Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Aranyos a kis gep, de tenyleg egy kicsit "lehuzasnak" tartom a dragabbik modellt... :U

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#2) Retro11


Retro11
senior tag

Második oldalon, a CPU-tesztek táblázatban van egy elírás: "Intel Core 2 Duo T72000".

A szellőzést megoldhatták volna "kicsit" ügyesebben is.

[ Szerkesztve ]

(#3) madgie


madgie
titán

Én úgy tudom, hogy ha plusz ramot kérünk a "kicsi változatba" (vagy csak veszünk két gigát és belerakjuk), akkor az is 256 megát "csap le" magának IGP címen.

Szerk: jó, hogy Mac cuccokat is teszteltek!

[ Szerkesztve ]

(#4) end09


end09
tag

időkapszula lol :)

(#5) rudi válasza madgie (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen-igen. Minen esetben, ha 2 GB a RAM, akkor 256 MB-ot vesz le magának az IGP. EZ egy szoftveres (PC vonalon BIOS-os) beállítás kérdése.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) sgergi


sgergi
veterán

A legutolsó bekezdésben a mértékegységeket nézzetek át!

(#7) gliskard


gliskard
senior tag

az egyik szemem sír a másik meg nevet... 93-94 óta dolgozom mac-en és ennyi idő alatt sem sikerült beleszeretnem. Vannak dolgok amik tetszenek az apple megoldásaiban és vannak amik nem (mind HW, mind SW szinten). A mini az egyik vonal amit nem igazán értek. Amikor piacra dobták már volt iMac, sőt a sokadik generációnál tartott, eme kompakt all-in-one mellett én nem igazán láttam létjogosultságát egy mini gépnek...
Közben kipróbáltam egy első generációs (még PowerPC) gépet és az árán kívül minden rendben volt vele, bár a hdd elég rendesen visszafogta a rendszert, de ugye ez otthoni "egyszerű" felhasználásnál nem olyan nagy probléma. Persze továbbra sem értettem, hogy ki a célközönség ha van iMac...
Tetszik a tesztben a perifériák bírálata. Az apple-nek még nem volt olyan egere amit nem dobtam volna be a fiókba anyázások közepedte. Anno kijöttek az első iMac-nél a "zsömle" egérrel ami egy ergonómiai és funkionális katasztrófa volt, a most használt mighty mouse elődjeitöl sem voltam elragadtatva, csak a pénzt sajnáltam mivel a gépekhez csomagolták. SZVSZ büntetést érdemelne aki ezeket kitalálta. Persze ismerek olyat aki odáig van és nagyon tetszik neki, bár nem tudja megszokni a két gombos mighty mouse-t... no komment.
Keyboard-okból a mostani notebook-okból átvett megoldás kivételével nem volt gondom, söt az otthoni pc-n is volt amikor apple billentyűzetet használtam.
TC - na ez amire még nem tudtam rájönni, hogy miért is olyan nagy szám és miért olyan jó dolog. Próbálgattam, nézegettem és kikapcsoltam... No comment.
SZVSZ a miniben egy jó dolog van, az pedig az OSX.

jó lenne ha a paletta többi részéröl is jönne teszt (iMac, MacPro, notik) kíváncsi lennék a véleményetekre.

Kösz a tesztet!

[ Szerkesztve ]

(#8) P00By


P00By
nagyúr

Jó cucc! Apám most gondolkodik egyben :)

(#9) majom2 válasza gliskard (#7) üzenetére


majom2
senior tag

sztem a mini tipikusan azoknak szól, akik:
- pc-ről váltanak és már van monitoruk (esetleg billentyűjük és egerük is)
- aki szeretne más monitort használni mint ami az imac-ekben van
- aki egy kis flexibilitásra, mobilitásra vágyik az imac-hez képest (a mini olyan pici, h bedobom a táskába és bárhová elviszem. monitor már mindenhol van)
- k.jó multimédiaközpont (is) lehet pl nappaliban (már hallottam autóba épített változatról is...)

[ Szerkesztve ]

(#10) majom2


majom2
senior tag

nagyon jó a cikk! lehet h csak az én figyelmemet kerülte el, de fontos megjegyezni, h mivel laptop alkatrészekből épül fel, kb 30W-ot fogyaszt az ú mini csúcsterhelésen. ez kb fele annyi mint amennyit az elődmodell tudott.

(#11) pschio


pschio
őstag

a két gép közötti különbség:

fele akkora ram és kicsi kisebb mint fele HDD. árkülönbség: 60k LOL :C

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#12) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Nagyon aranyos kis gép, és tetszik, hogy Mac cuccokat is teszteltek :R
Bár nekem sajnos egy kicsit borsos az ára :(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13) gliskard válasza majom2 (#9) üzenetére


gliskard
senior tag

- az usa-ban a nagyobbik mini 799$ a legkisebb iMac 1199$, tehát egy átlagos jövedelmet figyelembe véve a 400$ többlet költségért kapok egy komplett gépet. Statisztikák szerint akik váltottak azok inkább a fentiek alapján gondolkodhattak.
- Aki cipelni akarja az szerintem inkább vesz egy macbook-ot ami szintén csak 400-500$ drágább. Az még inkább befér a táskába.
- Multimédia központ esetében a win szerencsésebb a jobb codec ellátottság miatt is.

(bocs, hogy a kinti árakat írom, de mint tudjuk nem mi vagyunk a célpiac)

félre értés ne essék, nem kötekedni vagy vitatkozni akarok, mindössze a kinti forumokon is láttam visszaigazolni amit gondoltam illetve az apple eladásai és a többinél megszokott termék frissítéseknél hosszabb idő is ezt látszik igazolni. Nem rossz a mini, mindössze látszólag kezd fölöslegessé válni a kategória. wintel vonalon is inkább az all-in-one vonalat kezdik preferálni, mivel a laikusoknak ez a könnyebb változat, "csak" be kell dugni a konnektorba és működik, nem kell drótokkal és madzagokkal vacakolni, ráadásul kis helyet foglal és esztétikus.

(#14) Trub


Trub
tag

Nekem windows után nagyon furcsa volt a mac osX. Nagyon sokat kel szokni.
Bár mindennel kibékültem volna, csak azzal a fránya egérkezeléssel nem bírtam.
Vagy túl sok, vagy túl kevés, 3rd party programokkal meg csak rosszab lett a helyzet.

(#15) rudi válasza gliskard (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezzel az érveléssel teljes mértékben egyet értek. Az a $1199 USB-ban egy elég gyenge havi fizetésnek számít. Ha nálunk is ilyen ár/fizetés viszonyban lenne az iMac, akkor kétségtelenül az átlagemberek favoritja lenne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) emvy


emvy
nagyúr

Eh, a billentyuzetfelismeres azert nem az Apple talalmanya, kb. minden Linux-telepito hasonloan ismeri fel a billentyuket.

while (!sleep) sheep++;

(#17) Napfénysüti válasza Trub (#14) üzenetére

Valahogy így voltam én is anno mikor a suliban Mac gépet használtam. De az oprendszer végülis nem rossz. Mondjuk én az egeret legszívesebben kettétörtem volna ;]
Rohadt drágák a kiegészítők. A kisebbik alapgép még egész elfogadható árú, na de a többi cucc... :U

Més que un club!

(#18) Alex91


Alex91
félisten

A Mini talan a legrosszabb ar/ertek aranyu Mac. A most tesztelt peldany kicsit jobbra sikerult, itt megfontolando, hogy iMac helyett inkabb ez. (Egy 24"-os moncsival olcsobb, mint egy alap 24"-os iMac, bar CPU, HDD tekinteteben valamivel gyengebb a Mini nala.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19) Zanik


Zanik
addikt

Az a baj, hogy már a gyengébb felszereltségű áráért is lehet kapni viszonylag korrekt notebook-ot, amihez még monitor sem kell!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#20) gliskard válasza Alex91 (#18) üzenetére


gliskard
senior tag

a 24" iMac-nek szemben a kisebbekkel jobb a panelja. Az előző alu szériában a 24"-osokban ez volt: LG.Philips LM240WU2-SLB1, S-IPS, 8-bit
Tehát nem "gagyi" tft.

[ Szerkesztve ]

(#21) negyedes válasza Zanik (#19) üzenetére


negyedes
addikt

De azon nem(ha megy, akkor is docog) az OS X .Az apple gepek egyik fo tulajdonsaga az OS.

Koszi a tesztett, nagyon erdekes, bar nekem(vagyis edesanyameknak, mert nekem van sajat cuccom) meg mindig draga. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#22) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

"Igen, kapunk egy nagy hatótávolságú Draft N-es routert, de miért kerül az 500 GB-os winchesterrel szerelt modell 101 500 forintba? És ami még nagyobb kérdés, hogy miért kerül majd 50 000 forinttal többe a dupla kapacitású változat, ha az 500 GB-os Hitachi winchesternél az 1000 GB-os csak 12 000 forinttal drágább?"
:Y :Y :Y
Ezek normálisak?????!!!!! Úgy néz ki, hogy a nagy vízen túl bármit el lehet adni bármennyiért, csak legyen rajta a megcsócsált alma. Szánalom. :(((

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#23) Prof01


Prof01
veterán

Ajánlott? Kinek? :DDD A legviccesebb az a gagyi egér, amiért 15k-t elkérnek és kb. olyan érzete van, amikor megfogom, mit egy tesco-s hama-nak. pff ... :W

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#24) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Ez az egész apple cucc :(

Az ára nevetségesen sok, még az almába is beleharapott valaki, gagyi kiegészítők, borsos áron, és mégis veszik-viszik minta cukrot :)

https://vertigostore.eu

(#25) majom2 válasza gliskard (#13) üzenetére


majom2
senior tag

sztem a legkisebb imac kb annyira értelmetlen, mint a legkisebb mini. az imac-nak sztem 24"-osan van értelme. az meg már nem 2 fillér. másrészről engem személy szerint zavar az imac integráltsága, de ez persze nagyon szubjektív. az én minim pl egy fullhd lcdtv-re lesz kötve. de ha meglátogatom a rokonságot, akkor csak lerántom a kábelekről és "farzsebben" elviszem.
azért a macbook már jóval drágább...
multimédia: amennyi kodek kell, annyi van OSX-re is. viszont az egész rendszer integráltsága + a remote egyértelműen viszi a pálmát. szerintem persze. és mellette nem valami rondaságot kell nézni (vagy rejtegetni), ami a nappaliban nem éppen mellékes.

(#26) Dassler


Dassler
őstag

Sztem egyszerűen drága a tudásához képest, mint az összes Apple termék. Az egyedi design-non kívül más érdemleges különbség nincs számomra egy "noname" mini konfighoz képest, amiért hajlandó lennék többletet fizetni, de abból sem ennyit.
Persze aláírom, hogy elég sok hasznos egyedi megoldást is tartalmaznak az Apple termékek, de annyival nem rosszabb egy Dell, IBM, Toshiba... vagy akármelyik másik cég készgépe (asztali, noti, mini mind1), mint amennyivel ezek drágábbak. A kiegészítőkről nem is beszélve.
Persze ha nem vennék, nem adnák ennyiért - nem is Mo-ra árazták -, meg megértem azt is, akinek bejön ez az egész Mac imázs.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#27) Alex91 válasza gliskard (#20) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, tudom. En csak azt akartam erzekeltetni, hogy ha valaki netan egy 24"-os monitort szeretne meghajtani (ami akar lehet olcso TN-es), es eleg neki egy lassabb gep is, akkor a Minivel olcsobban jon ki. Mert az alap 24"-osban jelenleg pl. ugyanaz a vga van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28) majom2 válasza Dassler (#26) üzenetére


majom2
senior tag

ezeket a gépek nyilván nem (csak) a vas miatt érdekesek, hanem elsősorban az OSX miatt.

(#29) Stiky


Stiky
senior tag

Mikor megláttam, hogy az 500-as TimeCapsule-nek kicsivel több mint 100k az ára leestem a székről... :W :(((

#28 - majom2 - Összeraksz egy korrekt core2-es mai átlag pc-t kb. 100 ropogósból meg intézel hozzá Leopard-ot, fehér gépházat amire rajzolsz egy almát.
Olcsón kijössz és még a 'fíling' is megvan. :D

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#30) rudi válasza Dassler (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Ahhoz képest tényleg drága a Mini, hogy árlistából (vagy PH-s bazárból) csavarhúzóval mennyiből lehet átlagos gépet összehozni. Ha viszont elkezdenél a Minihez hasonló méretű és tudású gépet összehozni, mondjuk mini ITX alapon, akkor elég gyorsan a kisebb Mac Mini árszintjére jutnál, és minden bizonnyal beleütköznél pár beszerezhetetlen alkatrész problémába. A cikkben meg leírtam, hogy a Dell és a többiek sem olcsóbbak. Ami viszont a lapotopkat illeti, ott tényleg kicsit túl vannak árazva az Apple-k, pláne ha a hazai supportot is figyelembe vesszük.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) Pukii válasza rudi (#30) üzenetére


Pukii
senior tag

Szerintem a +2 év garival kell nézni az árát mivel az 1 év elég khm... kevés. Én biztos nem venném meg 1 év garival.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#32) #95561216


#95561216
törölt tag

Vártam a Mac mini vérfrissítésre, de amit kaptam egyből kijózanított. Minimum a kisebb változatot kiütni és az "erősebbet" adni azon az áron. Aztán ha az anyagi dolgokon túlteszem magam, rájövök, hogy igazából nem is kéne nekem ez a kütyü, csak a feeling meg a makkosix miatt. Az meg nem ér 180 ezret.

A nagyobbik áráért meg kis szerencsével/pótlással x200 is található, ami nagyon vicces. De kevésbé jó márkából a kicsi áráért találni 12-es notebookot, az se foglal több helyet, és még hordozható is. Értem én, hogy a dell is drágább, de attól még ez se lesz jobb árban. Ha 12-es notebookba bele lehet pakolni jobb hardvert is, akkor ezt meg kellene oldani 150 alatt, apple adóval együtt. Legfeljebb szélesebb lesz, ami mellesleg még előnyére is válna, mert monitortalp alá rakva még kevesebb helyet foglal, mint mellette.

(#33) Alex91 válasza #95561216 (#32) üzenetére


Alex91
félisten

Azert azt tedd hozza, hogy a nyaron ez kb. 150k-bol is meg lett volna...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34) Ijk


Ijk
nagyúr

Nagyon jó kis gép ez, de sajnos az ilyen árérzékeny régiókban, mint nálunk, nincs nagy sikere. Amíg ugyanezt, vagy nagyobb teljesítményt ki lehet hozni feleannyiból, addig itt nincs esélye. Persze az összerakott pc nem lesz ilyen kicsi, halk és elegáns, ill. oprendszert meg kell venni hozzá, viszont egy átlag családban, ellátja a feladatát. Itthon csak a gazdagabbak veszik, akiknek szempont a méret és a küllem.
A 3 év garit pedig én is megvenném, mert attól, hogy apple, még elromolhat, és az ilyen kis "kütyük" javítása nem kétfilléres móka.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) #95561216 válasza Alex91 (#33) üzenetére


#95561216
törölt tag

A többi termékre meg ugye nem vonatkozik az árfolyam, csak az apple látja kárát. Az arány a lényeg, nem a konkrét szám. Viszont az még akkor is csak a gyengébb gép. Eleve pofátlanság amúgy kiadni két minit, ennyi eltéréssel.

(#36) Dassler válasza majom2 (#28) üzenetére


Dassler
őstag

Persze, ezt bele is gondoltam a Mac-es világba.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#37) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ez igen! Teszteltetek Os X-et, márkás gépként néztetek rá, nem kezdtetek el rögtön "összerakni". :R

Európai kultúrában balról jobbra olvasunk és általában balról jobbra vezetjük a tekintetet. Ezért vannak bal oldalt az ablakkezelő gombok és jobb oldalt a felcsatolt meghajtók. Általában balra rendezünk és akkor szabadon látszanak a meghajtók. Ezt segíti az is ha kicsit kiviszünk egy ablakot balra és maximalizáljuk. Ekkor balra rendezve a maximális hasznos méretre nagyít. A kis gömbök színezete a közlekedési lámpák funkcióinak felelnek meg. Piros bezár, sárga csak minimalizál, a zöld pedig hasznos méretre maximalizál. Kis érdekesség, hogy a kurzor fekete alapú fehér körvonallal, míg Windows alatt pontosan fordítva van. Ezektől muszáj volt eltérni anno a 80-as években, ezért jobbra kerültek a gombok, fehér lett a kurzor fekete körvonallal és minden programnak saját menüsora lett.

Sajnos a Forint áldozatai vagyunk mivel a márkás gépeknek mindig rögzített dollár/euró áruk van. Ha most nem Forint lenne akkor mindjárt más lenne a felállás.

A Mighty Mouse görgője mint koncepció nem rossz, de óhatatlanul elkoszolódik. Szerintem belátható időn belül ki lesz váltva érintéses görgetéssel. Minden esetre ebben a formában használhatatlan.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#38) Alex91 válasza Ijk (#34) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy van aki az "olcso" PC-s vonalon tobbet kolt evek alatt, mint mas a "draga" Mac-jere...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#39) gliskard válasza Dassler (#26) üzenetére


gliskard
senior tag

Brand gépeket brand gépekkel kell összehasonlítani és nem otthon barkácsoltakkal. Az apple esetében is kapsz hozzá op rendszert, az otthon tákolthoz is hozzá számolod a rendszert vagy lopod? Hazánk kivételével elég komoly support jár az árér és az osx-hez mellékelt kiegészítő sw-kel az átlag user a képei rendezgetését, felvett videóinak vágását is könnyedén megoldja. Tény, hogy szubjektív a dolog, de ezek a sw-k nagyságrendekkel felhasználó barátabbak mint az MS hasonló cuccai, ahogyan az osx is egyszerűbben használható és menedzselhető nem hozzáértők számára. Tehát az ár nem csupasz hw-re vonatkozik. Arról nem beszélve, hogy a mini méretű pc-t hasonló kiépítésben nem találsz olcsóbban és nem is igen tudsz magadnak barkácsolni. Ha nem is egészében, de azért kicsit szélesebb látószöggel kéne nézni a dolgokat, bár ez itt a PH! fórumon nem divat. Sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#40) Dassler válasza rudi (#30) üzenetére


Dassler
őstag

Igen, azt írtad is. A drágaságot alapvetően az Apple-re úgy általában értem. A mini kategória meg nemtom, sztem alapvetően drága, gyártótól függetlenül az általad felsoroltak miatt. Nekem ennyit nem ér(ne) meg a mini design.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#41) majom2 válasza Stiky (#29) üzenetére


majom2
senior tag

nekem ezt nem kell bemutatni, van hackintoshom otthon, de ne tudd meg mekkora szopás volt mire sikerült, pedig van rálátásom a dologra. közel sem volt triviális. a másik meg h a frissítéseket el lehet felejteni, vagy félévente újratelepíted az egészet. na én ezt untam meg...

szóval ezt sokmindennek lehet nevezni, de feelingnek nem :) vagyis de, csak nem az amire vágyik az ember :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Alex91 válasza M@trixfan (#37) üzenetére


Alex91
félisten

A Mighty Mouse görgője mint koncepció nem rossz, de óhatatlanul elkoszolódik. Szerintem belátható időn belül ki lesz váltva érintéses görgetéssel. Minden esetre ebben a formában használhatatlan.

Ez igy kicsit tulzas. Nekem 2 db van. Az egyik van 3 eves, amig az "asszony" nem nyult hozza nem igazan volt gond vele. A masik is elmult mar 1,5 evet, ahhoz "asszony" nem nyul, igy nem igazan van baja. Neha meg kell kicsit takaritani.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43) pink75


pink75
aktív tag

hogy őszinte legyek, hülye, aki megveszi

xxx

(#44) M@trixfan válasza Alex91 (#42) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nekem pár hónap alatt tönkrement :DDD Mindezt úgy, hogy állandóan kezet mosok gépezés előtt, hogy ne zsírozzam össze a hangszereket. Most kettő van, az egyik originál állapotban eltéve, ami tönkrement azt pedig majd kőkeményen szétszedem. Alkoholos tisztítás sem segített rajta.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#45) madgie válasza pink75 (#43) üzenetére


madgie
titán

Ja. Vegyen inkább ennyi pénzből valami használhatatlan Atomos, 10 collos netbookot, ikszpé oprendszerrel...

(#46) Ijk válasza Alex91 (#38) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem nem feltétlen. Persze biztos van olyan, de legtöbben megveszik a 80-100k-s konfigot és használják amíg bírja. Netezésre, filmezésre, munkához kiválóan megfelelnek, ráadásul többség windows-hoz van szoktatva.
Tavaly raktam össze barátnőméknek egy konfigot, mert az előző már lassú volt, ugyanis 6 éves volt. Ezzel is el lesznek ugyanennyit, feltéve ha nem megy tönkre. Akinek a mini tudásához hasonló kaliberű gép kell, azok addig használják amíg ki nem purcan.

Másfelől viszont hangsúlyozom, hogy én raktam össze. Ugyanis, sajnos a legtöbb "tákolt" gép elég pocsék módon van megcsinálva, gondolok itt főleg a tesco és hasonló "márkákra".
Alapból nem rossz a hw, viszont én leginkább az olcsó tápegységekre haragszom.
Tehát a mini javára írható, hogy minőségi alkatrészekből, minőségi összeszerelés, előre telepített oprendszerrel, szóval valóban "plug and play". És valóban nem fair árban egy összerakott géphez hasonlítani, de lássuk be hogy ezen kategória fő vásárlói rétege, bemegy és megveszi a legolcsóbbat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47) ii77 válasza Stiky (#29) üzenetére


ii77
tag

Lassan 28éves leszek. Szám.tech prog-nak tanultam. IBM alapú PC-vel bő 14éve nyomom.
Szerettem gyakran szétszedni, cserélni, alakítgatni a desktopPc-m.De elegem lett. Anno én is fikáztam az almásokat. :) Nyomott a latba: -Zeneszerkesztés, remixelés is bejött a képbe. A beállítások eszközlése kényelmesebbek számomra. Egyedül a játékok terén vérzik el, de erre tökéletes a BootCamp, így figyel a MacbookPro-on egy XP, ha mégis kéne.
Azt oprendszer és a hozzá tartozó programok(pl.iLife) fényévekkel kellemesebbek, kiszolgálóbbak, mint PC-n. Sok nüansznyi pillanatot takarít meg, azaz: -Végre nem én vagyok a gépért, hanem ő értem! Igaz, nem magyar átlagkeresethez igazított cédulák, aláírom.
Soha nem vágytam laptopra, de megláttam az Unibody Macbookot: -Design, kifinomult, a kijelzője, a billentyűzete, még a beépített hangszóró is üt a maga méretéhez képest. Elhoztam őt: C2D 2.8GHz, 15.4", 4GB DDR3 1066Mhz Ram, 320GB 7200RPM Hdd, NVidia 9600GT 512MB + 9400 256MB.

VESTAX QFO

(#48) Dassler válasza gliskard (#39) üzenetére


Dassler
őstag

Mint írtam, nekem ne ér ennyit az Apple, mint amennyivel többet nyújt ezért az árért. Legalábbis a magyar áráért úgy általában (nem csak Mini) a többi brand géppel szemben. Tudom, hogy jár hozzá support, meg sw csomag, mint ahogy a többi brand géphez is, igaz, egyedi.
Attól, hogy még meg veszi valaki, nem tartom hülyének, sznobnak stb. Használja megelégedéssel és egészséggel. Igyekszem "szélesebb látószöggel" közlekedni a világban.
Amúgy a szoftvereket (is) veszem, semmi nincs feketén, szerencsére megengedhetem magamnak, hogy megvegyem. mit ahogy a zenei cd-ket is. Filmet töltök le néha, de az is kuka, miután megnéztem, emrt ha oylan, akkor úgy is beszerzem hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#49) pink75 válasza madgie (#45) üzenetére


pink75
aktív tag

miért is azt?

xxx

(#50) Charybdis


Charybdis
csendes tag

Szerintem nagyon megéri a gép ebben a kategóriában, és nincs is alternatívája. Mit ajánlanátok mást annak, akinek a következő igényei vannak?

-kicsi és designos legyen a gép
-nagyon keveset fogyasszon
-legyen szinte zajtalan
-legtöbb otthoni feladatra bőven elég legyen
-meglévő monitorral menjen
-minden kész legyen rajta, csak bedugod és működik: nem kell telepíteni, driverekre vadászni, vírusirtót telepíteni
-nem kell neked megépíteni a gépet, órákat utána olvasni, alkatrészekre vadászni
-200.000 HUF alatt

Na szóval, akinek a fenti igényei vannak, annak mi mást tudtok ajánlani, ami mindegyiket kielégíti? Mert én nem tudok ilyet. És szerintem ezért cserébe elfogadható az ár.

Szerintem ez a gép csak annak nem megfelelő,
-aki nem akar ennyit kiadni egy gépre
-akinek nem elég a teljesítménye
-aki mindenáron úgyis Windowst vagy Linuxot akar használni, nem jó neki az OS X.

Mindenki másnak én ajánlanám a gépet, bár nekem nincs ilyenem, és nem is tervezek jelenleg venni (beleesek a fenti 3 kategóriába :D)

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.