Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Elfogytak a 14 cm csíkszélességű dobozok, és nem sikerült az átállás 10 centis node-ra? :)

(#2) troviko


troviko
senior tag

A profit garantáltan rekord összegű lesz.
:C

https://www.oldtech.hu/

(#3) keembo válasza #16820480 (#1) üzenetére


keembo
tag

Tízmilliós nagyságrenddel mellélőttél a centivel, vagy ez csak ilyen insider joke, amit a fekák nem értenek?

(#4) MongolZ válasza keembo (#3) üzenetére


MongolZ
addikt

Doboz. Érted, doboz.

(#5) #65537792


#65537792
törölt tag

Kiváncsi lennék, hogy ez mennyire hajta a vizet az AMD malmára.

(#6) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Okés ez eddig rendben van.
Ez nagy érvágás a PC-t építők táborának.
De van itt egy költői kérdés: Ezeket a lépéseket annak jegyében csinálja az Intel, hogy az i5 8400-asok, és testvérei az eredeti (2 hónappal ezelőtti) árakkal kerüljenek a Brand gépekbe?
Vagy csak arról van most is szó, hogy a szerződéseknek legalább részben eleget tudjanak tenni Intelék.....
Mert ha szimplám az utóbbi, akkor csesszék meg. A brand gyártók előbb-utóbb másfelé fognak kacsintgatni, hiszen nekik sem mindegy mekkora árréssel tudnak dolgozni, vagy mennyit tudnak egy bizonyos termékből eladni. Persze hozzáteszem azt, hogy az Intel logóval ellátott termék még mindig sokszoros előnyben van a vásárlók körében, mint az AMD. De azért látszik a DIY piac mozgolódik, és egyre inkább nő a bizalom a Ryzen logó felé. A Ryzen, és az azt körülvevő internetes reklámfelület végre jól néz ki, van már mögötte valódi teljesítmény, és valóban tetszetős a márkanév is. Jól néz ki a processzor doboza, és maga a hűtő is bizalomgerjesztő. Tehát mint márkanév, a Ryzen úgy hiszem hosszú távon kihúzhatja az AMD-t a szakadékból......

[ Szerkesztve ]

(#7) snecy20


snecy20
veterán

Jöhet a ~300.000ft-os i9 9900k, már nagyon várjuk.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) Gyuri27 válasza snecy20 (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

500k-s packman edition vga-hoz kiválló. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#9) koko52 válasza snecy20 (#7) üzenetére


koko52
veterán

Jöhet a 8400 90 000-ért :) a párja Ryzen 2600 ~53 000

Másik oldalon hírekben az is szerepel, hogy a hiány 2019 teljes évére vonatkozik, tehát nem kell a tavaszban reménykedni, ügyes ez az Intel :C

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10) Lacika112 válasza snecy20 (#7) üzenetére


Lacika112
aktív tag

300 000? :D

oké.. oké... ebben az árban benne van a fázisváltásos hűtő is hogy tartani tudja a turbót mikor megnyitod a böngészőt ? :D esetleg az felár? :D

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#11) janeszgol válasza tzsolesz (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Az ASUS már problémázott azon, hogy nem kap elég procit. Szerintem kevesebb kerül a boltokba, hogy jusson a brandekbe, ahogy pedzegetted.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) M107


M107
addikt

:R

De jó, akkor következő gépem sem fog 8400-8600 vagy 9400-9600 procira épülni, jövőre.
Annyi pénzt nem fogok kiadni.

UI:

Csak nehogy az legyen, hogy 2020-ra netán normalizálódnak az árak, és utána meg jó szokás szerint a sok előre gyártott Cpu-t megint azért mert túltermelés után már alábbhagyott, a vásárlási szándék azt is a megemelt áron kívánják értékesíteni.
Mint most a VGA kártyáknál az NV és az AMD.
+
Majd akkorra jönnek az új gen Cpu-k még magasabb áron, persze nálunk akkora magasabb lesz megint az Euro és a Dollár, de erről nem az Intel tehet.

Szép kilátások.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13) Silεncε válasza Gyuri27 (#8) üzenetére


Silεncε
őstag

Space Invaders, de igazából mindegy :D

Már csak azért kell imádkozni, hogy az AMD-vel ne szaladjon el a ló ár tekintetében, mert akkor semmivel se lettünk jobbak.

(#14) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

De jó, hogy tavasszal vettem egy i8700k-t...
Évekre le van tudva a kérdés. :))

(the cake is a lie)

(#15) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Lehet, hogy most érné meg eladnom az évek óta porosodó Core2-es procis gépemet...
Végül is egész jól fut rajta FHD-ban a Crysis :DDD

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#16) FatMonster válasza koko52 (#9) üzenetére


FatMonster
tag

De azt itt nem lehet leírni, mert az "csak találgatás". ;]

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Ragnar_


Ragnar_
addikt

És mivel sajnos nem tudnak eleget szállítani így meg kell emelni az árakat természetesen. Kipróbálom holnap melóhelyen, hogy nem megyek be csak minden másnap dolgozni, de dupla fizetést kérek. Deal ? ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#18) Bici válasza #65537792 (#5) üzenetére


Bici
félisten

Ez a lepes szerintem semennyire, legalabbis anyagilag.
A gepepitok koreben biztos no majd a nepszeruseg, de a noti es szerver piacon (ami hosszu tavon fontosabb jo partnerkapcsolatok kiepitese es a magasabb arres miatt) csokken a hiany az intel procikbol, ami az AMD-re valtast teszi kevesbe szuksegesse.
Ezert csinalja az intel - inkabb a kevesbe fontos piacot adja az AMD-nek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Carlos Padre válasza #16820480 (#1) üzenetére


Carlos Padre
veterán

:C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#20) jedis


jedis
senior tag

Most néztem az "árúkeresőn", az első valós 4/4-es Intel procik már alulról súrolják a 60-at ! :Y Mi lesz még it ?! :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#21) nihill


nihill
őstag

Semmi gond ha nincs dobozos, nekem tálcásan is jó lesz az i5.

(#22) Pro!Petya válasza nihill (#21) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Fő az optimizmus! :DDD
Ha gyors vagy akkor még 80-ért talán tudsz venni 8400-at, mert ez már csak drágább lesz! ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#23) Shing


Shing
őstag

Na akkor megint vissza egy fél évtizedet fejlettségi szinten, mert miért is ne? Már látom is árukeresőn a 2 magos processzorokat 28 ezerért (pl. G4400) és a még mindig raktáron lévő 7 éves Sandy Bridge procikat 20-25 ezerért.

Nekem egy dolog fura. Természeti katasztrófa, bányászláz, gyártási problémák, árfolyam ingadozások, stb: mindig csak azt látni hogy a PC-s hardver ugrik 3-6x értéket felfelé, eközben minden más számítástechnikai, elektronikai termék fixen ugyan annyiba kerül. :F

Remélem az AMD nem igazodik az árakhoz, ez egy jó lehetőség hogy felkússzon a statisztikákban és megmutassa a játékosoknak, hogy ők is léteznek.

(#24) Televan74 válasza jedis (#20) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor a polcokon maradnak az Intel termékek,van helyette alternatíva. AMD jól jár.Hacsak az illető nem valami vérfan. :DDD

(#23) Shing Nem az AMD fog emelni,hanem a kereskedők,akik látják hogy fogynak a készletek és van rá kereslet.Ez a folyamat addig fog tartani még be nem áll az egyensúly kereslet és fogyasztás között,ez akár magasabb árakat is jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#25) Angel1981


Angel1981
veterán

Re:#17
:D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#26) arn válasza Bici (#18) üzenetére


arn
félisten

anyagilag lehet ez a legkisebb kieses, viszont fontos terulet olyan szempontbol, hogy az emberek visszafogadjak az amdt. ha a userek jelentos resze amdt fog hasznalni, ez le fog csapodni kesobb az oemeknel is. szoval a ternyeres engedese semmilyen szempontbol sem jo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) tzsolesz válasza arn (#26) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ott a pont. Éppen ezen agyaltam én is. Sőt, a térnyerés hosszú távon hatványozódik, hiszen aki most AM4-be fektet, és ráadásul egy combosabb alaplappal teszi, annak vajmi kevés az esélye, hogy egy gépfejlesztésnél újra másik alaplapot, ne adjisten új ramokat vegyen pluszban. Elég lesz neki csak processzort vennie. Tehát ez a későbbiekben is jó alapot teremt az AMD-nek ahhoz, hogy a piacot ne csak elhódítsa, hanem meg is tartsa. Nem beszélve arról, hogy minél több elégedett új AMD tulaj van, annál inkább több az ajánlás is felőlük, családban, baráti körben, internetes fórumokon stb.... Igazából olyan ez mint a vírus.....
Ez egy olyan folyamat amit ha az Intel nem tud kordában tartani, akkor a gyeplő kiesik a kezéből.
Lehet hogy jövőre még inkább rájár majd a rúd? :U

[ Szerkesztve ]

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

Hehe, akkor pont megusztam. :DDD

(#29) tzsolesz válasza hemaka (#28) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én is hála az AMD-nek. :D

(#30) poci76 válasza arn (#26) üzenetére


poci76
aktív tag

Ha az Intel azt mondja, az OEM-nek, hogy "ha nem szeretnél kiesni a kiemelt partnereim közül, akik pl. 20% kedvezménnyel kapják a procikat, akkor max. a gépeid 5%-a lehet AMD-s", akkor hiába a vevői igény.

(#31) Lacc válasza arn (#26) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem hiszem, hogy gazdasagilag ez egy fontos terulet lenne, a dobozos verzio elsosorban a PC piacra szanjak, ami nem egy novekvo piac, gazdasagilag nincs benne potencial. (Az OEM, notebook piac jobban megeri)

Amig a Gamerek az idejuk nagyreszeben Twitch-en nezik az influencereket akiknek a gepeben Intel CPU van az AMD-nek nehez labdaba rugnia. (Intelnek ott az ingyen reklam)

(#32) #16939776


#16939776
törölt tag

Jobb döntés végre kielégíteni a tálcás megrendelőket, akik hónapokat várnak, mint erőlködnének feltölteni a raktárkészletet a BOX-ból, amit amúgy azonnal, várólista nélkül elhordanának a raktárból.
Szerintem azokat a szerződéseket teljesítik amiből hirtelen nagy baj lehet, a végül le nem gyártott BOX-os processzorokért, meg nem perelheti be őket senki, mert azt a raktárkészlet erejéig kínálják.

[ Szerkesztve ]

(#33) Krugszvele válasza tzsolesz (#27) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Egy-egy felhasználó átállása még oké.

De vannak kisvállalatok, vállalkozások, tipikusan 10-30 fő alkalmazott között, akik külsős informatikussal intéztetik az IT ügyeket.

Az IT-s meg ott ül, van 30 db inteles gép, bármelyiknek baja van, tud hová nyúlni, ha szervizgépet akar, akkor elég egyféle. És ha három ilyen céget szervizel? 100 db pc. Oda nem lehet csak úgy AMD-t bevinni.

Pontosan ennyire nehéz oprendszert is váltani. Lásd, hány cég használ még windows 7-et. 20+ gép fölötti hálózatot már leginkább úgy lehet életben tartani, ha teljesen egyfajta operációs rendszer van minden gépen. [Már ez sem igaz, mert az új win 10 frissítésekkel KÍN a karbantartás. Küzdeni kell.]

Oda, ha bevisz egy AMD gépet és baja van, akkor saját magát szívatta meg.

Az intel meg adhatja kétszeres áron a processzort, meg úgyis megveszik.

Igazából semmiféle hiány, nehézség nem adódik az átállásban (14-10 centiméter, csakhogy klasszikust idézzek az első kommentet), csak az intel miért adjon 20 ezerért processzort, mikor ugyanazt 40-ért is megveszik? Ellesték az apple trükkjét: ha durván piacvezető vagy, bármennyit kérhetsz.

Támogatom az intelt, még annak árán is, hogy kétszeres áron kell processzort vennem. Ez az alapja egy megbízható gépnek.

(#34) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem a HWSW-s cikk címe tetszik: "További áremeléssel kívánhat kellemes karácsonyt az Intel" :)

Krugszvele, tetszik az írásod. Igen a cégek (már a KKV-k egy része is) készre szerelt gépekből vásárol. A nagy cégeket nem is említve. Szóval kit érdekel, hogy milyen gyorsan vennék meg a personok a boltból, amikor itt a DELL, a HPE stb, akiknek is kellenek a cuccok és prióban a userek felett állnak (akik meg tovább adják a cégeknek).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) koko52 válasza Krugszvele (#33) üzenetére


koko52
veterán

Támogatom az intelt, még annak árán is, hogy kétszeres áron kell processzort vennem. Ez az alapja egy megbízható gépnek.

:Y Ilyen egy igazi fan, nem irigyellek.

Engem lefejeznének, ha most Intelt rendelnék a cégnek...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#36) janeszgol válasza koko52 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Valóban? Körbe nézek a cégben, mindenhol DELL van. DELL PC, DELL noti. Ha a cég nem szerel AMD-vel, akkor nem jut ide, mivel a DELL kiemelt partner.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) tzsolesz válasza Krugszvele (#33) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szóval azt akarod mondani, hogy minden cég úgy működik, hogy nem érdekli az amikor 30 gépet fejleszt, plusz 1-2 millát kidob az ablakon ugyan azért a teljesítményért, hogy a rendszergazdának könnyebb dolga legyen? Uhhh, és akkor Magyarország tényleg jobban teljesít. :C

Támogatom az intelt, még annak árán is, hogy kétszeres áron kell processzort vennem. Ez az alapja egy megbízható gépnek.

Erre csak azt mondom, hogy akkor írasd a nevükre a házadat, meg autódat is. :R Nekem nincsenek Intel részvényeim hál istennek mint neked. Hiszen csak ez lehet az egyetlen oka annak amit mondtál. :U

(#36) janeszgol Még most. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) koko52 válasza janeszgol (#36) üzenetére


koko52
veterán

Nálunk csak szerelt gépek vannak. Mindet én rakom össze. Minden fillért meg kell fogni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#39) Egon válasza Mostly Harmless (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Én is ezen filóztam, csak éppen nekem 6600K van. De ha kevés lesz, akkor sem lesz platformcsere: jobban járok egy procicserével (valami használt i7-es Skylake-re: nem hiszem hogy 4 mag 8 szál nekem kevés lenne olyan 2-3 évig, addigra meg csak rendeződik a helyzet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) #95462144


#95462144
törölt tag

Ez sehogy sem lesz jó. Várhatóan az AMD cpu-k árai is emelkedni fognak, szerintem így eléggé magasan fog nyitni a 7nm-es Zen főleg, ha igazak az eddigi pletykák az ipc növekedésről.

[ Szerkesztve ]

(#41) hemaka válasza Krugszvele (#33) üzenetére


hemaka
nagyúr

AMD is megbizhato, semmi baj nincs azokkal sem.
Mondom mindezt ugy, hogy soha nem vennek AMD-t.😂

[ Szerkesztve ]

(#42) janeszgol válasza tzsolesz (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, én örülnék annak, ha a cégek nyitnának az AMD felé desktop oldalon (is?). Nagy hülyeség kihagyni, persze érdemes megvizsgálni a program kompatibilitást. (Ha spéci a cucc.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) -KP- válasza hemaka (#41) üzenetére


-KP-
addikt

ezen a fórumon (is) csak úgy sziporkáznak a szakmailag megindokolt érvek az AMD ellen ;]

(#44) hemaka válasza -KP- (#43) üzenetére


hemaka
nagyúr

Indok kell?
Nincs brand gep AMD procival, ennyi. 😂

(#45) janeszgol válasza hemaka (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó most lehet játszani az értetlent, de nem mi döntjük el, mivel szerel a szerződéses partnered.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) Fred23


Fred23
nagyúr

"Ez kellően nagy visszaesés ahhoz, hogy az árak emelkedni kezdjenek."

Valamihez azért jól értenek. :DDD

(#47) NomadND1 válasza hemaka (#44) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nekem sikerült rendelni, kettőt is. (HP)

(#48) -KP- válasza hemaka (#44) üzenetére


-KP-
addikt

Azt írtad soha nem vennél AMD-t, ez azt jelenti, ha lenne brand gép, akkor se vennél.

(#49) Gyuri27 válasza NomadND1 (#47) üzenetére


Gyuri27
félisten

LOL visszamennyé :P

Egyébként sok brand gépné édes mindegy, hogy milyen proci van benne.
Ellátja a feladatát megfelelően gyorsan. Oszt ennyi.

A brandek meg vagy elkezdenek rendes amd-s palettát kialakitani. Vagy azt mondják a vevőnek, hogy nincs cucc. De abakuszt tudnak adni. Vagy azt, hogy gyere vissza fél év múlva.
Ja és a kalkulált árnál jó néhány %-al többe fog kerülni.
A vevő meg azt fogja mondani oké oké. Kimegy az ajtón aztán néz más lehetőség után ha nem kimondottan olyan valamit használ ami csak intel procin fut.

Amd - Radeon - Ryzen

(#50) arn válasza poci76 (#30) üzenetére


arn
félisten

anyagilag nyilvan ez nekik a legkisebb kieses, de presztizs szempontjabol nem... akik ilyen modon amdt vasarolnak, befolyasolni fogjak a piac tobbi reszet is, mar csak azert is, mert aki gepet epit, az nagyobb esellyel mozog olyan teruleten, ahol rahatasa van a piacra (its). sot, az oem vasarlokat erdekli legkevesbe, hogy milyen processzor van benne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.