Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Az a kis piros talán érdekelni fog, ha valaki vesz belőle, dobhatna be róla IDE egy képet a sebességéről!

(#2) djculture


djculture
félisten

Már a 128 giga is elég kicsi manapság de azért lesz olyan ára hogy az embernek gúvad a szeme az ára láttán. Már rég 500 gigásakat kellene árulni max 10 ezerért, akkor lenne valami jövőjük ezeknek.

(#3) #52588800 válasza djculture (#2) üzenetére


#52588800
törölt tag

500 gigásakat 20 megás írási sebességgel :D

(#4) tovgab


tovgab
aktív tag

Nem (csak) ide tartozik, de nem tudom megérteni, hogy a gyártók (szinte) soha nem adnak meg sebességi adatokat, ha mégis, akkor az az olvasásé, ami engem kevésbé érdekel. Ellenben az írás sebességének feltüntetése szerintem sokkal fontosabb lenne. Konkrétan ennél a példánynál is ennyi a tech specs.
Vicc az egész. Még nekem kell teszteket bújnom egy-egy benchmark-ért, amiből ki tudom szűrni, hogy a kinézett pendrive usb 3.0-s létére vajon 10MB/s-mal (mert van ám rengeteg olyan ami bár 3.0-s usb, mégis pont olyan szar írásban, mint az usb 2.0-s társaik), vagy 70-nel ír?! :W :Y

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#5) King Unique válasza tovgab (#4) üzenetére


King Unique
titán

Amelyiknél csak az olvasási sebességre vonatkozó értéket adják meg, az általában nem véletlen. Ugyanis az írási sebesség rendszerint jóval gyengébb és nincs mivel villogni... :N Ráadásul a pendrive-oknál (a cikkben lévőnél is) manapság előszeretettel nyomatják a gyártók ezt kihasználva az USB 3.1 Gen 1 (= USB 3.0) bulshitet, úgy meg pláne ciki... :D Illetve, hogy Gen 2-es pendrive jelenleg nincs is, max. csak pendrive méretű külső SSD formájában, úgy meg még inkább... :DDD

Amúgy most nézem, hogy ennél még az olvasási sebességet sem adja meg a gyártó, csak az USB 3.1-et mantrázza. Akkor biztos nagyon gyors lehet... :DD

[ Szerkesztve ]

(#6) djculture válasza #52588800 (#3) üzenetére


djculture
félisten

Eleve az usb2 már elkéne felejteni a hármas is több éves szabvány. :)

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az USB 3.1 itt mit jelent, 3.0-t (Gen1), vagy valódi 3.1-et? Ezért volt kár átnevezgetéssel becsapni a népet.

(#8) Dr. Akula válasza djculture (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó lenne, de amíg egy 3.5"-es vinyót usb3-ra kötve állandóan leszakad írás közben, viszont 2.0-án rendesen megy, csak lassan, addig nem lehet elfelejteni. Mert nincs más helyette.

(#9) King Unique válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted? Épp az imént volt kifejtve. De amúgy trükkös a gyártó, mert a weboldalon szimplán csak USB 3.1-et írnak, sőt magán a pendrive-on is az virít... :))

A másikhoz meg annyit, hogy attól mert nálad USB 3.0-n szakadozik az adatkapcsolat, még nem ez az általánosan jellemző. Használok én is ilyen eszközöket és rendszerint stabilan működnek USB 3.0-n. Akinél nem, annak általában oka szokott lenni, ami nem az, hogy a szabvány alapjáraton ezt produkálja és így működik mindenkinél.

[ Szerkesztve ]

(#10) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Én azt nem értem, hogy ha már így is kismillió pendrive van a világon, akármilyen gyártótól, akkor mi a fenének bajlódni még egy usb 2.0 verzióval is, pláne ha a 3.X visszafele kompatibilis. Lehet hogy valaki még így is megveszi, de minek? :F

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Sok kandúr pendrive után már csak a kis méretűeket veszem (méretben kicsit) mivel nem látom hátrányát sem sebességben sem másban. Pl. sandisk ultra fit és társait. Nem tülekednek az usb c pendrive-k sem.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) TeeJay


TeeJay
félisten

2018-ban USB2.0 pendrive-ot kiadni... Jár a taps. Kedvenc kínai árustól rendelve 32GB SanDisk ultra fit stabilan 18-20MB írást tud a 64GB még gyorsabb, szóval ha gyors kell akkor SanDisk és 64GB alá ne add, esetleg Transcend JetFlash 790K is jó 64GB és nagyobb méretben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) worxland válasza TeeJay (#12) üzenetére


worxland
addikt

Transcend JetFlash 780 a király, pedig vagy 4 éve vettem.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem a legújabb, de nemtom sikerült-e egyáltalán azóta felülmúlni: [link].

(#15) macilaci78 válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

eSATA :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) Dr. Akula válasza macilaci78 (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

(#17) Top cat válasza pusszycat (#11) üzenetére


Top cat
őstag

Azért van hátrányuk ezeknek a kis méretű pendrive-oknak, nagyon melegszenek.

(#18) djculture válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


djculture
félisten

Nemsokára sajnos újonnan vinyó se lesz, wd is zárja be a gyárait... Még csak az elején járunk a folyamatnak, de előbb utóbb be fog következni.

[ Szerkesztve ]

(#19) King Unique válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


King Unique
titán

Még mindig kb. a Mushkin egy helyi teszt alapján is. Azóta mondjuk már több gyártó is kreált hasonlóan gyors pendrive-okat, de jellemzően egyik sem tudott a max. 450 MB/s fölé menni. Ami nem meglepő, mert az az USB 3.0 gyakorlati maximuma, a jelenlegi pendrive-ok pedig mint tudjuk pont ilyenek, hiába nyomatják a gyártók az USB 3.1 bulshitet Gen 1 alapon... :D

(#20) pusszycat válasza Top cat (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

4 kicsivel rendelkezem Samsung,Sandisk,Leef,Kingston. Egyikkel sincs probléma. Ami a melegedést illeti,a fém borításúak és a gyorsabb pendrive jön elő. De ez sem mindig mérvadó, van egy olcsóbb Kingston DT50-es pendrive-m ez képes eltüntetni az ujjlenyomatot az ujjadról. ( :D )

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) Dr. Akula válasza King Unique (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kár hogy már nem árulják. Pedig ránézésre jóval kisebb méretű mint pl. a Patriot Magnum, azt mégis tolják, sőt már 512-es méretben is. Ez meg mintha nem kellett volna az embereknek.

Amúgy mostanában mi megy még sebesség fronton? A "milyen pendriveot..." listája elég régi, kb. a Mushkinnál végződik. A Sandisket néztem még, de az meg ki-be tologatós, azt nem szeressük, az lesz a vége hogy kikopik és minden catlakoztatásnál beesik a házába.

[ Szerkesztve ]

(#22) King Unique válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


King Unique
titán

Hogyan érted pontosan ezt a sebesség dolgot?

Az már le volt írva, hogy a jelenlegi pendrive-ok megrekedtek USB 3.0-s szinten, illetve USB 3.1 Gen 1, ha úgy jobban tetszik. :D De azért a Mushkin és az ahhoz hasonló komolyabb típusok nem rosszak ilyen szempontból és legalább ki tudják használni a szabvány adta lehetőségeket. A tényleges USB 3.1, azaz a Gen 2 viszont jelenleg a külső SSD-knél jellemző, azok tudnak profitálni belőle. Hasonló lesz a helyzet valószínűleg az USB 3.2-nél is. Plusz majd annál is lehet számítani a gyártói bulshitre, mivel ez alapján lehet játszadozni a Gen 1/2, meg a x1/x2 elnevezésekkel... :D Sőt, ennyi erővel majd egy USB 3.0-s eszközre is rá lehet fogni, hogy az valójában USB 3.2 Gen 1x1... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) NJanika


NJanika
aktív tag

Mi a jó ára most egy 64 vagy 128 esetleg 256gb pendrivenak? Írási sebesség nem igazán számítana...

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#24) Dr. Akula válasza King Unique (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát hogy mit lehet venni Mushkin helyett, ami létezik a boltokban is. Közben kicsit keresgéltem, úgy látom a Sandisk Extreme Pro, a Patriot Magnum 2, illetve a Patriot Rage 2 ami szóba jöhet így 2018-ban, ezeknek van értékelhető írási (meg olvasási, de az többnek is sikerül) sebessége.

(#25) King Unique válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mondjuk a felsoroltak pont ilyenek. Illetve én még a Corsair Flash Voyager GTX-et is a komolyabbak közé sorolnám. Ami nemcsak gyors, hanem az UASP mód mellett a TRIM és a S.M.A.R.T. is támogatott a gyártói weboldala és egy másik topik hozzászólása alapján. Az utóbbiak egy mezei pendrive-nál eleve szokatlanok, szóval már csak ezért is komoly darab. Mondjuk annyi trükk azért van benne, hogy ez nem egy hagyományos pendrive, hanem inkább egy külső SSD, illetve a Windows sem cserélhető lemezként, hanem helyi lemezként kezeli [link].

[ Szerkesztve ]

(#26) TeeJay válasza NJanika (#23) üzenetére


TeeJay
félisten

sincerity-től 64GB
Sandisk Ultra USB3.0 15,89$
Sandisk Ultra Fit USB3.1 16,99$
Sandisk Ultra Flair USB3.0 16,99$
Sandisk Ultra Fit USB3.0 18,89$

128GB
Ultra Fit USB3.1 29,89$
Ultra Flair USB3.0 29,89$

ha ebay-en 10-et rendelsz kapásból 5% kedvezményt kapsz még
az én bankom jelenleg 279-ért ad egy dollárt szóval egy Ultra Flair olyan 4700-4800 forint körül van
idehaza azért jó ha 32gigásat kapsz :U

ugye az Artisjus matrica 32GB-on már 3200forint plusz még nagyker árrés, kisker árrés meg 27% finom áfa

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) ripla


ripla
őstag

Maradok a Corsair-nél.

(#28) Akula


Akula
őstag

nagyon gyengécskének tűnnek nekem azok a fülek. jobb lett volna egy fém tokozás.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#30) ripla válasza #26681856 (#29) üzenetére


ripla
őstag

Nekem még sosem volt ilyen, ami nálam hasonló, az a Samsung, mobil, monitor, HDD, mindegyik tönkrement elég hamar.

(#31) Piftuka


Piftuka
veterán

Azon tanakodom, hogy vajon bátran beruházhat az ember ezekbe a fizikai kiterjedésüket illetően is egészen apró pendrive-okba?

Van bármilyen hátrányuk egy "masszívabb" darabbal szemben, leszámítva azt, hogy viszonylag könnyen elhagyhatja őket az ember? :F

"Aquila non captat muscas."

(#32) pusszycat válasza Piftuka (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs. Évek óta használom. (kinston,samsung,leef,sandisk) 32-64 GB. Laptopnal nem kell félni,h hazavágod az USB foglalatod. Ne tanakodj tovább, ruház be rá. :)

U.i. Van vagy 6 darab normál méretű pendrive-om azokat már nem is használom. Nekem 7-8 év alatt egy pendr. sem halt be. Hogy mi a titka? Nem egyet kell nyüstölni egész nap. :K

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) Piftuka válasza pusszycat (#32) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a választ!

"Laptopnal nem kell félni,h hazavágod az USB foglalatod."

Ezt pontosan hogy érted? Kérlek, fejtsd ki kicsit részletesebben!

"Aquila non captat muscas."

(#34) pusszycat válasza Piftuka (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Oké. Ha a klaszikus pendrive-ot használod ami kilóg 7-8 cm,könnyen beakadhat miközben "logisztikai" műveleteket végzel a laptoppal. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) Dr. Akula válasza Piftuka (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A királynőt megölni nem kell félnetek... :D

(#36) pusszycat válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt meg most én nem értem... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) wwhy válasza #26681856 (#29) üzenetére


wwhy
veterán

Nekem még tökéletesen működik a legelső generációs Voyager 2GB, valamint egy 16GB-os Voyager. Most keresek ey GT-t, csak hogy legyen a kollekciómban ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#38) pusszycat válasza #26681856 (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem kapcsolod le a gépről,és írás közben kihuzigálod ne csodálkozz. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#39) Dr. Akula válasza pusszycat (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"nem kell félni,h hazavágod az USB"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.