Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viper26


Viper26
nagyúr

6.5"? Ezek hová tették az eszüket?

Pixel 7 | FR955

(#2) Y72


Y72
aktív tag

"Flagship killer"... a 6T még mindig 200k környékén kapható, akkor már inkább egy S10.

(#3) Gicz válasza Viper26 (#1) üzenetére


Gicz
addikt

kinek mi... nekem bejönne a samu s10 5G a maga 6,7" képernyőjével, és 4500mah akksijával :)

(#4) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Én a 3T-vel amit a mai napig használok nagyon megszerettem a gyártót, de úgyérzem idén nem tőlük veszek telefont. Egyrészt évről évre nő a kijelzőméret és ezzel együtt a készülékház is igaz csak milliméterekkel de már a 3T is nagy, ennél szélesebbet biztos nem veszek. Akkor ott az optikai ujjlenyomat olvasó ami gáz idén ha belerakják és a folyamatos drágulás hatása a 200k felett nyitó hazai ár lesz. Mikor megvettem a 3T-t azt éreztem hogy basszameg 136000Ft-ért vettem egy olyan telefont ami dupla annyi ramot kapott mint az akkori flagshipek a piac leggyorsabb töltője volt benne és az egyik legjobb kijelző. Erre most ránéz az ember a 6T-re és azt látja, hogy sokmindenben csak egy standard szintet hoz és pár dologban meg egyszerűen lemaradt a piachoz képest (kamera, gyorstöltő, ram). És akkor van pofájuk kiadni egy pro verziót idén ami már valószinűleg közel S10 árban lesz. Hát kössz nem, inkább beáldozom a garit és rendelek háztájon belülről egy Oppo Renon10X-et ami legalább anyira innovatív mint annak idején a O+ volt.

(#5) prolad


prolad
őstag

Ha már kettőt hoznak, lehetne egy max verzió, 7-7.2 hüvelykes kijelzővel, mert ez is hiába nagy papíron, csak 76mm.

(#6) Gomez86


Gomez86
őstag

Használtam egy 3-at (vagy 3T-t nem emlékszem) anno egy darabig és nagyon-nagyon jó telefon volt, egy ismerősöm most használ egy 6-ot, de szerintem ahhoz hogy valami flagship killer legyen ahhoz mindent tudnia kell amit a flagship-ek valamivel olcsóbban. Különben valahol kompromisszumot kötsz, akkor meg elmarad a kill :)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#7) enginev3.0 válasza Y72 (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, tényleg jól feltolták az árukat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) total90 válasza Y72 (#2) üzenetére


total90
veterán

Azért a 6T és az S10 között van ám 200 euró klönbség...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) Bestspiler7 válasza total90 (#8) üzenetére


Bestspiler7
tag

am lehet már szerdán kiderül pár dolog róla:
https://www.techradar.com/news/oneplus-7-details-may-be-officially-revealed-on-april-17

(#10) *Mukeey* válasza Viper26 (#1) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Elég "kompakt" a 6t. Kisebb pl mint egy i7+...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#11) szaszimi


szaszimi
tag

inkabb 5500-6000 mAh koruli aksikon kene gondolkodniuk, a kijelzo mar igy is pont eleg nagy. ekkora tepsi hazba igazan beleferhetne nagyobb aramforras is

(#12) erahurka


erahurka
félisten

Eddig jól hangzik, de a pletykák szerint ívelt lesz a kijelző mint a Samsung S és Note szeriánál :( Remélem csak optikai csalódás a képeken, mert amúgy tökéletes telefonnak tűnik. Mondjuk jack nem lesz benne sajnos...

(#13) sfefe


sfefe
őstag

Még egy tepsi....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#14) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Az ívelt kijelzőről szóló pletykák és ez a magasság kezdi elvenni a kedvem. Megcsinálhatnák kisebb méretben :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#15) Rick4 válasza Viper26 (#1) üzenetére


Rick4
félisten

A 6.28"-os képátlós 6-osom alig volt nagyobb méretre, mint az 5.5"-os 3T-m. Konkrétan 3mm-rel magasabb, 1mm-rel szélesebb, 0.4mm-rel vastagabb. A kijelző ezzel szemben majdnem 2 cm-rel nagyobb képátlójú volt. Na akkor hova tették az eszüket?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#16) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Én csak a jaj nagy, jaj tepsi írásokat jöttem olvasgatni. Szerencsére nem utakozom. :D

(#17) roli543 válasza Rick4 (#15) üzenetére


roli543
őstag

Annyira bírom hogy állandóan erről van szó hogy ekkora meg akkora kijelző elfér egy 5.5ös házban.. de akinek csak 5.5 colos kijelző kell azzal mi van? Nem a telefon mérete a gond, hanem hogy a kijelző egyre nagyobb!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#18) hegedis válasza roli543 (#17) üzenetére


hegedis
tag

De a telefon méretével van gond, nekem majdnem nyolc hogy mekkora kijelző van (persze ha jobban kitölti az előlapot az jobb), csak 150mm nél ne legyen már nagyobb, mert alig lehet egy kézzel használni, meg már a zsebben is alig fér el, főleg ha biciklit is szeretne valaki hajtani.
De ez a o+ döntése. Biztos többen vannak azok, akik nagyobbat szeretnének .

[ Szerkesztve ]

(#19) erahurka válasza hegedis (#18) üzenetére


erahurka
félisten

Én nagyobbat szeretnék. 6,4-6,5"-os telefont szeretnék legközelebb, kisebbet nem igazán.

(#20) Jakesz válasza Rick4 (#15) üzenetére


Jakesz
őstag

Nincs összefüggés, mivel akinek a 6.5 colos Oneplus 7 nagy lesz, annak az 5.5 colos Oneplus 3T is nagy volt. Teljesen mindegy, hogy a 7 jobban értékesíti a helyet, mert fogni és zsebrerakni ugyanolyan nehéz vagy lehetetlen sok esetben. És ha én elmegyek valahova, akkor nem akarok azzal vacakolni, hogy hova teszem a telefont, és egy külön táskát cipelni csak a telefon kedvéért pláne nem áll szándékomban. Arról nem is beszélve, hogyha az ember nem otthon van, akkor kvázi értelmetlen az óriási kijelző, hiszen akkor nem használjuk vagy csak minimális mennyiségben használjuk a netet, videónézést, játékot, amikhez van értelme a nagyobb kijelzőnek. Otthonra akkor már inkább egy tablet, ha a telefonos felhasználói élménynél maradunk, ami még jóval nagyobb kijelzőt nyújt, és otthon van is haszna. A baráti méretű telefont meg simán zsebre tudom rakni meg egy kézzel használni. És még csak nem is kerül annyiba, mint a nagy.

(#21) -FreaK- válasza Jakesz (#20) üzenetére


-FreaK-
veterán

1: Ne vetítsd már ki a saját szokásaidat mindenki másra.. sokan (én is) szeretnének nagy kijelzőt, igen otthon is. Zsebbe elfér így is úgy is, az egykezes használat nehézsége meg sose zavart. Elég sokan vannak így ezzel szerintem, elnézve az eladásokat.

2: Nekem speciel még ez is kicsi, a régi 6" 16:9-es kijelzők szélesebbek voltak ennél, az nekem személy szerint még jobban tetszett.

3: Hiába 6.5" az átlója, a nyújtott képarány miatt a szélessége és a területe kisebb, mint a régi, nagy, 16:9-es kijelzőknek.

4: Teljesen felesleges ezt a "nagy tepsi"-t állandóan beírni, és marha unalmas is olvasni. Szinte az összes flagship ilyen nagy manapság, így akkor az összes telefon alá beírjátok állandóan, hogy túl nagy? Ez a trend egy jó ideje, ideje lenne hozzászokni már.

5: nem tetszik, értjük, de egyrészt senkit nem érdekel, másrészt meg vannak még opciók kisebb telefonokra is, tessék ott körülnézni, és ha ott kommenteltek alá pl. hogy: "na végre, egy használható méretű telefon", akkor ott találtok több embert is, aki egyet ért és lehet közhelyeket meg szubjektív véleményeket durrogtatni.

(#22) joey04 válasza Viper26 (#1) üzenetére


joey04
titán

Ugye? Szerintem is lehetett volna nagyobb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) Viper26 válasza joey04 (#22) üzenetére


Viper26
nagyúr

Tabletnek ez is jó, nem? :C

Pixel 7 | FR955

(#24) joey04 válasza Viper26 (#23) üzenetére


joey04
titán

nem, arra 10-13" kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) forgonati


forgonati
őstag

Az a gond a Oneplus-al hogy nem tudják már hogy hol a helyük. Visszasírom a OP1 OP2 meg OP3 időket amikor az értéknek megfelelő cuccot adtak. És tényleg megérte tőlük venni mert annyival olcsóbbak voltak a többinél. Most már ott tartunk hogy alig többért lehet venni csúcsmobilt más gyártótól. Ráadásul ahogy drágulnak, úgy hagyják el a funkciókat is. Jack, értesítési led... Még mindig lehet kapni új S9 Plust, bármikor azt venném olcsóbban, mint egy új OP-t. Igen, OP-ban újabb a proci, és? Annyit nem ér, hogy beáldozzak érte csomó más featuret ami a masikban benne van. Persze biztosan van olyan aki csak ezt nézi...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#26) pengonorbert válasza ricsi0307 (#4) üzenetére


pengonorbert
tag

Nekem eddig még nem volt OP-m, de a mostani 4 éves Meizumat már nagyon le cserélném az idei nyaralás előtt. Már tavaly is majdnem elcsábultam az OP6-nál, majd a 6T-nél :D
Úgy voltam vele, hogy megvárom milyen lesz az S10, majd az OP7. De szerintem most már az OP7, vagy az Oppo Reno10X egyike lesz a befutó.

(#27) tom_87 válasza -FreaK- (#21) üzenetére


tom_87
tag

"Elég sokan vannak így ezzel szerintem, elnézve az eladásokat."

Szerintem ebben az esetben az eladási statisztikák nem relevánsak, mivel szó szerint nincs választék a kisebb méretű telefonokból. Nekem mindegy, mert én is szeretem a nagy kijelzős telefonokat, de ha kisebb méretűre szeretnék váltani, már igencsak gondban lennék :).

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#28) ricsi0307 válasza -FreaK- (#21) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Az az érdekes, hogy a statisztika mindig azt mutatja, hogy a nagyobb kijelzőre van igény, az ismerettségi körömben mégis a kisebb telefonokat keresik pedig 25 éves vagyok ahogy a barátaim nagy része is tehát bőszen használjuk ezeket a készülékeket. Mindenki a kisebb iPhone-t és a kisebb Galaxy-t veszi mert a többi nagy. Azzal hogy te nagy kijelzőt szeretnél semmi gond nincs, a Note szériát neked találták ki meg a Plus verziókat. A probléma forrása az, hogy aki a kompaktabb méretet választaná annak nincsenek ilyen opciói mint neked, mert a sima verziók is nagyok már, és emiatt nem érzem fair playnek az ilyen fajta kötözködést. Igen baromi unalmas minden teszt alatt azt olvasni, hogy tepsi meg miért ekkora, de ez azért van mert konkrétan a most megjelent S10E-n kivűl nincs más lehetősége az embernek android fronton. Én 2 éve 3T-t használok elötte a Xiaomi Note 3 is ekkora volt és már akkor, több mint 2 évvel ezelött is éreztem, hogy ez a max határ amit még be tudok vállalni méretben mert már sokszor ez is kényelmetlen. Idén lecserélem a készülékem és nevetni fogsz de én aki szívből rühelli az Apple szisztémát is elgondolkodtam egy XS-en mert mérlegeltem és úgy voltam vele hajlandó vagyok rendszert váltani a kisebb méret érdekében.

(#29) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A sima OP7 egy op6t lesz majdnem - forrás A Pro verzió lesz ezek szerint a 3 kamerás + pop-up selfie verzió.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#30) sfefe válasza -FreaK- (#21) üzenetére


sfefe
őstag

Melos zsebed van? Nem meselj, hogy milyen konnyu ezeket zsebben hordani....

Ahogy mas elfogadja, hogy Neked a nagy telo a jo Te is fogadd el sokaknak nem.
Lehet keresgelni? Igen csak keresgelni lehet mert az s10e-n kivul nincs normalis hw-s normalis meretu telo.

Az eladasok meg mint elottem irtak nem veheto figyelembe mivel szinte csak ilyenek vannak.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#31) *Mukeey* válasza forgonati (#25) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Jaja persze. S9+nak max a kijelzője szebb, meg esetleg a kamera valamivel jobb. Akkuidőben megeszi a O+, sebességre, friss oprendszerre meg más világ. Ha nem használtál 6t-t, ne mondj véleményt kérlek. (Egy volt Samsung használó)

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#32) csako válasza ghiottone (#29) üzenetére


csako
veterán

Ejnye, nem lenne jó így. Vagy akkor a 6T helyére jöjjön árban a Pro, a sima meg legyen olcsóbb :D azzal még kiegyezek.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33) ghiottone válasza csako (#32) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez a megoldás jöhet. ;)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#34) Rick4 válasza roli543 (#17) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát neked jó egy 3.5"-os kijelző körben 3-3 centis kávával is, a készülék lehet 10 centi széles, 20 centi magas? Kíváncsi lennék, van-e a bolygón még valaki, vagy egyedül maradtál ezzel a marhasággal? :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#35) KRSoos


KRSoos
csendes tag

Ezeket az okostelefonokat a gyártók direkt(!) úgy fejlesztik, hogy veszik a farmer/kabát zsebek átlagos méreteit, majd pont egy pár milivel nagyobbra csinálják a készülékeket, hogy biztosan ne férjen bele! Én 3T-t használok, és - mint írták sokan - tényleg ''éppen csak'' bele fér az XXL-es kabát zsebébe. (De bele is szorult és azóta nem tudtam kivenni!) Az újabb generációs telefonokról csak nem gondoljátok, hogy majd azoknál figyelni fognak erre!? Nem!!! Ezek direkt kiakarnak tolni velünk!!4! Ezek a gyártók nem értenek a telefonokhoz, és azok eladásához sem!!!444!! Ezek hülyék!!! Fogjunk össze, hozzuk vissza a Nokia 3310-et, és mentsük meg az emberiség zsebeit!!!444négynégy!! #szarkazmus

''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

(#36) storm3 válasza ghiottone (#33) üzenetére


storm3
senior tag

Ezt elnem en is, de nem ez a tendencia sajnos. Pedig az o+3-am mar szeretne nyugdijba vonulni. :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.