Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ráfért... Mondjuk kimaxolva borsos!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

"Az új iMacek nagy újítása, hogy mostantól minden konfigurációban alapértelmezett a dedikált grafikus vezérlő."
2019-ben, az i3as proci mellé csodálom, hogy belefért 1300 dodóért. :DD
GG Apple! Még mindig Te vagy a legjobb lehúzásban.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Mit nem adnék, ha jobban elterjednének a szabadon konfigurálható AIO monitorok/PC-k!
Lásd pl. GABA...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) Mustaros válasza kakuk.tamas (#2) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Az az i3 as proci gyorsabb mint az asztali i7esem. Kivételesen erős lett az a 8adik generáció. De igazad van abban hogy minimum egy i5 töt elbírhatott volna a legolcsóbb variáció.

(#5) Noukoum válasza kakuk.tamas (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Inkább örüljél hogy 400e+-ba belefért egy szata vinyó. Azt hittem azért is külön fizetni kell :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) moleculez


moleculez
veterán

Osszeraktam egy nem kimaxolt, csak koezepes 27'-es konfigot, 2000£ folott allt meg. Amennyiben munkaeszkoz akkor nem is banom amugy azert eleg huzos.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) Synthwave válasza TigerCat (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Leminimalizálva is az. A legalja is 400k felett van, és csupán 21,5".

Egy százassal olcsóbban sem lenne instabestbuy, de akkor azért már jobban elgondolkodna rajta az ember.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Noukoum válasza moleculez (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Arra ott a pro, ez alapvetően személyi számítógép, irodai/általános feladatokra.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9) moleculez válasza Noukoum (#8) üzenetére


moleculez
veterán

Alap konfig még sok is otthonra, afölött meg inkább munkára éri meg, ha pénzt csinál. A Pro az meg tényleg Pro usereknek (jelentsen bármit is).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) hibavissza válasza Noukoum (#8) üzenetére


hibavissza
veterán

Fail. Van kb. 3 alkalmazás ezen a bolygón ami miatt megéri kicsengetni az extraprofitra valót. Ezek egyike sem tartozik az "irodai/általános feladatok" lefedése körébe.
99%-ban azok vesznek meket akiknek tetszik a brand és meg tudják fizetni (birka). A többi humbug.

ps.: ha nyernék a lottón lehet én is vennék egyet...mondjuk több értelme lenne egy házi vízművet telepíteni egy harmadik világ béli magyar faluba :U

[ Szerkesztve ]

(#11) tothzoltan válasza hibavissza (#10) üzenetére


tothzoltan
tag

Én csak kettőt mondok: maga a MacOS és a FinalCut.
.. és akkor nem említem a tucatnyi (javarészt ingyenes) 3rd party szoftvert ami megkönnyítit az életed, csak Mac-re.
Ugyannyira szeretem a Windowst mint a Mac-et, Mindkét platformot egyszerrre használom és mindkettőtől függ a munkám és a jövedelmem. Nem hiszem hogy én vagyok az 1%, nem humbug és a birka nem az aki 'meket' vesz.

ps.:A birka az aki beszól, úgy hogy közben lottóra költi a pénzét, azt remélve hogy ötöse lesz, és akkor majd vesz egy mac-et hogy ne kelljen tovább birkáznia. ... Díjnyertes a logikád, barátom.

I'm thinking different.

(#12) awexco válasza tothzoltan (#11) üzenetére


awexco
őstag

Olyan birkázik aki még nem is dolgozott MAC -en ... :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#13) <Lacy85> válasza hibavissza (#10) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Sima hétköznapi használat esetén is ég és föld a különbség egy Windows és egy MacOS között.
Ha iPhone-t kellene használnom, kb. 2 nap után földhöz vágnám, de a Mac-ek tényleg baromi jók.

(#14) awexco válasza <Lacy85> (#13) üzenetére


awexco
őstag

Mi a gondod az iPhone telefonnal ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#15) <Lacy85> válasza awexco (#14) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem túlságosan korlátolt az iOS. Szeretem saját ízlés szerint testre szabni a rendszert.
Lányom iPhone-ját szoktam bújni néha, de android után szörnyű.

Meg van még pár dolog ezen kívül, de szerintem az nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#16) arn válasza <Lacy85> (#13) üzenetére


arn
félisten

Erdekelne, hogy miben is... :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) arn válasza tothzoltan (#11) üzenetére


arn
félisten

Hu az orok indok, a finalcut. A macos kb egyik kutya masik eb kategoria.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

(#19) Akula válasza hemaka (#18) üzenetére


Akula
őstag

+1 :DDD
na ezért nem járok én színházba. minek? itt is megkapok mindent.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#20) Akula válasza tothzoltan (#11) üzenetére


Akula
őstag

sehol nem írta, hogy lottózik, csak feltételezéssel élt, hogy ha nyerne a lottón.
túlreagáltad. ő általánosan fogalmazott, te pedig egyből személyeskedtél. ezekből születnek a ban-ek, utána meg megy a nyafogás. :(

(#12) awexco: azt hol olvastad, hogy nem dolgozott almás géppel? ilyet mikor állított?

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) Freiherr válasza Akula (#20) üzenetére


Freiherr
őstag

Ő tudja és kész.😀

XXX

(#22) Mustaros válasza Akula (#20) üzenetére


Mustaros
aktív tag

De ha azt nézzük a szerencsejáték rosszabb mint az Apple , mert nehezebb belőle kiszállni..
;]

(#23) Noukoum válasza Mustaros (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha hatalmába kerít akkor nem biztos... Elég csak nétnézni mi megy itt a fórumon. Bármi bármilyen áron jó, azért mert Apple.:))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) arn


arn
félisten

apple es a finalcut :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) <Lacy85> válasza arn (#16) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nagyon röviden?
Kb. olyan, mint egy baromi jó támogatással ellátott Linux.

(#26) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Ugyan nem a PH-n, de azt olvastam hogy az apple óriási bejelentéseket fog most tenni. Ezek nem voltak azért olyan egetverő újdonságok szerintem. AMit nagyon sajnálok, az hogy a mac minit nagyon felárazták..

[ Szerkesztve ]

(#27) joysefke válasza arn (#17) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kell valami megfoghatatlan indok, mert egyébként ha csak ár/érték arányt néznénk, ezek igen gyengén mutatnak mondjuk a te a géped mellett, főleg hogy a csúcskiépítésban a lefojtott 9900K-s proci jó ha néhány százalékkal lesz csak gyorsabb.

(#28) arn válasza <Lacy85> (#25) üzenetére


arn
félisten

koszi, hasznaltam mindegyiket - mindkettonek megvannak a sajat hulyesegei. en max alternativaknak latom oket, de nem helyeznem egyiket a masik fole. szoval arra lennek kivancsi, hogy mi az ami nem lehetseges win10en, vagy mi az amit jobban, hatekonyabban tudsz csinalni macosen (finalcuton kuvul - ami alapvetoen intel quicksync, nincs tiltva sehol sem a hasznalata)?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) Lazika válasza soundsonic (#26) üzenetére


Lazika
senior tag

Mac minibe is beletehettek volna egy dedikált vgat....

(#30) Noukoum válasza soundsonic (#26) üzenetére


Noukoum
veterán

Remélem nem hitted el.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) hunluki válasza arn (#28) üzenetére


hunluki
senior tag

Nem kötekedésképp, de tényleg érdekelne hogy van olyan wines videószerkesztő ami rendesen használja az intel QS-et meg background renderel?

Értem én hogy nem tiltott sehol-e, de nem tudom hogy van-e egyáltalán olyan ami használja, a legtöbb csak dedikált VGA-t tud befogni melóra.

(#32) joey04 válasza soundsonic (#26) üzenetére


joey04
titán

Szerintem te erre gondolsz, de itt nem hardverek fognak jönni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Dokibá válasza hunluki (#31) üzenetére


Dokibá
aktív tag

HA jól tudom a premiere használja.

Egyébként főmunkaidőben dolgozom vágóként FCPX-en, van AVID és Premiere valamint Resolve tapasztalatom is, meg FCP7 és ezek tükrében azt mondom, az FCPX bármelyiknél jobb, példának okáért soha nem volt adatvesztésem, még akkor sem ha esetleg kilépett vagy lefegyott (ez is csak egy szoftver), ha pedig valaki ennek ellenére más szoftvert akar használni hát rajta, nekem nem fáj.
De a tények kedvéért:

a Resolve ingyenes, és baromi jó ehhez képest
az FCPX 300 USD, és 5 gépre telepíthető egy licensszel, örökös ingyenes frissítéssel (vagyis eddig így volt)
az AVID és a Premiere kb 200-300 ezer forint ÉVENTE licenszenként

Még ha bele is számoljuk, hogy egy MAC drága (ami szerintem ha hivatalosan ajánlott gépet veszel akár AVID akár Premiere alá már nem feltétlenül igaz) akkor is olcsóbb hosszú távon.

Dokibá

(#34) #92253184 válasza soundsonic (#26) üzenetére


#92253184
törölt tag

A Keynote 25.-én lesz, eddig minden napra volt egy hardver frissítés. Ráadásul ezek még nem is a húzó termékek. Úgy látom ma valami iPhone fronton van.
Ha ezt így vezetik fel, akkor biztosan terveznek valamit a Keynote-ra. Meg persze az elkövetkező néhány napra is.

(#35) dopirt válasza AxBattler (#3) üzenetére


dopirt
csendes tag

Dejó, és is kedvelem az AIO-kat, de drágának találom az értelmes konfigokat. Köszi a tippet.

(#36) atok666 válasza hibavissza (#10) üzenetére


atok666
őstag

...akiknek tetszik a brand és meg tudják fizetni (birka)...

Azert birka, mert tetszik neki es meg tudja fizetni? Nem igazan ertem a logikat ebben. Birka az is, akinek mondjuk tetszik egy amg mercedesz es megveszi, mert megteheti?

Atok

(#37) arn válasza hunluki (#31) üzenetére


arn
félisten

termeszetesen sok alkalmazas tamogatja a quicksyncet (foleg transzkodinghoz), de hogy eppen ebben a kontextusban tamogatva van e... fogalmam nincs. de semmi nem tiltja meg, hogy legyen, ennek sok koze nincs se az oshez, plane nem a hwhez... de amugy komolyan mondom ez olyan aduasz mindig indokkent, mintha mindenki mindig videot akarna szerkeszteni a szamitogepen.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) arn


arn
félisten

ill pcn van az nvenc is, ami a turingban eleg jol sikerult: [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) Syl válasza Dokibá (#33) üzenetére


Syl
nagyúr

> az AVID és a Premiere kb 200-300 ezer forint ÉVENTE

Na jó, de Tirpákiában nem fizetünk a szoftverért :U A számítógépet meg a szomszéd Pistikével legózzuk össze apróról.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) AxBattler válasza dopirt (#35) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha az a GABA nem lenne ennyire elszállva, legalább egy VA panel lenne benne, normális támogatással, akkor már tutira vettem volna egyet! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) Dokibá válasza Syl (#39) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Csak akkor ne kezdjük már összehasonlítgatni egy brand géppel..

Addig amíg volt rendes MacPro, arra is mindig mondogatták hogy ilyen drága meg olyan túlárazott, de ha összehasonlítottad egy akkori hasonló tudású dellel vagy HP-vel, gyorsan kiderült, hogy azok drágábbak és a windowst még meg kell vanni rájuk.

Aki meg komolyan PÉNZÉRT dolgozik az nem engedheti meg magának a tört szoftverrel bohóckodást...

Dokibá

(#42) bLaCkDoGoNe válasza Dokibá (#41) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Magyarországon vagyunk, reménytelenül sötét, korlátolt és rosszindulatú emberekkel körbevéve (itt a fórumon is akad belőlük jópár – aki felháborodik, az magára vette ;] ), akik mindenhez is értenek, legfőképpen ahhoz, hogy neked (nekem, bárki másnak...) mi a jó.
Engedd el.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#43) hibavissza válasza atok666 (#36) üzenetére


hibavissza
veterán

Persze, hisz az is csak kompenzál mint a mezei mekes. Sok kis mrihárd.

(#44) Syl válasza Dokibá (#41) üzenetére


Syl
nagyúr

> Csak akkor ne kezdjük már összehasonlítgatni egy brand géppel..

Pedig az az igazi esport. Ezek a bLaCkDoGoNe által körülírt állampolgárok imádják az ilyet. "Sz r az Apple, mert az árából ilyen/olyan gémer gépet lehet összepakolni" stb., stb.
Nem kell velük foglalkozni. Leállni vitázni meg egyenesen tilos. Éljenek ők csak szépen boldogan a saját kis korlátolt világukban, legyenek meggyőződve arról, hogy az aprón kifogott i7 processzorral és az enkórról leszedett vindózzal mennyivel jobb üzletet csináltak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45) hunluki válasza arn (#37) üzenetére


hunluki
senior tag

Idáig én is eljutottam, ellenben winre nem találtam még olyan videószerkesztőt ami azonos vason (hackintosh) gyorsabban vagy "fluidabban" működne vágáskor, illetve az export gyorsabb lenne.

Ez az aduász dolog meg olyan hogy
1. manapság elég sokan tolják a videóvagdosást, "influenszerkednek", alapvetően a yt-ot használják pénzkereséshez.
2. Kb pont ugyanilyen aduász az adobe PS vagy az MS ofisz amikor linuxról van szó. Ott is mindenki megállás nélkül képet szerkeszt és corporate sharepointokra tolja fel a docx/xlsx-et, holott esetek 99%-ában böngészőt torrentet meg VLC-t használ (vagy játszik, de ott ugye ritkán kerül szóba a pingvin, bár alakul ez is).

A macos egy teljesen működőképes alternatíva annak aki kényelmes OS-t keres ami nem windows (főleg manapság), sok videót vág, sok zenét szerkeszt és nem csak fruity loops szinten, élőben akarja pl effektelni a gitárját vagy bármi más hangszerét. Igen, tudja a windóz is de messze nem plug n play módon, sőt manapság egy frissítés is simán belenyúlhat aztán egy olyan embernek aki nem konyít a gépekhez mondhatod hogy biztonsági hiba miatt szar, vagy a driver szar és a gyártó a hibás, nem fogja érdekelni. Tegnap ment, ma nem, ezegyszar.

(#46) arn válasza hunluki (#45) üzenetére


arn
félisten

gondolod ilyen macen nincs? :D eleg naiv vagy, vagy nem hasznaltad eleget. minden oprsznek megvannak az elonyei es a sajat hulyesegei, a macos sem kivetel, es a win sem eppen a win9x korszakaban jar mar.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) Rodi 4.80 válasza <Lacy85> (#15) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Bocs, hogy beleszólok, én is nemrég váltottam Iphone + Apple Watchra, Samsung Note + Gear S3-ról.
Mintha visszamentem volna az időben. Az almás szett egy túlárazott szar, olyan alap dolgokat nem tud, hogy :W :W :W

(#48) hemaka válasza Rodi 4.80 (#47) üzenetére


hemaka
nagyúr

Tehat valtottal 2 cuccot is, mielott kicsit kerdezoskodtel volna roluk. A tanulopenz mar csak ilyen. 😂

(#49) hunluki válasza arn (#46) üzenetére


hunluki
senior tag

Macet 10.3 óta napi szinten, windowst 95 óta. Elhiheted hogy van bőven tapasztalat mindkét oldalról, ezek fényében írtam amit írtam.

(#50) Rodi 4.80 válasza hemaka (#48) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Nem errol van szo, tudtam ezekrol a hianyossagokrol amikor valtottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.