Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Teljesítménybeli problémák aligha lesznek velük. Azt viszont megmagyarázhatnák, hogy miért nem kaphatott a két SoC eltérő számot (az erősebbik lehetett volna pl. 8896) :F, mert azért elég jelentős eltérés van köztük, nem csak az órajelekkel bohóckodtak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) vicze


vicze
félisten

Az a 550 MHz az IGP-nél nagyon alacsonynak tűnik. A Kirin 960-ban a Mali-G71 MP8 900MHz-en hozza a Adreno 530 60%-kát kb. Lineáris skálázódás mellett épp hogy csak el fogja a érni az MP20 ennek a teljesítményét és elég nagy hátrányba lesz az Adreno 540-el szemben.

(#3) rodrigez válasza vicze (#2) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ja, Antutuban, meg GFX Benchben. Valóságban meg minden játék lefolyik a képernyőről a Kirin 960-al is. :)

(#4) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Bárcsak csinálnának végre egy igazi Galaxy Alpha utódot a kisebb fogyasztásúból. Felőlem maradhat az első Alpha dizájnja és kijelzője is, csak kapjon egy legalább másfélszer akkora akksit és adják 450 euró alatt :R

(#5) vicze válasza rodrigez (#3) üzenetére


vicze
félisten

Jelenleg se használják ki még az 50%-át se a játékok, tök mindegy a teljesítmény már.
Pusztán technikai oldalról nézem a dolgot.

(#6) rodrigez válasza vicze (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Vágom, én is csak lábjegyzetnek szántam, hogy ez is az igazság része. :) Nekem nagyon tetszik a Huawei hozzáállása, hogy a baromi korrekt hw nem feltétlenül megy az üzemidő rovására. Bár az furcsa, hogy a megszokott 3D tesztekben a az új Mate az Exynos 8890 és a Snapdragon 820/821 alatt végez, holott a Huawei prezentációján meg pont, hogy úgy demózták, hogy gyorsabb azoknál. Oké az dev. board lehetett, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#7) Peter13 válasza vicze (#5) üzenetére


Peter13
senior tag

Ez OK is, de nem értem hogy hogy jön ki a matek: az MP 20 a lassab órajelen is vagy másfélszer gyorsabb kellene hogy legyen az MP8-nál, lineális skálázódást feltételezve (nem mintha az MP 8 nem lenne elég, de ha már latolgatunk... :) )

Az alacsonyabb órejel egyébként emlékeim szerint jótékony hatással van a fogyasztásra, lehet hogy ezért gondoltak inkább erre a megoldásra (egyébként meg csak názek mint hal a szatyorban, hogy az 550 ma már mobil GPU fronton is lassúnak számít)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#8) vicze válasza Peter13 (#7) üzenetére


vicze
félisten

Igen, ha 1.5x gyorsabb az MP8-nál akkor van egy szintén a jelenlegi Adrenoval, a Kirin 960 viszonylagossan lassú.
Nem teljesen csökkenti a fogyasztást az alacsony órajel, mivel így sokkal nagyobb lesz az IC, ami összességében többet fog fogyasztani akárhogyan nézzük mint a magasabb órajel. Ráadásként növekszik a SoC mérete, ami csökkenti a kihozatalt és drágítja a gyártást.

(#9) Peter13 válasza vicze (#8) üzenetére


Peter13
senior tag

OK, igazad van: szövegértelemési problémákkal küzdök :) :R

A fogyasztással kapcsolatban: ez gondolom elsősorban a szivárgási áramtól függ, azon belül pedig attól hogy ez hogyan változik az üzemi frekvencia és a méret függvényében (gondolok arra, hogy ha a nyitási áram körülire lövik be a fogyasztást, és abból préselik ki a maximum órajelet, lehet hogy kedvezőbb az összkép. De persze csak találgatok, azt feltételezve hogy a mérnök bácsik biztos okkal választották ezt a megközelítést). És persze az is érdekes hogy mennyivel lesz nagyobb az MP20-as lapka az MP8-nál (mert ahogy anno emlékszem az ARM GPU-kra, egy csomó fix feldolgozó/kiszolgáló egységük van konfigurációtól függetlenül, szóval lehet hogy a növekmény nem jelentős (aztán meg az is lehet de :) ). Megint csak találgatok persze...érdekes lenne erről olvasni egy elemzést (legalábbis nekem - két hülye "konfkóll" között esküszöm még jól is esne ;] )

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.