorzítja valamelyik márka iranti rajongás. Ha pl. Asus-fan, beírja, hogy mennyi rossz Giga lapja volt. Ez a fórum.
Ha a tények érdekelnek, akkor a GB az utóbbi években rohamosan ledolgozta a le különbséget az ASUS-szal szemben.
Szóval az, hogy itt mit olvasol, a legkevésbé sem jelent semmit. Esetleg, ha cikkből jön.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) aram01 válasza FRENK1988 (#20) üzenetére


aram01
nagyúr

hát ja ha nem esik be fillérekért ez a mostani gigám asrock-ot vettem volna az tény.Volt már egy pár szerettem őket meg lesz is még egy jópár :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) Srodney válasza nonoka74 (#7) üzenetére


Srodney
senior tag

ezek szerint a ti boltotok hozza a magyarországi alaplap sztereotípiát,vagyis élen az asus és giga utána msi és jöhet a legalja ecs,asrock...stb fos...hát így jött össze.én azért más szemszögből is nézek pl látok olcsóbb asus lapot jól felszerelve mint asrock,de a legtöbb asrock sokkal job felszereltségű mint giga vagy msi...szét kell nézni rendesen....én asrock fun vagyok... :B

[ Szerkesztve ]

(#25) Vigneau válasza aram01 (#23) üzenetére


Vigneau
félisten

Én az Abit eltűnése után váltottam ASRock-ra. Nem is bántam meg és legközelebb is maradok mellette. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#26) #72042496 válasza Srodney (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

"legyen ugy de többen vannak akik szidják,mint kedvelik..."

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy amiért szidják őket, az a PH! közönségén kívül senkinek sem szempont.

(#27) aram01 válasza Vigneau (#25) üzenetére


aram01
nagyúr

egyik régi pé4emben az van,anyám használja évente 2x de zsírul megy még mindig

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#28) nicu71


nicu71
addikt

nekem h67 Asus van,idén volt nagyfelújítás!Ha nem ez lett volna ,akkor bizony hogy Asrockot választottam volna,legjobb ár/érték arány és felszereltség miatt.Giga... :(

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#29) sampe válasza vanhalen (#9) üzenetére


sampe
aktív tag

Stip stop balról 3.4.5. leányzó :D

szerk.: hogy a témához is hozzá szóljak, szerintem mindegy hogy, Asus, Evga, MSI, Giga stb márkát választ az ember, az emberek egy része a felszereltséget, az árat és a márkát nézi, a másik véglet, sajnos szerintem ők vannak többen, halván fingjuk nincs, hogy milyen lapjuk van. Mikor egy ilyen embert megkérdezel hogy milyen platformmal rendelkezel, az a válasza ,hogy: Windows7, 8 giga ram, 1gb vga :)
ha 3éven belül bármelyik lap megdöglik a user hibáján kívül, kötelesek cserélni, és ha kibírja a 3 évet, utána úgy is a kukában végzi, amilyen gyorsan feljődik a pc-s ipar.

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#30) Gyuri27 válasza Srodney (#3) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kezdjük.
Giga vga nem túl előnyös. Mindig van egy halkabb, gyorsabb, olcsóbb.
A giga a szerencsétlen 4670-ből is tudott porszivót csinálni. Rosszabb volt a hangaja mint anyám 20 éves rakéta porszivója. Nem én állitom. Hanem mindenki más akinek volt.
Lapok: maguk a cuccok nem rosszak. Csak a support és a bios irás tré. Vagy nincs is egyáltálán. Pl g31-s lapból csiáltak vagy 10-t + revek. Bios meg nyema.
Leveleztem velük egy ideig. nem történt semmi. Azóta is sok helyen egy évnél öregebb béta bios az utolsó.

Az asrock meg igen szimpatikus márka lett. Föleg mióta elhagyta az asust.
Lehet tudni, hogyan és miért történt a szakitás?

Amd - Radeon - Ryzen

(#31) Kiki18 válasza Gyuri27 (#30) üzenetére


Kiki18
őstag

Kiváncsi lennék én is,mert nem hallotam hírét. :F

(#32) audi100td válasza Gyuri27 (#30) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jaja, gigát alaplapból soha többet, igaz vga-t most tőlük vettem, 18k volt újonnan apróról (passzív 5750 1GB), eddig teszi a dolgát, szóval nem panaszkodom. Lapból most ECS-re esett a választás, de neked nem fog tetszeni, mert intel :D , amúgy teljesen fasza stabil cucc és még jól is néz ki :) , egyedül a BIOS felépítése szokatlan kicsit (pontosabban UEFI).

[ Szerkesztve ]

(#33) nonoka74 válasza Srodney (#24) üzenetére


nonoka74
tag

ECS stb. fosra nem tudok mit mondani mert tényleg szinte csak ezt a négy márkát adjuk el!én giga fan vagyok,de ezen a fekete bestián gondolkodom 1 hete! :DDD

(#34) #10034944 válasza sampe (#29) üzenetére


#10034944
törölt tag

Van egy ABIT kx7 333 as lapom, talán 7 éves de nincs szívem kidobni mert 2 hete még működött. :DDD

(#35) mepet válasza nicu71 (#28) üzenetére


mepet
addikt

Nálam már megrendelve a h61-es Asus, ma délelőtt érkezik!
Hadd javítsam a magyar statisztikákat ;)

[ Szerkesztve ]

(#36) Hatvan9 válasza Srodney (#3) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Giga legalább fejleszt folyamatosan és nem színes csilli-villi marketingokat tesz a hűtés helyére mint az Asus.

Asrockról van egy kedvenc videóm, mielőtt megnézed emeld fel a hangerőt! ;) :P

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37) audi100td válasza Hatvan9 (#36) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, csak az a gond, hogy ész nélkül "fejlesztenek", minden chipsetre kiadnak egy rakás lapot amik alig különböznek egymástól és ezeket is legalább 3 rev.-ben, inkább tanulnának meg BIOS-t írni, meg egy normális technikai support se lenne rossz :U

igazából nekem a 3 nagy már egyáltalán nem szimpatikus, korábban kaptál is valamit a felárért, ma már csak a márkát fizeted meg, sőt a kisebbek olcsóbban kínálnak többet, megbízhatóságban meg egyik gyártónál sincs már komolyabb probléma

[ Szerkesztve ]

(#38) Hatvan9 válasza audi100td (#37) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Asus BIOS írás szempontjából elismerem hogy jobb de hardveresen Giga előrébb jár.
Ha tuningol valaki akkor meg végkép Only Giga!
Szerintem most már az Asrock is az Asus előtt jár, alaplap téren.

(#39) dabadab válasza audi100td (#37) üzenetére


dabadab
titán

"ezeket is legalább 3 rev.-ben, inkább tanulnának meg BIOS-t írni"

A revek hardveres változtatások, nem BIOS.

DRM is theft

(#40) #65675776 válasza audi100td (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Support gyakorlatilag minden gyártónál ugyan azt jelenti. Kb nagyon ritka, hogy érdemi választ kap az ember bármire is. Tipikusan hülyének nézik az embert, feltéve ha válaszolnak egyáltalán. Az utóbbi időben több cég support-ját zaklattam, gyakorlatilag mindegyiktől ugyan azokat a válaszokat kaptam minden kérdésre. (Bővítőkártyák: szedj ki minden mást a gépből, próbáld ki másik gépben, rakd újra az OS-t. Alaplapok: próbáld ki másik procival, próbáld ki másik RAM-mal, húzz le róla mindent, rakd újra az OS-t.) A kérdések, és a hibaleírás teljesen mindegy, mindig ezek a válaszok. Ha mélyebb részletekbe kérdez az ember, akkor már tanácstalanság és értetlenkedés megy. (A Giga-nál legalább nem hajtottak el a bánatba, a jelentett hibát két héten belül javították, a további tanácsaim közül pedig egyet meg is fogadtak.)

(#41) dabadab válasza #65675776 (#40) üzenetére


dabadab
titán

A Giganal a magyar vagy vmelyik kulfoldi supportnak irtal?

DRM is theft

(#42) #65675776 válasza dabadab (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

A global-nak.

(#43) lee56 válasza nonoka74 (#33) üzenetére


lee56
őstag

Ha már annyira giga fan vagy, alig pár forinttal drágábban van GA-990FXA-UD3, az is fekete ;)
Amúgy nem lehet rosz az az asrock sem valószinűleg :)

No Comment

(#44) vanhalen válasza #65675776 (#40) üzenetére


vanhalen
senior tag

Bocsi tudom, hogy tragikus, de ezen vonyítva felröhögtem :D

(#45) Hatvan9 válasza lee56 (#43) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Szerintem nem a színe miatt hanem az ára miatt venné inkább azt. :D

[ Szerkesztve ]

(#46) lee56 válasza Hatvan9 (#45) üzenetére


lee56
őstag

Hát na de 30ezer forintos kategóriánál 1-2 ezer ide vagy oda annyit számítana, most komolyan? :)

No Comment

(#47) Hatvan9 válasza lee56 (#46) üzenetére


Hatvan9
senior tag

7 ezer forint. :)
Igen, komolyan, van akinek 2-3K is számít!

[ Szerkesztve ]

(#48) lee56 válasza Hatvan9 (#47) üzenetére


lee56
őstag

Ja bocs, nekem még mákom volt a drágulás előtt venni nyár végén, akkor 31ért osztogatták, de akkor néztem azt a konkurens modellt is, és akkor tényleg sokkal kisebb volt az árkülönbség, ezért is szavaztam a gigára :)

No Comment

(#49) Mozsa


Mozsa
tag

Vissza vezethető ez szerintem az amd hasalására a fusion termékcsaláddal. Gondolom sokan "várták" a bull-t is, a rengeteg markateinges fényezésnek hála, és az alap gyártók felkészültek a dömpingre. Aztán jött a bull, és a dömping elmaradt.

(#50) Shkiz0 válasza Gyuri27 (#30) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem ne mond. :K
Ugye a ramirisnek van készre szerelt gépe, amit Iris néven árul.
Nos úgy 2 éve volt egy széria amibe passzív 7600 és 8500 GT került.
Ezek legtöbbje gari idő után, pár szerencsésnek garidő lejárta előtt adta meg magát.
Mondanom se kell, mind gigabyte volt. Szóval nem is ajánlottuk senkinek sem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.