Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solfilo


solfilo
veterán

Jól látom, hogy az A8-7690K az annyiban különbözik az A8-7670K-tól, hogy +100 MHz-et rátesz az alap és a turbó órajelre? :)
No de nem panaszkodom, legalább ahogy javul a kihozatal, lassan javulgatnak a gyári órajelek is.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2) ukornel válasza solfilo (#1) üzenetére


ukornel
aktív tag

Igen :K

(#3) stratova válasza solfilo (#1) üzenetére


stratova
veterán

Hmm + 6 vs 8 CU?

Szerk.: látom A8 vs A8 volt a kérdés. Érdekes, hogy a csúcs IGP-t már R9-es jelöléssel illetik A10-7870K-nál még R7 volt, vagy csak elírás lenne a mostani?

[ Szerkesztve ]

(#4) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Mi a difi az 512 r7 és az 512 r9 igp között?

Amd - Radeon - Ryzen

(#5) stratova


stratova
veterán

Bár túl nagy jelentősége tán nincs, most kb. érte be Kaveri Richland CPU órajelszintjét: A10-7890K 4.1-4.3 vs. A10-6800K 4.1-4.4 GHz. Persze utóbbi valamivel fejlettebb, csak anno éppen itt érte kritika Kaverit.

Gyuri27 rákérdeztem Abunál, szerintem nem sokára kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#6) solfilo válasza Gyuri27 (#4) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem csak marketing húzás. Órajel is egyezik (7870K-7890K viszonylatban). Ha nem elírás persze.

(#5) stratova: szerintem elég sokat tud számítani, ha más nem, szimbolikusan. Így lassan kijön a Steamroller előnye a Piledriverhez képest. :)

Félig off, de közben van szivárgás az Athlon X4 880K-ról is.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7) Kingcold válasza Gyuri27 (#4) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék.. lehet elírás?
A CPU World szerint R7 ről beszélhetünk.

(#8) Duree


Duree
veterán

Ez sem fogja megváltani a világot.

duree54

(#9) leviske válasza Duree (#8) üzenetére


leviske
veterán

Persze, hogy nem, de biztató, hogy azonos gyártástechnológia mellett is sikerült 400MHz-el kitolni az alap órajelet azonos TDP osztályon belül. Ezeket a tapasztalatokat gondolom fel tudják majd használni jövőre a Carrizo frissített verzióinál és a Zen esetében.

(#10) g@bo válasza Duree (#8) üzenetére


g@bo
nagyúr

de azért nem árt az intel után tologatni a szekeret, mert aztán nézhetjük az árakat.

(#11) Duree válasza g@bo (#10) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van,itt lenne az ideje, hogy az AMD az intel pöcsére lépjen mert igencsak elszabadultak az árak terén.Egyébként erröl az AMD tehet mivel évek óta nincs alternatíva a CORE I mellé.

duree54

(#12) Duree válasza leviske (#9) üzenetére


Duree
veterán

Remélem a Zen végre megszorongatja az Intel core i sorozatát.Itt lenne az ideje.

duree54

(#13) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kívánom nekik hogy a Zennel majd valami rendes procit alkossanak végre (főleg energiahatékonyságban, mert az i3-i5 teljesítmény amúgy nem szar már most se, 1-2 komolyabb játékot, tervezőprogit leszámítva). IGP-ben még mindig királyok, de mivel a pazarló CPU rész miatt (meg az Intel hatására) ezzel kb. sehol nem rúgnak labdába, ideje lenne 2 szereplőssé tenni a versenyt.

(#14) Jack@l válasza Duree (#12) üzenetére


Jack@l
veterán

Szerintem örülni fognak ha jővő ilyenkor be tudnak mutatni kb egy broadwell vagy skylake hatékonyságú procit.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#15) jedis válasza Jack@l (#14) üzenetére


jedis
senior tag

Ha a Zen-el hozzák egy I5 teljesítményét, I5 körüli árral, és I5 körüli energiahatékonysággal, akkor engem megvettek ! :D Most szórtam(árultam) ki a piros "csúcs étvágyú" csúcsgépemet, mivel már egy ideje nincs időm játszani, és úgy gondoltam még most jó árat kapok érte. Majd jövőre, ha kijönnek a 14 nano körüli CPU-kkal, meg GPU-kkal ,akkor újra megfontolom a piros oldalt. No meg addig csak kiforrja magát a DX12, meg a Vulkan, és remélem addigra lesz is 1-2 olyan Game, amiért megéri újra HCPC-t építeni :D Addig meg el leszek a "kis kék dualcerkával" . :D Gyutubra, meg fésbukra elég az is :K ;) :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#16) hugo chávez válasza Jack@l (#14) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Skylake szinttel (IPC és órajel) én személy szerint tökéletesen elégedett lennék.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#17) Duree válasza Jack@l (#14) üzenetére


Duree
veterán

Talán,de ahogy az AMD mostanában áll és fejleszt vajmi kevés az esély rá.

duree54

(#18) Jack@l válasza hugo chávez (#16) üzenetére


Jack@l
veterán

Na jó, azért igen optimista voltam, skyleake-et talán csontra húzott órajellel fogja elérni. (3-400 mhz el feljebb)
IPC biztos nem lesz annyi, ez már az arhitektúrából látszik.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#19) cskamacska válasza g@bo (#10) üzenetére


cskamacska
addikt

Árakat már most is nézegethetjük, a Broadwell, de főleg a Skylake már olyan áron kezd, mintha az egyedüli konkurenciájuk a VIA lenne. ;]

A Godavarik meg, akkor ezzel kellene még egy teljes évet kihúzniuk? :Y

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#20) g@bo válasza cskamacska (#19) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy 1150-es i5 ről nem kell váltani.

azért az intel is bajban, ezek a procik már nem dx2- 66mhz ahol minden hertz számított, hanem már így is erőgépek... milyen marketing kell már eladni ezt a sok "xart". :D

jöhet a 8 mag.

[ Szerkesztve ]

(#21) Henkei válasza Jack@l (#18) üzenetére


Henkei
tag

milyen arhitketurabol? semmit sem mondtak meg rola. mar megint olyanrol osztod amirol fogalmad sincs. :(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#22) Jack@l válasza Henkei (#21) üzenetére


Jack@l
veterán

Neked lehet semmit nem mondanak, de én már láttam azt amiből annak idején leszaroztam az fx-eket...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#23) Henkei válasza Jack@l (#22) üzenetére


Henkei
tag

lol, mi lesz a kovetkezo mese? hogy benne vagy a tervezocsapatban? :DD

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#24) Jack@l válasza Henkei (#23) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezt most baromira nem értem hogy jött ide...
Már fent vannak a diák a zen felépítéséről, vagy 1-2 hónapja.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#25) Henkei válasza Jack@l (#24) üzenetére


Henkei
tag

akkor csak beszoptad azokat a kamu diakat. gyonyoru! :C

[ Szerkesztve ]

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#26) hugo chávez válasza Jack@l (#18) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Szerintem éppen az órajellel lehetnek majd gondok. Intel 14 nm-es node-ja esélyes, hogy jobban ki van gyúrva a magasabb órajelekre, mint amennyire a GloFo/Samsung 14 nm-e (vagy a TSMC 16 nm-e) lesz...

"IPC biztos nem lesz annyi, ez már az arhitektúrából látszik."
"...de én már láttam azt amiből annak idején leszaroztam az fx-eket..."

Hmm, mire gondolsz konkrétan? Én nem láttam olyasmit azokban a diákban, amiből erre lehetne következtetni.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#27) Jack@l válasza hugo chávez (#26) üzenetére


Jack@l
veterán

Amit láttam ábrát meg leírást, azon 3 fixpontos egység mellé volt beszúrva 2 lebegőpontos. Lehet kamu, de amd-éktől kitelik.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#28) hugo chávez válasza Jack@l (#27) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Hát, én eddig csak ezt láttam:

Ha te láttál mást is és megtalálod, akkor linkelhetnéd, mert érdekelne. Bár, nyilván nagyon sematikusak még ezek az ábrák, ha valósak, ha nem... Szóval messzemenő következtetést nem lehet levonni belőlük szerintem. De különben a fenti képen semmi aggodalomra okot adót nem látok, a 2 darab 256 bites és FMA-képes lebegőpontos egység magonként szerintem oké. Meg az is bizakodásra ad okot az IPC-t illetően, hogy Jim Keller a tervező, aki a K8-at tervezte, meg feltehetően az Apple A7-ben is benne volt még a keze (ugye ő 2012 augusztusában ment vissza az AMD-hez, az A7-et meg 2013 őszén adták ki) és mindkét architektúra eléggé IPC-bajnok volt.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.