Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#710) anda64 válasza tlac (#709) üzenetére


anda64
újonc

Olvasmányaim szerint a hasi zsír része a hormontermelő rendszernek, és konkrétan az ösztrogéntermelésben vesz részt. Viszont a változókori problémákat sok esetben éppen a felborult hormonegyensúly, azon belül is az ösztrogén magasabb szintje okozza. A hasi zsír csökkenése tehát tartósan kell hogy pozitívan befolyásolja a változókori panaszokat, mivel ahogy csökken a hasi zsír mennyisége, nyilván csökken az ösztrogén termelése is. Ehhez nincs linkem, de ha beírod, hogy ösztrogén és hasi zsír, több cikk is van a neten. Viszont a napokban találtam egy cikket, ami szerint újabb kutatások szerint a változókori panaszokat nemcsak hormon probléma okozhatja, hanem inzulinrezisztencia is. Márpedig nagyon sok nőnek van IR-re, én nem vizsgáltattam, de a tünetek alapján nekem is van. Az IF és a ketogén étrend állítólag csökkenti az inzulinrezisztenciát, vagyis ezek szerint a változókori panaszokat is. Tehát akárhogy nézem, ez nem lehet átmeneti javulás, ha folytatom az étrendet és az időszakos böjtöt, akkor tartósnak kell lennie. Nagyon bízom benne, hogy így lesz.
https://www.endokrinkozpont.hu/hirek/a-klimax-soran-tapasztalhato-hohullamok-inzulinrezisztenciara-utalhatnak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.