Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #22145024


#22145024
törölt tag

A "cine" rendszerben a fogazás az szabványos, vagy ahány gyártó, annyi féle fogosztás?

(#2) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Jóféle. :K

(#1) mintAdarab
Tippre azt mondanám szabványos.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) ROBOTER válasza #22145024 (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Follow Focus a rendszer neve, és ezen belül szabvány.

(#4) #22145024 válasza ROBOTER (#3) üzenetére


#22145024
törölt tag

köszi!
Akkor amiket adnak third party gyártók, amivel sima fotós lencsékkel lehet follow focus-t használni (pluszban a fókusz-/zoom-/rekesz-gyűrűkre erősítendő "fogaskerék-koszorú"), azok is elvileg szabványos fogazással bírnak?

(#5) ROBOTER válasza #22145024 (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem biztos, hogy pontosan értem, amit kérdezni szeretnél.

Jelenleg a nagy DSLR + Objektív gyártóknak szinte egyáltalán nincs speciális videós objektívje.

A Canonnak van saját rendszere, CN-E néven, de ebben a normálobjektív is milliós kategória. A többi "nagymárkás" objektív esetén kiegészítőkkel lehet fogaskerekesre alakítani.

A Samyang, Tokina átalakít több objektívet fogaskerekesre, és külön termékként árusítja. Ezekben kiszedik a rekeszgyűrűből a racsnit (hogy fokozatmentesen lehessen állítani), ha nincs rekeszgyűrű akkor tesznek rá, esetleg változtatnak a fókuszgyűrű áttételén és az f/# viszonyszám helyett a korrigált értéket, a T/#-t adják meg.

Érdekességképpen.

[ Szerkesztve ]

(#6) #22145024 válasza ROBOTER (#5) üzenetére


#22145024
törölt tag

Szerintem jól értetted.
Arra gondoltam (amit konkrétan be is linkeltél), hogy ha a nem videós obikra rátennék ilyen Universal Lens Gear-t, akkor bármelyik kézi/motoros vezérlővel kompatibilis lesz? Vagy egy ez nem ilyen egyértelmű. :F
Manapság elég sok kezelő/vezérlő jelenik meg, de eddig azt gonoltam, ezek mind fröccsönttettek maguknak saját fogaskoszorúkat, különböző járatos átmérőkre.

Az tiszta, hogy nem lesz klikkmentes a rekesz egy régi mech. lencsénél, a mai modern elektronikus üvegeken meg egyáltalán nem fogom tudni állítani, hacsak nem tudok belenyúlni a lencse elektronikájába.
Amit említettél két márkát, hogy átalakítanak fogaskerekesre obikat, arról viszont nem tudtam.
Arról van esetleg linked, hogy az alapértelmezetten elektronikus rekeszállítást hogy oldják meg "kívülről mechanikusan állíthatóra"?

(#7) ROBOTER válasza #22145024 (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Sehogy.

A tokina egy teljesen új mechanikát tervezett emiatt a már létező objektívhez.

A fenti link a Tokina 11-16/2.8 objektív videós verziója, amin még Nikonban sincs rekeszgyűrű, tehát nem lehetett ebből kiindulni, csak optikailag.

[ Szerkesztve ]

(#8) #22145024 válasza ROBOTER (#7) üzenetére


#22145024
törölt tag

kár, pedig már azt gondoltam igen. :N

köszi a linket!
A bő 4x-es ár elég durva. De gondolom a parafokálissá tétel miatt majdhogynem újra kellett az egész belsőt tervezni.

(#9) mumk1


mumk1
addikt

A 85/1.4-et nagyon szeretem, szerintem ez is jóféle lesz. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#10) #65675776 válasza ROBOTER (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezek szerint ma már komolyabb megoldás van, nem csak egy horony a gyűrűben és egy golyó a tubusban? Mert ezt kiiktatni egy akármilyen obiból nem olyan nagy mutatvány, és márik kattogásmentes lesz a rekeszállítás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.