Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Burt1793


Burt1793
veterán

Hogyan tud egy ilyen 22 órás beszélgetési időt 1000-es aksival, amikor egy phablet 3500-assal tud ugyanennyit (akár 2G-n, akár 3G-n).

(#2) nagysuhi válasza Burt1793 (#1) üzenetére


nagysuhi
tag

Azt másra is használod, ha csak telefonálnál vele, akkor bírja sokáig.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#3) Burt1793 válasza nagysuhi (#2) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha csak telefonálsz vele, akkor tud ennyit egy phablet, a sima s7 pl nem tud 22 óra telefonálást egy töltéssel (talán 2G-n igen).

(#4) kakuk.tamas válasza Burt1793 (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Sokkal gyengébb processzor, szinte semmi RAM, kicsi kijelző + felbontás, (szinte) nulla internet elérés.... Soroljam még?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) Burt1793 válasza kakuk.tamas (#4) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem erről beszélek. Telefonálás közben az okosmobil kijelzője le is kapcsol, nem hinném, hogy az soc többet fogyasztana, valszeg csak a 2G/3G közti fogyasztáskülönbség az ok.

(#6) forgonati


forgonati
őstag

2017 van mindjárt és "extra" az mp3 lejátszás, a vga kamerát meg hagyjuk is inkább. Persze értem én hogy olcsó candybar telefonok, és nagymaminak jó lesz, mert ő csak telefonál vele. Arra viszont van olcsóbb alternatíva is. És a promo képen 2 viszonylag fiatal tartja a kezében a mobilt. El nem tudom képzelni hogy egy 30 éves ilyet vegyen manapság, a hulladék kamerával meg a bolhafasznyi kijelzővel. Ki lehet a célcsoport? Céges telefonnak esetleg? De azért ott is kellhet néha lefotózni valamit, és ez a kamera kb. semmire sem jó....

Keelah Se'lai!

(#7) Cifu válasza forgonati (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Van célcsoport, édesapám is esküszik a Nokia telefonokra, csaknem a fél napjában telefonál, szóval a lényeg az, hogy erre alkalmas legyen, és Blutooth-on keresztül csatlakozni tudjon a kocsi kihangosítójához.

A kérdés, hogy ez olyan célcsoport-e, amire lehet valóban építkezni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) twollah1976 válasza forgonati (#6) üzenetére


twollah1976
őstag

Pont ilyen mobilt keresek a Nokia C2-01 utan.
Legalabb nem torik porra ha leejtem.
Nem kell naponta neznem, hogy mikor merul le.
Csorog, ebreszt, emlekeztet mi kell meg?
A tobbire ott a tabletem, phabletem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) erahurka válasza Burt1793 (#5) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy ne fogyasztana többet egy phabletbe szerelt SoC? Egy ilyen kis Nokiába kb. semmi erő nem kell, egy 8 magos Snapdragon sosem fogja tudni annyira visszakorlátozni magát, hogy olyan keveset fogyasszon. Ahogy egy Core i7 alapú noti sem fog annyi ideig működni aksiról, mint valami Atomra épülő netbook.

(#10) opr válasza Burt1793 (#5) üzenetére


opr
veterán

De, sokkal tobbet fogyaszt.
De akkor egy rovid lista arrol, hogy mik azok, amik egy okostelefonban eszik az akkut telefonalas kozben is, ebben meg nem:
- soc (egy modern, eros soc big.LITTLE architektura eseten is minimum ket magot hajt, szvsz a legkisebb fogyasztasa is tobb, mint ennek a legnagyobb)
- szenzorok (irgalmatlan mennyisegu szenzor van egy modern okostelefonban)
- internet
- kulonbozo appok/szolgaltatasok hatterfolyamatai, kommunikacioja a neten
- wifi
- lokacio
- sok mikorofon, illetve a zajszuro algoritmusok (tippre csak ez tobbet eszik, mint ez az egesz telefon ugy, ahogy van)
- maga az android/win/ios rendszer

Igy hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos vagyok benne, hogy kicsi gondolkodassal ez a lista minimum a haromszorosara novelheto. Sot, nalam okosabb/tajekozottabb emberek valszeg gondolkodas nelkul is a sokszorosat le tudnak irni ennek csuklobol.

Az igazi csoda az, hogy mindezt sikerult megoldani, hogy legalabb addig birja, ameddig. Pluszba tegyuk meg hozza, hogy pl a regi nokiak is addig birtak sokaig, amig nem voltak hasznalva. Amint elkezdtel rajtuk jatszani, a nap vegere uvoltottek a toltoert azok is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Már jöhetnének az okostelefonok is.

(#12) Burt1793 válasza opr (#10) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem vagyok biztos abban, hogy többet fogyaszt egy 16nm-es soc (de sajnos nem tudom, hogy mi van egy ilyen antik klasszik telefonban), netet ki lehet kapcsolni hívás közben (a 22 óra úgy értendő), zajszűrést szintén, gps-t nem használ a teló hívás közben, szóval még ha bekapcsolva hagyod, akkor se keres műholdat folyamatosan a teló, egy-két háttérfolyamat van, ez oké, de ennyi.

(#13) magamura78 válasza opr (#10) üzenetére


magamura78
újonc

Meg ugye a kis monokróm kijelző,amit nem kellett felkapcsolni,ha csak időt szerettél volna megtudni.ott is a háttérvilágítás 6-8led húzta be.
Egy olosteló bekapcsolt kijelzővel odaver bármilyen olcsó elemlámpát.

(#14) erer1000 válasza forgonati (#6) üzenetére


erer1000
őstag

volt hölgy csoport társam is egy hasonló olcsó nokia buta telefonnal rendelkezik, mert nincs szüksége sms híváson kívül másra.

egy másik ismerősöm meg azért mert nem igen jut pénz drágább mobilra, de azért mégis kell a mai világba, és egy 6-7ezreset azért még meg tudott venni.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#15) atike


atike
nagyúr

Na akkor ezek is videózásra termettek... :DDD (részletes leírásnál)

(#16) Luck Dragon

Nokia C5 vagy nokia 515 utód mikor érkezik?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) slimshady válasza Fejvadi (#11) üzenetére


slimshady
senior tag

+1

üdv.: SlimShady

(#18) dementor válasza Burt1793 (#1) üzenetére


dementor
senior tag

Ezt én is elég kizártnak tartom. Nokia 3310 tudott anno 4-5 órát.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#19) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a régi nokiáim mind tudták azt, hogy:
- a telefonszámokat be lehetett sorolni hívócsoportokba
- volt benne több üzemmód, és mindegyiknél meg lehetett adni mindegyik csoportra, hogy csörögjön vagy sem
- tudott időzítve üzemmódot váltani.

ez tudja ezeket? ami legutóbb volt a kezemben ócska nokia, az nem tudta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Azért egy régi, még akkor valóban Nokia E52 tudását beletehették volna. Vagy legalább az akkumulátorát (1500mAh). 1 hét üzemidő, de előfordult egyszer hogy 10 napig ment egy töltéssel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) Burt1793 válasza dementor (#18) üzenetére


Burt1793
veterán

Valszeg ez is annyit tud, de mindenképpen harmadannyit, mint egy 5-5,5"-os okosteló háromszor ekkora aksival.

(#22) Kasya


Kasya
nagyúr

Jo latni, hogy ez a platform meg eletkepes :D

Amugy csodalom, hogy meg senki sem szidta a felso kavat ;]

(#23) Luck Dragon válasza Kasya (#22) üzenetére

Szerintem arányos:DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) Cifu válasza Kasya (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amugy csodalom, hogy meg senki sem szidta a felso kavat

Én a "B20 van benne?" kérdésre várok. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) dementor válasza Cifu (#24) üzenetére


dementor
senior tag

Az majd csak a 150 Dual Pro-ban lesz. :D

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#26) kengyel


kengyel
nagyúr

Jó még ilyen kütyüket látni, biztos hogy lesz még rá kereslet.

kengyel

(#27) Coulson


Coulson
tag

Kár az S40-ért... az S30+ már csak Nokia skines valami...

(#28) Orosz Mérnök válasza forgonati (#6) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Mondjuk én 32 vagyok. Most keresek olcsó munkás telót. Ezt nem sajnálnám összetörni. :))

(#29) jacis


jacis
nagyúr

Anno mikor kiszáltak a telefonos bizniszből nem gondoltam volna, hogy kesz idő mikor újra Nokia telók jelennek majd meg.
Számomra az ami nagyon meglepő, hogy az MS kiadott kemény 5 lumia márkás telefont és lehuzta aztán meg lehúzta magát meg az évek óta fejlesztett rendszerét a retyón. Nem értem.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#30) #02683648 válasza forgonati (#6) üzenetére


#02683648
törölt tag

Én 36 leszek nem sokára, és van egy Prestigio Muze akárhány két simkártyás csodám, ami kb ezt tudja mint a cikkben leírt nokia. Akkor viszem magammal, ha nem akarom, h az egyéb munkáról elvegye a figyelmemet az h van mobilnet és az azon elérhető marhaságok ;] ;] ;]
Persze van egy rendes okostelefonom és 2in1 tabletem is amikor kell azt viszem magamammal

(#31) #80439296


#80439296
törölt tag

Javaslom minden hurrogónak megtekinteni ezt a képet.

És persze leginkább az oldalon lévő Snapdragon 800 és 801 procit hirdetni.
Most. 2014. év eleji flagship-killert 2016. végén hirdetni.
És akkor most tessék elolvasni a Nokia hírt. Újból.

Ki is van lemaradva?

Hja.

Mellesleg anyámnak jó lenne a Nokia.
Csakhogy ő 12 éve meghalt.

Ébresztő! Ami 12 éve jó volt, az már nem az!
Akkor már inkább a Priv. 'Hagyományos' billentyű + k.vva nagy kijelző. Meg jó kamera.

Az, hogy keveset fogyaszt, és sokáig működik - erre is vannak már okosságok.
Pl. nem agyba-főbe fényképezés, netezés. + powerbank.

IDDQD + IDKFA

Danke sehr, ha érted, mire akartam kilyukadni.

(#32) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A király visszatért! :C :Y :R

(#33) djculture válasza #80439296 (#31) üzenetére


djculture
félisten

Guga még mindig a nokia 3310-es használja, neki pont elég az ilyen őskövület :D

(#34) Burt1793 válasza #80439296 (#31) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezzel ösztönöznek arra, hogy támogasd őket.

(#35) #80439296 válasza djculture (#33) üzenetére


#80439296
törölt tag

Az ő szintjén az is okostelefon... :DD :DD :DD

OFF: Te még élsz? Milyen kár... :R

(#36) Воланд válasza =Mentor= (#32) üzenetére


Воланд
titán

lol :DD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) djculture válasza #80439296 (#35) üzenetére


djculture
félisten

Ja már te kakukk :D

(#38) #09819904


#09819904
törölt tag

Pl. ügyvédek, orvosok és hasonló kaliberű embereknél sem ritka az ilyen mobil. Ráadásul ez új, tehát simán válthatnak.

(#39) gproject


gproject
aktív tag

en is valami hasonloban gondolkodom a 8eves lanyomnak(amikor megyunk erte a suliba neha ugy el tud tunni, hogy sokszor kiver a viz mire megtalaljuk)
olyan telefont nem veszek amin jatszani is lehet(meg az is meg a baj, hogy ezek az uj telok mind nagyok, legalabbis egy kislanynak), mert akkor egesz nap azon logna, viszont az ilyenbe meg gps nincs, ha jol tudom. az viszont jo lenne, ha a gyerek netan komolyabban elkoborol :/

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#40) alevan


alevan
őstag

A 3G lespórolása hiba. Konkrétan az országban ahol jelenleg élek, az egyik mobilszolgáltatónak nincs 2Gje. Csak 3G és felette szolgáltatnak jelet.

Nem kell netképes legyen az ezköz és minimálisan erősebb SoCra van szükség a 3G telefonhívások támogatásához...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#41) Zeki válasza Apollyon (#20) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy Nokia E52 erősebb hardverrel kijöhetne még, venném is.

(#42) vicze válasza #09819904 (#38) üzenetére


vicze
félisten

Ja csak azt az ici pici apróságot hagyod ki, hogy másod mobil...

[ Szerkesztve ]

(#43) djculture válasza Zeki (#41) üzenetére


djculture
félisten

Ja nem lenne hülyeség

(#45) Lacopapi válasza Zeki (#41) üzenetére


Lacopapi
addikt

Abban a verzióban a legjobb telefonom volt,máig sajnálom,hogy eladtam anno....

(#46) St3ven válasza #80439296 (#31) üzenetére


St3ven
addikt

Postception! :Y :))

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#47) Crafter32 válasza Воланд (#36) üzenetére


Crafter32
őstag

Miért is? Sokak szemébe Nokia A telefon még mindig, nem a Samsung vagy Iphone. Bár a windows kitérő kicsit gyengített a neven, de talán most.... :)

Jah és a kutyát nem érdekli ki gyárt, ki csinálja ezt vagy azt.... Legyen Nokia, mert sokan ezen nőttek fel. Nem mindenki 16 éves.

(#48) gergejly


gergejly
aktív tag

Nekem úgy tűnik- a fotó alapján is- hogy a nokia a snake-kel akarja eladni ezt a telót.

lehetne a neve nokia snake

(#49) meroly


meroly
veterán

Hát ezért kár volt :(((

Impossible is nothing

(#50) Mr.Silkó válasza atike (#15) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Kemény! Volt pofájuk ezt leírni! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.