Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Létszám nő, de az aktivitás szerintem már régóta csökken is

Legalábbis én ezt veszem észre az ismerőseim között
Kezdik végre csak a fontos dolgokat megosztani stb...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hmm mennyi személyes adat amiből pénz lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

És mennyi kamu/álprofil lehet közötte

(#4) Soybex válasza SunyaMacs (#3) üzenetére


Soybex
őstag

Kb a negyede...

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#5) Vakegérke válasza SunyaMacs (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az enyém is az, vagy inkább inkognitó profilnak nevezném. Csak azért regisztráltam, hogy megtaláljam a keresett személyeket.

Nem Publikus néven vagyok megtalálható. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Plazmacucci válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd téged is bejelent valami kedves ember és kénytelen leszel megadni a neved vagy bannolnak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) Thrux válasza SunyaMacs (#3) üzenetére


Thrux
csendes tag

Ja, van abból is szép mennyiség biztos, de igazából sztem az mindegy, hogy valós-e egy profil vagy sem. Nem az a lényeg a fb-nak, meg a hirdetőknek, hogy a valós neveddel legyél fent, hanem hogy a nyomonkövetéseddel létre tudjanak hozni egy hirdetési profil-t, és a releváns reklámokat tudják mutogatni, abból jön a pénz. Ezt egy kamuprofillal is ugyanúgy meg lehet csinálni, ha amúgy sokat használják a profil-t, stb.

Nekem is csak a egy kamuprofilom van, a faszbúkos kommentelési rendszerek miatt. Nincs valós név, valós adatok, se ismerősök, de biztos így is össze tudtak kaparni némi infót rólam a nyomonkövetéssel. Más kérdés, hogy az ublock miatt nem látok egy hirdetést sem. :D

(#8) Vakegérke válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bánja a görcs. Egyébként nem ártok senkinek, nincs velem semmi baj, nem zaklatok senkit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Plazmacucci válasza Vakegérke (#8) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Facebook célja, hogy mindenki sajt nevén legyen ott, nem a zaklatókat üldözik. Gyanús, hogy felhoztad ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) Sinisi válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


Sinisi
senior tag

Még mindig van FB?! pedig a jelnlegi tempóban változó divatok szerint már régen el is avulhatott volna...

(#11) Apollyon válasza Thrux (#7) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Nincs valós név, valós adatok, se ismerősök, de biztos így is össze tudtak kaparni némi infót rólam a nyomonkövetéssel."

Ha nincsenek letiltva a scriptek, dom.storage stb. a böngésződben, akkor legalább egy tonna adatot megszereztek rólad, akkor is, ha nem léptél be.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Hunmugli válasza Apollyon (#11) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Ezekről nem tudsz némi infót linkelni? Esetleg vmi bővítmény, ami írtja ezeket? Azt tudom, hogy régen egy Like gomb egy oldalon elég volt egy monitorozó süti településéhez, de itt megáll a tudományom.

Nekem kezd elegem lenni a hirdetésekből. Képtelen vagyok elhinni, hogy pl napi szinten az embereknek akár csak a 10%a is kattintson. Hozzanak létre vmi olyan kategóriát, hogy nemkattintók. Úgy lehetne bekerülni, hogy nem kattintasz reklámra egy hónapig. Aki ebbe a kasztba tartozik, az nem kapna semmilyen hirdetést, mert plusz energia, nulla haszon = bukó.

Más is észrevette, hogy az FB az ismerősei nevében ad fel hirdetéseket? Nem tudom, mennyire releváns a sejtésem, mert egy "Oszd meg és sorsolunk" típusú cucc esetében bármit el tudok képzelni. De néha nem tudom, mi a búbánatért kedvelne vki egy kalap sz.rt... Csak lusta voltam utánajárni, de ha így hamis Like-okkal próbál manipulálni, akkor be kéne perelni. Vki erősítsen meg, vagy hurrogjon le :)

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#13) Vakegérke válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van egy rahedli Nem Publikus. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

Se kamu, se rendes regem nincs, és nem is lesz. Nem hiányzik.

(#15) fornettisuti válasza Fred23 (#14) üzenetére


fornettisuti
veterán

Pedig, ha nem vagy pl. facebookon, twitteren, nem is létezel.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#16) M5Norbi válasza fornettisuti (#15) üzenetére


M5Norbi
őstag

Valahogy én is túlélem a nemlétezést :DD

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#17) #16939776 válasza Hunmugli (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hatalmas mennyiségű ember anyag, amin viselkedés kutatást lehet végezni, INGYEN?!
Egy öntanuló AI-t próbálgatnak, ami az ismétlődéseket, kapcsolatokat, reakciókat figyelve készít egy viselkedés profilt. Értékeli a usert, hogy "mire alkalmas", ami egyszer majd egybe vághat a cég érdekeivel.
Más nevében azért post-ol, vagy like-ol-hat, mert reakciót/aktivitást vált ki az egyénből, ezzel méri mennyire irányítható, mennyire birka az illető.

Csak megismer, puhatolózik, egyenlőre cél nélkül.

Erre azért nem ember anyagot használnak, mert veszett magas a programozói órabér, csak azért hogy szórakozzanak egyesével user-rel, ~0 haszonnal, az nem lenne rentábilis.

Hogy - a célzott reklámokon kívül - ez még mire tehető alkalmassá, azt inkább nem akarom tudni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Egyénekre bontva szerintem egyre kisebb az aktivitás a Facebookon, a képeket is már máshova töltik inkább az emberek, pl Instagramra.

Viszont a csoportok a reneszánszukat élik, egyre jobban pörögnek. Az ország egyik legnagyobb csoportjának vagyok adminisztrátora, nem csökken az érdeklődés iránta, sőt időnként nő is.
A Facebook is egyre több segítséget ad a csoportok adminjainak, mindenféle statisztikákkal, a tagok kezelését megkönnyítő ezközökkel.
Szerintem a csoportok fogják szép lassan átvenni a fórumok helyét is.
Persze az ilyen szakmai és tematikus fórumok helyét nem, mint amilyen például a Prohardver lapcsaládé, de az általánosabb fórumokat simán kiváltják.

(#19) Franklin válasza Juhaszatti (#18) üzenetére


Franklin
addikt

Tibiatya? ;]

(#20) Juhaszatti válasza Franklin (#19) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Neem az nem csoport, hanem facebook oldal. :D
Nem ugyanaz, már csak azért sem mert az oldalakon az oldal készítői szolgáltatják, a tartalmat a csoportokban meg maguk a tagok.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ic3man válasza Sinisi (#10) üzenetére


Ic3man
tag

Ne aggódj, látni fogjuk még az FB bukását :)
Láttunk már pár "közösségi" oldal, kommunikációs program bukását és/vagy beolvadását.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#22) Sanchez638 válasza Ic3man (#21) üzenetére


Sanchez638
addikt

Majd a picipuha megveszi és tönkre teszi :D. Pénze megvan rá :D és a hajlama is :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#23) Hieronymus válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Németországban pert vesztettek, ezért nem kérik számon saját név és adatok használatát.
Vakegérke ennek megfelelően korrigálja a beállításit és nem fogják piszkálni az álnév használatért. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) Vakegérke válasza Hieronymus (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmiféle adat nincs rólam, mindent, amit csak tudtam, letiltottam. Eddig senki nem szólt, hogy legyek közlékenyebb. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) rii válasza Ic3man (#21) üzenetére


rii
nagyúr

az okostelefonok használata 90%-ban szerintem fb.

az fb nem fog kipusztulni
az iwiw is csak azért veszett ki, mert jött a fb.

ha a fb bukik ... akkor ott valami irdalmatlan nagy gebasz lesz .... de nem az érdeklődés hiánya.

------

vagy mire alapozod, hogy látni fogjuk még az fb bukását?
szerintem nincs rá remény.
és ez nem nekem sajnos, mert már 99%-on van a progress, h törlöm magam .... 3 hónapja nem néztem meg a főloldalt ... csak 1-2-3 emberrel chat-elek. amint otthon lesz rá időm, 4-5 emberrel még közlöm a h elhagyom a fedélzetet, .... email címet hagyok.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26) Rodi 4.80 válasza fornettisuti (#15) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

"Pedig, ha nem vagy pl. facebookon, twitteren, nem is létezel."

Ugye ezt viccnek szántad? Jó vót :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Plazmacucci válasza Rodi 4.80 (#26) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valakinek lemerült az irónia detektora, valamint South Parkot sem néz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28) Ic3man


Ic3man
tag

83 millió "fake" profilról beszélnek:
https://zephoria.com/top-15-valuable-facebook-statistics/

[ Szerkesztve ]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#29) Ic3man válasza Rodi 4.80 (#26) üzenetére


Ic3man
tag

Remélhetőleg! :)
Nekem pl. google + van, napi kapcsolattartásra Hangout, illetve Viber. Instagram-om is van, de nem igazán használom.
FB 3.5 éve nincs. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#30) Apollyon válasza Ic3man (#29) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az instagram is faxbúk, szóval de, van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) Kékes525 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

"Létszám nő, de az aktivitás szerintem már régóta csökken is"

Legfeljebb csak a régi felhasználóknál. Az újaknál még nem hiszem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) tailor74


tailor74
őstag

Őszintén nem tudom eldönteni, hogy örülni , vagy félni kellene egy ilyen hír hallatán.
Elértük végre, hogy globálisan nincs magán élete az embereknek... :) (Persze csak a "mindentdemindent megosztok" embereknek)

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#33) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem a fb-n van egy zárt csoportom a szülővárosomról, ahol régi képeket osztunk meg róla. A hírfolyamon majdnem mindenki tíltva van (nem követem), mert nem érdekel senki idiótasága, dicsekvése (szinte csak erről szól a fb). Ha nem lenne ez a csoportom, már rég töröltem volna magam.
Én nem osztok meg magamról semmit, kép is alig van fent. Az is csak azért, hogy az ismerősök tudják, hogy én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

Mar szinte csak chatelesre hasznalom. :D

(#35) Apollyon válasza tailor74 (#32) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Őszintén nem tudom eldönteni, hogy örülni , vagy félni kellene egy ilyen hír hallatán.
Elértük végre, hogy globálisan nincs magán élete az embereknek..."

Most már mindegy. Ehhez nem kell fb meg gúgli, elég ha nálad van a telefonod.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

"azaz egyre többe kerül a további növekedés, amit a befektetők egyébként továbbra is elvárnak a csapattól"

Én az ilyen "minél többet" gondolkodású és a plafont/falat nem látó sales kreténeket kihajítanám.
Zuckerberg meg jól teszi, ha nem enged Kína nyomásának, nagy piac ide vagy oda - az Afrika és India drón projektje egyébként is szvsz sokkal inkább kifizetődőbb lesz e téren.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#37) Rodi 4.80 válasza Plazmacucci (#27) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Éppen az a helyzet, hogy nem merült le :)

(#38) Ic3man válasza Apollyon (#30) üzenetére


Ic3man
tag

Ez igaz, hogy FB fejlesztés (most már), de FB != Instagram

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#39) person


person
senior tag

Szintén "kamu" nullás profil. Soha nem is volt más.
Egy bizonyos téma kapcsán olvasok néhány csoportot. Többi része nem érdekel.
Viszont vicces, hogy a nagyik és a papik, hogy tolják.. azt sem tudják mit csinálnak, durván beszippantotta őket, én a "fiatal" meg mosolygok mellettük.. azért érdekes.

Nem tartom jónak, hogy az oktatási intézmények azt a fiatalt is belehúzzák a különböző csoportjaikkal aki egyébként nem használta volna. Így garantáltan facebook függő lesz mindegyik..
Már bölcsi ovi kezdi a szülőknél. Most regelhetném a gyereket, hogy tényleg az egész élete ott legyen.

(#40) vicze válasza Juhaszatti (#18) üzenetére


vicze
félisten

"aktivitás a Facebookon, a képeket is már máshova töltik inkább az emberek, pl Instagramra"
Csak tudnám kinek a tulajdona az Instagram... ;]

(#41) kpityu2


kpityu2
őstag

Mindenképpen kell egy sikerorientált rabszolgaprofil, hogy legyen mit a HR-esnek prezentálni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#42) Diokhan válasza SkyLine3000 (#33) üzenetére


Diokhan
addikt

Ezzel kb én is így vagyok. Csak egykét emberrel való kapcsolattartás miatt van profilom, de full üres, sem kép, sem megosztások, semmi...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#43) D.Va


D.Va
senior tag

Van egy csomó ismerősöm akinek 2 accountja is van, főleg a főleg a fiatalabbaknak. 1 valós és egy "troll" fiók.
De van akinek 3 accja is van.
Szóval a 2 milliárd jó lesz olyan 500 milliónak is szerintem kb... :K

(#44) Franklin válasza D.Va (#43) üzenetére


Franklin
addikt

Szóval mert neked csomó ismerősöd van, akinek 2-3 accountja is van, ezért nyilván a világ összes emberére igaz ez...

Eleve a 2 milliárdból 1 milliárd nő, akik kevésbé hajlamosak a trollkodásra, kamuprofilozásra, tehát már itt megdőlt az elméleted. És a másik 1 milliárdból is nehezen hiszem, hogy 0.5%-nál több kamuprofilozna.

Szóval ne magunkból és a környezetünkből induljunk már ki.

Az meg, hogy sokan kamu névvel vannak fent, meg nem töltenek fel semmit, nincs ismerősük, stb. nem jelent semmit, ugyanúgy beleszámítanak a 2 milliárdba.

(#45) #16820480


#16820480
törölt tag

Most akkor ez lesz az új hipszter generáció? Nekem már akkor nem volt FB profilom, amikor még menő volt!

Ez kb olyan, mint azzal dicsekedni, hogy nincs tévéje valakinek. Dicsekedjünk vele, hogy nem tartozunk abba a csoportba, amit az adott platformon/közösségben divat lenézni.
Miért baj, ha valakinek van FB, vagy Twitter? Csomó hasznos funkciója van mindkettőnek, csak használni kell tudni :U

(#46) Juhaszatti válasza vicze (#40) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Tisztában vagyok vele hogy a Facebooké, de ettől még másik platform :P

(#47) s912


s912
aktív tag

Kb. mint a konzol vs PC vita. Végtelenségig lehet nyújtani, mint a rétestésztát. Aki akarja, használja. Aki nem, az nem.. Az előbb írta valaki, hogy "ha nem vagy fent, nem is létezel". A tendencia pedig abba az irányba halad, hogy ez lassan tényleg így is lesz. Már-már kötelező lesz használni ? Na neee..
Kb. fél évet voltam regisztálva az oldalon. 1-2 fotót feltöltöttem, volt pár BARÁT (mert azért a friend nem egyenlő a magyar ismerőssel), de soha semmit nem írtam meg lájkoltam vagy osztottam meg. Egy idő után beleuntam, hogy a másik boldogságát vagy boldogtalanságát nézegessem. Mindenkinek megvan a maga élete. Az unatkozó emberek nézegetik, meg a Nők (tisztelet a kivételnek, illetve akinek nem ingje, nem veszi magára), akiknek fontos a visszacsatolás (jól sikerült a szelfi?). Töröltem magam, de tudom, hogy fél év alatt több infot gyűjtött össze rólam Cuki kémoldala, mint bárki más és már nagyon bánom. De ez a beágyazott like gomb is egy kiba**ott nagy átverés, az is "követ", még ha nem is vagy regelve/belépve. És lehet szónokolni, hogy "kit érdekel Kis Pista élete". Ha valaki nem tud a sorok között olvasni, hogy az oldal valami sokkal, de sokkal nagyobb dologra készül, ami akár az egész emberiséget is megváltoztathatja és szerény véleményem szerint NEM a JÓ IRÁNYBA! Miért jó, ha tudnak rólunk mindent? NEM JÓ! Magánszféra mára már nincs. És nem a képekre gondolok, hanem miket követ valaki, miket néz meg. Csak egy példa: ha több mp-ig egy fényképen tartod az egeret (nem kell rákattintani, elég ha csak ott áll), már azt mérte évekkel ezelőtt Cuki kémoldala. Mit adnak a mai világban ingyen? Egyenlőre a levegőt, de láttunk már Kínában példát arra, hogy azért is fizetni kellett. A facebook sincs ingyen. Az életed statisztikájával fizetsz érte.

skylake írj ide is :)

[ Szerkesztve ]

(#48) atike válasza rii (#25) üzenetére


atike
nagyúr

"az okostelefonok használata 90%-ban szerintem fb."

Hogy tessék? :Y

(#49) Franklin válasza atike (#48) üzenetére


Franklin
addikt

Hát ebben lehet valami, én pl. tömegközlekedésben szoktam nézni, ki mit csinál a telefonjával és nagyon sokan facebookoznak... néhányan csetelnek, néhányan sorozatot néznek (ezt soha nem fogom megérteni, egérmozi), néhányan játszanak, de a többség a facebook falát pörgeti. És nem csak nők, férfiak is.

(#50) atike válasza Franklin (#49) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor az én környezetemben másak az emberek... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.