Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) errorcode06


errorcode06
őstag

Szép az üzemidő, de érdekelne hogy ki fog csak videózásra, böngészésre 1000$+áfáért ilyen gépet venni. Én kétlem hogy másra is alkalmas lenne, de cáfoljatok meg...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#2) HoaryFox válasza errorcode06 (#1) üzenetére


HoaryFox
őstag

Egyetemre jegyzeteléshez biztosan jó (peeersze, minden előadáson jegyzetelnek ;] ), vagy ilyen "elmegyek egy prezentációt megtartani" szintű dolgokra, persze nem szerény kis hazánkban.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3) Predatorr


Predatorr
őstag

Most, hogy kiderült, mekkora intelverő a Qualcomm a biztonsági rések terén, nincs is jobb egy snapdragonös laptopnál! :o

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) Armagedown válasza errorcode06 (#1) üzenetére


Armagedown
őstag

Videóvágásra és képszerkesztésre is lehet majd használni ezzel a bivalyerős SOCal. :C
Semmit sem lehet vele csinálni, de azt legalább 23 órán keresztül :D
Laptop egy mobil processzorával?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5) rsf


rsf
senior tag

És mi van a saját processzoraival??

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6) nap


nap
addikt

Lehet vele menőzni, hogy milyen vékony. Van, akinek ez az elsődleges.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#7) Lenry


Lenry
félisten

lemaradtam.
most van x86-os Snapdragon vagy ARM-es Win10?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Joci10 válasza Lenry (#7) üzenetére


Joci10
őstag

Utóbbi. Ráadásul már jó ideje.

(#9) #06658560 válasza errorcode06 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amire az átlag notebookot használja az átlagember arra ez is jó. Ha sokat jegyzetel valaki, akkor a toll miatt jobb is a notinál.

(#10) borbastomi válasza Lenry (#7) üzenetére


borbastomi
csendes tag

Ami azt illeti van ARM-os Win 10, bár csak butított verzió, ami a hagyományos Windowsos programoknak csak a 32 bites verzióját támogatja (a Store-os appokból mennek elvileg a 64 bitesek is).

By the way: "A fejlesztés 13,3 hüvelykes... A emellett a keret rendkívül vékony, vagyis maga a váz nem nagyobb egy 15,6"-es notebookénál." - Csak szerintem kéne természetesnek lennie, hogy egy 13,3-as gép ne legyen nagyobb a 15,6-osoknál?

(#11) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"A fejlesztés 13,3 hüvelykes" "a keret rendkívül vékony, vagyis maga a váz nem nagyobb egy 15,6"-es notebookénál"
13.3-as és a vékony keret miatt nem nagyobb egy 15.6-osnál? Nahát!!! :Y

Na, pont megelőztek, másnak is feltűnt. Lehet, hogy "csehi"? 15.6-os, de nem nagyobb egy 13.3-asnál? Mondjuk ez meg már nem valószínű, mert annyira nem vékony az a keret.

Arra viszont én is kíváncsi lennék, hogy a multimédia/netezés/jegyzetelés mellett lehet-e még valamire használni, szolíd 1000 dodóért cserébe.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) dagonya


dagonya
aktív tag

már vártam a sok releváns pavlovi reakciót, hogy ez szar, mert nem lehet rajta 8K videót vágni a premiere-ben, meg lassan rendereli a kompett felhőkarcoló CAD terveket, meg nem lehet vele 600fps ergébé gaymerelni. pedig minden bizonnyal erre készítették elsősorban, egy laptopot egyébként is csakis erre lehet és kell használni.

(#13) Geri Bátyó válasza dagonya (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A magyar piacra lefordítva az árat, 350K-ért már vehetsz olyan notit, amivel ezekbe már bele lehet vágni és talán nem is őszülsz meg közben teljesen.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) Joci10 válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


Joci10
őstag

Szerintem csak a megfogalmazás érdekes, esetleg szerencsétlen - mert a billentyűzetet nem a képernyő legvégéhez csatlakoztatták, mint általában notiknál szokás, hanem egy kicsit beljebb. Így a kiterjedése egy kicsit nagyobb, mint egy másik (átlagos) 13,3-as kijelzős notinak, de gyors számításom alapján így is 'csak' 14,5"-os a teljes kiterjedése. És ez nem a keretnek köszönhető, hanem a képernyő alatti nagyobb plusz résznek.

#13: Viszont annak nincs 20+ órás üzemideje videók nézése közben. Sőt! Vagyis valamit valamiért. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) dagonya válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


dagonya
aktív tag

az oké, de mi van ha a samsungnak eszébe se jutott a magyar piac, a leendő tulajnak meg eszébe se jutnak ezek az alkalmazási területek?

(#16) VIC20


VIC20
őstag

Valami normálisabb oprendszerrel nem lesz?

(#17) ricsi99


ricsi99
addikt

Kell ilyen is emberek.

Asszonynak is vettem a tablett mellé kékfogú egetet meg bil-t. Kb 1* használta

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18) Geri Bátyó válasza dagonya (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Akkor bátran vegyen magának a delikvens. Persze egy üzleti notival jobban járna azonos árért (időtállóbb), de az lényegtelen. Csak a fogyasztás tekintetében jó ez a cucc (Ha igaz).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) Akula


Akula
őstag

Menedzser laptop.
Csudi vékony és az excel meg az outlook simán elmegy rajta, de egy PPT-t is meg lehet nyitni vele. Máshoz úgysem értenek, isten ments, hogy valami szakmai szoftverhez nyúljanak. Még elrontanák. :DDD Kötelezővé tenném nekik :P

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#20) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Na hogyha a fröcskölődés befejeződött, akkor megjegyzem hogy várós a dolog. Ha becsusszan majd egy kevésbé túlcsicsázott talán még nagyobb akksival tuti benevezek egyre.
Fel is akasztanám magam ha bármilyen laptopon kellene videót vágni, vagy bármi hasonlót végezni. Az üzemidő meg mindigis limitált engem mindenen, jó hogy kezdenek ilyenek is szállingózni.

(#21) ricsi99 válasza -Faceless- (#20) üzenetére


ricsi99
addikt

Azt hiszem volt már pár tablet amin futot win10.. Azokból nincs olyan ami neked megfelelne? Gondolom árban sem vannak már elszálva...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#22) Hopkins95 válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ezaz, annyiért amennyiért ezt a "laptopot" kínálják, rendes laptopot veszel, nem ilyen mobil szart. Ha fele ennyibe kerülne, akkor azt mondanám valós alternatívája lehetne egy jobb tabletnek meg jó DEAL lehet egyetemistáknak, de ennyiért értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#23) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Tökéletes arra amire az emberek 95%-a használja email író gépnek, böngészésre, filmezésre meg ilyenek. Én is ilyet vennék a melóhelyre ha sokat utaznék. Gondolom sok app hiányzik rá de a teljesítmény ott van :K hajrá arm

(#24) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Snapdragon 8cx runs Adobe Photoshop faster than competitors

Ezt mégis hogy? :Y Valaki meg tudná magyarázni? Vagy a competitorba valami nagyon gyenge Intel hardver lehetett?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#25) joey04 válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


joey04
titán

de ez vékonyabb, könnyebb hordozni, jobb az üzemideje. Ha valakinek van rá pénze, simán jobban járhat ezzel, ha csak általános feladatokra kell, mint egy erősebb géppel azonos áron.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A fejlesztés 13,3 hüvelykes, tíz új tapogatását is érzékelő érintőkijelzője 1920x1080 pixeles felbontást kínál, és ez a kategóriájában elégnek is mondható. A emellett a keret rendkívül vékony, vagyis maga a váz nem nagyobb egy 15,6"-es notebookénál."

Ez biztos? 13" kijelző egy 15" házba azért nem egy nagy etvasz. Meg új helyett inkább ujjal tapizható. :)

(#27) Luck Dragon

Hát lehet én leszek itt egyedül ezzel , de mire én használnám arra pont elég is lenne. Nekem nagyon bejön snapdragonnal vagy anélkül, alap dolgokra tökéletes és mindezt teljesen halkan. Kár a borsós árazás miatt. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) MongolZ válasza Luck Dragon (#27) üzenetére


MongolZ
addikt

Amikor egy sima böngészésnél akadozik, mint egy mobil, akkor vajon hosszútávon mennyire használható???

(#29) Luck Dragon válasza MongolZ (#28) üzenetére

Miből gondolod hogy akadozik?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) Cifu válasza Hopkins95 (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Fogsz egy 10W-osra konfigurált Intel 'U' procit (a Spandragon 8cx TDP-je 7W alaphelyzetben) és voilá. Az Intelnél 2 vagy 4 mag van, itt nyolc mag. Szóval egyszerűen csak kerestek egy olyan helyzetet, ahol a több mag és a körülmények megfelelő előnyt tud jelenteni.

Itt előjön, hogy az Intel fentről lefele halad (nagy teljesítményt tudnak, de le kell fojtani a kis fogyasztásért), míg a Qualcomm lentről felfele (jó teljesítmény/fogyasztás, amit fel tudnak húzni).

Egyébként ahogy már sokan írták, ez a lapos azoknak jó, akiknek az üzemidő számít. Erre jó. Nyilván ha olyasmire akarod használni (CAD, specializált programok, stb.), amiben nem erős, akkor alulmarad. Cserébe olyat nyújt, amit eddig az x86-os laposok nem nagyon tudtak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) fattyu válasza Akula (#19) üzenetére


fattyu
veterán

Gratulálok. En ertem hogy rossz tapasztalat is van managerrel de az is egy munka. Amit lehet jol es alázattal végezni meg hatalmas arccal en jobb vagyok mentalitással is. Ahogy mérnök is él akkora egoval nem egy hogy nem fer be tole az ajton. Az általánosítás rossz, értem?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#32) Hieronymus válasza Cifu (#30) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Cserébe olyat nyújt, amit eddig az x86-os laposok nem nagyon tudtak."

De ezeknél nem teljes a x86 kompatibilitás, ha jól gondolom.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) lezso6 válasza fattyu (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Áh a menedzserek csak szimplán dilettáns értetlen fogyatékosok szoktak lenni. A mérnökök is csak öntelt ondóváladékok, mindent is jobban tudnak, nem olyan rosszak. Na de az informatikusok, na ők az igazán péniszorcájúak, tökéletesen egyesítik a mérnökök és a menedzserek rossz tulajdonságait.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34) Akula válasza fattyu (#31) üzenetére


Akula
őstag

Kivételek mindig vannak. Na meg rossz rendőrök és fodrászok is. :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#35) Plazmacucci válasza Cifu (#30) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Erről az ARM kompatiblis Windowsról lehet valahol olvasni? Volt egy ilyen próbálkozás régen, de elkaszálták, és nem is volt X86 kompatibilis.
Én attól tartok, hogy ha itt is elszabadul a Winows meg a szolgáltatásai, egy év múlva lehasal ez a processzor is a terheléstől.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36) -Skylake- válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az lehet. Linkelsz egyet ami 12mm vastag meg 1 kiló ? Megőrülni nem csak a lassu render miatt lehet , járj munkába/előadásra 3,5kilós "350ért bele tudsz vágni a cad-be" notebookal aztán megérted.

Van akinek ez tök nem releváns. Egy fogorvosnak , pénzügyi szakembernek , HR igazgatónak , rendezvényszervezőnek , írónak , személyi edzőnek , kutyatrénernek és még egymilliárd különböző területen dolgozó embernek picsasemmi szüksége nincs se CAD-re , se videóvágásra , semmire. Viszont mindegyiknek előny lesz a kis súly. Egy macbook air ugyan úgy nem jó videót vágni meg cad-ezni , ráadásul nem 350 hanem mostmár 6-700K. Viszont rengetegen használják, mert a mindennapokra jó.

Kérdés ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37) CSCS82 válasza -Skylake- (#36) üzenetére


CSCS82
csendes tag

Surface Pro?

(#38) -Skylake- válasza CSCS82 (#37) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tulajdonkepp mi a kerdesed ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#39) Norb79 válasza -Skylake- (#38) üzenetére


Norb79
őstag

Gondolom ugyanaz, ami a #21-es kommentben is felmerült.

(#40) dagonya válasza Geri Bátyó (#18) üzenetére


dagonya
aktív tag

de mégis miért venne üzleti laptopot akinek ez felel meg? üzleti laptop helyett meg szerintem vehetne egy nagy gaymer csillámpóni desktop gépet, mert azzal járna jobban. vagy ennyiért már kapni egész jó robotfűnyírót is, szerintem azzal még jobban járna, de ezeknek mi közük egymáshoz? sose értettem miért kell képbe hozni más felhasználási célra szánt eszközöket egy egy termékkel kapcsolatban.

(#41) strogov válasza CSCS82 (#37) üzenetére


strogov
senior tag

Mondjuk megnéznélek ahogy asztal nélkül gépelsz vele, vagy lerakod egy átlag előadóban.

Ennek a cuccnak az árát "kicsit" sokallom. Szerintem amit ezzel meg lehet csinálni annak a 99,9%-át egy chromebook is megoldja harmad ennyiért ... sőt egy DEX is. Ha meg tényleg kell az x86 akkor egy i5 U. Azért 1000 USD kategóriában van választék.

[ Szerkesztve ]

(#42) forumpista válasza dagonya (#40) üzenetére


forumpista
tag

"sose értettem miért kell képbe hozni más felhasználási célra szánt eszközöket egy egy termékkel kapcsolatban."

Mert ez Magyarország, és itt sajnos a csórók az emberek. Ez miatt mindent (is) ugyanazzal az egy eszközzel próbálnak megoldani.
És ez miatt itthon sok embernek szinte felfoghatatlan hogy a célpiacokon bizony egy adott ember többféle hasonló termékkel is rendelkezik és azt használja amelyik épp a célnak a legjobban megfelel.

A legtöbb magyar számára (meg ez úgy enblock valószinüleg igaz egész kelet-európára) szinte felfoghatatlan hogy valakinek van otthon mondjuk egy fél milliós gémer pc-je, laptopja, meg van mellette egy fél milliós fél kilós 1 centi vastag hurcolászos laptopja is amin nem, nem akarja a crysis 27-et futtatni arra ott a másik.
(mondjuk sokaknak ez külön külön is felfoghatatlan hisz itthon gémer laptopot is 100k-ért akar mindenki venni :D )

(#43) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

10 ujj, nem "10 új tapogatását"

második mondat eleje sem oké: "A emellett a keret"

[ Szerkesztve ]

-

(#44) mAtech válasza Luck Dragon (#27) üzenetére


mAtech
aktív tag

"Kár a borsós árazás miatt"
És milyen a nem borsós :)
Bocs ezen jót mosolyogtam és nem bírtam kihagyni. ;]

Tudom, reggel van még... :R

Elnézést.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#45) troviko


troviko
senior tag

https://www.oldtech.hu/

(#46) dagonya válasza strogov (#41) üzenetére


dagonya
aktív tag

mondjuk feltételezésre is lehet alapozni véleményt, de eggyel talán életszerűbb konkrét példát nézni, azzal együtt is, hogy a bencsmárkolgatást is tudjuk helyén kezeln. a tesztek azt mondják hogy teljesítményben a Snapdragon 8cx tudja ugyanazt mint az i5-8250U, sőt! természetesen gyorsabb is. mindenesetre azért egy picit továbbmutat annál, hogy ránézek, a hasamra csapok és beböfögöm hogy ez szar mert már a böngészés is akadozik.

(#47) -Skylake- válasza forumpista (#42) üzenetére


-Skylake-
addikt

"A legtöbb magyar számára (meg ez úgy enblock valószinüleg igaz egész kelet-európára) szinte felfoghatatlan hogy valakinek van otthon mondjuk egy fél milliós gémer pc-je, laptopja, meg van mellette egy fél milliós fél kilós 1 centi vastag hurcolászos laptopja is amin nem, nem akarja a crysis 27-et futtatni arra ott a másik."

Ennyi.
Én is pont ebbe a szegmensbe képzelem el a gépet, otthon van nagy PC , munkahelyen nagy PC vagy nagy laptop, de mondjuk mikor elmész nyaralni akkor viszel egy ilyet magaddal arra az esetre, ha valamiért kéne egy gép. Repülőn/vonaton nézhetsz rajta filmet vagy beülhetsz a pároddal egy kávézóba vele aztán ezen nézitek a bookingot, hogy melyik szállodába menjetek. Erre teljesen tökéletes ez a gép. Amikor meg teljesítmény kell leülsz az asztalid elé , vagy viszed magaddal a másik, arra kitalált laptopod.
Nem kell ezt túlgondolni, rengeteg szituáció van ahol jó ez a gép, csak ahogy forumtársunk is írta, nehéz a nagy magyar valóságból látni azt, hogy valaki ezt HARMADIK gépnek veszi meg.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#48) Ribi válasza Hopkins95 (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

Megnézd a tényleges filter részt, vagy mit futtatnak akkor látszik, hogy ahol a CPU van terhelve, ott majdnem fele annyi idő alatt végez a "competitor" (4mp), mint a dragonoson (kb. 7mp).
Nem indokolja semmi, hogy lassabban induljon/fusson a progi a gépen, max ha valami fos winyót raktak alá, lehet a másikon a video kedvéért már 1x elindították előtte és kessbűl fut. Mert ugye az ilyen videóknál 0 infó van a teszt környezetről és azt hazudnak amit akarnak.
Csak kicsit is jobban megnézed mi történik és nem csak a címet nézed akkor süt a kamu az egészről. És ha kamu tesztben is csak ennyire fos eredményt hogy, akkor képzelheted, hogy valóságban mennyire szar a helyzet.

(#49) dagonya válasza forumpista (#42) üzenetére


dagonya
aktív tag

ez oké, de a cikk nem magyarország szociális kényszereiről szólt, hanem egy samsung laptopról. ezzel az erővel a 10 éves dell optiplex is túlárazott luxuscikk a hardveraprón 7 ezerért, mert sok harmadik világbeli országban sokan nem tudják megengedni maguknak. a relativizálással el lehet menni a végtelenségig csak nem sok értelme van szerintem.

(#50) Slack


Slack
tag

Nekem sokszor jól jönne egy ilyen jó hordozható kis gép. A tudása is megfelelő lenne. Mondjuk féláron...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.