Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#296) Cathfaern válasza Woodslave (#290) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"e azt se lehet kategórikusan kijelenteni hogy a magas ch bevitel a cukorbetegség kialakulásához vezet, mert biztos vagyok benne, hogy nem ketogén vega diétáról van szó a fentiekben"
Igen, korábbi hsz-emben nyilván kicsit túl erősen fogalmaztam, nem azt akartam írni, hogy ha valaki sok szénhidrátot eszik, akkor 100%, hogy cukorbeteg lesz, ez nyilván hülyeség. Viszont egyre több jel arra utal, hogy a sok szénhidrát és sok zsír kombó tényleg cukorbetegséghez vezet. Szóval igen, némi túlzással vagy vega vagy és nem nagyon fogyasztasz zsírt (nagyrészt szénhidrát és annyi fehérje zöldségekből és tejtermékekből amennyi az izmoknak szükséges), vagy alacsony szénhidrát és sok zsír (és annyi fehérje amennyi az izmoknak szükséges). Minden ezek között jó eséllyel valamilyen betegséghez fog vezetni. Ahogy Auratech is írja nem 25 évesen, hanem 40-50 év között. Nyugodtan meg lehet nézni, hogy hány olyan 50 éves ember van aki semmilyen gyógyszert nem szed. Igen, tudom, minden kommentelőnek lesz legalább egy olyan ismerőse aki 50 éves, meztelenül futja körbe az Antarktiszt és egyébként elszív 10 doboz cigarettát egy nap és megcukorra a zsírt és azt kanalazza. De nem egy esetről beszélek, hanem általában.

"ja félreértés ne essék nem nagyon hiszek én se a megfigyeléses tudományos kutatásokban, csak egyszerűen óvatosan kell bánni az infokkal :U"
Ez tény. Azért is szántam rá 4 hónapot csak utánaolvasásnak mielőtt elkezdtem volna ketozni és még 1 hónapot mire elkezdtem írni a cikket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.