Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DonMuscle


DonMuscle
csendes tag

Ez mind szép és jó de nem lehetne ezt beleültetni a win7be? :DDD Amúgy érdekes lesz ha kiadják a windows8-at. A Win7 nagyon sikeres lett. Az Xp-t még most is sokan használják. Vista egy halvány próbálkozás volt de nem járt sikerrel. Alig váltottak vistára az emberek. Most amikor van egy jól működő rendszer kiadják a 8-at? :W

donmuscle felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2) buherton válasza DonMuscle (#1) üzenetére


buherton
őstag

Ez attól függ, hogy a win8 után mikor adják ki a következőt. Ha pár éven belül, akkor a win8 nem lesz hosszú életű és elterjedt, mivel jön a következő ezért nem éri meg erre váltani, hanem akkor kivárnak addig, és majd csak arra fognak váltani -> XP pista win7 effektus.

Nem táplálok nagy reményeket a win8-hoz, amíg a win7 minden téren teljesen kielégíti az igényeimet, addig nem is fogok váltani.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) DonMuscle válasza buherton (#2) üzenetére


DonMuscle
csendes tag

Szerintem nem azért nem volt sikeres a Vista mert hamar jött a Win7. Éppen azért sikeres a Win7 mert jobb op rendszer volt a többinél. Én eddig csak a kezelőfelületén (asztal) -ról hallottam, hogy új lesz a win8 de kb ennyiben ki is merül az amiről én tudok. Most pedig a frissítés de ez apróság. Ha gyorsabb op rendszer lesz persze akkor lehet, hogy én is váltok majd. De hát túl jól sikerült a 7-es. Persze lehet, hogy most a 8-as még ennél is jobb. Majd meglátjuk. Xp is anno túl jóra sikerült és a Vista nem tudta leváltani.

donmuscle felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4) pzstm


pzstm
titán

A frissítési mechanizmus átalakításával elérhető az, hogy csak havonta egyszer kelljen muszájból újraindítani a számítógépeket.

izééé...nálam ez most is így van....amúgy hibernálás/alvó mód amit használok notebook esetében :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5) #40553216


#40553216
törölt tag

Valamit félreértettem, hogy a havi pecskeddeken általában így is, úgy is újra kell indítani, azon kívül nem kell, csak ha véletlenül egy brutál sebezhetőséghez ad ki foltot az MS. Tehát a havi egyszeri mitől lesz kevesebb a havi egyszerinél?

(#6) .tnm válasza #40553216 (#5) üzenetére


.tnm
addikt

Mert nem csak patch kedden adtak ki olyan frissítéseket, amik után újra kellett indítani.
Most az ilyenek az aktiválásig be fogják várni a következő patch keddet.
---
Azért remélem nem csak úgy lesz, mint a képeken látszik, tehát 5 nappal korábban is tudok majd frissíteni (eseti jelleggel) meg 2 nappal korábban is "update & shut down"-olni és 1 nappal korábban is csak simán "shut down"-olni.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7) Parson válasza DonMuscle (#3) üzenetére


Parson
addikt

Na olyan nincs, hogy túl jól sikerült a korábbi verzió... :DDD csak olyan, hogy túl rosszul a későbbi. Ezen az időben merről merre tartunk dolgon gondolkozzunk el picit, és csak aztán beszéljünk róla.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#8) DonMuscle válasza Parson (#7) üzenetére


DonMuscle
csendes tag

Én nem tudom most mire gondolsz de én pl rosszat nem tudok mondani sem az xp-re sem a win7-re. Amire én használom tökéletes. Webezés alap játék ami elfutna egy 1 magos gépen is kb. A rossz irány nálam pl ott kezdődne ha kötelező windowsbook regisztráció kötelező msn vagy kötelező microsoft regisztráció kéne egy olyan oldalra vagy programra amire nincs szükségem. :P Itt viszont nincs ilyen problémám. Az ára max. De az megkerülhető ha valaki olyan gonosz kalóz és rabló és bűnöző. De tudom itt senki nem az! ;) Amúgy szerencsére van választási lehetőség nem muszáj ezt az operációs rendszert használni. Csak hát akinél a pénz azé a világ. Vagy valami hasonló! :DDD És ezért olyan elterjedt.

[ Szerkesztve ]

donmuscle felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9) Khan13


Khan13
senior tag

Fejlődik-fejlődik, aztán csak eljutnak oda, hogy futás közben cserélődnek ki a javított fájlok és nem kell újraindítani. Futás közbent úgy értem, hogy amíg használod, addig a régi fájl van a memóriában, de a következő folyamat már az újat tölti be. Vagy ha ez összeakadást okozna, akkor rgy villanásnyi szünet alatt lőjje ki a memóriából a fájlt és húzza be az újat. Vagy túl meredeket álmodok?

(#10) janos1988 válasza Khan13 (#9) üzenetére


janos1988
addikt

Nem igazán értek hozzá, de szerintem megvalósítható. Csak gondolom a több mint a felét újra kellene írni a rendszernek.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#11) #40553216 válasza Khan13 (#9) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem álmodsz. Linuxokon ez évek óta így megy. Alapból csak a kernel és (szó szerint) egy-két egyéb sw frissítésekor kell újraindítani. Sőt, a Ksplice használatával még ekkor sem.

(#6) .tnm
Ilyesmit próbáltam én is írni. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) aram01


aram01
nagyúr

ki kéne már próbálni.Most őszintén,érdemes feltenni?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) BonFire


BonFire
veterán

Mondja valaki, hogy nem gondolják komolyan ezt a GUI-t! Ha igen, nekem biztos nem fog kelleni ez. Majd legközelebb olyan Windowsra váltok, amelyre nem lesz utálat ránézni. Nekem ez a fontos.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14) Namelesske


Namelesske
addikt

HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Policies\ Microsoft\ Windows\ WindowsUpdate\AU

NoAutoRebootWithLoggedOnUsers 1

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#15) cog777


cog777
senior tag

A Win7-ben lévő frissítési mechanizmus nem nyerte el a tetszésemet. Egyrészt az hogy feldob egy ablakot amikor húúúúúúúúúúúú de fontos frissítés van az külön jó mert jártam úgy h Wordbe szerkesztettem egy fontos doksit, entert nyomva pont akkor bukkant fel h újra akarom-e indítani a Win-t. Persze megnyomtam a gombot. Remek. Megmaradt a doksi, de elég ideges lettem.

A másik esetem:
Hiába kapcsoltam ki az automatikus frissítés telepítését és állítottam be az értesítést, valamelyik frissítés visszakapcsolta a Win 7-ben. Ennek köszönhetően újraindította magát a win, nekiállt konfigurálni magát fél óráig, miközben sűrgős munkánk lett volna. Legszívesebben kinyomtam volna a gépet.

Másrészt sokszor csak altatom a gépet mert sok minden van folymatosan nyitva. Nem szívesen indítgatom újra a gépet, én szívesen látnák olyan funkcionalitást h NE kelljen újraindítgatni a gépet egyáltalán.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#16) opeter87


opeter87
senior tag

Jó lesz ez a win8 :)

a Vista volt egy igen nagy tévedés... sajnos vettem Vistaval gépet, hát az borzasztó volt a win7-ig :(((

(#17) negyedes válasza BonFire (#13) üzenetére


negyedes
addikt

Akkor varjal meg par evet. Mert ez marad. Ha nem tetszik akkor nem hasznalod. Nagyon egyszeru. ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18) .tnm válasza Khan13 (#9) üzenetére


.tnm
addikt

Ilyesmit esetleg virtualizációval és több (mikro)kernellel lehetne megoldani, de ilyenkor is meg-meg kéne torpannia egy-egy szolgáltatásnak, és ez akár nagyobb (lappangó) problémákat is okozhat, mint egy jól látható (és tervezhető) újraindítás.

#15
A Windows GUI-nak még mindig az egyik legnagyobb problémája a fókuszlopás (igaz a tálcán megjelenő buborékok már sokkal jobbá tették a helyzetet), de még mindig rohadt idegesítő ha gépelés közben fel-fel ugrik egy olyan ablak, aminek az egyik gombján még rajta is van a fókusz, vagy pl. a k lenyomására lenyomódik az Ok gomb. Nem véletlen, hogy pl. az Androidban minden értesítést, ami más activity-hez tartozik azt vagy csak olvasható, vagy csak a notification bar-ra mehet: véletlenül nem fogsz rábökni tapicskolás közben.
Ezt a pontot kéne elérni Windows alatt is.

Egyébként nálam Windows Update manuálisra van rakva és a naptáramba van beírva, hogy minden hónap X. napján frissítsem (és ilyenkor flash-t is, böngészőt is, vírusirtót is ellenőrzöm, hogy nincs-e új főverzió) + ilyenkor készítek havi backup-okat. Rá megy 1-4 óra, de legalább csak havonta egyszer kell. [Több gép van, egyik egy MSI Wind, nah az az ami miatt a 4 óráig is elhúzódhat.] Nagy sebezhetőségeket persze hamarabb is felrakom, de mostanában nem volt olyan, ami érintett volna.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19) pete_21 válasza opeter87 (#16) üzenetére


pete_21
addikt

Szerintem nem volt tévedés. Én több évig használtam Vistát (x86-ot és x64-et is), és megváltás volt az XP után.

(#20) opeter87 válasza pete_21 (#19) üzenetére


opeter87
senior tag

Különbözőek vagyunk :R
Nekem nagyon nem jött.

(#21) ZCoyote válasza aram01 (#12) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akit érdekel a téma annak érdemes próbálgatni. Éles rendszernek nem.

Romani ite domum.

(#22) Drenadar


Drenadar
veterán

miért zavaró a restart ennyire? engem nagyon nem érdekel, és kb. mindig kikapcsolom a gépet. kibírom azt a kb. 20-30 másodperc boot időt.

és én se nagyon hallottam olyan érvet, hogy win8ra kellene váltani, de persze az MS-nek jó ha minél sűrűbben veszik az emberek a wineket :)

amúgy meg rosszul tudom, hogy a win7 is csak egy optimalizált/foltozott Vista?

(#19) pete_21 : szerintem is megváltás volt, de soha nem hitt nekem senki. csak mert a haverjának a haverjának a nővére azt hallotta a haverjának a nővérétől ...

[ Szerkesztve ]

(#23) x_o_n


x_o_n
veterán

kiváncsi leszek a win8-ra nagyon,az ujrainditást megszoktam már

(#24) .tnm válasza Drenadar (#22) üzenetére


.tnm
addikt

Nem az újraindítás nettó ideje a fontos, hanem, hogy:
1, automatikus update-eknél abszolút sunyin jön elő, hogy melyik újraindításnál fog fél-1 órát eltökölni (és 99%-ban olyankor teszi ezt, amikor épp rohannál: notebook-ot bedobnád a táskába és mennél órára a másik épületben [de amíg nem állt le a hdd nem szívesen rángatod a ketyerét])
2, rossz szokás, de a dolgozó felhasználók, 10+ alkalmazást hagynak nyitva (és ebből csak egy a 60+ tab-ot tartalmazó böngésző), ha ezeket is mind becsukni és elindítani kéne, akkor már messze nem 30 mp a dolog (SSD-k ide vagy oda). Mellesleg vannak olyan alaplapok amelyek újraindításkor 20 mp alatt jutnak csak el oda, hogy beleolvassanak az MBR-be és a windows betöltése csak ezután indul.

A Vista pedig igenis vacak volt, ami nem csak a Microsoft hibája [az egész ipar lassan reagált rá, driver-ek nagyon sokáig nem voltak, vagy bugzottak, szoftverek döcögtek még kompatibilitás módban is, vagy ha nagyon rendszer közeliek voltak, akkor egyenesen használhatatlanná váltak] A Vista-nál nagyon sok mindent alapjaitól újragondoltak, de sajnos esélytelen volt, hogy kellően kiforrjon és nagyon sok mindenre nem volt idejük (pl egyszerre több aktív WDDM driver), amit tizenix év alatt az NT vonalon már kidolgoztak. A Win7-re már jelentősen javult helyzet, mind az ipar szempontjából, mind hiányzó funkcionalitás szempontjából [de pl. még most se tudok vpn-en keresztül bejelentkezni a céges domain-be nem domain-be tartozó géppel/felhasználóval úgy, hogy a céges domain-ben nincsen default gateway (pedig értelemszerűen nem azon keresztül akarom elérni a netet, hiszen vpn-ezek)]

A Win8-ban megint nem nyúlnak alapvetően bele a már működő dolgokba, inkább csak kozmetikáznak (senkit ne tévesszen meg: a régi Wingows GUI hiába csak egy kis tile lesz a Start Menu-n, nem a Metro UI-ban fut, hanem pont fordítva a Metro UI egy "spéci teljes képernyős program" a jó öreg Windows GUI-ban). Persze lehet a Win7-et a Vista javított, bővített változatának nevezni, de ezzel az erővel a Win8-at is, az egész azon múlik, hol húzod meg a határokat. Az XP (amit ugyancsak sokan fikáztak, akik nem a 9x vonalról tértek át rá, hanem az NT-ről [Win2000]) például igazán az SP2-vel lett gatyába rázva és jelentősen újraírva. Akár az is lehetett volna egy új OS verzió. De ha tetszik a Millenium-ot is lehet csak a 98SE javított, bővített változatának tekinteni. Sőt a Vista-t is lehet az XP bővített, javított változatának tekinteni, mert azért volt, amit átvettek onnan, de azért érezzük, hogy ez már abszurd lenne.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#25) Drenadar válasza .tnm (#24) üzenetére


Drenadar
veterán

igen, az updatek már tényleg idegesítőek kicsit. mondjuk én soha nem hagyom akkor újraindulni mikor ő akar. és igen nem laptopom van, hanem pc-m, ezt meg nem kell cipelni és lezárni bezárni :)

vista:
akkor nekem csak baromi nagy mázlim volt. nem érzékeltem semmit sem a lassúságából, sem a driverek hiányából, sőt a win7-nél szenvedtem a creative hangkártya vackától, miszerint nincs rá hivatalos driver (vistára se volt, de ott működött legalább :D win7ben meg mindig vacakolt)
jó, új gépem volt, megfelelő memória mennyiséggel, így gyorsan ment a vista, játékok közben sem érzékeltem lassúságot.
jó, írjuk a szerencse oldalára :)
ugyanakkor stabil volt, egyszer nem fagyott le, nem volt kékhalál, nem kellett újratelepíteni.
mondjuk a win7-el is ez a helyzet szerencsére :) tudom itt már nincs kékhalál de szerencsére nem tudom mi van helyette :) zöld? narancssárga? :D

(#26) negyedes válasza Drenadar (#25) üzenetére


negyedes
addikt

Ma hogyne lenne kekhalal. :)) egy eve kaptam egyet a billetyuzetdrivertol. :DDD

Vistaval nekem se volt bajom. Szerettem. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27) dabadab válasza Drenadar (#25) üzenetére


dabadab
titán

"mondjuk a win7-el is ez a helyzet szerencsére tudom itt már nincs kékhalál"|

De van, pont mult heten volt szerencsem egyhez.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) stevve válasza dabadab (#27) üzenetére


stevve
nagyúr

Simán. :K Nekem egy hibás HDD miatt hetente volt egy időben vagy 4-5 kékhalál. Tévhit, hogy nincs.

(#29) pete_21 válasza opeter87 (#20) üzenetére


pete_21
addikt

Persze, ez szubjektív. Meg függ a használattól is, stb. :)
Csak rossz hallgatni, hogy csomóan fikáznak egy teljesen jó oprendszert... (most itt nem rólad beszélek, hanem általánosságban. :) )

Drenadar, és .tnm: Igen, általában pont azok fikázták, akik ki se próbálták (tisztelet a kivételnek...). Vagy azok, akik kipróbálták, és a Pentium 3-as gépükön, 512 Mb rammal döcögve ment. Aztán persze, hogy a Microsoftot kell szidni, mert szar oprendszert írt. És ezzel nyugtatták magukat, hogy nekik úgyse kéne...
A Vista megjelenésekor tényleg voltak kompatibilitási gondok, de ez tényleg nem feltétlen az MS hibája. Teljesen új drivermodellje volt/van a Vistának. Az XP-s driverek nem mennek fel rá. És a kernelt is szinte alapjaiban írták újra...
Vagyis a gyártóknak új drivereket kellett írni, mind x86-ra, mind x64-re. A programok egy jelentős részét is át kellett írni... Kicsit lassan reagáltak egyesek ezekre, és sokan ezért fikázták a Vistát.
A Win7-re jóval kevesebbet kellett várni, akár egy finomhangolt Vistának is nevezhetjük. (.tnm: Értem, amit mondasz, a Vistában szinte a teljes kernelt újraírták, alig vettek át valamit az XP-ből... Win7-ben meg csak finomítottak, optimalizáltak a Vista kernelén... Ezt mutatják a kernelverziók is. :) ). És igazából mire a Win7 megjelent, már alig voltak kompatibilitási gondok: már alig volt olyan program, amit nagyon sokan használnak, és nem működne... És a drivermodell is ugyanaz, mint a Vistának, szóval itt már nem volt ezzel gond.
És igen, én is úgy emlékszem, hogy az XP is leginkább az SP2 után vált használható oprendszerré...

Én is úgy tudom, hogy a Win8-ban sem lesznek olyan hatalmas változtatások. Inkább csak pár plusz funkció, optimalizálások...
Viszont eddig nem estem tőlük hasra. Inkább a mobilpiacra koncentrálnak, úgy látom. Ez, hogy kevesebbszer kell újraindítani, ez sem érint annyira. Nálam úgy van beállítva, hogy amikor kikapcsolom a gépet, akkor telepítse. Havonta azt a plusz pár percet kibírom leállításnál. :)
Drenadar: Igen, van kékhalál Win7-ben. És Win8-ban is lesz.

(#30) =Mentor= válasza DonMuscle (#1) üzenetére


=Mentor=
őstag

Te viccelsz? Lassan 3 éve hogy megjelent a Windows 7, arról nem a MS tehet, hogy sokan még mindig a végletesen elavult és sebezhető XP-t használják. Egyébként a Win8 mérföldkő lesz abban a tekintetben, hogy egységesíti a Windows platformokat. (Mobil, tábla PC, Asztali PC)

(#31) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Pozitiv a dolog de valóban úgy is lesz?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#32) Xirtam válasza =Mentor= (#30) üzenetére


Xirtam
veterán

Plusz API téren is fejlődést hozz, így nem csak a tábla PC, mobil, hanem a konzolokat is idesorohaltjuk.

(#33) Drenadar válasza dabadab (#27) üzenetére


Drenadar
veterán

akkor csak én nem találkoztam vele, pedig megvan már megjelenése óta :D

Vista:
nekem az a teszt tetszett, mikor hívtak pár emberkét, vistáról eltüntették a rá utaló szimbólumokat, jegyeket, egy új skin... és azt mondták az lesz az új win. és az embereknek tetszett :)

(#34) vanye válasza =Mentor= (#30) üzenetére


vanye
senior tag

Melyik verzióra gondolsz? Csak mert a Retail az 2009. október 22-én indult útnak, és tudtommal onnantól számít hivatalosan is megjelentnek az oprendszer.
XP meg a rengeteg céges licenc és a kiirthatatlan P4-ek miatt létezik még a mai napig is. De egyszer minden dalnak vége szakad.

Stern des Südens!

(#35) atike


atike
nagyúr

Havi egy újraindítás... :) Na azt nézem én majd meg... :D

Céges környezetben (semmi program, semmi net, csak ami kell) is 3-4 nap folyamatos üzem után már brutális lassulás van... Ok, ezek csak Win7-ek, de akkor is...

(#36) FTeR válasza atike (#35) üzenetére


FTeR
addikt

akkor valamit nagyon rosszul csinálnak a kollégák.

konkréten csak frissítő keddenként indítom újra a gépet, alapjáraton 20+ alkalmazás fut folyamatosan, van amelyik több példányban és csak akkor lassul be ha elfogy a szabad memória.

(#37) atike válasza FTeR (#36) üzenetére


atike
nagyúr

Háááát... :) Itt nem az igazi akkor ez a dolog. Itt nem fut csak 4-5 alkalmazás, egy pár hálózati cucc. És mégis beáll.

A gyakorlat az, hogy pénteken kikapcs hétvégre, hétfőn be. De már csütörtökön / pénteken már eléggé érezhető a lassulás.

Ráadásnak minden egyes bekapcsnál (hétfőnként ugye) egyre hosszabb a betöltési idő. Negyedévente újra szoktuk húzni a gépeket, mert muszáj... :)

(#38) .tnm válasza pete_21 (#29) üzenetére


.tnm
addikt

Elég erős gépem volt Vista megjelenésekor és én is azt mondom, hogy vacak volt. A sunyi meglepetésekről nem is beszélve (ugye említettem a WDDM driver kezelést, hasonló volt a directaudio kidobása, amit ugyan a rendszer stabilitással meg magyaráztak, de a felhasználóknak mégiscsak az volt a napi szinten jellemző, hogy nem ment az összes korábbi, népszerű játékban az 5.1-es hang -pl CS:Source, illetve ezzel pl. a Soundstorm-os kártyákat is kiherélték, pedig mekkora királyság volt már azokban a DDL 5.1...- Érdekesség egyébként, hogy a Vista publikus beta-jában még volt directaudio).

De ami nagyon szar volt a Vista-ban (alap, nem SP1) az a memóriakezelés, nem minden géphez idomult megfelelően a prefetch és az volt a jellemző, hogy sokkal többet lassított, mint amennyi érzékelhető javulást okozott volna, ez Win7-re már ki lett javítva (úgy sejtem Vista SP1-re is, de addigra már a többség leírta a Vista-t) és ezekhez jött a korábban írt ipar lassúsága driver-ek, szoftverek tekintetében. Utóbbit még az is tetézte, hogy a Vista-nál már érdemes és egyre szükségszerűbb volt a 64bit-re váltani (4 giga ram már megengedhető volt, és pl. egy Crysis simán benyelte - ha nem volt lapozó fájl, még hibaüzenettel el is tudott szállni játék közben memóriahiánnyal -, pedig még csak nem is max-on futott -mint írtam, jó gépem volt, de nem abszolút csúcs, ergo Crysis közepes beállítások alatt egy picivel volt még élvezhető. :) )

És igen, van kék, sőt citromsárga (háttér, kék betűk) halál is van Win7 alatt. Mindketttőhöz volt szerencsém. Utóbbira azt hittem valami bónusz (gyűjts össze 5 kéket egy sárgáért, 5 sárgáért jár egy piros, 5 pirosért egy jó öreg monokróm, aztán majd az olyan gépet, aminek már volt piros, meg fekete, nem szabad bekapcsolni szmogriadóban, stb.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#39) .tnm válasza atike (#37) üzenetére


.tnm
addikt

Ki kéne lőni esetleg a fölösleges háttérszolgáltatásokat? Én is kb. havonta egyszer indítok teljes gépet újra. Esetleg kevés a ram és a sok swap fenntartása miatt lassulnak be? Valami mindenesetre nem kóser ott. Esetleg valamelyik 3rd party sw a ludas?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#40) atike válasza .tnm (#39) üzenetére


atike
nagyúr

Több sebből vérzik a rendszer. Kapásból amiket felsoroltál azok együttesen fennállnak, ráadásnak még vannak egyéb problémás pontok is. Meg sem lepődünk már... :)

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

Minek újraindítani egy frissíítés miatt?
Majd ha kikapcsolom/bekapcsolom a gépet felteszi, mindig így szoktam. Feleslegesen nem szívatom magam. :U

(#42) David75


David75
őstag

Ez szerintem teljesen tökmindegy dolog úgyis naponta kikapcsolom és bekapcsolom többször is. Amúgy én már kb 2 hónapja w8 DP-t használok olyan 80%-ban. Teljesen meg vagyok elégedve. Persze van vele még pár probléma de teljesen használható. A metros felület egyáltalán nem kényelmetlen egérrel. Nekem egyedül az ati driver ami szar de majd idővel ez is javul.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#43) moonman válasza atike (#37) üzenetére


moonman
titán

nem muszáj. valamit bénáztok.

(#44) moonman válasza cog777 (#15) üzenetére


moonman
titán

nem tudom, miért jó ilyen kamukat kitalálni. a felbukkanó, újraindítást kérő ablakban nincs fókuszban egyik gomb sem, tehát püfölhetsz, amit akarsz, akkor sem fog semmit csinálni. ha Win7-ről van szó, akkor meg konkrétan a postpone/elhalasztás gombon van a fókusz, tehát nyertél 10 percet.

és persze az sem igaz, hogy frissítés visszakapcsolja az automatikus frissítést. semmilyen patch nem állít el soha semmit, nem az a feladatuk és soha nem is találkoztam hasonlóval. maximum elfelejtetted, hogy rákattintottál valami "ajánlott beállítások" szerű izére valahol.

(#45) cog777 válasza moonman (#44) üzenetére


cog777
senior tag

Kitalálni? Aha. Kollégám előtt írtam a doksit, Entert ütve csak azt érzékeltük h valami ablak bevillan és máris újraindult a Win 7 (szabályosan persze) és ezután telepítette a frissítéseket. Akkor ez mi volt? Nyugodt lehetsz h nem találtam ki.

Persze nem értem rá ezzel foglalkozni, pedig korábban átállítottam a Control Panel\System and Security\Windows Update\Change settings -ben Check for updates but let me choose... -ra. Akkor ki vagy mi állította át? Feltételezem h vagy egy program vagy frissítés.

Így aztán másodszor is sikerült ilyenbe belefutni, kollégám megnézte a nyomtatót, mire félrefordult addigra már számolta a konfigurálás százalékokat.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#46) David75 válasza cog777 (#45) üzenetére


David75
őstag

Protipp: Használj xp-t,mac-et,vagy linux-ot akkor inkább és ha ott esetlegesen 3x annyi problémád lesz akkor magadra vess hogy nem volt jó neked a szar w7...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#47) stevve válasza cog777 (#45) üzenetére


stevve
nagyúr

Én se tapasztaltam még egyik legendát sem. Többször próbáltam már kierőszakolni, hogy interakció nélkül újraindítsa a gépet frissítés után a rendszer, mert mindenféle mende-mondák terjedtek a neten. Sosem sikerült reprodukálni.

Egy frissítés pedig nem kapcsolja be az automatikus frissítéseket. Tele lenne a sajtó vele, ha így lenne.

(#48) Drenadar válasza stevve (#47) üzenetére


Drenadar
veterán

főleg, ha egy wordben van az ember, akkor azt nem is engedi újraindítani, amíg be nem zárja magát a word, nem? az meg mentésig nem zár be, és azt is le kell okézni...

persze lehet rosszul emlékszem :) tévedés jogát fenntartom és ezzel kapcsolatban semmilyen kárért felelősséget nem vállalok!

(#49) moonman válasza Drenadar (#48) üzenetére


moonman
titán

kapsz egy igen/nem/mégse ablakot, amíg azt nem intézed el, addig halasztja az újraindítást. de ha mégis elszállna valahogy, az Office-ban van recovery.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.