Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Eleg draga. Kivancsi vagyok, azok a magneses elemek mennyire tartjak magukat. Van egy olyan erzesem, hogy az elso nagyobb mozdulatnal leesnek, legjobb esetben kenyelmetlenul mocorognak a fogas alatt. Egyebkent Razer Mamba pepitaban, tobb penzert.

[ Szerkesztve ]

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Parszor mar megfogadtam, hogy nem kommentalom a Logitech tularazott karacsonyfait.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) konikan


konikan
aktív tag

Konkurenseknél hasonló teljesítménnyel van olcsóbb is, nem? :F

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#4) TESCO-Zsömle válasza konikan (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Konkrétan ugyanennyiért adja a Razer az új Mamba-ját, de ja. Vannak ettől lejjebb egerek, amik sokkal jobbak játékra. Ha nem akarsz lemondani a világításról, akkor mindjárt ott a Roccat Kone XTD Optical. Igaz, az vezetékes, de komoly játékra csakis az + optika. Casual-kodni meg minek 50 rongyos egér? Nem igaz?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) Avicularia


Avicularia
veterán

Kicsit elgurult a gyógyszer az árazásnál :U

(#6) [CsuCsu] válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mamba egy nagyon jo eger (volt alkalmam kiprobalni), akinek kell ez az alkalmankent vezeteknelkuliseg es van ra penze. Sokkal letisztultabb es ertelmesebben nez ki. Logitech eseten a dizajn es a lego darabok aggasztanak. Tipikus transformers kinezet megint.

(#7) Xaels


Xaels
félisten

Nekem bejön. Ha még mindig aktívan játszanék és nem más lenne a fő hobbiirány a család mellett akkor biztos beszereznék egyet. Anno a G9-et is nagyon szerettem és a G400-al is jók a tapasztalataim. Mondjuk egyik sem került ennyibe :Y

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8) Duree


Duree
veterán

Minden rendben van az egérrel,jól néz ki igaz ez másodlagos,kézre áll nagyon jó anyaghasználat,és persze a megbízható márkanév garantálja a minöséget.De a szokásos vége az árazás.Mint minden Logitech termék ez is magán viseli a túlárazás koncepciót.Minden esetre nagyon sok játékos meg fogja vásárolni.Én is játszom ha van idöm,de nekem elég egy mezei Genius gamer egér is 4 ezerért.

duree54

(#9) Locutus válasza konikan (#3) üzenetére


Locutus
veterán

Nem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#10) #06658560 válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én ezt megint munkaegérnek találom. Lead engineer, sales műszaki cégeknél, aki sokat jár megrendelőhöz, beszállítóhoz és kell a 3D navigálás. Kényelmes, de a madzag nem kell útban legyen. Ha mégis gond lenne, töltheti a noti. Oda nem vészes az ára sem.
Transformer egér viszont így sem lett. Azok maradnak a patkányok.

(#11) TESCO-Zsömle válasza #06658560 (#10) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na igen, mondjuk ebből a szempontból jobb, mint a Mamba, mert ezt lehet notival is tolni. Sajna Razernél a dokkolóban van a vevőegység.

Viszont egy Lead Engineer-nek léteznek más megoldások főleg 3D mozgásra, amire már inkább egy 3D Connecion cumó kéne notival vagy anélkül.

Az a baj, hogy nem tudod a super-gamer nagy frekis frissítést összeegyeztetni a rádiós üzemmódból adódó input-laggal. Ütik egymást. De még melóra is. Hasonló képességekkel egy sima vezeték nélküli meg napokig el van töltés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

"beépített akkumulátor"
Idáig volt érdekes.
Nagyon nehéz lett volna kialakítani, hogy 1db AA akku-ról menjen!
Na maradok is a Perf.MX-emnél.

(#13) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Mechanikus kapcsolók?! Legalább nem az a 2 forintos vacak lesz benne, mint az alig olcsóbb G700s-ben. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) -Skylake-


-Skylake-
addikt

170 euro :D shiftdel.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#15) nyunyu válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Legalább nem az a 2 forintos vacak lesz benne, mint az alig olcsóbb G700s-ben. :))

Mas is szereti a Panasonic EVQPT-ket?

De ne legyenek illuzioid.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) worxland


worxland
addikt

  720 mAh nem cserélhető akksi
  179 euró
  kevés gomb, azokból kettő is rossz helyen
+ nem jobbkezes kialakítás
---------------------------------------------------------------------
  fail

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#17) Gothmog válasza worxland (#16) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A balkezesek meg dögöljenek meg? :DDD

Endure. In enduring, grow strong.

(#18) worxland válasza Gothmog (#17) üzenetére


worxland
addikt

A szimmetrikus nem áll kézre. A saját egeremnél a saját szempontjaim számítanak, nem a többieké, engedelmeddel.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#19) nyunyu válasza Gothmog (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Majd ha ok lesznek tobbsegben, akkor kapnak sajat egereket is.

De azert a 15%-ert, aminek egy resze jobb kezzel egereszik, tobbseguknek meg jo a szimmetrikus is, nem szoktak kulon egeret tervezni.

Bar mostanaban Razer kereste az o kegyeiket is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A design-ját inkább nem kommentálom, nem ér annyit...

(Ja, bocs már megtettem az Egeres Topic-ban... :D )

(#21) tecsu válasza Duree (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Túlárazott akkor lenne, ha nem vennék elegen. ;)
Az árat mindig a piac vagyis ez esetben a minimumárat a költségek, a maximumot a kereslet határozza meg.
Az Intel processzorai sem túlárazottak illetve mondhatjuk, neked (és nekem) túlárazott, de a vásárlóknak nem, hiszen megveszik. Ha meg tényleg "túlárazottnak" bizonyul, majd lejjebb veszik. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) b.


b.
félisten

Istenem szánalom hova jutott a Logitech. Undorító, gusztustalan ez az újfajta dizájn. Nem venném meg, ha 5 ezer lenne, akkor sem, nem hogy így. Mondom ezt 15 év Logitech fanatizmus után. Szerencsére rátaláltam a Steelseries egereire, mindenben kárpótolnak, sőt, szerintem még jobbak is mint ezek a búcsúba való bazári szörnyek, amiket mostanában gyártanak gamer egér néven...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) #20655360 válasza nyunyu (#19) üzenetére


#20655360
törölt tag

Hatalmas elismerés ezért a Razernek amúgy. Vennék tőlük egy egeret, de az Abyssuson (az nem kell) kívül iszonyat áron adják mindet.
Évezredek alatt, sok minden változott, de a balkezes ellenesség (teljes kirekesztettség inkább...) ugyanúgy megmaradt. :(

Mondjuk én mind2 kézzel tudok egerészni. :DDD

(#24) tecsu válasza nyunyu (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Ráadásul a legtöbb balkezes átszokott a jobbkezes egérre.
Például én sem váltanék soha balkezes egérre, annak ellenére hogy balkezes vagyok. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) fi:zi'k válasza nyunyu (#15) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lehet félreérthető voltam, a jobb-bal gomb alatti kapcsolókra gondoltam. Eddig 3 Logi egeremből 3-nál lett dupla klikkes, legutóbb az újonnan 25e-es G700s-ben.
Most lesz cserélve Omron D2F-01F-re a két megmaradtban, az talán jobban bírja.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Nem lézeres a szenzor? Így már nem is kell! ;]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#27) leviske


leviske
veterán

Annak van valami oka, hogy a Logitech tartózkodik az ASUS Gladius-féle megoldásoktól? (A cserélhető kapcsolókra gondolok duplakatt esetén.) Csak mert én nem vennék spec biztos nem vennék már €60 felett olyan egeret, aminél potenciális esély van rá, hogy gari időn belül forrasztgatni kell.

(#28) Locutus válasza leviske (#27) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, gondolom az az oka, hogy baromi felesleges.
De én se értem miért lenne jobb megoldás az, hogy szar de cserélhető mikrokapcsolót tegyenek bele? A 2 éves G502-mnek nálam semmi baja nincsen.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#29) leviske válasza Locutus (#28) üzenetére


leviske
veterán

Már akinek felesleges. Nekem, aki tök lazán elfogyaszt egy egeret egy év alatt, nem mind1, hogy a PH!-n kell szakit keresnem a kapcsolócseréhez, esetleg vehetek kapásból új egeret, vagy elég vennem egy új omron mikrokapcsolót és berakni a régi helyére.

(#30) Xaels válasza worxland (#16) üzenetére


Xaels
félisten

Olyan kialakításúvá alakítod amilyen neked kényelmes...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31) Locutus válasza leviske (#29) üzenetére


Locutus
veterán

Azt hogy csinálod?
Végülis én is fogyasztottam már el 6 hónap alatt, sőt 1 alatt is egeret. De annak azon prózai egyszerű oka volt, hogy azok az egerek bizony ilyen "minőségűek" voltak.
Persze ki lehetne sakkozni, hogy valakinek jobban megéri egy száz eurós egeret használni 3 évig, vagy minden évben egy új 30 eurósat venni. Vagy szétszedegetni alkatrészt cserélgetni bennük. Fene tudja. Én inkább egyszer veszek jót, és használom évekig.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32) nyunyu válasza Locutus (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

A 2 éves G502-mnek nálam semmi baja nincsen.

Eddig meg.

Kinai mikrokapcsolos L egereim atlagos felezesi ideje 2.75 ev, pedig en is altalaban a high end drotnelkulieiket hasznaltam az elmult 15 evben.

Most nyuzott n+1-edik MX Revomnak is csak azert nincsen kapcsolo baja 4.5+ evesen, mert (alig hasznaltan) megvetel utan kapasbol csereltem a kapcsolojat D2F-01F-re. :DDD
Eselyt sem kapott elromlani a kinai.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) Locutus válasza nyunyu (#32) üzenetére


Locutus
veterán

2.75 év? Erről valami statisztika van valahol, vagy miért feltételezed ezt?

Eleve nem is létezik G502-ből még 2.75 éves... mégis honnan tudná, és ki?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#34) nyunyu válasza Locutus (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

En ebben ugyanazt a kinai vackot latom, amit a Logitech 2000 ota minden egerebe tesz. (Kiveve amikor meg ezt is elsporolja a gorgo alol, meg az oldalso gomboknal :W)

Sem az MX700-am, sem az MX1000-em, sem az elso MX Revom ugyanilyen kapcsoloja nem huzta 2.5-2.75 evnel tovabb, pedig nem vagyok egy hardcore gamer.
Akkor a G502-nek vajon miert lenne hosszabb az elettartama?

Azota raadasul a gyari garit is csokkentettek 3-rol 1 evre, nehogy veletlenul gariztatni lehessen a kapcsolohibas szemeteiket, ezzel osztonoznek arra, hogy vegyel eggyel ujabb karacsonyfat meg dragabban.
(Abban mar 64 bites nyolcmagos Arm lesz, ha igy folytatjak. :DDD)

Bezzeg haveri korben volt 3db MouseMan+, amiket meg japan kapcsolokkal szereltek 97-98 korul.
Legkorabban kidoglo peldany 4.5 evig birta, enyem 5.5-et.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) Gothmog válasza nyunyu (#19) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Tudom. Balkezes vagyok és jobbkezes egérrel (Logitech G400) gond nélkül elvagyok. (Meg mindenki más jobbkezes a családban, és nem akarok kiszúrni velük.)

Csak magas volt a kolléga által feldobott labda és muszáj volt lecsapnom :D

Endure. In enduring, grow strong.

(#36) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Hát a jelenlegi G602-t nem cserélném le, kár hogy nem cserélhető a benne lévő akkumulátor.
Valahogy nekem nem jött át, más gyártó jobbat kinál majdnem fele ennyiből.

G602-nél a súlynál szálltak el, de egy elemes módba már vállalható az egész, igaz úgy az aksi kijelzés szórakozik olykor.

(#37) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Nekem tetszik, ha kiöregedik a G502-m, amiről azért nem váltanék, akkor lehet, hogy ő lesz az utód. :)

Megyen!

(#38) b. válasza Locutus (#31) üzenetére


b.
félisten

Mert gondolod, hogy az az egér ami 100 eurós az tartósabb mint a 30 eurós. Ez logikailag helytálló lenne, de a gyakorlat régen más mutat, főleg a Logitechnél.
Sikeresen leépítik a régi megbízható imázsukat egy tucatmárkává. Lásd a sok szar mikrokapcsoló amit felhasználnak.
Nekem online játékhoz( igaz versenyszerűen tolom az FPS-t)már rég nem jön szóba ez a márka, mert a G500 3 hónapig ment el dupla klikk nélkül, majd az cserélték egy másikra, ami fél év után behalt, Akkor már nem ajánlották fel a cserét, csak a javítást. megköszöntem, majd itthon kicseréltem a silány kapcsolókat japán minőségire( ami postával együtt sem került többe mint 2000 forint) és utána 1. évig ment hibátlanul. jelenlegi Steelseries sensei egerem kb 2 éves és még hozzá sem kellett nyúlnom. Ugyan azok a körülmények, ugyan az a játék., talán még kisebb ár. Szépen elbúcsúztam a Logitechtől. Mióta meg ez a dizájn bejött, azóta meg a legutolsó gyártók közé soroltam , amik gamer egeret gyártanak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) leviske válasza Locutus (#31) üzenetére


leviske
veterán

Nem tudom. :DDD Viszont a Razer gyártmányú Habu-mat cirka félév alatt kinyírtam anno, az M500 se bírta kimondottan sokáig. Még a legutóbbi Hama bírta várakozásaimhoz viszonyítva a legtovább, de az se volt hosszú idő (viszont nem emlékszem már pontosan, mikor kezdett dupla/triplakattolni).

Amúgy a gond az, hogy nem szeretek ilyenekkel "sakkozni". Mert attól, hogy megveszek egy $130+ egeret, még senki nem biztosít róla, hogy az garantáltan kibírja 4+ évig. A Logitech és Razer meg aztán pláne nem. Nyilván a Zowie más tészta, de azok kapcsán is rémlik, hogy omron helyett (esetenként?) mást használnak tán.

Mindenesetre kösz, így már világos, hogy valószínűleg csak nekem van igényem ilyesmire, így örülhetek, hogy ott az ASUS. :)) Győzködni senkit nem akarok, szóval részemről ez ennyi.

(#40) ZoliGamesHD


ZoliGamesHD
tag

Nem tűnik rossznak ! Elgondolkodom azon, hogy lecseréljem-e a G502 PC-t , de szerintem nem fogom.

youtube.com/user/zoligameshd

(#41) Locutus válasza nyunyu (#34) üzenetére


Locutus
veterán

2000 óta? Akkor az MX518-amban is ilyen kapcsoló van? Ami 7 éve tökéletesen működik?
Vagy a kollégámnál itt a G5, ami kb 5 éves szintén?

Nekem ezen a képen nem olyan mikrokapcsolósnak tűnik amúgy a G900:

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#42) Locutus válasza b. (#38) üzenetére


Locutus
veterán

Nemtom, én nem tapasztalom ezt. Nem az árból sakkozom ki, inkább a tapasztalatból.
Csak itt az irodában van 9db logi egér napi használatban, MX300, G300, G5, MX518 stb... több közülük 5-6 évnél is idősebb, egyiknek se volt még semmi baja.
Az én MX518-amról már lemállott az oldalsó bevonat, meg a gombok festése is, olyan régi, mégsincs semmi baj a működésével.
Persze lehet, hogy egyszer majd csalódnom kell egy Logitech cuccban, de ez még nem következett be eddig.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#43) Avicularia válasza nyunyu (#34) üzenetére


Avicularia
veterán

Aláírom. Először mx revo döglött meg 1 év után duplaklikkel. Akkor olvastam itt a fórumon, hogy cserél a logitech ha már a bolti gari lejárt. Mivel ahhoz csak 1 év mediamarkt gari volt cseréltettem, de már Svédországba kértem a magyar logitechtől a szállítást. Mivel már nem volt mx revo, ezért mx performancet kaptam helyette. Aztán kb. évente cseréltettem a svéd logitech-el mert nem bírtak csak kb.1 évet, mind duplaklikkes lett. Ha jól emlékszem 3x cserélték a performance-t, mire azt mondták, hogy már nem garanciális és nem adnak újat. Azóta inkább visszatértem vezetékes egérre és mionixet használok.

(#44) RyanGiggs válasza Avicularia (#43) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Az én MX-em több mint három éves, még semmi baja.
De ha lesz, itt lapul a fiókomban két japán omron kapcsoló. ;]
Utána megint évekig nem kell hozzá nyúlnom!

[ Szerkesztve ]

(#45) fi:zi'k válasza Locutus (#42) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bár közvetlen tapasztalatom nincs, de úgy rémlik fórumokból, hogy az MX518 egy kivételesen jól sikerült darab.
Sajnos többen vagyunk akik alátámasztani tudjuk nyunyu véleményét. Nálam is 3 Logitech egérből 3 lett dupla klikkes, MX Anywhere, M705 és G700s. Ráadásul a M705-öt még érinti a gyártó által is elismert görgő hiba, ami inkább csak bosszantó, mintsem használhatatlanná tenné.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#46) Locutus válasza fi:zi'k (#45) üzenetére


Locutus
veterán

Nem lehet, hogy magyarországra szarabbat szállít a logitech?
Mert mondjuk én az összeset német/holland helyről vettem eddig...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#47) nyunyu válasza Locutus (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezen a kepen hol vannak a fo kapcsolok? Felso burkolat nem lett szetszedve, az alatt lehetnek.

Csak a gorgo oldalrabillenteseert felelos Panasonic EVQP0-akat latom, de attol a kapcsolotol azonnal tiltolistas nalam egy eger, annyira kemeny+hangos. :DDD

Tobbek kozott ezert utaltam annyira a Perf MX-et is.
MS WMOban, Explorerben raadasul ilyenek voltak a fo gombok is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) Avicularia válasza Locutus (#46) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha jól emlékszem mind Hollandiából jött. Ráadásul sokszor hallottam, hogy kelet Európába szarabb cuccokat szállítanak a gyártók. Ehhez annyit tudnék hozzáfűzni, hogy míg Magyarországon éltem sokkal kevesebb cuccom hibásodott meg, mint itt Svédben. Szóval lehet Svédország kelet Európához tartozik :D
Alacsonyabb kategóriás logitech egérből is halt meg. Volt egy Logitech Notebook Kit MK605 [link] amiből az egeret az asszony használta, tehát nem volt extrém igénybevételnek kitéve. Duplaklikkes lett. Logi küldött helyette egy M705-öt, az is már duplaklikkes :(

(#49) Locutus válasza nyunyu (#47) üzenetére


Locutus
veterán

Talán ezen látszik egy kicsit jobban

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#50) fi:zi'k válasza Locutus (#49) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Itt is a kínai Omronok. Vicc.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.