Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Beszálltak a versenybe, újabb horror áron sem kapható kártyákkal. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Én bírom a gyártót, de egy RX 560D-t RX 560 OC néven eladni azért durva.

Abu85: Nem elírás az OC az RX 560 kapcsán? Az ASRock oldalán nincs OC az RX 560-nál és RX 550-nél.

[ Szerkesztve ]

(#3) Qkackca


Qkackca
őstag

Akkor ezért volt kétfajta specifikáció az 570-re.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#4) AxBattler válasza Fred23 (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor nem csak nekem tűnt fel, hogy nem teljes Polaris 21 GPU dolgozik rajta... a kisebb 560-botrányok után ezt valóban nem kellett volna bevállalniuk. :N

Csalódott júzerekkel nehéz lesz brand-et építeni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Fred23 válasza AxBattler (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, megpróbálnak árban mindenki alá lőni! Kezdésként valamit fel kell mutatniuk.
Ezt az 560-at csak akkor fogják vinni, ha nagyon olcsó lesz:

(#6) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Én már csalódtam az Asrock-ban. Ideje, hogy mások is csalódjanak ;]

We are only Stardust...

(#7) leviske


leviske
veterán

Hol a Vega? Vagy az AMD-nél az valami bevett szokás, hogy először az előző generációs karikat kell kiadnia egy új belépőnek? Esetleg a bányászláz várható csökkenése áll a háttérben? Vagy az összes elkészülő Vega lefoglalásra került a többi gyártó által?

(#8) Tazsam01


Tazsam01
tag

2 gigás 560 ilyen értékekkel... hááát sok szerencsét

(#9) Cifu


Cifu
nagyúr

"Az ASRock a fenti termékeket a játékosoknak szánja, amire külön rákérdeztünk, mivel több média is azt állítja, hogy a bányászokat célozzák velük."

Jelenleg minden VGA gyártó a gamereket célozza, de valahogy a bányászokat találják el... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Dtomka válasza Jinxb1rd (#6) üzenetére


Dtomka
veterán

Mikor csalódtál? Nekem alaplapom volt legutóbb tőlük és semmi gondom nem volt vele. Már jó minőségű cuccokat gyárt. Szerintem jó ha még 1 résztvevő van a piacon.

(#11) NandoXXL válasza Fred23 (#5) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Az én Asus 560 evo Strix-em (560D) egyik külföldi oldal szerint ajánlott, és nagyon jó darab bányászatra a fogyasztás miatt. Lehet ezek is ilyen bányász srácok lesznek. Lehet velük játszani is de a valódi piac a bánya.

(#12) Blazs120gl válasza Cifu (#9) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"Jelenleg minden VGA gyártó a gamereket célozza, de valahogy a bányászokat találják el... :DDD"

Nem lehet mást mondani. 2 gigás kártyák isten tudja kinek készültek, a 8 GB-osok gondolom (rossz) vicc áron mennek a bányába boltba. Az Asrock meg a tiltólistámra. :C

[ Szerkesztve ]

(#13) Lokii


Lokii
tag

"mivel több média is azt állítja,"

Bocsánat, de az nem médium akar lenni? Lehet rosszul tudom.

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#14) Efferux


Efferux
csendes tag

Szerintem az elmúlt idő egyik legjobb híre.
Elég régóta használok AsRock lapokat és sosem volt velük problémám, remélem ezekkel a kártyákkal se lesz.
Azért pedig külön pacsi jár nálam, hogy egyszerre célozzák meg a két piacot és kimondják, hogy ezt bizony a bányászoknak IS csináltuk.
Reméljük, hogy ha csak egy kicsit is, de sikerül , hogy mihamarabb vége legyen a globális készlethiánynak és az árak visszatérjenek a normális helyükre.

(#15) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Nekem ezek az 580/70-es darabok még tetszenek is. :K
Az árakra leszek kíváncsi.

(#6) Jinxb1rd: Mi a bajod velük? Nekem 6.éve kifogástalanul üzemel a Z77 Pro3-as lapom. Lehet pár év múlva majd cserélem, és akkor is tőlük veszek deszkát.

(#16) Gamer21 válasza Jinxb1rd (#6) üzenetére


Gamer21
tag

Én már 12 éve csak ASROCK alaplapokat veszek ! jó pár megfordult már nálam , és nem " csalódtam " ha ezt a szót kell használni ! egyetlen egy meghibásodás , vagy nem azt kaptam amit vettem , sosem volt ilyen !

Jók lesznek a VGA is !

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#17) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Tudom hogy vót má, de még sajnos mindig aktuális :O :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#18) zojev


zojev
csendes tag

(#19) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Remélem rajtukrohadnak a kártyák ,mikor ilyen vad árak vannak és ráadásként már mindenkinek az új vgakra csöpög a nyála..

(#20) Shkiz0 válasza Cifu (#9) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ASUS most direkt csinált MINING szekciót:
- ASUS MINING-P104-4G
- ASUS MINING-RX580-4G-S (S itt a Samsung ramot jelöli)
- ASUS MINING-RXVEGA64-8G

(#19) Bandit79
Mire is?
GCN megvolt, szó sem esett Gamer NV kártyáról, AMD meg idén biztosan nem hoz új kártyát...
Amúgy meg unalmas már minden vga hírnél a sírást olvasni, hogy a csúnya bányászok stb stb.
Most a béke segge alatt az árfolyamok, szarásig a ph elérhető áron RX és GTX szériás kártyákkal, még is csak a sírást lehet olvasni ahelyett hogy vásárolna aki akar.
Félre ne értsd, nem csak neked van ez most címezve, hanem úgy általánosságban és jól megfigyelhető, hogy azon emberek közül akik sírnak rínak azok közül soknak esze ágában sincs vásárolni függetlenül attól mennyi a kártya, mert egy kanyi sincs a zsebükben.
Az élelmiszer is drágul folyamatosan, mégis megveszik az emberek, a kártyák árán meg fel vannak néhányan akadva.
Az élelmiszer esetén még jogos is a felháborodás, mert az létszükséglet, a játék, vagy a VGA vásárlás nagyon nem. Akinek munkára kell az így is úgy is megveszi, akinek meg játszani az eldöntheti, hogy megveszi az adott áron, vagy vár. :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#21) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Jó minőségű alaplapok? Arra gondoltok, amikor a bios menüpontok leírása menüpont + két szóval van leírva? Vagy az 'Empty String' leírásokra? Az átláthatatlan bios menüszerkezetekre? Vagy amikor az értékeket nem reseteli auto-ra való visszaállításnál?

Vettem egy 2400G-t és egyértelműen le van maradva minden szempontból a többi márkánál támogatásilag.

Én most csalódtam benne, a régi alaplap, mikor kijött a cég, akkor az még jó volt.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#22) Renok válasza Jinxb1rd (#21) üzenetére


Renok
senior tag

Az Athlon 5350-hez vett Asrock AM1B-ITX alaplap is egy katasztrófa sajnos.
Windows 10 alatt vállalhatatlan dolgokat művelt, vissza kellett állnom Windows 8.1-re. Én alaplapi driverekre gyanakszom..

(#23) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

ASRock is gyárt mostmár vga t ,az igen! :C

(#24) kikikirly válasza Cifu (#9) üzenetére


kikikirly
senior tag

Verner von Braun mondta egyszer(Német V1, V2 rakéta tervezője):
Holdat céloztam meg,de csak Londont találtam el. :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Foglalt név válasza Shkiz0 (#20) üzenetére


Foglalt név
addikt

MSRP+50% egy használt kártyáért nekem azt jelenti, hogy bányászokat támogatom. Kösz, de nem. Nincs bajom a kriptovalutával, ellenben a nyerészkedőkkel. Gyorsan, sokat úgy lehet keresni, ha ellopod. Az hogy ez piramis vagy mi mögé van rejtve lényegtelen.
Ennek megfelelően vettem egy készleten ragadt új 7870XT-t, beraktam a másik mellé és áldom az eszem, hogy öt éve gondoltam a bővíthetőségre.

(#26) Dtomka válasza Jinxb1rd (#21) üzenetére


Dtomka
veterán

Nekem p67 extreme 4 volt. Tetszett jó volt és lassan 2 éve a haveromnál teljesíti a szolgálatot. Támogatásban is rendben volt sorra jöttek ki bios frissítések hozzá.

Azért ne írd le a márkát. Persze a döntés a Tiéd :)

(#27) Bandit79 válasza Shkiz0 (#20) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Béka segge alatt az árfolyamok? Te komolyan beszélsz? ...akkor inkább ne beszélgessünk. Amúgy mi a lótúrót hozod fel az Nv-t meg akárki mást... nem ez a lényeg , de látom bekattant a Radeon védelmi rendszer nálad.. :)
Jobb vagy , mint a win tűzfal :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Chp


Chp
őstag

Íh, mi van itt.

(#29) Shkiz0 válasza Bandit79 (#27) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Arra hoztam fel, hogy írta várja az új kártyákat, már pedig nem úgy néz ki hogy jönne az új nv széria is amit annyira vár mindenki (köztük én is)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#30) Jinxb1rd válasza Dtomka (#26) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Eddig azok a márkák, amiket én személy szerint leírtam életem során, azok mára már eltűntek. ;]

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#31) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Már a címe is hibás a hírnek:

"Kezdésnek négy, játékosoknak bányászoknak szánt VGA-val jelentkezik az ASRock" :(((

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) F34R válasza Jinxb1rd (#21) üzenetére


F34R
nagyúr

nah dehat miert a leganejabb lapott vetted toluk?

(#33) Fitzgerald válasza Shkiz0 (#20) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Mutass már nekem elérhető áron nem kamu garis 1080 Ti-t aprón, amit nem lehetett újonnan, 3 év garival, számottevően olcsóbban megvenni ezelőtt 6 hónappal...mer akkor meg is veszem.
Oké hogy van mindenféle szar rigből bontott, szarrá hajtott RX, meg az 1070-ek már egészen elfogadható áron mennek megint (bár a legtöbb még mindig többe kerül használtan, mint a 2 évvel ezelőtti bolti nyitóáruk), de ennyi...

(#34) Tidus


Tidus
addikt

Úgy látszik a Vega64 erős lett volna kezdésnek.

(#20) Shkiz0: Hét hónapja nyomom Asus MINING-P106-6G-vel.
A célra jobb mint a gaming kártya.

(#35) Shkiz0 válasza Fitzgerald (#33) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Itt jön ki az, hogy fingod sincs a dolgokról.
Lerágott csont már, hogy az a "szarrá hajtott" kártya vagy kártyák sokkal kevésbé használódnak el mint egy gamer kártya.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#36) Tidus válasza Fitzgerald (#33) üzenetére


Tidus
addikt

Minden annyit ér, amennyiért megveszik.
Ha drága az a baj, ha olcsó akkor is az a baj, mert mining volt.
Senkit nem érdekel mennyibe került 2 éve.

(#37) #65675776 válasza kikikirly (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Werner.

A V1 meg nem rakéta volt, és főleg nem Werner von Braun tervezte.

(#38) Cyberboy42 válasza Shkiz0 (#20) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

azért hagyjuk már azt hogy mindenki használtan vegyen vga-t, én egyszer vettem, arra is rába*ztam, pedig akkor még sehol nem volt a kryptocoin.
abban egyetértek hogy nincs értelme vitázni arról hogy mitől használódik el a kártya, tök minddegy...
De hogyne húzná fel az embert az ha azt látja, hogy mikor kijött úgy k.b pont egy éve ilyenkor az rx 580 akkor 280 euróról indított, most meg egy évre rá, amikorra csökkenést várna, azt látja hogy ilyen 450-ért adják...
ráadásul ha ezt a többletet nem is az amd kapja, hanem a bérgyártók kiskerek/nagykerek akárkik.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#39) Shkiz0 válasza Cyberboy42 (#38) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Senki se mondta, hogy használt kártyát vegyen valaki gari nélkül.
De amíg van élő garancia akár 1 nap is kisker/nagyker-hez addig mit érdekel engem az előélete?
Akár pingpongoztak vele, akár bányásztak, akár tojást sütöttek rajtuk, akár játszottak semmit sem számít.
Ez ugyanolyan lutri mint a használtató vásárlás, mondhat az eladó akármit rajta áll elhiszed e vagy sem.
Ez sem másabb. Másnak se, és neked sem tart pisztolyt senki a fejedhez, hogy már pedig muszáj vagy venni kártyát.
Lehet venni újat is, de akkor meg el kell fogadni a jelenlegi árakat, vagy várni kell tovább és vagy szerencséd lesz, és tovább esik a kripto árfolyam és ezzel még olcsóbbak lesznek mind az új mind a használt árak, vagy akár újra elindul felfelé az árfolyam, és akkor meg megint lehetne jönni azzal, hogy nincs kártya meg megint drágulás lesz.
Az meg nem közvetlen a bányászok hibája, hogy elszálltak az árak.
Ez a kereslet és kínálat összefüggése ez diktálja az árakat. Ha van bőséges kínálat, de nincs vásárlóerő alacsonyabbak az árak, ha nincs kínálat, de baromi nagy a kereslet akkor pont az ellentettje és az egekbe emelkednek az árak.
Szóval ilyen alapon mind1, hogy a bányába vitték a kártyákat, vagy tapétázni a falat a lényeg azon volt, hogy nem volt készlet és ezért emelkedtek az árak.
Most sem csak a bánya hanyatlása miatt lettek olcsóbbak az új kártyák, hanem mert most már kb minden nagykerbe akad 30-50 vagy néhol 100+ darab is a kártyákból így esnek az árak.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#40) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Lényegében Asus strix a képek alapján. Kérdés, hogy mennyiért? Ha az ára jó, minden jó.

[ Szerkesztve ]

(#41) Fitzgerald válasza Shkiz0 (#35) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Persze, gondolom még jót is tesz nekik, meg undervoltolva is volt mindegyik ezek közül.

[ Szerkesztve ]

(#42) Shkiz0 válasza Fitzgerald (#41) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezt engedd el szerintem, ne égesd jobban le magad.... :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43) dergander


dergander
addikt

Bányász szagot érzek az 580/570-es kártyákra. :Y

(#44) janeszgol válasza Shkiz0 (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Azert ezzel vitatkoznek. Meg is tagadhatjak a szervizt, te fellebbezel, de mar nem garis. Siman lehet ilyen metodussal 1-2 honapot csusztatni a garit.

Fitz, ha ugy volt "undervoltozva", hogy az orajelek maradtak, az tuning. Ha viszont azokat is visszabb vettek (altalaban ezt szoktak a homerseklet miatt), akkor nincs gond.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) Shkiz0 válasza janeszgol (#44) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Dolgoztam par evet szervizeskent es bizton mondhatom, hogy nem fogja tudni megallapitani, hogy miert halt meg. Egy nagykernek nincs meg ehhez a technikai hattere. A gyartonak van, de az mar mas teszta.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#46) Foglalt név válasza Shkiz0 (#39) üzenetére


Foglalt név
addikt

Senki nem írta, hogy a bányászattól eltörik egy kártya(lsd. ping-pong), viszont nem is fognak kevésbé degradálódni a chip-ek, mint egy 10% alatti kihasználtságon futó kártyán.
Ahogy a Bitcoin első 7 éve sem rengette meg a piacot, mivel senki nem akart rajta nyerészkedni. A pünkösdi királyságnak vége, valaki megszedte magát eljátszva egy adag bizalmat a kriptovaluták számlájára, sztori vége. A bányászok áldozatok, mert megint elhitték a mesét, hogy itt semmiből lesz valami. Ugyanaz a séma, mint a lottó, piramisjáték, stb. Rengeteg ember fizet, pár aki kitalálta játékot lefölözi, és sok bohóc közül egynek adnak valami alamizsnát, hogy befogják a birkák száját.
Az árfolyamok növekedhet szépen tovább, kilengések lesznek, mivel az algoritmus folyamatosan növeli a nehézségi szintet is, ezért ezek összjátéka lesz a döntő faktor. Árfolyam/nehézség/vga teljesítmény/ár.
Pl. ha az nv kidobja az 5000 magos szörnyeket 6000 alatti áron is, akkor megint jöhet egy ugrás a bányászoknak is. Nincs ezzel baj legyen meg mindenkinek a maga játéka. Amit írtál, amikor egy Vágási Feri már nem az Eldorado-t látja benne és a moszkvicsát is eladva 1060-at vesz, akkor jut a bankároknak, meg a couch potato-knak is.

(#47) #58682368 válasza dergander (#43) üzenetére


#58682368
törölt tag

Bányászásra nem jobbak a Bitmain gépei?

(#48) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Tök felesleges, ez is csak a bányában köt ki...

(#49) Dr. Akula válasza Shkiz0 (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Az meg nem közvetlen a bányászok hibája, hogy elszálltak az árak."
vs:
"baromi nagy a kereslet akkor pont az ellentettje és az egekbe emelkednek az árak."

Azért érzek itt némi összefüggést. A keresletet nem véletlenül a bányászok tolták túl?

(#50) Shkiz0 válasza Dr. Akula (#49) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez rendben van. De nem tok mind1 mi miatt szaltak el az arak?
Ha most az lett volna az uj divat 2k18-ban, hogy vga-val van diszitve a fal es ezert vettek volna az emberek akkor is elszaltak volna az arak a hianyos keszletek es elegtelen utanpotlas miatt.
Erre irtam, hogy ilyen szepmontbol mind1 ki a felelos az aremelkedesert a lenyeg azon van, hogy hiany lett es ez aremelkedest hozott magaval.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.