Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha a nyomtatás területén nem a tintán akarnának hiperprofitot elérni, akkor újra lendületet kaphatna az otthoni nyomtatás. Ez az olcsó nyomtató, drága tintapatron politika nem működik sokáig, ráadásul nem csak a vásárló, de pont a nyomtatót gyártó cégek is a rövidebbet húzzák, mert ezzel az árazással az emberek leszokik a nyomtatásról, a másik fele meg a jóval olcsóbb utántöltők gyártóit gazdagítja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Gergőke88 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha otthon lennél a témában tudhatnád, hogy már az összes gyártó változtatott a hozzáállásán.
Csak 1-2 példa erre:
-Epson L, M széria, itt a nyomtató drágább, cserébe 1 ft környékén nyomtat.
-HP Ink Advantage: kb fele annyiért nyomtatnak, mint az előd HP nyomtatók. (5-6 Ft környéke)
-Brother ink benefit

(#3) Kékes525 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Tökéletesen egyetértek. Szerintem sokkal többet profitálhatnának az eladásokból, ha a tintapatron olcsóbb lenne. A többlet eladás bevétele fölülmúlná a az olcsóbb tintapatronból származó árkieséseket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hmmm.. ez a HP - EMC egyesülés elég érdekes lenne, ugyebár az EMC-é a VMware, meg a HP-nak is elég jó storage részlege van....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) nextman


nextman
aktív tag

Az en meglatasomban arrol szol a cikk, hogy a nyomtato uzletag jol megy, a PC-s meg rosszul. Ezert kettevalasztjak a ceget.
Ehhez kepest vicces, hogy a nyomtato reszlegrol irtok kritikat.
Raadasul az otthoni userekkel jottok, a vallalati szegmens sokkal nagyobb uzlet a HP-nek.

(#6) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

A terv lényege, hogy a PC-ket és nyomatókat gyártó részleget egy cégbe szervezik HP néven, míg a többi, vállalati megoldásokkal, szolgáltatásokkal foglalkozó üzletágból alakulna a másik vállalat Hewlett Packard Enterprise titulussal.
[link]
Megerősítve:
Magyar idő szerint hétfő kora délután meg is érkezett a hivatalos bejelentés. Ennek tartalma szinte teljesen megegyezik a korábban kiszivárgott információkkal. A "műtét" várhatóan egy év múlva, a vállalat pénzügyi évének lezárásakor fejeződik be. Meg Whitman a döntést azzal indokolta, hogy így "még agresszívebben reagálhatnak azokra a lehetőségekre, amelyeket a gyorsan változó piaci környezet nyújt".

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#7) skathy válasza nextman (#5) üzenetére


skathy
csendes tag

Szerintem ezt félreértetted a PC+nyomtató marad egyben a többi megy az Enterprise részlegbe.
Fényképező meg egyéb dolgok szerintem marad az alap Hp-nél.

(#8) Gergőke88 válasza skathy (#7) üzenetére


Gergőke88
addikt

Fenykepezot mar nagyon regen nem arulnak. (A regiek is Canonok voltak...)

(#9) #06658560 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amennyi nyomtatási igényem van egy évben, az alapján oly mindegy, hogy azt 1Ft-ért, vagy tizenegyért nyomtatom oldalát... Mióta okostelefonok vannak, az embernek még kevesebb igénye van.

(#10) nextman válasza skathy (#7) üzenetére


nextman
aktív tag

Akkor elnezest. Pedig szerintem pont a PC-t kene lehuzni a tobbirol, de az o dolguk.

(#11) hallador válasza kraftxld (#4) üzenetére


hallador
addikt

Na igen, az a durva, hogy a HP így is megkapja a VMware-től a még meg sem jelent termékeit, hogy a legelőbb jöhessenek ki a HP costumized image-kkel. A durva, hogy a VMware adott stabil release megjelenése után a HP 1 - 2 napon belül kihozza a HP costumized image telepítő ISO-t, emlékszem a Cisco-nál 3 hét után jelent, meg az IBM-nél meg 2 hét után.

Én örülnék, ha a HP-é lenne a komplett EMC.
Bár sztem a 3par jobb storage-okat gyárt.

Igaz az EMC-nek a VMAX-a, meg a data domain-jai elég komolyan átfedik a piacot, a HP-nak csak, a Hitachi-tól van a király kategóriában.

Nagyot nőne tőle az biztos.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#12) kraftxld válasza hallador (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, meg szerintem a növekedési potenciált, meg azt nézve, hogy az IT ipar merre halad, szerintem a VMware sokkal többet ér mint az egész HP kóceráj :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.