Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Azért kíváncsi leszek, hogy hogyan oldják meg a kék szin öregedését.

duree54

(#2) wwenigma válasza Duree (#1) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

"Since 2012, research focuses on organic materials exhibiting thermally activated delayed fluorescence (TADF), discovered at Kyushu University OPERA and UC Santa Barbara CPOS. TADF would allow stable and high-efficiency solution processable (meaning that the organic materials are layered in solutions producing thinner layers) blue emitters, with internal quantum efficiencies reaching 100%.[105] Blue TADF emitters are expected to market by 2020[106][107] and would be used for WOLED displays with phosphorescent color filters, as well as blue OLED displays with ink-printed QD color filters."

wikipedia, szerintem ez az

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Végre.
Persze biztos brutális áruk lesz kezdetben, és kíváncsi leszek az input lagra is (lehet hogy ezekkel is eljátsszák majd azt, hogy kezdetben 60 Hz-es kijelzők lesznek, és az ecceri vásárló 2-3 monitorcserével jut majd el a 144-166 és magasabb frekvenciákig).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) adamssss


adamssss
veterán

Vegre! Imaink meghallgatasra talaltak.
Az elso ertekelheto fejlesztes lesz monitor fronton az elmult 10 evben.
Talan jovore jonnek is majd az elso peldanyok bar gondolom horror aron.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd par ev mulva normalis aron is lesz gondolom, most sokra nem
megyunk ezzel.

(#6) mad823


mad823
őstag

Ha valaki munkára használja, akkor a kép jelentős része meglehetősen statikus lesz, szorozzuk ezt meg napi 8 órával = instant beégés. De addig nyilván szép lesz a képe.

(#7) Televan74 válasza mad823 (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez legyen a gyártó problémája. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) mad823 válasza Televan74 (#7) üzenetére


mad823
őstag

Miért, szerinted adnak rá garit? Pont hogy a vevő problémja lesz...

(#9) adamssss válasza mad823 (#8) üzenetére


adamssss
veterán

Miért szerinted a garancia miről szól?

Gondolom úgy osztod itt az észt, hogy OLED-et még közelről sem láttál.

A beégett darabokat minden gyártó kérdés nélkül cseréli. Egyébként ez nem csak az OLED-re de minden kijelzőre igaz.

Szóval ha egy mód van rá nem kellene a hülyeséget osztani a fórumban elég ha megtartod magadnak.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) #06658560 válasza adamssss (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Alienware notit már lehet venni OLED panellal. 15,6" UHD felbontással.

(#11) Juhaszatti válasza mad823 (#8) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Valószínűleg adnak, igen. A beégett kijelzőjű telefonokban is gond nélkül cserélik gariban a panelt. Itt sem valószínű, hogy más lesz a helyzet.

(#12) adamssss válasza #06658560 (#10) üzenetére


adamssss
veterán

Tudom, pl a lenovonak is van oled-es. As Asus-nak meg monitora 22"-on. Ezzel a fejlesztéssel viszont széles körben terjedhet a monitorokban a felhasználása. Mondjuk 27" WQHD/UHD.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) vicze válasza adamssss (#12) üzenetére


vicze
félisten

Lista.
Mondjuk messze nem teljes, mert X1 Yoga gen1-hez is volt OLED opció, nem csak a Gen2-höz.

(#14) mad823 válasza adamssss (#9) üzenetére


mad823
őstag

Az LG garanciája nem terjed ki a beégésre, más meg nem nagyon gyárt nagyobb paneleket. A Japan OLED pedig csak most kezdi a gyártást, honnan tudod, hogy mire fog garanciát adni?

(#15) tibaimp válasza adamssss (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ez az a ~1 millió Ft-os monitor! Annyiért jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) Tengri válasza mad823 (#14) üzenetére


Tengri
senior tag

Az LG garanciában cseréli a beégett panelt, még ha nincs is leírva. Sőt ha bekukkantasz az OLED TV topikba akkor olvashatsz róla hogy nem csak a beégés miatt cserélik a panelt (Pl: banding, tinting)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#17) opr


opr
veterán

Vegre! Nagyon itt volna mar az ideje, hogy le lehessen cserelni a jo oreg IPS-t valamire, ami szebb szint ad. Persze szokas szerint ertelmes ember nem fog az elso iteraciobol venni, kivarja a hosszutavu tapasztalatokat, stb, aztan par ev mulva ugrik. De legalabb mar latszik a feny az alagut vegen, es nem dudal.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) mad823 válasza Tengri (#16) üzenetére


mad823
őstag

Ezzel tisztában vagyok, egészen addig fogják csinálni ezt a gesztust, amíg el nem éri a x%-ot a cserék száma. Viszont átlagos TV üzemben tudjuk, hogy nem valós veszély a beégés, monitor üzemmódban viszont az lesz.

(#19) vicze válasza mad823 (#14) üzenetére


vicze
félisten

Szinte minden laptop OLED-et a Samsung gyártotta. JOLED pedig a ASUS monitort.
LG konkrétan 1db kisebb méretű OLED panelt nem gyártott, pár telefon kijelzőt kivéve.

[ Szerkesztve ]

(#20) Tengri válasza vicze (#19) üzenetére


Tengri
senior tag

Viszont méretben az LG is megy lejjebb.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#21) Goose-T válasza adamssss (#9) üzenetére


Goose-T
veterán

Aztán két év garival mire mennek? Egy mai LCD monitor simán elmegy 5-10 évet különösebb probléma nélkül. Egy OLED monitor viszont vajon kibírna irodában akár 5 évet? Sok terméknél elérték már a gyártók, hogy cseréljük 1-2 évente, de a monitorok szerintem még nem tartoznak ebbe a kategóriába.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22) Tengri válasza Goose-T (#21) üzenetére


Tengri
senior tag

Ahogy az OLED TV-nél úgy a monitoroknál is elképzelhető, hogy lesz 5 éves gyári garanciával való értékesítési időszak.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#23) Goose-T válasza Tengri (#22) üzenetére


Goose-T
veterán

Én nem alapoznék egy 2013-ban 6 hétig tartó akcióra, ami akkor is csak a 22-27"-es TV tuneres monitorokra vonatkozott csak. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24) vicze válasza Tengri (#20) üzenetére


vicze
félisten

Jaja a 48" tök kicsi már. :U

(#25) Tengri válasza Goose-T (#23) üzenetére


Tengri
senior tag

A link csak arra utalt, hogy szokott lenni ilyen akció, mind az LG-nél mind a Panasonic-nál. De úgy látszik nem követed annyira az OLED-del kapcsolatos újdonságokat, akciókat.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#26) dabadab válasza vicze (#24) üzenetére


dabadab
titán

Tényleg annak számít.

DRM is theft

(#27) #72042496 válasza dabadab (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tévék közt igen, monitornak viszont nagy azért.

(#28) adamssss válasza mad823 (#14) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt hol olvastad, hogy nem terjed ki? Egy hivatkozást légyszi dobj!

Mire fog garanciát adni? A panelre. És ha az bekrepál (teljesen mindegy, hogy pixel hiba, beégés, vagy bármi más) akkor cserélni fogják.

Goose-T : Amennyire tudom a JOLED más technológiát használ mint az LG. Valószínűleg ők sem hülyék, hogy olyan terméket dobjanak piacra amit fél évente cserélhetnek...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#29) Franklin


Franklin
addikt

Hogyan viszonyul az Oled a magas képfrissítési frekvenciákhoz, input laghoz, elmosódáshoz, stb?

Egyszóval a gaming területet mennyire érinti ez?

(#30) #72042496 válasza Franklin (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tized ms tartományban mozog a tipikus válaszidő, elmosódás gyakorlatilag nincs. Az LG-nél már 240 Hz-es panelekről beszélnek, de 120 Hz-es jellel hajthatóak a mostaniak is. Az iput lag pedig az elektronikán múlik, a mostani tévéknél ez 7-8 ms körüli game módban.

Ha ezeket nézzük, akkor messze a legjobb gamer kijelzők lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#31) aginor válasza adamssss (#28) üzenetére


aginor
addikt

És hol olvastad, hogy kiterjed? Egy hivatkozást légyszi dobj! ;)

Az, hogy aktuálisan mit "szokik" a gyártó most, az nem garancia arra, hogy ha te odakerülsz, akkor nem fogsz pofára esni. Illetve van egy olyan lehetőség is, hogy a panelek jó része kibírja a garanciaidőt, de azután hamarosan jelentkezik a jelenség és a Magyarországon érvényes jogszabályokkal két év múltával elévül a szavatosság, így nem tudod cseréltetni a panelt gariban, csak fizetősben, már ha vállalják.
Kicsit még kiforratlan ez a dolog, de remélem, mire elérhető áruk lesz, addigra ez is letisztázódik majd megnyugtatóan.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#32) #06658560 válasza aginor (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy tévének és tartós fogyasztási cikknek elvárható tulajdonsága, hogy ne égjen be egy év allat az RTL logó, ne égjen ki ugyanannyi alatt az ottani adott szubpixel. Vagyis általános fogyasztói, fogyasztóvédelmi jogszabályok mentén a gyártónak azt vissza kell vennie.

(#33) wwenigma válasza #06658560 (#32) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ezaz, akkor veszek egyet és digitalis képkeretnek hasznalom eletem vegeig, mert folyamatosan tudom csereltetni... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34) Archttila válasza wwenigma (#33) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:C

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#35) mad823 válasza adamssss (#28) üzenetére


mad823
őstag

Például itt
És a indok és teljesen jogos: nem a termékből, hanem a használatából adódó hiba.

(#36) dabadab válasza mad823 (#35) üzenetére


dabadab
titán

"És a indok és teljesen jogos: nem a termékből, hanem a használatából adódó hiba."

LOL

"A TV-t a felhasználó nem megfelelően használta: TV-t nézett rajta."

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37) #21180672


#21180672
törölt tag

mi az 55b7-et 5 év garival vettük

(#38) mad823 válasza dabadab (#36) üzenetére


mad823
őstag

Le van írva, hogy statikus tartalomtól beéghet. Innentől tehát a felhasználón múlik, amit nem fed a garancia.

(#39) adamssss válasza mad823 (#35) üzenetére


adamssss
veterán

Hivatalosan leírva sehol nincs. Hogy xy mit nyilatkozik egy független oldalnak az nem mérvadó. Egyébként ha le lenne írva akkor nyilván se itthon se máshol nem cserélnék a paneleket.

Véleményem szerint egy tv tv-zésre való ezért ha bármi baja lesz a panelnek tv-zés miatt akkor a gyártó köteles cserélni. Egy monitoron statikus tartalmat nézek ergo ha beég akkor is köteles cserélni mivel egyáltalán nem extrém helyzetben produkálta a hibát. Sőt akkor is köteles cserélni ha én max fényerőn használom és beég és ne adja Isten ez még bizonyítani is tudják.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40) mad823 válasza adamssss (#39) üzenetére


mad823
őstag

Valóban, a LG weboldala nem hivatalos, meg a kézikönyv sem, amit a TV-hez adnak. Nyilván. De úgy tűnik, nem akarod megérteni és elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#41) adamssss válasza mad823 (#40) üzenetére


adamssss
veterán

Te nem akarod megérteni a tényeket hovatovább valótlan állításokkal riogatod az embereket.

Azt akarod elhitetni az itteni közösséggel, hogy ha elromlik egy panel akkor azt nem cseréli a gyártó garanciális időn belül sem.

Szerintem ez elég gáz de bízom benne, hogy az itteni olvasók vannak olyan értelmesek, hogy a tényeknek higgyenek és ne valakinek akinek kb köze nincs a témához.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42) MeszesKPT válasza adamssss (#28) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Pixel hibára mennyi garanciát is szoktak adni?

Kíváncsi vagyok, hogy valós használat mellett milyen tulajdonságokkal rendelkezik majd ez a panel típus.

(#43) mad823 válasza adamssss (#41) üzenetére


mad823
őstag

Látom nem tudsz különbséget tenni két dolog között: garancia nincs rá, de jófejségből (brand protection) cserélik. Elsőre legalábbis. Most éppen. Holnap ki tudja. De ha félévente visszaviszed cseréltetni, akkor nem fogják többet. Ha ez a jelenlegi árak mellett neked elfogadható, akkor vegyél. Ha kockázatosnak tűnik a technológia ismeretében, akkor gondold át. Részemről végeztem.

(#44) Tengri válasza mad823 (#43) üzenetére


Tengri
senior tag

Az OLED TV topikban olvashatod, hogy van olyan tulajdonos akinek már többször is cserélték a panelt (nem beégés volt az ok hanem tinting azt hiszem). Ha jól tudom a készüléket később vissza is küldte és vagy egy újabb típusra cserélte, vagy visszakapta az árát (már pontosan nem emlékszem). Arra is van példa, hogy "félévente visszaviszed cseréltetni". Nem hallottam még olyan esetről az LG-nél, hogy ne cserélte volna a panelt vagy a készüléket. A Panasonicnál nem tudom hogy megy, mert a fórumon nem sok tulajdonos van aki ír erről, pontosabban nem írtak még olyan esetett, hogy cseréltetni kellett volna a panelt vagy a készüléket. Külföldi fórumokon írnak ott is tinting vagy bandingról de a gyártó itthoni hozzáállásáról bővebb visszajelzés még nincs.
Megértem, hogy tartasz az új technológiától, hiszen némi kockázat van benne, de az esetek döntő többségében a felhasználók pozitív visszajelzése eloszthatja ezeket az aggályokat.
A RTINGS már több mint 9000 óránál tart a BURN-IN-TESTjében. Az OLED TV-k is ahogy telik az idő, úgy egyre újabb technikai újításokkal próbálják kiküszöbölni a beégés problémáját.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#45) adamssss válasza MeszesKPT (#42) üzenetére


adamssss
veterán

Passz. Nekem 3 felig halott (tehat nem fekete) pixel miatt azonnal csereletek a panelt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46) Mirman válasza mad823 (#18) üzenetére


Mirman
őstag

Mint ahogy a Samsung is addig cserélte a beegett telefon kijelzőket amíg ......ja várj , most is kérdés nélkül cserélik gari időn belül . :C

(#47) adamssss válasza mad823 (#43) üzenetére


adamssss
veterán

Persze egy multi jófejségből cserélget alkatrészt... Jó tudni, hogy az LG ilyen non profit karitatív vállalat.

Ha ez Te tényleg komolyan gondoltad akkor meddő a vita. Bár egyébként is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#48) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem tudom miért kell elhasalni az OLED előtt, annyira nem nagy szám.
Nekem a Sony féle megoldás tetszik a legjobban. Bár az LG is ott van a toppon.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) Chibass válasza adamssss (#45) üzenetére


Chibass
tag

Szia, hogy néz ki a gyakorlatban a panel csere? Kapsz egy teljesen új TV-t, vagy tényleg cserélik benne a hibás panelt, mint alkatrész?

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#50) julius666


julius666
addikt

Gyanítom ezekből mind laptop kijelzők lesznek.
Desktop kijelző vonalon lehetne már valami mozgolódás, mert még mindig indokolatlan pofátlan árakon mennek a sima IPS UHD kijelzők. Évekkel ezelőtti telefon kijelzők köröket vertek a pixel sűrűségükre, nem igaz, hogy nem lehet értelmes áron kihozni őket... :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.