Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#973) Josephine111 válasza Cathfaern (#972) üzenetére


Josephine111
újonc

"Kalóriabázist nem tudom mennyire megbízható. Alapanyagoknál én az USDA adatbázisát szoktam használni, feldolgozott / késztermékeknél meg a címkét nézem.
Illetve párizsi és gépsonkában drasztikus különbségek vannak márkákon belül is, nem hogy márkák között. Párizsiból pick-nek vannak 1-2g-os párizsijai, de van 5g-os párizsija is. Más márkában láttam már 15g-ot is. Gépsonka ugyanez. Szóval mindig meg kell nézni a címkét amikor valami újat vesz az ember, illetve a címke mindig pontosabb lesz, mint a netes adatbázisok."

Nem a húsokkal van a baj, hanem a zöldségekkel. Eddig nem tapasztaltam, hogy a kalóriabázison rosszak lettek volna az értékek, persze tévedés lehet mindenhol.

Kiírtam a szénhidráttartalmat, amit a kalóriabázis megadott, és megnéztem több oldalon is a zöldségek szénhidráttartalmát, mögé írtam zárójelben (sajnos az USDA oldalt nem ismerem, nem vagyok annyira jó angolból, hogy azt használjam, rámentem az oldalra, de nem találtam meg a kalóriatáblázatot):

100 g gépsonka 0g,
100g párizsi 0g,
100g paradicsom 4g (kalóriagurun 3,8g, marigizel 4g, medimix.hu 4g, fogyas.info 4g)
120g káposzta 7g, (kalóriagurun, marigizel 6,78 g, medimix 7,2g, fogyas.info 6,78g)
20g tökmagolajjal 0g

Tehát a zöldségekből jött össze a 11 gramm.

Nekem éppen ez a problémám, hogy hiába csak az ajánlott zöldségeket eszem, így is mindig több, mint 20g a napi szénhidrát. 50 fölé nem mentem, de általában 30-40 körül jön ki. Nem tudom, ketózisban vagyok-e, mert nincs tesztem, de a fogyás nem nagyon akar elindulni. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.