Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A weboldal valami eszméletlen jó lett szerintem.

A készülékek közül a kisebbik FullHD+-szal lett volna az igazi, de gondolom a Snap460 már nem lett volna ezzel partner.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nem tudom jó lesz-e egy ilyen irányú termékpaletta-bővítés (pl szoftvertámogatás szempontjából). Eddig volt évi 3-4 flagship(-killer?) készülék, most meg lesz mindenféle....

B.Cs.

(#3) mbotnd


mbotnd
tag

Azért a gyengébbiket drágának gondolom, a másik okés.

(#4) Timer


Timer
veterán

Szerintem rossz az irány, de az árazás miatt betalálhat. Amin ez is el fog bukni, az a kamera, ezt látatlanban is ki merem jelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#5) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Az SD690-re kíváncsi vagyok, hogy a 765G-hez képest mennyire lett "gyengébb"

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#6) CptAdamica válasza Graphics (#1) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azám! Bár ezeket a parallax oldalakat mindig is utáltam csinálni. :D

Megyen!

(#7) kbyte1024


kbyte1024
addikt

A nagyobbik is IPS panellel jön?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8) ghiottone válasza kbyte1024 (#7) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#9) RoBos


RoBos
senior tag

Ez az N100 ennyiért egy vicc... :F
Nehéz lenne megmagyarázni, h miért lenne ez jobb vétel akárcsak egy RN 9S helyett, ennyiért!
Vagy egy Poco X3-nál, amit megkapsz (6/64GB) kb. +6k felárért ;)

[ Szerkesztve ]

(#10) oliblood88


oliblood88
csendes tag

Az üveg hátlapot elhagyhatták volna és lehetett volna sandstone.
Szoftvertámogatásra én is kíváncsi vagyok

(#11) nozs23 válasza RoBos (#9) üzenetére


nozs23
addikt

Eddig is ugy gondoltam, hogy kezdenek leterni az elejen kitaposott es mukodo utrol. Mostmar tuti, hogy teljesen el vannak veszve. Tul gyors cycle (Sony szindroma) es kovethetetlen termekpaletta nem hinnem, hogy hosszu tavon kifizetodo lesz.

(#12) Noukoum válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Elvileg 2 év szupport jár mindkét mobilhoz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) forgonati


forgonati
őstag

Ezek is elkezdik hányni a telefonokat magukból, remélem nem lesz olxan min a Xiaomi. Azt már követni sem birom egy ideje.

Keelah Se'lai!

(#14) Linkin1994 válasza nozs23 (#11) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ezek úgymond "kötelező" telefonok lássa a nép hogy ilyen is van.Az androidos gyártók amúgyis hadilábon állnak a frssítésekkel.
[link]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#15) rep3at


rep3at
őstag

A weboldal nekem is tetszik, csábítóvá teszi az amúgy érdektelen készülékeket, kicsit már itt is elszaladt a ló mint az almánál.

Forward thinking. كرر

(#16) juuzer


juuzer
addikt

Csak szerintem kicsit meredek a 75k-s ár egy Snapdragon 460-ért? :F

Vamos a la playa.

(#17) kbyte1024 válasza juuzer (#16) üzenetére


kbyte1024
addikt

Na ja meg HD kijelzoert.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#18) juuzer válasza kbyte1024 (#17) üzenetére


juuzer
addikt

Azzal mondjuk kevesebb bajom van, ha tényleg jó minőségű képernyő, nem egy fakó valami, borzalmas betekintési szögekkel.

Vamos a la playa.

(#19) tixem


tixem
addikt

Újabb 2 felesleges kamera, kezd ez már szánalmas lenni...

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#20) kbyte1024 válasza juuzer (#18) üzenetére


kbyte1024
addikt

Na jó de pont a kis tesoban van nagyobb kijelző.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#21) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Ha már szélesítik a termékpalettát megpróbállkozhattak volna egy 6 colos (vagy annál kisebb) kijelző mérettel, mondjuk a HD felbontású modell esetében.

Csak én érzem ebben a részben az iróniát: ;]
"két kiemelkedő funkcióval. Sztereó hangszórók és 3,5 milliméteres jack csatlakozó"
Most már lassan az értesítő LED-et is ide lehet sorolni. :U

A hátlapi (klasszikus) ujjlenyomat érzékelőért viszont jár a dícséret.

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

Az N100-at nem tartom jó vételnek specre. Leheletnyit drága.

(#23) Jositigris válasza Linkin1994 (#14) üzenetére


Jositigris
csendes újonc

Nem véletlen nem verték nagy dobra a launch-ot, mint Nord-nál

(#24) fm15


fm15
csendes tag

Never Settle -> Sometimes Settle

(#25) drkaputt


drkaputt
csendes tag

Snapi460 egy OnePlus teloban, hat ezt is megertuk.. Nem lepne meg, ha lenne összefüggés Carl tavozasa meg ez a “palettaszinesites” kozott.. Meglehet, hogy ebben mar nem akart reszt venni.

(#26) #26097408


#26097408
törölt tag

Na mar a OnePlusnal sem tudjak mit akarnak. Szorjak itt a mindenfele telefonokat kifele. Ugynezki a draga flagship biznisz nem jott be nekik.
Vicc lett ez a ceg is.

(#27) joey04


joey04
titán

Teljesen letértek az útjukról.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) gabor_01


gabor_01
senior tag

Az értesítő led-ről nem találok infót egyenlőre sehol.

(#29) juuzer


juuzer
addikt

Mondjuk én ezeket a modelleket inkább környezetszennyezésnek fogom fel.

Vamos a la playa.

(#30) Linkin1994 válasza juuzer (#29) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Az Op is :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#31) joelke HU


joelke HU
senior tag

Mondjuk ez valahol várható volt. Minden gyártónál az olcsó mobilok pörögnek jobban. Azokból többet el lehet adni. Kíváncsi vagyok mennyire jön be nekik. Nem bánnám ha a belépőszint nem ennyire vérszegény lenne náluk vagy ha már igen, akkor az árnak is tükrözni illene, mert azért 75 rúgó, hát finoman szólva is röhejes, inkább 50 kezdésnek.

Motorola G51

(#32) Timer válasza joelke HU (#31) üzenetére


Timer
veterán

Na igen, de az OP pont azért volt jó, mert ha teljesítményt akartál, itt megkaptad (csak ne akarj fotózni olyan nagyon). Erre itt ez a két vadhajtás, és tovább szegmentálja az (amúgy is tévút) Nord vonalat. Felesleges baromság volt, szerintem. A végén a nagyobb modellek eddigi, lassan felépített jó hírét is lehúzzák ezek az s-budget sz*rok.

Csak tudnám, mi a tökömet néznek... Ha már vásárlói igények, akkor nyomnának csúcs hardvert 5 coll környéki házba, tele kijelzővel. Na, azt vinnék.

[ Szerkesztve ]

(#33) Linkin1994 válasza Timer (#32) üzenetére


Linkin1994
senior tag

ezek a cuccok átnevezett oppo realme telefonok kb

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#34) Timer válasza Linkin1994 (#33) üzenetére


Timer
veterán

Annak jók is lennének. De egy csúcs telefonokat lobogtató márka kínálatából kilógnak. Szerintem, legalábbis.

(#35) twollah1976


twollah1976
őstag

Teszt varos mind a ket telefonrol.

Tokot csomagol melle a gyarto?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#36) juuzer válasza Linkin1994 (#30) üzenetére


juuzer
addikt

Akkor meg minek csinálták meg? Lol. :DDD

Anno a Lumia 830 került 100k feletti pénzbe, Snapdragon 400-zal. Mondjuk az ok prózai volt akkor, mert volt a 200-as, 400-as és a 800-as széria. Most meg már a csöves Kvalkomm is f*ssa magából a chipeket, a 200-as széria el is tűnt, helyette van 400 (ami kb ugyanúgy eltűnt egy 2 évre), 600, 700 meg 800-as széria. Nem hiszem el, hogy valami 600-as cukiságot nem lehetett volna beledobni...

Vamos a la playa.

(#37) janeszgol válasza juuzer (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

A számozás ne tereljen el. Ez egy az egyben egy 665, kicsit butább hálózati modemmel.

(#38) Kawauso


Kawauso
aktív tag

Érdekes lehet majd látni a méltatott OxygenOS-t szerényebb készülékeken is a megszokottakhoz képest.

Viszont a Poco X3 NFC elég magasra helyezte a lécet, így az 5G-n kívül nem igazán szól semmi sem a N10 mellett, nem sokkal marad el árazásban a sima Nord-tól. Az N100 pedig több sebből vérzik.

(#39) juuzer válasza janeszgol (#37) üzenetére


juuzer
addikt

Ennyi erővel lehetne a 665 is nem? Ha jól sikerült chip, szerintem nem szégyen mondjuk 2 év múlva is használni, persze olcsóbb telefonokban, mint ahova anno eredetileg lőtték.

Vamos a la playa.

(#40) Graphics válasza juuzer (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor meg az lenne a baj :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) Füleske válasza Kawauso (#38) üzenetére


Füleske
addikt

130 - ért F2 Pro kapható.

(#42) Kawauso válasza Füleske (#41) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Mi az összefüggés? Szerényebb készülékekről írtam, plusz a Nord-on belüli hierarchiáról.
Az F2 Pro-nak is megvan a maga keresztje. A 865-ös Snapi megeszi reggelire a többit, viszont cserébe 60Hz-es kijelzőt kapott a készülék. Ez többeknél deal breaker volt, hiába a teljes kijelzős élmény. Az AMOLED vs. IPS szubjektív, még akkor is, ha a többség az előbbit kedveli. De vélhetőleg a legfájóbb pont a sztereó hangzás hiánya. Mindenki eldöntheti, hogy melyik kombó fedi le az igényeit, milyen kompromisszumokat hajlandó vállalni.

(#43) Füleske válasza Kawauso (#42) üzenetére


Füleske
addikt

Az hogy az F2 Pro árban ugyanannyi mint az N10. Ha az Amoled szubjektív akkor a 60 Hz is az, a sztereo hangzás meg végképp, senki sem gondolhatja komolyan hogy egy telefonba bármennyire is minőségi külső hangszóró lesz beépítve. Viszont a 865 érezhető és van 5G.

(#44) juuzer válasza Graphics (#40) üzenetére


juuzer
addikt

Pontosan. :DDD

Vamos a la playa.

(#45) Kawauso


Kawauso
aktív tag

Ali-n már árulják az N10 5G-t. Vannak érdekes információk:
[link]

A Samsung A51-et nézték ki maguknak ellenfélnek, ahol kiemelik az utolsó összehasonlításnál az árat. Az A51-et 329$-ra rakták, ami elfogadható, de fel lehet lelni olcsóbban is. Ez nagyjából 100eFt. Én látom 86, 91, 95, 98eFt-ért is többek között.
Ami érdekesebb az az N10 5G kedvezményes ára, ami állítólag 233$ lesz 11.11-én. Ez nagyjából 70eFt lenne, egy 128GB-os modellért. Poco X3 NFC early bird flashback. :K

Majd újabb információ keretében a 690-es Snapi és a 732G-s Snapi Antutu pontszámát eresztik össze. Ugyebár a Poco esetében kampóztak, nem tud elérni 300.000-ret, legalábbis nem láttam még senkitől. Viszont a 283.000 is bőven elegendő a hétköznapokban. A Nord N10 esetében 322.000-ret adtak meg. A GSMArena 315.000-ret hozott ki a sima Nord-ra, de láttam más tesztjében 322.000-ret is. Tehát burkoltan azt hirdetik inkább, hogy ugyanazt fogja hozni, mint a 765G-s Snapi.

A kamerára vagyok borzasztóan kíváncsi. Ha hozna legalább egy Poco X3 NFC szintet, már rendelem is. Viszont ez szokott a gyenge pont lenni, így pesszimista vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#46) gabor_01 válasza Kawauso (#45) üzenetére


gabor_01
senior tag

70e ha Kínából kéred, így rájöhet még pár dolog.
Lengyelből drágább lesz, persze akkor is Kínából küldik sokszor.

(#47) Kawauso válasza gabor_01 (#46) üzenetére


Kawauso
aktív tag

3 dolcsit ír jelenleg a lengyelhez, aztán majd kiderül 11.11-én.
Kínából rendeltem Poco X3 NFC-t, és semmi nem ment rá. 45$ összérték volt a csomagra írva, így máig nem tudom eldönteni, hogy valaki jó fej volt, vagy valamit benéztek.

[ Szerkesztve ]

(#48) gabor_01 válasza Kawauso (#47) üzenetére


gabor_01
senior tag

Van ez így.
Viszont most már letölthető a leírása az N10-nek.
Nincs értesítő led.
Csak 1 sim.
Nincs kártyabővítés.
Így máris kiesett. Marad a Poco vagy a Note 9 Pro.

(#49) Kawauso válasza gabor_01 (#48) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A hivatalos honlapon ez áll:
3-choose-2 hybrid SIM slot (nano-SIM + nano-SIM/microSD)

(#50) Kawauso


Kawauso
aktív tag

Született néhány teszt az N10 5G-ről.
A tesztelők többsége azzal kezdi, hogy az Egyesült Királyságban az N10 mindössze 50 fonttal olcsóbb, mint a sima Nord, így inkább érdemes spórolni és a sima Nord mellett dönteni, függetlenül attól, hogy az N10 5G-nek is megvannak a maga előnyei.

Nord:
- AMOLED
- Extra RAM, valamivel jobb proci
- Kialakítás, anyaghasználat
- Jobb kamera
- Jobb haptikus motor

N10 5G:
- Olcsóbb
- Sztereó hangszórók
- Micro SD
- Jack csatlakozó
- Valamivel nagyobb akksi, jobb üzemidő

Én ugyebár azzal operálok, hogy 11.11-én állítólag 233$-ért rendelhető lesz. Ez Poco X3 NFC early bird akció kategória. Máskülönben egyetértek velük. A hivatalos ára a OnePlus oldalán 349€, kb. 125eFt. Azért tényleg találni messze jobb ajánlatokat is.

A kamera elégségesnek tűnik, bár annyira részletesen még senki sem tesztelte. A Poco X3 NFC-t lőttem be támpontnak, azzal szemben voltak olyanok, akik azt mondták, hogy az N10 optimalizációja jobb, de ők a Poco kameraszoftverét is pocskondiázták, mert kifagyott nekik, szóval ki tudja.
Az N10 dobozában nem küldtek szilikontokot, ami még elég "Ejnye, sóherek" érzést adott, de másoknál már töltő sincs.

(#51) Kawauso


Kawauso
aktív tag

Nos, nem tudom összehozni a 233$-t, így halvány lila gőzöm sincs, hogy melyik országban kell lenni, vagy honnan vették az információ híresztelésénél, de orbitális nagy kamunak tűnik.

Van egy OPLUSN10 kód, ami levesz 30$-t a 298$ feletti rendelésekből. Hiába írja, hogy 299$-ról indul, csak a Standard választás lehetősége van meg, és 299$ helyett 310-330$-t hoz ki a rendelési oldalnál. Egy másik kód szintén csak 298$ felett vesz le 30$-t, nem korlátlanul. Így lehetetlen lecsípni 60$-t és eljutni az állítólagos 233$-ig 299$-ról. Próbáltam mindenhogyan, 280$-ra tudok lemenni. Kb. 84eFt.

A kérdésem az lenne, hogy ér-e ennyit az OxygenOS szoftverélmény? Nem sokallom, félre ne értsetek, csak vannak kedvezőbb ajánlatok is. Az ugyanúgy 128GB-os Poco X3 NFC egy 10essel olcsóbbra jön ki. A 7-es Realme széria, beleértve a Pro-t is olcsóbb, csak hát ők nem szállítanak MO-ra.

Nincs bajom egyébként a Poco-val, sőt bejön, csak a bennem lévő hipster nem akarja, hogy ugyanolyan telefonom legyen, mint a családfőnek, akinek rendeltem.

(#52) gabor_01 válasza Kawauso (#51) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én is néztem, semmi változás sincs az árában a mai nappal.
Amúgy ha valaki ragaszkodik a márkához, N100 bruttó 70-ért van az Alzában.

(#53) Kawauso


Kawauso
aktív tag

Az N100 nekem hardwerileg tűnik gyengének, ez a bajom.
Papíron a 690-es Snapi erősebb valamivel a 732G-nél, nem sokkal van lemaradva a 765G-től.
[link]

Több évre gondolkodnék, és nem érzem azt, hogy egy 400-as szériát kellene választanom ehhez. Plusz a magas képfrissítés sincs benne, hiába ígérték meg.

[ Szerkesztve ]

(#54) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ez nem igazán kóser - android 11 és 2 év biztonsági frissítéseket kapnak csak, szóval nem a legjobb szoftvertámogatás az OP-hez képest: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#55) Kawauso válasza ghiottone (#54) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ez volt akkor az utolsó szög a koporsójába. Letettem róla.

(#56) Noukoum


Noukoum
veterán

90hz-es az n100 kijelzője, egy frissítéssel aktiválhatóvá vált. 70ezer forintért ezzel kiegészítve még jobb ajánlat.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.