Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andriska20a


Andriska20a
csendes tag

Sziasztok. Csak annyi lenne a hozzá fűzni valóm. Hogy igazából én is go+ vagyok es egyáltalán nem lett olcsóbb. Mert eddig a go+ csomaggal az iphone 5s 160000 ftba kerult plusz az 5000ft-os elofizetoi tarifara rá jött 1000ft ha megvetted a készüléket egybe. Szóval eddig ugye egybe kilehetet fizetni a telefont ezzel a tarifával. Na most meg befizetsz szépen 95000 Ft-ot és ugye a havi 5000fthoz hozzá jön az 1000 a telefon miatt. Plusz 2 évig még a telefonra 5000ft plusz. Magyarul amit megkaptal eddig 160000 azt most ossze szamolva a tarifa plusz a telefon 11000 havonta. Magyarul igy 215000ftba kerül a telefon mert 95000+5000 a telefon havidija plusz a 6000ft. Szóval én is először azt hittem jobb lett de megint ellet rontva egy jo dolog

(#2) Andriska20a


Andriska20a
csendes tag

Például az S5 is 80000 ft-ot befizetsz plusz 5000 a telefon havonta szóval igy 200000ftert kapod meg a telefont. Ja igen es akkor erre még rajon a tarifa havidija.

(#3) dsr


dsr
senior tag

Azért ha kicsit utánaszámolunk , akkor már nem is olyan olcsóak ezek az árak..

(#4) Blyan


Blyan
félisten

Na, az 5S-nek végre emberibb ára van Go+ csomagban. Nem semmi, mi történt ezekkel?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#5) Rusi válasza Andriska20a (#1) üzenetére


Rusi
senior tag

Elég furcsán van az árlistán is jelölve, mert a Red árakhoz vannak beírva, de meg van csillagozva, miszerint a feltüntetett ár a Go+ előfizetés esetén érvényes. De ezek szerint jól értem, hogy ez valamiféle "kezdőrészlet" akarna lenni és nem a teljes ára a telefonnak.

Viszont ettől függetlenül neked is leírom, hogy az előfizetés havidíját NEM számoljuk bele a telefon árába, mivel azért a pénzért nem a telefont, hanem a szolgáltatást kapod, ami független a készüléktől, mert egy telefon SIM nélkül nem sokat ér. Kivéve a RED csomagokat, mert ott ugye létezik ötféle verzió, ahol 2-10 ezer forint plusz havidíjat fizetsz ki a telefontól függően. Na azt tényleg hozzá lehet adni, mert a többlet havidíjért nem kapsz több szolgáltatást.

Remek, akkor módosítom is a hírt... :(((

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#6) Andriska20a


Andriska20a
csendes tag

Hát igen elején meg láttam előző héten és en is örültem neki mert eddig nem volt lehetőség a go+ részlet fizetésre hanem csak egybe történő kifizetéshez. De hát a vodafonnal érdekesen vannak az árak. Vannak a red tarifák ami alapból 10000 az olcsobbik korlatlan beszéd ugye es ahoz is havi 8000 meg 10000ft a telefon. Magyarul ket evig 20000 lenne havonta iphone 5s- el es a legnagyobb csomagjukba van az ember igy is 220000 ftra jön ki az iphone 5s érdekes azért.

(#7) Andriska20a


Andriska20a
csendes tag

Igen igen jól érted fel is hivtam őket mikor meglattam 95000 ft kezdő részlet plusz a telefonert 5000x24. Meg meg a tarifa ami 5000ftx24

(#8) Andriska20a


Andriska20a
csendes tag

Hát lehet ha igy látod emberibnek tűnik. De egyáltalán nem az mert előtte egybe kifizette az ember a 160000ftot es kivolt fizetve a telefon igy meg 225000 ftra jon ki részletekre.

(#9) Andriska20a


Andriska20a
csendes tag

De nem számoltam bele az élő fizetés díjat. Nem erted? 95000ftot befizetsz. Es havi 24×5000 ft a telefon. Es ehez jön az elofizetes díja

Rendben vettem. Csak segíteni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#10) Rusi válasza Andriska20a (#9) üzenetére


Rusi
senior tag

Ja, az más, a telefon részlete persze számít. Viszont ha kérhetném, használd a "Szerkesztés" gombot a hozzászólásodnál, mert nekem ez a második ebben a topikban, te meg 5 percen belül írtál vagy hatot. :U

Mobilaréna (2010-2017)

(#11) macskea


macskea
őstag

Aha, egy forint az S5 mini, meg utána még a készülék havidíj két éven keresztül, ami annyira sok, hogy ha függetlenül veszel egyet hitelre, még akkor is beljebb vagy... ez a Red a világ legnagyobb átb@&%sa...

(#5) Rusi Sajnos a Red csomagok esetén bizony az előfizetési díj egy igen jelentős része tisztán a készülékről szól. Kamu az egész, uzsorahitel prémium csomagnak álcázva... :((( Számoljatok vele nyugodtan, mert kell, és így becsapjátok az embereket!

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#12) Rusi válasza macskea (#11) üzenetére


Rusi
senior tag

Mivel oda van írva, hogy "A", "B", "C", "D" vagy "X" kategóriás Red csomaggal XY forint a telefon, így nem átverés, egyébként se azért létezik az Akciófigyelő, hogy becsapjunk vele bárkit is. Tudom, a kategóriák nem mondanak sokat a legtöbb embernek, de pont ezért jó, ha utánanéz, mi is ez (amikor bejött ez a kategorizált Red dolog, akkor le is írtam, hogy mit jelent). Az viszont kétségtelen, hogy nagyon trükkös a dolog, mert pl. XY készülék mondjuk a Telenornál 20 ezer forint a 14 ezres korlátlan csomaggal, itt meg 1 forint a Reddel, csak épp nem 14, hanem mondjuk 18 ezres havidíj mellett, amivel ugye rosszabbul jövünk ki, mint az egyszeri 20 ezer forinttal.

Mobilaréna (2010-2017)

(#13) autox3c válasza macskea (#11) üzenetére


autox3c
tag

S5 mini Red B: 15k upfront+24*5k=135k
MM független ár: 150k

hol itt az átverés? :)

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#14) halkow


halkow
őstag

Hát nem olcsó mulatság előfizetéssel se :(

Alcatel onetouch idol2s the king

(#15) macskea válasza Rusi (#12) üzenetére


macskea
őstag

Ami nekünk trükkös, az az egységsugarú parasztnak csapda, mert tényleg azt hiszi, hogy ingyen jut telefonhoz, nem számol utána, nem gondolkodik... jobb esetben majd a boltban rájön, hogy nem, de félő, hogy nem akar ciki helyzetbe kerülni az eladó kisasszony előtt, és akkor már csak mert mutatni kell, belemegy. Nem egy ilyen barom van, tényleg. Minden bizonnyal tenyésztik őket valahol. Ha nem így lenne, nem lenne ekkora biznisz ez a Red dolog a Vodafonenak. Nyilván ha nem az A vagy X tarifával veszed hanem mondjuk a B-vel, akkor már nem annyira arcátlan, de azért ne csókolgassuk a lábukat. Ráadásul nem egy készüléknél elérhetetlenek a normális tarifák.

(#13) autox3c Most tényleg a neten, de valószínűleg az országban fellelhető legdrágább árral példálózol?! :DDD Kicsit több mint 120e-ért megveheted nem sufni gsm-ből gyári garanciával is. Na ahhoz hasonlítsd. Amúgy talán nem is ez a legjobb példa, hanem mondjuk egy HTC One M8, ott mindenképpen át leszel baszva. Dönthetsz, hogy mennyire.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#16) autox3c válasza macskea (#15) üzenetére


autox3c
tag

Példálózhatunk sarki gsm boltokkal is, viszont ott lehet nem olyan az aftersales support :)
Szolgáltatók árait összehasonlíthatod pl. MM-al, edigital-lal, ugyanis ők biztosan a gyártó hazai képviseletétől vásárolják a készüléket, hivatalos support-al. Samsung nem fog szóba állni a sarki gsm-el, tehát oda kerülőúton jut el a telefon :)

HTC One M8: Voda Red B: 212k
Edigital: 220k

Vegyük hozzá a dologhoz azt is, hogy nem kell otthagyni a boltban 200+ ezer forintot, hanem egy 20-ast fizetsz a készülékért és csá.

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#17) macskea válasza autox3c (#16) üzenetére


macskea
őstag

Egyrészt tudom hogy "vótmá", de leírom még egyszer: Kicsit több mint 120e-ért megveheted nem sufni gsm-ből gyári garanciával is.

Ezt meg nem gúnyolódásból kérdezem, de mégis milyen aftersales supportot vársz a MM-tól? Az egyetlen plusz az lehet, hogy szájhúzás nélkül veszik vissza abban a pár napban, ameddig ezt kötelező megtenniük, máshol lehet, hogy be kell nyögni, hogy ha nem, máris hívom a fogyasztóvédelmet, és utána veszik vissza. Ha meg baj van, és gyári garanciával veszed, ugyan mindegy, hogy kinél tetted, úgyis küldik tovább a dedikált szerviznek, és onnan az átfutási idő megint nem az eladón múlt, hanem a szerviz és a gyártó hozzáállásán.

Amúgy Red B-ben nincs is, csak X-ben és A-ban. Legalábbis tudtommal. Igy 240-212e forint egy kártyafüggőséggel értékcsökkentett telefon, ami még a Speed Shop-nál is 200e függetlenül, azt azért nem lehet lesufnizni. Ettől függetlenül még mindig ott tartunk, hogy bár olcsó hitelre, de egy csomó korláttal és kötöttséggel lett telefonod. Nyilván ha nincs pénzed, nincs választásod sem, de szerintem pont ez az unfair benne.

Amúgy most kicsit felkeltette az érdeklődésem ez a dolog, és összehasonlítottam a három szolgáltatót, hogy kinél mennyi az annyi.

Az összehasonlítás alapja: Korlátlan beszélgetés és SMS minden hálózatba, 500 MB internet - belföldön + HTC One M8 + két év tarifahűség

Vodafone Red Basic X: 9.990 Ft x 24 hónap csomagdíj + 0 Ft készülék kezdőrészlet + 10.000 Ft + 24 hónap készülék havidíj

összesen: 479.760 Ft

Vodafone Red Basic A: 9.990 Ft x 24 hónap csomagdíj + 19.990 Ft készülék kezdőrészlet + 8.000 Ft + 24 hónap készülék havidíj

összesen: 451.750 Ft

Telenor All-In L: 13.990 Ft x 24 hónap csomagdíj + 85.990 Ft készülék kezdőrészlet

összesen: 421.750 Ft

T-mobile Next M: 14.990 Ft x 24 hónap csomagdíj + 29.990 Ft készülék kezdőrészlet + 5.500 Ft + 20 hónap készülék havidíj

összesen: 499.750 Ft

Hát vannak érdekességek, a különbség annyi, hogy mennyi pénzed van, amikor besétálsz a boltba, a szolgáltatás meg közel ugyan az. :F

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#18) Kékes525


Kékes525
félisten

Lehetnének jobb árak is. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) Plebi


Plebi
senior tag

Az a gond, hogy nálunk egyre drágábbak a telefonok és az előfizetések, szóval mindig többet húznak le rólunk, addig nyugatra még mindig bemész egy szolgáltatóhoz, havi 15k, minden korlátlan és a telefon közel ingyen van. Itthon fizethetném a havi 15k-t és még mellette a független árat a telefonért, mert a szolgáltatás hú de korlátlan és hú de olcsó.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#20) macskea válasza Plebi (#19) üzenetére


macskea
őstag

Na nekem is épp ez a bajom az egésszel. Lassan itthon egy előfizetésnek már csak annyi előnye van egy kártyás csomaghoz képest, hogy nem kell az egyenleggel variálni, mindig tudsz majd telefonálni. Ezek a "korlátlan" csomagok pláne ilyen készülékárak mellett tényleg csak azoknak érik meg, akik folyamatosan a telefonon lógnak. Az 500 MB net meg egy vicc... :F

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.