Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Nagyon nagy!!! :Y

Bár már voltak asszem hasonló koncepciók (mintha emlékeznék ilyesmire), de ez nagyon tetszik. Ha kell, kis filigrán touchscreen, ha kell, akkor qwerty-s PDA. Ráadásul botrányosan jól néz ki, már amennyire látszik.

Ha lenne, kéne. Birtokvágy ON.

Sectumsempra - For Enemies

(#2) #54715584 válasza Morden24 (#1) üzenetére


#54715584
törölt tag

mar csak vmi eros akksi kellene hozza, ha azt akarjak, hogy nem meruljon le fel nap utan a telefon a bluetooth miatt... :)

(#3) mark75


mark75
senior tag

Nekem is bejön,tök jó dolog :))

(#4) KrAt


KrAt
veterán

Már meglepődtem, azt hittem valami kínai cucc.. :D

(#5) Morden24 válasza #54715584 (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nyilván ugye két külön telep van, bár a méretből adódóan nem hiszem, hogy a touchscreen része túl sokáig bírná mondjuk egy kis netezéssel egybekötve... ha egy napot standard kibír igénybevétel esetén, akkor azt mondom, jó, túrázni úgysem ilyennel megyek, kocsi vagy konnektor pedig azért általában van :)

(Na persze én is örülnék, ha a bankkártyányi vastagsághoz fél év üzemidő tartozna, csak hát valamit valamiért, a la Diamond.)

Sectumsempra - For Enemies

(#7) haze


haze
csendes tag

az ilyen mágnessel kapcsolódó dolgok nem nyírják ki a hitelkártyákat?

(#8) Viktor0610 válasza haze (#7) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Senki nem mondta, hogy a telefonod a hitelkártyák mellé kell tedd... ;]

Samsung Galaxy A54

(#9) haze válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


haze
csendes tag

aha.... de azt se hogy vigyazz mert ha veletlen nem veszed eszre akkor hamar elfogy a penzed.... :C

(#10) Morden24 válasza haze (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

A pénzed biztos nem, maximum elromlik a kártya, amit egyébként kétlek.
Valószínűleg sok baja nem lesz tőle.

Sectumsempra - For Enemies

(#11) copin


copin
őstag

Az egyelőre még csak prototípus készülék érintőkijelzőket is kezelni tudó Symbian Series 60 kezelőfelületet kapott.

Maradt MOAP.

(#12) haze válasza Morden24 (#10) üzenetére


haze
csendes tag

a kétlésednek mi az alapja?
mondjuk próbából letesztelhetnénk a te kártyádon?

(#13) zdanee


zdanee
őstag

Igen, nekem sem tunik tulzottan S60-nak a kepek es a video alapjan. Attol meg persze lehet Symbian...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#14) Goose-T válasza haze (#12) üzenetére


Goose-T
veterán

Te tényleg azt hiszed, hogy a kártya mágnescsíkján tárolják a pénzt? :DDD Az én kártyámon nyugodtan kipróbálhatod, ipari erősségű mágnessel talán tönkre lehet vágni, de akkor adnak újat a bankban. Valahol volt is egy cikk erről, bankkártyákat próbáltak hazavágni mágnessel, de csak valami nagyon brutálissal sikerült; ha jól emlékszem, hangszórómágnes meg sem kottyant neki.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) copin


copin
őstag

[link]

3GLTE. It seems this new mobile phone network really is faster than 3G. It goes up to 250Mbps for downloads and up to 50Mbps for uploads.

Akkor talán már le lehet szedni azokat a retró antennákat is 2010-től. ;]

mega-szuper off
A CEATEC-ről már feltöltöttek egy videót, amin egy robot egyensúlyozott egyetlen keréken, a törzsébe épített propellerrel, úgy hogy közben meg se mozdult. A másik (nagyobb verzió) 2 kerekűn tette ugyanezt. :)
a társaság
/mega-szuper off

[ Szerkesztve ]

(#16) Morden24 válasza haze (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az a kételkedésem oka, hogy ilyesmikre kizártnak tartom, hogy nem figyelnek.

Másrészt meg a problémát valóban nem értem. Hogy a tökömbe kerül a kártyád a mágnesekre rá? Mert hogy mellette semmi baja nem lesz, az fix - ellenkező esetben egyéb elektromos eszközöknek is problémát jelentene, amire - megint csak mondom - nyilvánvalóan ügyelnek egy gyártásra szánt modellnél. Nem mellesleg másfajta mágnesnek sem nagy szokása szétvágni a bankkártyákat, tartok tőle, ha bemész ezzel az aggodalmaddal egy bankba, ki fognak vihogni (bár lehet megkérdezik, hogy nem a CERN-nél dolgozol-e).

Mellesleg igen, ha veszel nekem egy ilyen telefont, naponta dugdoshatod az egyik kártyámat a mágnesek közé, megígérem neked ;]

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#17) haze válasza Morden24 (#16) üzenetére


haze
csendes tag

igen ugyelnek. es fel is hivjak a figyelmed, hogy hol ne tartsd a kartyad (nekem tobb ilyen keszulekleirasom van).
bankba meg nem kell bemennem mert most is ott vagyok. igy ez az aggodalom valamin alapszik. de okoskodj nyugodtan tovabb :(

(#18) haze válasza Goose-T (#14) üzenetére


haze
csendes tag

istenem neha nezz la rajuk...
nem hiszem. egeszen pontosan tudom hogy mukodik a dolog. azert irtam amit irtam.
ha a kartyad megnyekken akkor atmenetileg nem lesz nalad penz amennyiben a kartyadra szamitottal volna.... a bank meg nem masnap ad kartyat hanem mondjuk 2 het atfutassal....

[ Szerkesztve ]

(#19) Morden24 válasza haze (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

Természetesen. A boltban meg azt is elmondják, hogy a Li-ion akksit először merítsd le teljesen, utána töltsd 16 órán keresztül megszakítás nélkül.

Amúgy a Mythbusters egyik epizódjában volt erről szó, nevezetesen eletromosság + mágnesesség mit árt a bankkártyának. Ofkorsz háztartási jellegű dolgok semmi kárt nem okoztak. A részt nem láttam, most olvastam neten, csak hogy tudjak okoskodni.

Mellesleg még mindig nem értem, miért lenne a telefonodon rajta a bankkártyád. Ha esetleg a haveroknak próbálod prezentálni a teló vékonyságát, akkor utána tedd el szépen a helyére :D
Komolyan nem értem.

Sectumsempra - For Enemies

(#20) haze válasza Morden24 (#19) üzenetére


haze
csendes tag

akkor segítek
1. en mar nem az a korosztaly vagyok aki a telefont mutogatja a haveroknak (sajnos)
2. az irattarcam kozvetlen a telefonom mellett van a zsebemben. rendszeresen es sok ideig. csak mert igy szoktam meg.

az idezett musor pedig valoban egyenlo a szentirassal, a tudomanyos tartalma elott meg meghajtom a fejem. eztan csak magnesek kozott tartom a kartyamat

ja, a bolti elado idiotizmusaval nem illik peldalozni. en gyari keszulek hasznalati utasitasokra utaltam.

(#21) joey04 válasza Morden24 (#19) üzenetére


joey04
titán

én láttam is. :D

Mellesleg igen, ha veszel nekem egy ilyen telefont, naponta dugdoshatod az egyik kártyámat a mágnesek közé, megígérem neked
ennyi! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Morden24 válasza haze (#20) üzenetére


Morden24
nagyúr

az idezett musor pedig valoban egyenlo a szentirassal, a tudomanyos tartalma elott meg meghajtom a fejem. eztan csak magnesek kozott tartom a kartyamat

Ellenben tőled még egy vacak Ufómagazin cikk említését sem láttam, ami igazolná, hogy az aggodalmad akár csak picit is megalapozott. Ameddig ez nem következik be, addig a továbbiakban értelmetlen kommunikálni.

en gyari keszulek hasznalati utasitasokra utaltam.

Amiben benne van, hogy ne tartsam fejjel lefelé a készüléket telefonálás közben? Tudhatnád, hogy a leírások többsége extrém óvatosan fogalmaz, és ez nem azért van, mert miljomnyi tönkretett bankkártya keresztezi a termék életútját.

joey20: én láttam is.

Vigyázzá, nem szentírás :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#23) copin válasza haze (#7) üzenetére


copin
őstag

A flém helyett ezt kellett volna válaszolni: http://en.wikipedia.org/wiki/Osaifu_Keitai :U

On, mert támogatja.

(#24) iknight


iknight
senior tag

Nagyon nagy, remélem majd túl jut a koncepció fázisán is... Ilyen ötleteket várnék én már a többi mobilgyártótol, ne a megapixeleket, növeljék hanem hasonló frappáns megoldásokkal áljanak elő...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#25) ZoZa™


ZoZa™
senior tag

Kiskoromban megtanultam, hogy a hangsúly nem a szétszedhetőn hanem az összerakhatón van :D :D

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#26) Morden24 válasza ZoZa™ (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

:C :DD

Sectumsempra - For Enemies

(#27) domi007


domi007
őstag

T-Mobile Ameo is ugyanezen az elven alapult, bár enniyre nem volt flexibilis, és hát khm a mérete is picit nagyobb volt :DD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#28) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

ne ez nagyon zsír, föleg ha tényleg megfog jelenni és s60-as szofttal :DDD

(#29) copin válasza RandomGosu (#28) üzenetére


copin
őstag

S60 biztos nem lesz rajta. Hogy őszinte legyek, maximum a kameránál jelenthet előnyt, minden másban a MOAP is megfelel, a hálózat FOMA 906-os igényeinek, pedig csak az felel meg. Le merném fogadni, hogy az egységesítés sem fog sokat változtatni ezen. Ha az NTT-nek nem jön be a Symbian, akkor még válthat linuxra, vagy Winre is. A Willcomnál pl. nincs Symbian, szóval ők "készültek" a Nokia pánikjára. ;]

(#30) Kobe


Kobe
veterán

nem látom épkézláb koncepciónak, szerintem kevesen lesznek kiváncsiak egy mindkét kezüket lekötő modellre

(#31) copin válasza Kobe (#30) üzenetére


copin
őstag

szerintem kevesen lesznek kiváncsiak egy mindkét kezüket lekötő modellre

Pedig van benne fantázia és még életképes is. 1 kézzel is lehet kezelni, kagylóként, szóval, ha valakinek az a mániája akkor elfelejtheti a QWERTY-t, vagy a különálló kezelést. Ez tipikusan a 6000 karakteres mailek íróinak jöhetne be szerintem.

(#32) joey04 válasza Kobe (#30) üzenetére


joey04
titán

én szívesen kipróbálnám azért...
ha akrom full érintős tábla, ha akarom qwerty-s PDA nem egy rossz dolog

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) rekid


rekid
addikt

2. hszel egyet ertek. ember legyen a talpan aki ebbe aksit tervez megha kettö is van benne folyamatos bluetooth is nyirja az akksit esakkor meg nemis telefonaltal vele.. hogya tobbi "ficsörröl" neis szoljunk. hacsaknem kitalalnak hozza egy batar kapacitasu akksit szvsz bukas. Egyebkent az ötlet hatalmas.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#34) úúútálatos


úúútálatos
tag

Naaa, jó napot! :)

Véleményem a következő!
Először is, nagyon tetszik maga a telefon is (mint valaki már említette, már amennyire lehet látni)! Szerintem ha az aranyközépúton tudják tartani a készülék méretét nagy vásárlócsoportra számíthatnak! Ha "csak" telefon-zene-térkép-stb., akkor elég az érintős fele, ha viszont sms-email-netezés,stb, akkor a billentyűs fele is!
De, miért is írjátok, hogy ÚÚÚÚR IIISTENNN A BLUETOOTH MIATT LEEMEERŰŰŰL! :O
De!!!! Egy ekkora készüléknél miért is kellene külön használni a készülék két részét pld. sms vagy email írás közben??? :W Ez a funkció egy lehetőség a készülékben, de miért? Szerintem a praktikuma pont az, hogy billentyűzet a táskában (így a telefon fele súlya is!!! :R ), másik fele az ing-kabát zsebben!
Szerintem ZSENIÁLIS! Csak gyünne mááá!!!
Jaaa és a mágnescsíkos kártyát leszarom, kifizetem mobilon keresztül! :D :DD :C

(#35) SP!T


SP!T
addikt

Nah ilyen telefon nekem nem való! Elhagyom az egyik felét! :U :DDD

There's a device that I've been using called a whoop.

(#36) rekid válasza úúútálatos (#34) üzenetére


rekid
addikt

Telefonhoz -PDA hoz csatlakoztathato Bluetoothos billentyuzet mar eddig is volt. Ezen a teren annyi a + hogy a telefonhoz tudod csapni es esztetikus. Slussz. Hameg a telefon onmagaban is eletkepes pl wirtualis qwerty akkor kapok a penzemert (beleepitve a telefon alaparaba) + egy dolgot (bill) amit nemis biztos h akarok. nyilvan a ceg nem igz akarja a bluetoothos billjeit elsutni de ezis egy nezopont.
jah es gondolom mindkettot kul kell tolteni ergo megegy vacak amit cipelhetek toltovel egyutt :F :B

Gyáva népnek nincs hazája!

(#37) Morden24 válasza rekid (#36) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. Simán lehet, hogy külön is megvásárolható (miért is ne, pl. alsó részbe kerül mondjuk a qwerty, egy jobb akksi és pl. a bővítőkártya slotja) lehetne
2. Szerintem simán megoldják, hogy lehessen egyszerre tölteni, de ha nem, akkor meg egy töltő két véggel :)

Sectumsempra - For Enemies

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.