Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

A főcím és alcím is hibákat tartalmaz. Üdv.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#2) Ixion77


Ixion77
őstag

"Kezd elbukni a legújabb GeForce-ok bányászlimitjét is"

Én meg kezd nem érteni magyar.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#3) markknight


markknight
veterán

Elég érdekes cím.

(#4) sTERNI


sTERNI
senior tag

Ti itt vicceltek, közben lehet, hogy a szerző stroke-ot kapott cikk írás közben. ;)

[ Szerkesztve ]

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#5) LamerGyuri válasza sTERNI (#4) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nekem 2-3 hónapja tűnt fel; a nem kifejezetten szakmai tartalmú cikkek szerintem nem Abu tollából billentyűzetéből születnek......

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#6) aerosmith


aerosmith
őstag

Szerzőnek gratula, olyan címet ad amire a nyelvtannácik ezerrel fognak ugrani.
Reverse clickbait. :R

(#7) VIC20 válasza aerosmith (#6) üzenetére


VIC20
őstag

Meg a hibára rámutatókat ,,nyelvtannácinak" bélyegző... micsodák is?

(#8) ricsip válasza LamerGyuri (#5) üzenetére


ricsip
addikt

Azt mondod bérírnokok csinálják a cikkek szövegét, aztán az ő neve alatt publikálódik az oldalra?

-

(#10) .LnB válasza Ixion77 (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Háromszor olvastam el, hogy ez mit jelenthet. De jó akkor nem csak nekem tűnt fel. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) .LnB válasza ricsip (#8) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Áhh. Abu stílusa utánozhatatlan, messziről felismerhető. Mondjuk az tényleg gyanús, hogy ebben a ki szösszenetben nem említette meg az AMD-t, hogy az mennyire jó! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) LamerGyuri válasza .LnB (#11) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Hát pont ez az. A szóhasználat és stílus nem Abut tükrözi...vagy rosszul látom?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Publikálás előtt egy átnézés? :)

(#14) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

170 Vicces meme ideas in 2022 | vicces, vicces mémek, mém

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#15) Running


Running
tag

Úristen, ez miezacikk...dejót röhögtem, de a kommenteken jobban. :C

(#16) Noukoum


Noukoum
veterán

Elég lett volna a szerzőnek dobni egy privát üzenetet.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) Tian66


Tian66
senior tag

17 hozzászólás és egyik se a témáról! Ez is rekord.
:) :)) :)

(#19) Semplar


Semplar
őstag

Hash, alkoss, gyarapíts! ;]

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#20) Ixion77 válasza pipeline (#18) üzenetére


Ixion77
őstag

Témája lenni vanni cikknek GeForce bányászok korlát nem hajtani meg :D

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21) aerosmith válasza pipeline (#18) üzenetére


aerosmith
őstag

Geforce elgörbítni hashkorlátot jól neki.

(#22) Cyberfaust válasza aerosmith (#21) üzenetére


Cyberfaust
csendes tag

#20#21 eskü mint Jar-Jar a SW1 ben. :))

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#23) M@cika


M@cika
őstag

A lényeg, hogy nemsokára olyan jól sikerül kiiktatni az LHR korlátozást, hogy 120%-on fog teljesíteni az összes ilyen kártya. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#24) .LnB válasza aerosmith (#21) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

:DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25) arn


arn
félisten

Nem fogynak a geforceok? Nehez lesz a korabbi “chiphianyos” profitot hozni…

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) sittes79


sittes79
addikt

Nekem egy kérdésem lenne.

(#27) nyerek01


nyerek01
tag

Érdekes módon aki befektetésre, munkára megveszi ezeket a drága kártyákat ő nem látja, hogy ez nem éri meg, nem térül meg?

Pedig az itt kommentelők olyan okosak és megszakértik, hogy mekkora bukás a bányászás/kripto üzlet. :C

[ Szerkesztve ]

(#28) Cefet válasza nyerek01 (#27) üzenetére


Cefet
aktív tag

Érdekes módon megszaporodtak az eladó kártyák, és az áruk is lefelé megy... biztos megéri a bányászás/kriptoüzlet.
Remélem mind bebukja az összes pénzét, aki ilyenre költött... :K

(#29) Noukoum válasza Cefet (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Meg egyáltalán lehet újonnan kapni, nem tucatszámra viszik el a bányászok akarom mondani mindannyian tudjuk hogy ez kizárólag a chiphiány miatt fordulhatott elő. :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) nyerek01 válasza aerosmith (#30) üzenetére


nyerek01
tag

Az ilyen fajták mint Cafet a rossz neveltetés miatt lettek ilyenek.
Ilyenkor jön elő belőlük, hogy ha már nekik rossz akkor legyen másnak is az. :D
Sad life. :))

(#32) Urby66 válasza nyerek01 (#31) üzenetére


Urby66
aktív tag

Ez valahol egy végtelen történet. Mindennel együtt szerintem a crypto egy lufi ami ki fog pukkadni, de addig jól megszedik magukat akik ügyesen helyezkednek.
Nem mondom, hogy öljük meg és marhaság de valahogy nincs a helyén kezelve. Én az elejétől figyelem, és ha akkor belevágok már lehet lenne pár millióm, de most már nagyon nem éri meg szerintem ezzel foglalkozni. A háború miatti energiaválság meg fogja ölni az európai bányászatot lehet már egy éven belül. Ezért esett az árfolyam és ezért szabadul mindenki a kártyáktól amíg tud.

(#33) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

A kriptisták a társadalom megvetését élvezik, senki nem irigyli a kriptavalutájuk, remélem ezt azért tudják. Sokan nem mondják ki, de általános örömnap lesz ha belebuknak, és újra lesznek szokott áron grafikus kártyák. Csak arra jók nekünk hogy infókat adjanak arról hol tart a nagy üzlet, amiből következtetni próbálunk a bedőlésük várva várt napjára. Addig meg kitartás mindenkinek nem kriptoszökevény.

Kérek egy számot a jútútú

(#34) aerosmith válasza Tasunkó (#33) üzenetére


aerosmith
őstag

Már most vannak ATI kártyák MSRP alatt, Nvidiák is MSRP körüli áron kaphatóak.
Mégse veszi senki, miért? Mert eddig csak picsogtak hogy drága a kártya de most hogy normális (szokott árú), megint arra várnak hogy még olcsóbb legyen. ROFL
"A kriptisták a társadalom megvetését élvezik" szerintem a társadalom nagy része leszarja a cryptot magasról, nem hogy lenézné, ezzel feleslegesen áltatod/vigasztalod magad. A káröröm meg szánalmas, helyzettől függetlenül.

(#35) ricsip válasza aerosmith (#34) üzenetére


ricsip
addikt

egy rtx 2070 super 2020 januárban volt 185 ezer pénz. Most 2,5 évvel később a 3070 Ti legócskább palit verzióban is 330 vagy fölötte. Azért ez annyira nem olcsó, h. rohanjak lecserélni. Főleg h. AKKORA ugrásnak nem számít sebességben, mint amennyivel drágult.

-

(#36) Tasunkó válasza aerosmith (#34) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Aki ismeri a grafikus kártyát, annak szitokszó a kriptó, de senkinek nem hiányzik hogy stricik, politikusok, drogbárók, oligarchák, ...stb. közti pénztilitoliban segédkeznek a kryptobányászok, és emiatt a káröröm is érthető lenne(bár már ott tartanánk). De, mivel ha bedőlnek, újra visszaesik a kereslet a grafkártyák után, így csökken az áruk, ráadásul elárasztják a piacot a használt kártyákkal, az átlagfogyasztónak üzleti érdeke hogy bedőljön. A 80 000 alatti árban nincs élet, fixálta 80-ra a grafikus kártya minimálárát egy pc-ben, ha valaki jobbat akar tenni mint az alaplapi, és amíg be nem dől ez tendencia marad.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#37) podtibi válasza Tasunkó (#36) üzenetére


podtibi
senior tag

Ez valamilyen szinten egy baromság szerintem. Aki akar, így is úgyis vesz videokártyát. Tény ami tény, cumi rövidtávon gépet venni. De azt se várjuk már hogy minden olyan kell legyen mint régen. Ilyen alapon az ember ne is dolgozzék meg a pénzért semennyire sem, hiszen nem elég kényelmes. Teljesen gyerekes számomra az e fajta hozzáállás és ha nem tetszik akkor érdemesebb lenne hasznosabb dolgokra költeni vagy mást csinálni, de e helyett csak arra vár az ember hogy ki nőjön alatt a fű.

Ezt inkább rád bízom.

(#38) Noukoum válasza podtibi (#37) üzenetére


Noukoum
veterán

Alsó kategóriás kártyák nagyon hiányoznak a piacról.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) podtibi válasza ricsip (#35) üzenetére


podtibi
senior tag

Ebben egy nagyon könnyű segítséggel tudok szolgálni neked, félreértés ne essék. Ha úgy érzed hogy ez nem éri meg neked így, akkor nem az lehet hogy nem neked készült? Ettől függetlenül szerintem is pofátlanság amerre halad az egész.

Ezt inkább rád bízom.

(#40) podtibi válasza Noukoum (#38) üzenetére


podtibi
senior tag

Egyetértenék, ha az emberek nem vennék ilyen áron akkor is az "alsó kategóriát". De mivel így is megveszik, lényegtelen arra alapozni a problémát, amire a vásárlók fittyet hánynak.

Ezt inkább rád bízom.

(#41) podtibi válasza Tasunkó (#36) üzenetére


podtibi
senior tag

A kriptóval sem értek egyet teljesen. Mert összedőlhet, de ha van ki megvegye a kártyát az ezután kialakult használt piacon, olyan áron, ami tegyük fel neked nem kedvez, akkor az eredmény ugyanaz, csak használtan nem jól, hanem jobban járhatsz. Tehát kialakulhat egy új használt piaci forgalom, amiben még jobban az eladók döntik el hogy mennyire is akarják jobb áron eladni a használt kártyáikat. Ha pedig elég minimális az új és a használt kártya ár közötti különbség, akkor továbbrais a vásárló olyan áron veszi, amilyen árat az eladó rá szab. Még használtan is.

Szóvalén jól meggondolnám hogy összedőljön e az a bizonyos kriptó.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#42) Tasunkó válasza podtibi (#37) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Rég az 2 éve volt és nem volt jó, drága volt. Gépet venni nem cumi, amúgy tavaly újítottam, korrekt áron. Csak grafkártyát venni orbitális átverés, így azóta csak az vesz kártyát aki abszolút rá van kényszerülve, illetve akit nem érdekel az ára, ja és a bányászok. Valamilyen szinten gyerekes az az elképzelés hogy egy legyártott kártyával végtelen számú legyártott kártya utáni hasznot be akarják zsebelni, de a gyártó pénzénél van, csak várja hogy kinőjön a fű, én meg hogy bedőljön a kriptó, vagy ha az összes bányász felmond, azzal is megelégszem. Vagy mostantól a grafikus kártya csak bányász eszköz és pc-n csak bányászok fognak játszani, vagy miféle vízió van a jövőre nézve? Az egész sztorinak annyira fura jelenségei vannak, leginkább egy monopóliumok generálta anomáliának látszik, meglátjuk meddig lesz tarható, idén már vannak jelek hogy nem mindenkinek jó ez.

Kérek egy számot a jútútú

(#43) podtibi válasza Tasunkó (#42) üzenetére


podtibi
senior tag

Jogos. Én írtam rosszul. A kártya miatt írtam cuminak.

Bármi is lesz, forintban csak rossz.

Mondjuk az hogy ki mire használja a videokártyát, már teljesen mindegy. Csak legyen ki megvegye.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#44) Tasunkó válasza podtibi (#41) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Igen, csak az eladók nem egy szövetség, mint a gyártás, tehát nem egységesen fognak lépni, hanem a pénznek van olyan aspektusa is hogy most. Tehát szabályzatlanul fognak tőle szabadulni, plusz ott figyel a gyártók részéről is az új kínálat, amit már nem vesznek bányászni, lényegében nincs rossz forgatókönyv ha bedőlne. Így aztán állandó az érdekellentét a kártya felhasználók és a bányászok közt, de most hogy végiggondoltattad ezt velem, lehet utánanézek én is hogy kell bányászni, mert van benne ráció hogy kell ingyenkártyahoz jutni, munka nélkül.

Kérek egy számot a jútútú

(#45) podtibi


podtibi
senior tag

Viszont kérdéses hogy most érdemes e még belekezdeni. Bár ez olyan mint a világvége effektus. Itt a világvége és mégis még most is élünk.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#46) Running válasza Tasunkó (#36) üzenetére


Running
tag

"Aki ismeri a grafikus kártyát, annak szitokszó a kriptó," - Akinek szitokszó a kriptó, annak fogalma sincs, hogy miről beszél, maximum a nők lapjából tájékozódott a témával kapcsolatban.
"...közti pénztilitoliban segédkeznek a kryptobányászok" - természetesen csak a kripto és minden kripto körüli tevékenység érintett ebben a problémában. A kripto létrejöttéig igazából pénzmosás nem is létezet ugyebár.

Eszem megáll egyébként mennyi állatságot képesek vagytok leírni.

(#47) Running válasza Urby66 (#32) üzenetére


Running
tag

Ajánlom figyelmedbe. A hó elején döntött rekordot a bitcoin hálózat hashrate-je:
https://www.blockchain.com/charts/hash-rate
Az árfolyam azért esik, mert minden tőzsdei papír esik, ahogy az arany is. Nyilván a kriptovaluták sem kivételek. Egy gazdasági válságban vagyunk, ha egyébként nem tűnt volna fel.

(#48) podtibi válasza Running (#47) üzenetére


podtibi
senior tag

Akkor viszont most "érdemes,, venni, ha nem tévedek.

Ezt inkább rád bízom.

(#49) arn válasza Running (#46) üzenetére


arn
félisten

A cryptoval kitisztult a penzugyi szektor… vmelyik csalasok szimplan lekovethetetlenek. Majd az lesz cifra ha egyegy bedoles mar a hagyomanyos piacot megrengeti az atfonodasok miatt, kontrollalhatatlan, hogy mi lesz holnap, es az egesz erteket az adja, hogy visszavaltjak rendes penzbe.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) nyerek01 válasza podtibi (#48) üzenetére


nyerek01
tag

Nem tévedsz. Figyelem, nincs garancia a profit realizálásra! Azért mert most érdemes, ajánlott a vásárlás nem jelenti az, hogy nem lehet vele bukni.

(#51) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Ha igazak a spekulációk az orosz bitcoin szimpátiáról, elképzelhető hogy más szankciókkal együtt, a bitcoin ellen is fellépnek majd, amivel kipukkasztanak néhány buborékot. Viszont a háború befejeztével pedig fellendülhet, mivel ez jó módszer lehet az oroszokhoz pénzt juttatni, a szankciókat megkerülve.

Kérek egy számot a jútútú

(#52) Running válasza podtibi (#48) üzenetére


Running
tag

A kripto befektetés az egyik legveszélyesebb befektetés. Ennek tudatában érdemes eldönteni mit szeretnél.
Nyilván akkor kell vásárolni, amikor szar és bizonytalan a piac, temetik, napról napra jönnek a hírek, hogy annyi a btc-nek, meg mindennek. Na ilyenkor kell vásárolni, és akkor eladni, ha újra elkezdik a hírezést, hogy új csúcson van. :))

(#53) Cefet válasza Running (#52) üzenetére


Cefet
aktív tag

Na akkor most vegyél jó sokat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.