Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HussarF

Gyakorlatilag egy áron. Inkább venném a 4K-sat, ha lenne hozzá vasam, elég a 60 Hz.

(#2) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

tán BlackFriday-en kifogható egy jó store-ból... picit olcsóbban, bár... kétlem...

am tetszetős, de maradok a "csöves" BenKŐ féle G-Sync mellett sztem :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3) Duree


Duree
veterán

Sajnos a 4k-hoz már komoly erőforrás is kell.Aki megveszi nem csak a monitor árában kell gondolkodnia hanem egyéb hardver bővítésben illetve fejlesztésben is.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#4) tecsu válasza - = Zk = - (#2) üzenetére


tecsu
addikt

Tudomásom szerint új vagy slágertermékeket nem igazán áraznak le Black Fridayen sem. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#5) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Azért 280.000 forint? ez azért elég erős túlzas.. :DDDd

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#6) warcat válasza HussarF (#1) üzenetére


warcat
veterán

Nem ítélkeznék,amíg nem próbáltad ki,hogy mit jelent a 144/165Hz frissítés G-sync-el(vagy akár Freesync a másik oldalon) karöltve.
Nálam nagyon látványos volt a különbség a 60Hz után.Azt hozzáteszem,hogy valóban teljesen jó a 60Hz míg nincs mással tapasztalatod, kb az SSD-hez tudom hasonlítani.Míg nincs,nem zavar a kerregés meg a töltögetés,azt szoktad meg :) Egy egyszerű egérmozgás az asztalon szaggat.

Én nagyon ajánlom a PG279Q-t, persze brutál az árcédula,kicsit olcsóbban érkezik az Acer XB271HU ugyanezzel a panellel elvileg.
Alárakni alsó hangon egy 970-et illik, 980Ti/970 SLI ajánlott : ezeknek az árcédulája mellé teljesen illik a monitor árazása, alsó hangon 3-5 évig várhatóan ezt bámulod....

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#7) shteer válasza HussarF (#1) üzenetére


shteer
titán

de abból is 3-at ;]

..szerintem jónak tűnik

(#8) fornettisuti


fornettisuti
veterán

"előhívható a kijelzőn egy célkereszt (egészen pontosan négyféléből is választhatunk) "
váo

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#9) Csabro


Csabro
tag

2014.December vegen vettem egy asus rog swift pg278q-t... Az itteni hirben bemutatott 165hz monitor elodjet! Az elmult 10 honapban 2x ment tonkre ugyanazzal a hibaval! Itt ph-n is ismerek par embert akinek ugyanigy tonkrement ugyanilyen monitor! A net is tele van anyazasokkal arra a monitorra! A heten kaptam meg a cseremonitort az asustol, ami remelem 3ik alkalomra is el fog romlani es akkor az arat kapom vissza... Ez az uj pg279q se tunik jobbnak, hiaba ez mar ips paneles, mar errol is youtube-on van nem egy panasz, hogy szeriahibasak ezek is csak itt epp mas a problema... Hiaba jo a design, nem veszek tobbet rog swift monitort amig alig talalok neten panaszt roluk... Inkabb vennem az uj acer xb271hu-t..... Ugyanezt tudja mint az uj rog, es az elodjerol az xb270hu-rol is, kb semmi problemat nem olvastam! Csak az elozo predator eleg csunya kialakitast kapott sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#10) Scholes9 válasza Duree (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pontosan. Én most váltottam 2k-ra és bizony procit kell cserélném úgy néz ki, mert az 1440p-s, 60fps-es Youtube videókkal már nem igazán bír el.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) ViZion válasza Zsidaaj (#5) üzenetére


ViZion
félisten

de világííít! :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12) - = Zk = - válasza ViZion (#11) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor 3at kérek...
amúgy is a triplemonitor-elvben gondolkodom a közeljövőben :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13) Anfänger válasza - = Zk = - (#12) üzenetére


Anfänger
őstag

Nehogy már engedj a 9 monitoros elképzelésedböl,amit nemrég említettél. :DDD

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#14) TomiLi


TomiLi
addikt

Nem tudom miért gondolják úgy a gyártók, hogy a 24" már a múlté FHD-vel... (144Hz - Gsync / Freesync)
Vagyis sejtem, de szerintem rossz üzletpolitika (nem csak itthoni viszonylatban)

Szerk: Persze van egy-két megoldás, de TN, IPS nincs.... Nagy kár....

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#15) - = Zk = - válasza Anfänger (#13) üzenetére


- = Zk = -
félisten

9?! én?!...hol, merre?! nem emlékszem...komolyan... :B :F
3 ról tudtam, meg tudok is, mivel a tartót már megvettem :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16) warcat válasza TomiLi (#14) üzenetére


warcat
veterán

A gsync modulnak komoly licenszdíja van,szerintem nem érzik versenyképesnek az ips+modul árát a sok sima 60hzes ips között

EA: It's in the crate!

(#17) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

4k-ra azért picivel 30" feletti átmérőt várnék. QHD-n vagyok 27"-al és nem érzem,h számolni tudnám a pixeleket, a 4k még egy akkora ugrás, amekkora a QHD a fHD-ről volt.

Ja és ha már G-sync meg egyéb nyalánkságok: párosítsák legyenek kedvesek DP1.3-al és 120Hz-el. Egy ilyen monitorszörnyet nem három hónap jövőállóságra vesz az ember:U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Brekk


Brekk
addikt

Nálunk van mindkettőből demo példány, és elképesztően jó monitorok. Tény, hogy drágák, de a PG279Q konkrétan a legjobb gamer monitor amit valaha gyártottak.
A 4K tesóról csak annyit, hogy megfelelő vas simán tolja a 60FPS-t és elképesztően néznek ki a játékok rajta. :K :B

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#19) WestCoast92


WestCoast92
tag

Ez a G-sync is olyan mint az IGP, ott van ahol már nincs rá szükség. Aki ennyiért vesz monitort, annak van mivel meghajtania. A jó IGP-t is a drága procikba rakják, és ha olyan procid vagy akkor már dedikált GPU-val játszol.

(#20) Sinesol válasza Scholes9 (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Ott inkábba vga-val lehet probléma, proci elvileg nem sokat szamit a videonál ha van hardveres gyorsitas.

[ Szerkesztve ]

(#21) Versus válasza Brekk (#18) üzenetére


Versus
senior tag

Te melyikhez nyúlnál ha ez között a két Asus között vagy az Eizo Foris FS2735 között gondolkodnál ?

Hátha már láttad az Eizo-t is ! :)

Premium Vintage

(#22) Anfänger válasza - = Zk = - (#15) üzenetére


Anfänger
őstag

Viccnek szántam. :DDD

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#23) Scholes9 válasza Sinesol (#20) üzenetére


Scholes9
nagyúr

GT 720 tud hardveres gyorsítást. Sztem kevés neki a 2 magos proci. Full HD-s, 60fps-es videókkal semmi gond nem volt. De lesz majd vga csere, valószínűleg januárban.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) icp1970


icp1970
senior tag

IPS paneles WQHD -t szivesen elfogadnám . :K

[ Szerkesztve ]

(#25) he7edik. válasza WestCoast92 (#19) üzenetére


he7edik.
addikt

Hol nincs szükség a G-syncre?

Égő szöveg a flém vázon

(#26) neilszab válasza t72killer (#17) üzenetére


neilszab
őstag

Én meg QHD-vel 32-es monitorokat várnék már... nem értem miért csak lag-os CAD monitorok vannak ilyen méretben, hiszen játéknál is él a "minél nagyobb annál jobb" elv! 32-es monitorokat a népnek! :D

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#27) Reggie0


Reggie0
félisten

Ennyi penzert egy lightboost sem artott volna.

(#28) UnknownNoob válasza warcat (#6) üzenetére


UnknownNoob
tag

Asus MG279Q is ugyanezzel a panellel jött ki, az Acer-vel kb egy időben. Jelenleg ~185K az ára. Se G-sync, se ROG felirat. Semmi flinc-flanc, viszont ugyanazt a panelt kapod 200 alatt. Én még élőben nem láttam, de egy jól összerakott terméknek tűnik, gondolom a ROG változat annyiban tér el, hogy itt-ott csiszoltak egy kicsit a hibáin és hozzávágtak egy G-sync egységet. TFT Central-on van egy jó hosszú teszt róla.

Ha kell a képminőség, felbontás és sebesség is (tehát minden :DD ), akkor 200K alatt véleményem szerint a legjobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#29) he7edik. válasza UnknownNoob (#28) üzenetére


he7edik.
addikt

:N

Égő szöveg a flém vázon

(#30) warcat válasza UnknownNoob (#28) üzenetére


warcat
veterán

Ahogyan van a PG279Q-ról is,amiben elolvashatod,hogy ez nem ugyanaz a panel.

"The Asus ROG Swift PG279Q features an AU Optronics M270Q008 V0 AHVA (IPS-type) panel which is capable of producing 16.7 million colours with a true 8-bit colour depth. This is a new panel that we've not seen in any screen before. Early reports and some other reviews have wrongly stated that the screen is using the same M270DAN02.3 panel as the similarly spec'd Acer XB270HU and Asus MG279Q. That isn't right though, and isn't really logical given that this is a new borderless / frameless style panel as well. We expect to see this new panel used in the forthcoming Acer XB271HU when that's released too."

Nagyon legyintően beszélsz a G-syncről(és Freesyncről? nvidiánál nem tudsz választani ha kell),pedig igencsak hasznos és jó dolog,legalább annyira mint a magas frissítés.Jelenlegi hardvereken nem lesz stabil 144/165 framed WQHD felbontás alatt.(néhány régebbi multis játékot kivéve)

AMD kártya esetén persze jó opció lehet az MG279Q,de ugyanakkor érdemes megjegyezni,hogy a Freesync 35-90Hz között működik rajta.Ugyanakkor akciós ára van,amúgy ~200 lenne.

EA: It's in the crate!

(#31) UnknownNoob válasza warcat (#30) üzenetére


UnknownNoob
tag

Bocsi, kicsit el vagyok tájolva. Nem is tudtam, hogy azóta az AU kidobott egy új AHVA panelt. Köszi az infóért.

(#32) oneak7


oneak7
tag

Sziasztok!!

Kiss segítséget kérnék! Érdemes váltani 1440p-ről 4K-ra?? 27"-ban gondolkodok ekkora monitornál érezhető kettő közötti különbség?? Illetve ez az Asus monitor ára 270e de láttam már 180e Ft-s 4K-s monitort is, tehát akkor most mi is a különbség (leszámitva az árat) 4K-s és 4K-s monitort között?? Meg persze a vas, egy 980Ti meddig birná, mert ugye egyre nagyobb gépigényű játékok jönnek ki??

(#33) tecsu válasza oneak7 (#32) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem 27"-on nem érdemes (még) 1440p-ről váltani 4K-ra. Látványban nem sokkal több, erőforrás viszont kell hozzá keményen.
Idővel nem lesz ekkora értékkülönbség, akkor majd érdemes lesz.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) oneak7 válasza tecsu (#33) üzenetére


oneak7
tag

Értem köszi választ valahogy éreztem, hogy várni kell még! Meg szerintem a 60HZ is kevés, idővel csak lesz nagyobb HZ-s is.

(#35) Brekk válasza Versus (#21) üzenetére


Brekk
addikt

Nem láttam az EIZO-t, fogunk kapni tesztpéldányt amint lesz belőle. Én sztem a bestbuy az az Acer XB270HU lesz, mert akcióba lesz az XB271HU miatt ami dec közepén itt lehet.
Amúgy sztem a PG279Q egyértelműen a legjobb jelenleg.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#36) SchumiBácsi

Üdv all!

Segítsetek már egy kicsit mert a PG279Q ULMB funkciója kissé elbizonytalanított. Ez az a feature ami a háttérvilágítás villogtatásával csökkentheti az elmosódást.

TFT Central: The ULMB feature is accessible from the image section of the OSD menu as shown above. It is only available when running the screen at 85, 100 and 120Hz modes. It is not available at 144Hz or any of the overclocked refresh rate, and it is also important to note that ULMB does not work when you are using G-sync, it's one or the other.

Ha jól értelmezem akkor az ULMB az OSD menüből érhető el és használható 85-100-120Hz-en, de nem használható 144Hz és felette, valamint G-Sync módban sem. A kérdés lényege hogy az ULMB-t jómagam aktiválom e a menüből ha akarom, vagy automatikusan adja ha nem 144Hz-en van a monitor? Itt ki/be kapcsolhatónak tűnik, de nem árt a biztonság. Véletlenül sem akarok villódzó monitort venni ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37) kalozhun100


kalozhun100
őstag

pg279qban hogy lehet a speaereket életre kelteni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#38) NoX válasza kalozhun100 (#37) üzenetére


NoX
senior tag

Lehet már rájöttél, de playback device-nak ki kell választani a monitort. A monitoron pedig ellenőrizni, hogy ne legyen lemute-olva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.