Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zuchy


zuchy
őstag

Lassan már a procikban is 2 uncia réz lesz. Lehet vinni az egész gépet a méhbe: "színesfím" :DDD

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2) Oliverda


Oliverda
félisten

"2200 MHz-es órajelen járjanak, mindezt CL 8-8-8-24-es időzítés és 1,65 V-os feszültségérték mellett."

Nem rossz...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) Solten válasza Oliverda (#2) üzenetére


Solten
addikt

Jaja, durva... :K

Saor Alba

(#4) G@ß! válasza zuchy (#1) üzenetére


G@ß!
őstag

Majd a rézbőrűek nem azt fogják kérdezni, hogy

"Szévász Tesó!
Há nícs otthól felesleges fím?"

hanem:

"Szévász Tesó!
Há nícs otthól felesleges memórijá?" :DDD :DDD

(#5) zuchy válasza Oliverda (#2) üzenetére


zuchy
őstag

Na ja elég durvák. Biztos van valami köze a több réznek, a jobb vezetés és hőeloszlás szempontjából. Annyi réz van egy kicsi memóriában, mint egy alaplapban. :Y

(#4) G@ß!: :DDD

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#6) P00By


P00By
nagyúr

(#7) Ari18


Ari18
őstag

Nem semmi az biztos. A várható áráról és megjelenéséről semmi hír?

[ Szerkesztve ]

(#8) LackoMester


LackoMester
addikt

hát igen,nemrossz :C el is fogadnám...bár nálam max.1900Mhz futna...
egyébként 1,65V :U nemrossz :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#9) Daveedka


Daveedka
tag

2200mhz az már emberes ilyen időzítés mellett :DDD

(#10) bacsis


bacsis
Közösségépítő

de ha tudja az 1,65v-on ezt a szintet, akkor miért cask dual chanel kiadás készül belőle? manapság már az i7 a menő :DDD

(#11) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a 2 oz mennyiben van benne? gondolom nem egyetlen modulban, mivel az kicsit sok lenne...

(#12) mokus1


mokus1
addikt

Nagyon állat ez a ram.Áj de jó ez :DDD

(#13) bsh válasza ngabor2 (#11) üzenetére


bsh
őstag

négyzetlábanként
1uncia/négyzetláb = 35mikrométer rétegvastagság
2uncia/négyzetláb = 70mikrométer rétegvastagság

(#14) tome.jr


tome.jr
addikt

Szép-szép, de melyik dd3-as lapban mennek ezek ennyit stabilan? :U

[ Szerkesztve ]

(#15) Oliverda válasza bacsis (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

i5

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) shteer


shteer
titán

ez már hatékony hűtés :K mondom mindezt reaperX tulajként :)

..szerintem jónak tűnik

(#17) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hmmm de szépen mennek ezek! :K

...

(#18) Syron válasza Oliverda (#15) üzenetére


Syron
tag

Pontosabban LGA-1156. ;)

bacsis Van dual ramos I7 is. :K

[ Szerkesztve ]

(#19) Atis707


Atis707
tag

Ez már valami. 2200-on cl8... grat., és hogy-hogy nem a Corsair csinálta meg vagy az OCZ?... :))

Nekem is az 1.65-ről az i7-t jutott eszembe, de az már nem menő ahogy látom :DDD

Ünneprontó is legyek: holnap kiderül, hogy hibásak a memóriák :C ;]
[vicc]

(#20) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Szépen mennek, szépen mennek. Nemsokára a hagyományos "mezei" modulok is mennek ennyit.
Azért ezen a "speciális NYÁK"-on, ami ezt a hatalmas nagy teljesítményt lehetővé teszi, jót nevettem. Nemsokára tehát egy nagy rézbunkóból fog állni az egész modul, fele ekkora időzítéshez majd már 4 uncia réz kell, de akkor már 3000 MHz effektív órajelen fog menni a cucc. Ti még hisztek a mesékben? :DDD

<-ƘƘ->

(#21) Zso2


Zso2
őstag

Szerintem így a memek sem jó irányba haladnak, lassan ott fogunk tartani,hogy a házba nem fog elférni semmi...
inkább tegyünk vízalá mindent :-)
Ez megint kezd az elmebetegség határába átmenni,a memek ára a hűtőktől fog függni lassan....

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#22) Kendek válasza Zso2 (#21) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem víz alá, hanem olaj alá egy akváriumba. Az a menő, és még sült krumplit is lehetne játék közben készíteni. :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#23) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Én a 4GB-os memóriamoduloknak is örülök :) Itt az ideje :R

JAJJMÁÁÁÁ

(#24) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Kezd körvonalazódni, miért megy mindenhová dupla mennyiségű réz...

Ha már a nyakunkon az üvegszálas optikai kábelek kora, mi lesz a jó öreg rézkábelekkel?
Rézgyárak munkáskölkeinek ki fog enni adni...
Hát a Giorgio könnyes szemmel fog hazajönni, hogy az üvegkábelért a MÉH-es Pista nem adott elég pízt... :O

A legnagyobb fogyasztók ezentúl Matisz bácsin kívül a hardvergyártók lesznek, és helyreáll a kereslet-kínálat egyensúly

Az utca végén az udvar ezentul nem rézkábelekkel lesz tele, hanem ócska pc-kkel.

Úgyis nemrég azt mondták, hogy információs analfabétizmusban szenvedünk (nem értenek a PC-hez)

Lehet hogy a gazsi nem fogja az excel-t futtatni, de bármilyen pc-konfigból megmondja mennyi rézbűl készült, szóval ezután szereljenek rácsot az ablakra, akiknek gigabyte alaplapjuk, a-data memóriájuk... van :))

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#25) G@ß! válasza Kendek (#22) üzenetére


G@ß!
őstag

Honnan szedted ezt a képet? :DDD

(#26) Kendek válasza G@ß! (#25) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ja, ezt innen. Van kis videó is róla ott. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#27) G@ß! válasza Kendek (#26) üzenetére


G@ß!
őstag

Thank you Body! :DDD

(#28) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Megenném a kalapom, ha modulonként több, mint egy csomag élesztő súlyának megfelelő réz lene abban a panelban.
Félrevezető a hír, igazi marketingshit.

(#29) mokus1 válasza DuplaZso (#28) üzenetére


mokus1
addikt

56g most az l*fasz igazából.Nem egy nagy tömeg.

(#30) darkarthur


darkarthur
senior tag

Brutális kis rézcsomók :DD

Samsung S23 Ultra 5G

(#31) dezz válasza Kendek (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem feltétlenül mese. A vastagabb táprétegek stabilabb tápellátást biztosítanak ("hidegítő" kondi ide vagy oda), a digitális kapcsolgatás kevésbé "rángatja" a tápot lokálisan, kevésbé zavarva a szomszédos áramkörök tápellátását is. Ez hozzájárul a magasabb órajelek eléréséhez.

DuplaZso: #13!

G@ß!: Nem inkább buddy? ;)

[ Szerkesztve ]

(#32) DuplaZso válasza mokus1 (#29) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Ha beszorzod a legyártott modulok számával és összeveted a gyártás anyagi vonzatával foglalkozó vezetők fehér képével, akkor egyből kijön, hogy még a jelenleg is a hír címében szereplő állításnak köze sincs a valósághoz.

dezz : ja, pár perc múlva végigolvastam a hozzászólásokat én is.

(#33) Myers


Myers
senior tag

Manapság egy gyártónak nem azzal kéne vernie a mellét, hogy minnél kevesebbet pazarol? :U

http://www.muszaj.hu/

(#34) shteer válasza Myers (#33) üzenetére


shteer
titán

az OC kategóriában nincs olyan h "pazarlás" :)

..szerintem jónak tűnik

(#35) G@ß! válasza dezz (#31) üzenetére


G@ß!
őstag

Hát ööö

de! :DDD

(#36) Daemon09


Daemon09
őstag

Durva ramok, OC-hez jól jön ez a hűtés.

(#37) zed1983


zed1983
őstag

Úgy látszik, hogy az AData nem tétlenkedett. :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#38) Hebry


Hebry
senior tag

Nem gyenge teljesítmény, de akkor sem szépek.
Tényleg nem fogunk lassan elférni a házban.

(#39) shteer válasza Hebry (#38) üzenetére


shteer
titán

ízlés válogatja - sztem designgyőztes :)

..szerintem jónak tűnik

(#40) 04ahgy válasza DuplaZso (#28) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Eheted is meg nem is. Egyrészt, az unciás mennyiség a korábban is hozzászólásban jelzett 1 négyzetlábra vonatkozik.
Másrészt, a hír sem jelzi sehol, hogy egy modulban lesz annyi. De ilyen hozzászólásokkal jó ám bebizonyítani, milyen az ember szövegértési képessége, valamint szakmai felkészültsége. 2 in 1 hozzászólás. :DDD

A marketingmaszlagra pedig annyit, hogy a Giga lapok jöttek elő ezzel a két unciáás dologgal legelsőnek. Egyébként fontos tudni, hogy csak a belső GND + VCC layer (ezek visznek nagy áramot) a két unciás, a jelvezetékek nem. Kisebb a rezisztivitásuk, valamint adott dT hőmérsékletváltozást tekintve hosszabb távolságon vezetik el a hőt. Ez a kezdőponton kisebb hőmérsékleti terhelést, valamint nagyobb effektív hőleadó felületet jelent. Ugyebár a lapoknál + RAM-oknál a NYÁK is aktívan részt vesz a hűtésben.

Az OCZ + Corsair is fog jönni, nem kell aggódni, valamint azért az A-Data sem egy kis sufnigyártó ám.

Személy szerint a 4GB kapacitású modulok jobbak, illetve nagyobb piacot találhatnak. Ugyebár ezek készülnek az 512Mbit kapacitású chipek 16 darabjából? Kérdés, hogy a támogatásuk milyen lesz, gondolok itt K8 - 4db kétoldalas modullal a 939 Winchester és E3 Venice visszavett rendesen, mint ahogy a korábbi 130nm-es 754-es K8-ak is. Másrészt sok lap esetén a DDR2 támogatás sem biztosított 4db kétoldalas modul esetén. Természetesen a chipset támogatása a korlátozó tényező itt is. (G31, P31, és társaik.)

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#41) DuplaZso válasza 04ahgy (#40) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Szakmai felkészültség ? Óh, persze. De mit is értünk akkor szakmai alatt ?
Mindent ami a számítástechnikával kapcsolatos, vagy csak bizonyos részterületeket ? Kezdjük a szilícium előállításával, zárjuk a shaderek alacsonyszintű programozásával, vagy csak a vérpistikéket érdeklő témákkal foglalkozzunk ?
Tegyük ezt "kihajtja-e ?" típusú kérdéseket feltevő juzer szintjén, vagy dobálózzunk szakaszavakkal ?
Én is tudok kötözködni, én is találok fogást máson, ha akarok.

"... a nyomtatott áramkör rétegeinél dupla mennyiségű, két unciányi rezet használnak fel a mérnökök."
Ennyi, már megint csak ennyi lett leírva a hírben, nem több. Nem lett megemlítve, hogy az a két uncia mekkora területen oszlik el (és az is nyilván csak telefóliás rétegnél) sem az alaplapos, sem a videókártyás, sem ezen cikk esetében. Többre nem kerestem rá.

Ez így félinformáció, és pont az általad említett "szakmaiságnak" mutat fityiszt.
Épp ezért fenntartom, hogy egyéb kiegészítés hiányában a cikk említett bekezdése simán megüti a marketingmaszlag színvonalat.

(#42) 04ahgy válasza DuplaZso (#41) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Konkrétan a cikk amúgy valóban. Igazad van...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.