Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Jó teszt, jó kis kártya.

Részemről Én is olyan vagyok, hogy mindig a jelenre meg max a lehetséges következő évekre gondolok, ha gépet fejlesztettem. VGA-t is eszerint vettem mindig, és eddig nem volt gondom sosem. A mostani GTX 460-am már ugyan kicsit korosodik, de mivel a grafikai fejlődés szinte egy helyben toporog(1-2 kivételtől eltekintve), én úgy gondolom, hogy még egy darabig maradni fog a gépemben. A terveim szerint legközelebb már csak akkor fogok a géphez hozzányúlni, ha megérkeznek az új generációs konzolok, mert akkor igencsak nagy esélyt látok arra, hogy a grafika elég nagyon fog ugrani, addig meg majd játszok közepes beállításokkal:).

(#2) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Gratulálok a cikkhez !!

Igazából laptopos felhasználó vagyok , de érdekes olvasmány volt .
Kicsit meglepődtem azon , hogy a Sniper V2 ennyire eszi a kártyát , mert nem áll egy grafikai tesztprogram hírében , és a laptopomon a GT630-as kártya is elviszi élvezhető sebességgel , Full HD ,medium beállításoknál.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#3) ldave


ldave
félisten

Köszi a cikket, néha én is elgondolkozom a váltáson (560 gtx-től), de aztán eszembe jut, hogy megfogadtam, idén nem költök már semmit se a PC-mre :)

A Slime draws near! Command?

(#4) aram01


aram01
nagyúr

jó kis írás lett,de maradok inkább piros :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5) swado


swado
tag

Én is leragadtam a GTX 460 (768 mb)-nál. Viszont abszolút nem bánom, hogy nem csökken évente felére a gépem értéke.

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#6) fagy53


fagy53
nagyúr

Grat a cikkhez, már egész elszoktam az újságírói stílustól... :D
Nekem bőven elég a 460, igaz most a hideg beálltával visszamásztam a gyári órajelekre eltérve az alulórajelezéstől. Sajnos még a periférián mozgó játékok is igénylik néha az erősebb VGA-t, miért?
Nézegettem én is az új NV jövevényeket, de egyelőre felesleges a váltás, meg túl drága is lenne. Mindig az elvem volt, hogy 30% alatt nem érdemes váltani, a default órajeleket legalább a 15%-kal feljebb lehet tornászni és és így a játékbeli sebességkülönbség elviselhető. A 660Ti közel 100% különbséget hoz a sebességben , de négyszer annyiba kerül, a 460 beszámítási értékét alapul véve.
Fájdalommal olvasom, hogy az AMD változatlanul a régi nótát fújja, a játékok helyett a bizonytalan jövőnek tervez, ez idáig mégcsak részletekben jött be neki, hiába évek óta korszerű architektúra, nagy számolási kapacitással, ha a piacra dobott játékok jórészt nem ebbe az irányba fejlődnek.. Nagyon hiányzik már egy zöld-piros váltás, de a - járt utat a járatlanért el ne hagyd - elv még erős nálam. :U
Kösz a cikket! :R

(#7) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

7870 szerintem, a 660 Ti jobb compute dolgokban gyengébb, meg hát erősebb is az ATi ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) ghostmat


ghostmat
tag

Nagyon jó lett a cikk!!
Gratulálok hozzá, végre egy olyan áttekintés amire régóta várok!
Végre normális felbontáson mérhető FPS ekkel találkzom, nem ultraHD tízmonitoros konfig stb...

Tetszett, hogy nem a kártya gyilkolásra mész, és játék szempontjából vizsgálod a karikat( így nem kell olyan adatokat nézni, hogy óó a 660Ti AVG FPS-e 12 a 460-é meg 5 :D )

Most hogy végignéztem a tesztet feldobok pár progit megnézem az én rendszerem hogy viszonyul a 660Ti eredményeihez :D

na megyek 'bencsmárkolni' kicsit :)

grat még egyszer!

(#9) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

AMD fronton is lehetne ilyet nézni, pl. 5770 vs 7770

(#10) fricz19 válasza szcsaba1994 (#9) üzenetére


fricz19
őstag

hat ott igazán csak egy generáció váltás volt
5770=6770

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#11) McDog


McDog
aktív tag

Jó cikk. Valami hasonlót éltem meg a héten. A Sapphire HD 3650 -et váltottam le egy 6750-re. Global Offensive közben azon kaptam magam, hogy camperek egy sarokban és csodálom a tájat, a grafikát, az árnyékok részleteit. :)

(#12) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszönöm a tesztet! :R Részletes és igényes volt, egyedül azt sajnálom, hogy pont a Batman Arkham Cityt hagytad ki belőle. Az Assassin's Creed 3 megjelenése után van rá bármennyi esély, hogy utólag, be"pótold" még ezt a két játékot? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13) szcsaba1994 válasza szcsaba1994 (#9) üzenetére


szcsaba1994
tag

Akkor 4770-7770

(#14) harmincas


harmincas
tag

Ez milyen jó... pont nekem is ilyen 460-asom van, és pont a 660-ast nézegetem, mert elvem, hogy legalább megduplázott frame per second értékért érdemes upgrade-elni. Köszi!

(#15) Enxtheone


Enxtheone
tag

bf3 64 fös multiba is annyival erösebb mint singleben?

(#16) kavboy


kavboy
tag

koszi a tesztet, nagyon jo... Nekem meg mindig egy 8800GT kartyam van es meg nem tudom lecsereljem-e, majd ha kiprobalom a most megjelent medal of honor-al es cod-al majd eldontom...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#17) kpal


kpal
veterán

Köszi a tesztet nagyon jó ! :R Én azért le vagyok maradva a Asus gtx285 Matrix VGA-mal de kb. egy szinten van a 460-al. Én akkor váltok másik vga-ra ha lesz olyan játék ami érdekelne ,most kb. 2-3év játékkal játszok. Jövőévben lesz 2-3 játék ami miatt elgondolkodok a cserén. :)

(#18) gbors


gbors
nagyúr

all: köszi :R

@fagy53: hát ja, mostanában nem nagyon volt érkezésem írni - meg nem is nagyon volt miről. most ezzel a kártyával elleszek egy darabig :D
én igazából a sima 660-at nézegettem, az csak dupla ár (a 660Ti is inkább 3x, nem 4x) - de most már mindegy...
számolási kapacitás terén más már a helyzet. 7970 > 680, de 7950 alig > 670, és 7870 < 660 Ti, és 7850 is < 660. vicces módon most a backendben erősebb a piros kommandó. teljesítményben jók a Radeonok amúgy, ha nem lenne megint ez a sok szarakodás a driverekkel, már rég vettem volna egy 7870-et (még azelőtt, hogy eldöntöttem, nem kell új VGA :DDD ).

@kovy29: eladtam már a 460-at.

@Enxtheone: CPU függvénye. sztem alap 2500-zal nem.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19) kromatika


kromatika
veterán

köszi a tesztet.számomra nagyon hasznos.

(#20) kovsol


kovsol
titán

Nekem főleg az a gondom, hogy hiába jönnek egyre az újabb generációk közép kategóriában (főleg az alsó részére gondolok ilyen 30k körül) nem adnak azonos árszinten érezhetően gyorsabb kártyákat. Inkább csak modernebb és kevesebbet fogyaszt ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Szerintem is jó cikk és jó teszt. Köszönöm én is gondolkozom egy cserén.

(#22) hajbel


hajbel
addikt

Nagyon jó teszt, de lehetne 650 Ti teszt is, mert elvileg az a gtx 460 örököse.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#23) zolee5016


zolee5016
őstag

Én is nagy 460-as rajongó vagyok....nálam 6 db fordult meg.Most megy el a 2 evga-m, Én nem léptem ekkorát..Bár..a legbikább 580-as lesz a 460 sli utódja....(matrix)..Marad még 2 db 460-asom, mert az általad leírt jellemzőivel, és pozitiv tapasztalataiddal maximálisan eggyetértek.A 660 hoz meg sok sikert...ha szolgál olyan stabilan mint a 460...akkor már megérte....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#24) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Hát én szerettem fejleszteni a gépem...De a HD5870 et még mindig nem érdemes lecserélnem...Se a i72600-os procit...
Még szerintem simán bir 2 évet...Cáfoljátok ha nincs igazam és mondjatok tippet,hogy mire lenne érdemes cserélni...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#25) Cyberpunk válasza sz.zoli25 (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A procit nincs is értelme, de az 1GB vRAM kevés lehet ma már. Szóval ha csere, akkor az itteni kártya, vagy a 7870-re éri meg. Szerintem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) sz.zoli25 válasza Cyberpunk (#25) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Hát úgy tudom fullHD nél felesleges a 2GB ram...És én úgy használom egy monitoron...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#27) Cyberpunk válasza sz.zoli25 (#26) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja a 2GB az is az esetek legjavában, de az egy meg kevés. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28) sz.zoli25 válasza Cyberpunk (#27) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Nem tudom...Nekem még nem tünt kevésnek...Mondj egy játékot ami fullHD-ban megfogja...Kipróbálom...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#29) hibavissza válasza gbors (#18) üzenetére


hibavissza
veterán

szia, a kártya hűtése milyen? idle-ben van hallható hangja? mostanában ezt a hűtést szereli a Gigabyte 1 vagy 2 ventillátoros kiszerelésben...
köszi

sz.zoli25: a legtöbb új szimulátor aprókat röccen, ha track ir-el nyomod.

[ Szerkesztve ]

(#30) Cyberpunk válasza sz.zoli25 (#28) üzenetére


Cyberpunk
félisten

BF3, Crysis-ok. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) sz.zoli25 válasza Cyberpunk (#30) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

A crysis-ek a kedvenceim...És nincs gond vele...Lehet azért mert nincs kispórólva a gépből semmi de tény,hogy a vga a legrégebbi mert elmúlt 3 éves...Nézegetem régóta de tényleg nem meggyöző egyik sem...És itt ár értékre gondolok mert azért van jó vga csak embertelen áron és annyival meg nem erősebb...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#32) Lenry


Lenry
félisten

nem szoktam ilyen cikkeket elolvasni, mert egy időben komoly dömping volt VGA összehasonlításból Logouton, és akkor herótom lett tőlük, de nekem is GTX460-am van, így kíváncsi lettem erre most, és pozitívan csalódtam: igazán olvasmányos, és jó cikket hoztál össze :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) Qru


Qru
MODERÁTOR

"ezt egyébként a mérések során a háttérben futó monitorozás is megerősítette, a kártya szinte végig a 980 MHz-es órajelen ment, nagy ritkán ugrott egy kicsit feljebb."

Itt nem lejebbet akartál írni?

Amúgy jó cikk, gratula. Megerősítettél, hogy egyelőre bőven elég nekem a gtx460 1GB is. Megvárom a következő szériát.

#nincsbennetarcsi

(#34) VIBO


VIBO
őstag

köszi a cikket épp egy ilyet akartam olvasni ;)

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#35) Szlovi válasza hibavissza (#29) üzenetére


Szlovi
aktív tag

A hasonló teljesítmény és hűtés miatt ezeken a számokon már nem is lepődünk meg - az újabb revíziójú Windforce hűtés valamivel jobb, de a különbségek akadémikusak…

… lennének, ha nem lenne a harmadik faktor, aminek az egzakt mérésére sajnos nem volt lehetőség: a zaj. Itt jön ki igazából a legfrissebb Windforce design ereje – míg a GTX 460 sem volt egy hangos kártya, fejhallgató nélkül jól hallható volt terhelés alatt a ventilátorok munkája. A GTX 660 Ti játék közben éppen csak hallatta, hogy jelen van, de alig volt hangosabb, mint a processzort hűtő Cooler Master Hyper TX3. Ezen a fronton tehát mindenképpen dicséret illeti a Gigabyte mérnökeit. Ja, és a teljesség kedvéért jegyezzük meg, hogy terhelés nélkül egyik kártya sem hallható.

(#36) Tomix24


Tomix24
addikt

Ez még tavalyi cikk/teszt?

"igazán markáns különbségre eddig egyetlen példa van a Dirt Showdown személyében" AAA címek? 11.12b driver. Azóta sok minden történt... Ár/érték arány..

(#37) arpi6k


arpi6k
addikt

Nagyon jó írás! Grat hozzá. :R

Intel & ATI

(#38) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Jó cikk, grat. Habár én piros párti vagyok, szeretem az ilyen cikkeke olvasni, ebből is sokat tanulhat az ember.

Mit is kéne ide írni?

(#39) FragMaster


FragMaster
addikt

Jó cikk! Egy hasonlót megnéznék gtx660ti helyett sima 660-al, az is előrelépés de legalább árban közelebb van a 460-hoz új korában. Nagyon el vannak szállva az árak.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#40) gbors


gbors
nagyúr

meg egyszer köszi az elismeréseket :R

@hajbel: nem, a GTX650Ti az a GTS450 leszármazottja.

@sz.zoli25: az 5870 szerintem az AMD legjobb terméke a DX10-es korszak kezdete óta, nem csoda, ha nehéz lecserélni. 7870-nek már lehet értelme, alatta semmiképp.

@Qru: nem lejjebb, a stabil 980-ról nagy ritkán felment 1006-ra.

@Tomix24: előbb olvasd el rendesen a cikket, címszavakban nagyotmondani utána is ráérsz :) ár-értékről írtam eleget, és említettem azon AAA címek közül is párat, ahol a Kepler gyengébben muzsikál. a 11.12-es driver pedig közel egy éves :D (és ha netán a 12.11-re gondoltál, akkor ugyan melyik kártyát mérjem le vele?)

@Fragmaster: a 660 és a 660Ti között kb. 15-20% van - mérni sajnos nem tudok 660-at.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#41) hajbel válasza gbors (#40) üzenetére


hajbel
addikt

Vitatkoznék, mert nem az a fontos, hogy milyen a típusjelzés, hanem az ár és a teljesítmény. Szóval aki annakidején kb. 40-50 ezerért akart gtx 460-at venni, nem hiszem, hogy ugyanaz a célközönség, aki egy 70 ezres kártyában gondolkodik jelenleg. Bár ez az én szubjektív véleményem.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#42) FragMaster válasza hajbel (#41) üzenetére


FragMaster
addikt

No nekik (meg nekem) tökéletes választás a sima gtx660 :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#43) emerico2004


emerico2004
aktív tag

Szerintem tavasszal a gta5 kicsit fel fogja pörgetni a gpu fejlesztéseket.......

(#44) Cyberpunk válasza emerico2004 (#43) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Inkább ősszel. Kizárt, hogy tavasszal jön PC-re sajnos. ;] de a képek alapján nem lesz az annyira über, C3 az viszont az, főleg ha megint óceánt számolunk a talaj alatt. :U

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) emerico2004 válasza Cyberpunk (#44) üzenetére


emerico2004
aktív tag

banyek ha fél évet kell rá várni pc és konzol között lehet hogy 10év után ujra lesz konzolom.... :B

(#46) Cyberpunk válasza emerico2004 (#45) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát GTA4-re is kellett vagy 7 hónapot. S sokáig direkt húzták a népet, hogy nem közöltek semmit. hogy lesz rá. Azt kaptunk is egy összecsapott portot. Bár a 4 is neccesen futott a konzolokon, erre kíváncsi leszek, hogy ezen a kiöregedett generáción hogy fog az 5 futni. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47) Televan74


Televan74
nagyúr

Teljesen egyet értek a konklúzióval.
De sokan leszólják , főleg a másik oldalról.Nem érdemli meg ez a kártya. Talán az ára lehetne egy kicsit visszafogottabb.
Én most cseréltem le az Sapphire HD7850 -et egy Gainward GTX660Ti Phantomra. Engem főleg az akciós ára fogott meg (iPon -ba 64.000 Ft -ért jutottam hozzá).
Mire az ereje kevés lesz a játékokhoz addig sok víz folyik le a Dunán.

8x MSAA melett is van elég FPS. A minimum FPS -ot nem tudom. De ha valaki észreveszi szabad szemmel a 90 és 140 közötti különbséget, hát annak sas szeme van.
Jó kártya lett, bár kissé túlárazott.

Köszönet az írásért. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#48) walkmanboy


walkmanboy
tag

A tesztről: Nekem tetszett jó teszt nagyon, az egész külalak megfogott.

Nekem GTX 460OC Windforce kártyám van, nekem semmi de semmi bajom sincs vele, 1440x900-ban mindent megfelelően futtat. Azt tegyük hozzá nekem OC-kártyám van, tehát a tesztben szereplőtől picit erősebb.

Nem akarok leváltani róla, nekem egyenlőre nagyon jól szolgál, aki teheti, az váltson inkább.

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#49) Füge007


Füge007
senior tag

A héten raktam be az egyik barátom i5 650 CPU-val szerelt gépébe. Igaz ez nem Ti változat csak egy sima 660 OC, itt egy link mit tud a kicsike Heaven DX11 Benchmark alatt. 560Ti és e között vacilláltam, végül a Gigabyte GTX 660 OC 2 Gb-os VGA lett a befutó, szerintem megérte a plusz ráfordítást ami esetemben 5000,- jelentett.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#50) oliba


oliba
őstag

Grat a kártyához. A cikket pedig jó volt olvasni és külön öröm azért, hogy nem kellett számolgatni mikor mennyivel jobb a GTX660Ti.

Azért viszont csalódott vagyok, hogy nem került bele egy jó kis memória órajel emeléses összehasonlító teszt. Anno a 460-adat is mérted mindenhogyan, ahogy csak lehetséges. Remélem, ezzel is folytatni fogod azért és még egy CPU tesztet is rakhatnál később, hogy hogyan viszonyul két maggal, meg tuninggal a 3,3Ghz-hez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.