Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imi123


imi123
őstag

Ez még külön jót fog tenni az amúgy is megtépázott SHARP névnek. :W

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#2) Castell válasza imi123 (#1) üzenetére


Castell
aktív tag

Igaz. És totálisan értelmetlen, hogy "2-3 féle" Sharp TV-t fognak gyártani a világon. A leggyengébb ezek közül most szerintem az UMC féle szlovák verzió. De ha a Foxconn vissza is veszi az UMC-től az irányítást, attól még a gyár megmarad és nem hinném, hogy a Foxconn-nak olyan nagy TV-s múltja lenne, mert ugyan TV-t gyártani nem nehéz, de azt előtte meg is kell tervezni, a szoftveres részről nem is beszélve. Ezért van az, hogy ezek a matricázó gyártók sokszor olyan bughalmzat raknak a TV-re, amivel a vásárló szív. De a support is közelít a nullához.

(#3) Strezi


Strezi
őstag

Ha megvette a márkanevet, akkor megvette. 2020-ig azt csinál vele amit akar.
Vécépapírra is nyomtathatja.
Nekem pl. soha semmi Sharpom nem volt, abszolut közömbös.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#4) sternp válasza Strezi (#3) üzenetére


sternp
csendes tag

Ez még jó termékük volt az egyetem alatt :D

(#5) Ghoosty válasza sternp (#4) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én utáltam ezt a fajta számológépet, mert követte a műveleti sorrendet. :)

(#6) , válasza sternp (#4) üzenetére


,
addikt

Nekem telefonjaim is voltak a Sharptól (GX-10, GX-20, GX-30) azokkal se volt soha gondom.

(#7) Hg3X


Hg3X
tag

Ú mennyi ilyen volt az osztályban... :DDD az érettségi évében valahonnan mindenki szerzett egyet. És az a durva, hogy sose mentek tönkre nálunk, pedig azért nem voltunk olyan gondosak velük...

Jeff who??

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Miután egy cég eladja a márkanevét, azután érdemes messzire kerülni. Jellemzően drasztikusan esik a minőség és a megbízhatóság.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Duree válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos ezek az eladott márkanevek már csak szemetet jelölnek. Senki sem képes az eredeti minöséget hozni, megpróbálják a bevált név alatt eladni a szemetet.

duree54

(#10) Youri


Youri
veterán

mint a hiénák a dög felett

RTX ON

(#11) Pe-pe


Pe-pe
tag

Nekem Sharp TV-m van és talán a legjobb tulajdonságai a dizájn és a sok csatlakozó.
A dizájn 2016 reddot díjas.
Csatlakozásban van minden: optikai kimenet, 3 db HDMI, LAN, WLAN, 2 db USB, 3 tunner, VGA PC audio bemnet, hedphone, SCART, Rádiós távirányító.

A legnagyobb baja, hogy szoftveresen elég gyenge. Bekapcsolás után, ha elkezdem nyüstölni a távvezérlőt, akkor egy perc után kikapcsol magától. Ez szerintem szoftveres hiba, valószínűleg amikor bootol a belső op. rendszere, akkor ez valami hibakódnak értelmezi.
A képe egész jó is lehetne, de nem az, ha mondjuk egy foci meccset nézek, akkor picit fotosnak látom a gyepet a széleken, de ezt már megszoktam.
Smart TV, de ebben sem jeleskedik, mert lassúnak találom.

Megjegyzem ár értékben viszont jó vétel volt mivel sikerült 89000 HUF ért megszereznem (40"), leginkább a csatlakozások sokszínűsége volt a szempont a SMART része nem is érdekelt.
Sajnos a szoftveres frissítésben sem jeleskedik a Sharp.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#12) Castell válasza Pe-pe (#11) üzenetére


Castell
aktív tag

Teljes mértékben egyetértek a leírtakkal. Nálam is fő szempont a csatlakozók megléte. És csak ismételni tudom önmagam: "Ezért van az, hogy ezek a matricázó gyártók sokszor olyan bughalmzat raknak a TV-re, amivel a vásárló szív. De a support is közelít a nullához."

Nem azt mondom, hogy ezek a TV-k nem érnek semmit, de a Smart részük szofveresen halott dolog általában, ami kihat a TV működésére is. Szóval smart nélkül, belépő- esetleg a közép szinten jó vétel lehet egy Sharp, Philips vagy Thomson TV olyan márkákkal szemben, mint pl. Navon, Orion, stb.

(#13) elefant válasza Duree (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Azért a Philipsnek vannak atomjó téévi még (igaz, ott a régi holland gárda dolgozik még)

(#14) Duree válasza elefant (#13) üzenetére


Duree
veterán

Ez valóban igaz a Philips talán kivétel. Valóban nagyon jók a Philips tévék.

duree54

(#15) Castell válasza Duree (#14) üzenetére


Castell
aktív tag

A Sharp-nál pl. jobb a Philips, de azért akadnak problémák:

- A Philips smart TV-k rendszere sokaknak instabil
- A nem smart és a smart TV-nél is a csatornaváltás ez egyik leglassabb az összes TV márka közül
- Mi mint "buta" Philips TV tulajok, a csatornaváltás lassúságát megerősítem
- Továbbá nálunk is előjött a random újraindulás probléma, amire más userek is panaszkodtak

A jó oldalai pedig: Jó-ár érték arány, jó a képjavító áramkör, csatlakozók (főleg a jack miatt piros pont, IPS panel a belépő méreteknél is, a 2 x 8 watt ellenére nagyon jó minőségű a hang, alacsony fogyasztás

[ Szerkesztve ]

(#16) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem tudom mit akarnak a bíróságon elérni. Amikor megvették a Sharp-ot, valószínűleg tisztában voltak vele, hogy a névhasználat 2020-ig el van adva. Ők ezt az állapotot fizették ki, nyilván magasabb lett volna az ár, ha ez nincs.

Laci

(#17) Duree válasza Castell (#15) üzenetére


Duree
veterán

A smart rendszerről halottam de az újraindulások nekem is új, ezt még nem tudtam. Mennyire lassú a csatorna váltás mert az én LGm netcast rendszere is igen lassú legalább 2-3mp amíg kegyeskedik csatornát váltani, de bekapcsolás utáni 10 15 másodpercben meg egyáltalán nem tud váltani. Vajon a többi tévénél ez hogy van?

duree54

(#18) Pe-pe


Pe-pe
tag

Ez a beépített Smart rendszer egy baromság.
Sokkal jobb az a rendszer, amikor egy eszközt HDMI-n keresztül rákötsz a TV-re és az teszi így a TV-t okossá.
Ezzel az a baj, hogy aki TV-t vásárolna rengeteg csatlakozóval ahhoz általában kapja a Smart részt is ami drágává teszi. Illetve, ha külső okosító eszközünk lesz, akkor lesz egy plusz távirányítónk. :(

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.