Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Jó ötlet, csak érdekes hogy 775-re csinálták meg.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nagyon érdekes megoldás. :K Nem kell másik letöltőgép az asztal alá. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3) stevve


stevve
nagyúr

Már hétvégén is nézegettem ezt a csodát máshol a neten, de nem tudok napirendre térni felette. Ha valóban életképes, akkor remélem, elterjed és normális ára lesz. Fura egy jószág mindenesetre. :)

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mennyire melegítik egymást és az egész gépet a cuccok. Ha váltok, akkor éled fel a másik CPU és a hozzá tartozó chip-ek vagy folyamatosan megy, csak valamilyen alacsony fogyasztású stádiumban?

(#4) Móci


Móci
addikt

Tetszik, bár azért az ára ott van szeren. Szerintem egy quad procival, 4 giga rammal, és egy értelmes vga-val sokat el lehet még játszani, az atomon meg mehet a letöltés...

Ha valóban spórolni akarnak, akkor gondolom a másik rész nem kap semmi áramot, s váltásnál kapcsol be.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) Konflikt válasza Móci (#4) üzenetére


Konflikt
addikt

ez nagy zsirsagnak tunik igy elsore

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6) Dr. Romano válasza Konflikt (#5) üzenetére


Dr. Romano
veterán

szerintem is baromi nagy kira-mira májer cumó ez a kis cucc :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) Móci válasza Konflikt (#5) üzenetére


Móci
addikt

Ha olyan 50 ezer forint körül lenne, lehet, hogy komolyan elgondolkodnék rajta, s eladnám a P5Q-t. :D
Ha csak mutter netezne, vagy én, menne az atom; hd, esetleg játék, akkor a 775 lenne beizzítva. Bár, ha az atom is látja a pci-e vga-t (gondolom), akkor a hd is mehet rajta DXVA-n... na így már tényleg vonzó alternatíva lehet.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Loretto


Loretto
veterán

Gondolom egy netkapcsolat is megosztható, hogy egyszerre lehessen, böngészni, mindkét OS alatt. Érdekes alternatíva, és pont a DFI műhelyéből, jó lenne egy apró prezentáció majd erről.

Soirée...

(#9) #25954560


#25954560
törölt tag

gondolom azonos oprendszer lehet, csak nem hasznalhatjak fizikailag ugyanaz.

(#10) Chalez


Chalez
őstag

Ez egy nagyon jó kis találmány! Remélem még reszelgetik csiszolgatják a rendszert többen is, jó lenne ha elterjedne... Meló, zene, film, netezés, letöltés : Atom-ION; kódolás, játék : Core 2... :R

(#11) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Egy gépházba építhető a HTPC és az asztali gép. Jó lehet 1 gépként is használni, csak akkor az a probléma, hogy nem lehet egyszerre játszani, meg DVD-zni. Itt a megoldás. Grat! :C

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12) stevve válasza #25954560 (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, gondolom lehet mindkettő pl Win 7, csak nem 1 HDD-n, logikusan.

(#13) Solad


Solad
őstag

:C :R

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#14) Móci


Móci
addikt

Egyre jobban kipróbálnám, remélem fog még lemenni majd az ára, vagy esetleg más gyártó is alkot ilyet...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) .mf


.mf
veterán

Nem jósolok nagy jövőt neki. Én inkább két gépet építenék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) XuChi


XuChi
addikt

Hatalmas találmány. Ez kell nekem. Csak kár hogy mire ideér az alaplap lesz vagy 70k az ára :(

(#17) VaniliásRönk válasza .mf (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egy ilyen Atom szutyok egy mini-ITX rendszerben is elfér, az meg nem foglal több helyet egy routernél...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) mephi666


mephi666
nagyúr

jó dolog ez... nem kell 2 ház+2 táp+2optikai meghajtó+2stb... viszont azt nem tudom, hogy hogy használják a ramot? mert ahogy látom, az mondjuk teljesen közös... vinyóból is értelemszerűen érdemes legalább 2t belerakni a 2 külön oprendszernek... gondolom ezek láthatatlanok lesznek egymás számára, mintha 2 különálló alaplapra lennének kötve... érdekes elgondolás az egész, de tetszik... várom az elvetemültebb asrock verziót :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Szemjuel


Szemjuel
tag

én a váltásra lennék kíváncsi! újraindítás után kell kiválasztani, hogy melyik "gépet" ? mindenesetre érdekes megoldás :)

(#21) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Nekem nem jön be. Olyan kellene, ahol a diszkrét VGA-t tudom lekapcsolni és csak az integráltat használni, mert az munkához meg nethez nem kell.

XuChi: 70? 400 dollár = 72. Mire ideér inkább lesz 100e.

mephi666: "elvetemült ASRock verzió!' :DDD

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#22) mephi666 válasza Szemjuel (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem külön-külön lehet kapcsolni, ezt írják is, hogy akár egyszerre is lehet használni mindkét felét... szerintem így logikus... mondjuk a vérszegény/energiatakarékos része megy kb nonstop, a másik felét meg kapcsolod, amikor akarod... azt meg külön lehet megint kapcsolni, hogy melyik képét tegye ki a kimenetre... jobban belegondolva nem olyan ördöngős mutatvány, de 1-2 ponton kíváncsi lennék a megoldásukra :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Tidus


Tidus
addikt

Jó az ötlet és a megvalósított elképzelés, csak amire nálunk kapható lessz azért az árért full extrás gamer alaplapot lehet majd kapni!

(#24) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nem tudom. Én valahogy nem látok benne fantáziát. :B

(#25) TazLeacher válasza Tidus (#23) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem biztos, hogy ugyan az a célközönsége...ennyiből már Trabantot lehet venni, csak nem lehet ugyan arra használni mind2-t.

Egyébként milyen az a gamer alaplap? Jobban mennek rajta a játékok? :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#26) dabadab válasza XuChi (#16) üzenetére


dabadab
titán

"mire ideér az alaplap lesz vagy 70k az ára"

Az meg rendben is lenne, ha a 400 dolcsibol brutto 70k lenne, de valojaban az inkabb ugy 100-120k lesz.

Azt mondjuk nem teljesen ertem, hogy mire jo ez az egesz.

DRM is theft

(#27) KicsiUbul válasza juliabrilke (#24) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Vajon a két rendszer összekötése csak a hátlapi Etherneteken lehetséges?
Mert ha nem, akkor egy jó felhasználási területe, ha építesz belőle egy servert, és azt beviszed egy serverparkba. Két géped van bent, de csak egyért fizetsz :)
Max plusz IPt kérsz hozzá, a "nagyon" futhat pl hosting, a kicsin meg a kevésbé erőforás igényes dolgok. Láttam már hasonlót házi megoldással, mikor egy nagy cheftech ház oldallapjára volt szerelne mégegy komplett gép :D

Értem én...

(#28) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

szerintem nem lesz életképes, mert nem lehet külön cserélni a performance részét
mert ugye az Ionizált atom még jó darabig elég lesz a letöltések kezelgetéséhez.
De a 775 már most is elavultnak számít szvsz

valamiféle bővítőkártyás megoldást kellene kitalálni (PCIe 2.0 16x)

a kérdés csupán az hogy hogy oldod meg hogy csak a kártya mennyen a gép nélkül

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#29) Chaser válasza XuChi (#16) üzenetére


Chaser
titán

Lesz az 80 is. Én ezt már rég kitaláltam, csak megvalósítani nem tudom :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) stevve válasza CsendesMark (#28) üzenetére


stevve
nagyúr

"De a 775 már most is elavultnak számít szvsz"

Miért lenne az? Egy kétmagos, magas órajeles proci ma még bármire elég általános felhasználásban és játékban.

(#31) gallus válasza mephi666 (#19) üzenetére


gallus
aktív tag

Sziasztok!

Külön vannak benne ramok.

Nekem nagyon tetszik.
Mindig hezitálok, mert legtöbbször netezek, ahhoz elég lenne egy p3,
de a gyerek videóit nem szerkezthetem rajta.
Egyszer aulfeszelem a procit, máskor meg felhúzom.
Az éppen nem működő hardvert ki tudom kapcsolni / 2 hdd, dvd, digitalizáló kari/

Maga a tudat jó érztéssel tölt el, hogy mi van még a dobozban... ;]

Egy kicsit tartok a "hoppáktól"
Manapság ritkán kerül valami hibátlanul a piacra.
Idővel biztosan kiforr. /meg olcsóbb lesz és én is meg tudom venni/
Kíváncsian várom hogyan oldották meg a közös részeket, átkapcsolást stb...

Egy hiányossága már van: Nem hordozható :Y

(#32) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem is ott a bibi az egészben, hogy egyrészt drága, másrészt amíg az energiatakarékos része gyakorlatilag időtálló, addig a teljesítményes része hamar elavul. Már most igyekszik az Intel bácsi cserélni a régi platformot, egy ilyen géppel az ember meg évekre tervez.
Szal jó a koncepció, de a megvalósításban van némi ellentmondás, logikátlanság.
A külső, pl. mini-ITX-es megoldásokhoz képest egyetlen nagy előnye, hogy közös csatlakozókat lehet használni. De az előzőek nekem túl nagy kompromisszumot jelentenének.
Viszont ideális OEM Windows-t venni rá.

<-ƘƘ->

(#33) zsirfecske


zsirfecske
addikt

szép, de inkább úgy kéne tervezni az összes hardvert, hogy képesek legyenek valóban minimálisra csökkentett teljesítményt nyújtani, minimális fogyasztás mellett. és ez alatt azt értem, hogy ha 250 W csúcsban a fogyasztás, de csak netezek és a desktop fut, akkor fogyasszon 25 W-ot és legyen atom szintű a teljesítménye. teljes koncepcióváltással megoldható lenne, ha minden komponenst így terveznének, nem?

ok, hogy egy 3 GHz-es Core2 idle-ben alapból 2 GHz-en megy, meg a vga is visszaveszi az órajeleket, de ezen még volna mit finomítani. más kérdés, hogy vsz ez is valami hibrid megvalósítás kellene legyen, azaz a nagy teljesítményfelvételű áramkörök helyett kellene valami kiegészítő egyszerűbb áramkör, vagy inkább adaptívan leállítható részek. node megérné, nem?

amúgy tartom a mániámat, letölteni nem kell külön pc sem, elég egy jó NAS vagy NMT beépített bittorrent klienssel és elenyésző fogyasztással, bőven 20 W alatt.

(#34) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

:U

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#35) atti_2010 válasza Picturemaker (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A HD 4670 böngészés letöltés közben 10w, az alaplapi sem fogyaszt kevesebbet és játékra is nagyon jó, onnan tudom mert mértem, és gyanús hogy az 5670 meg kevesebbet fog fogyasztani.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36) shankeesham


shankeesham
tag

Na, szerintem ez egy értelmetlen dolog, de biztos lesz olyan, aki erre gerjed.

vivos voco, mortuos plango, fulgura frango

(#37) szab.tam


szab.tam
nagyúr

szerintem ezek után az asrock-tól tutira kirúgtak pár embert, hogy nem ők találták ezt fel. idáig szinte monopóliumuk volt az öszvér cuccokat megkreálni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38) FRENK1988


FRENK1988
veterán

"rhozzáendelve" szerintem hozzárendelve.
Elgondolkodtató. Ha jó áron jönne akkor menne a DS3-am a dobozába :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#39) gallus


gallus
aktív tag

Történt valami az Intel és az nVidia között?
Mióta lehet ionizálni az atomot? :F

Számomra sem teljesen ideális, de azért várom a további infókat róla.

(#40) dabadab válasza gallus (#39) üzenetére


dabadab
titán

"Mióta lehet ionizálni az atomot?"

Tekintve, hogy az Ion csak Atommal megy...

DRM is theft

(#41) Geönczy válasza szab.tam (#37) üzenetére


Geönczy
aktív tag

:D
Vagy komoly retorziót fognak alkalmazni!

(#42) gallus válasza dabadab (#40) üzenetére


gallus
aktív tag

Menne, ha az Intel"engedné"

(#43) dabadab válasza gallus (#42) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem te leragadtal egy fel evvel ezelotti urban legendnel.

Az Intel nem tiltja azt, hogy az nV az Atom melle rakja a sajat cuccat, olyannyira nem, hogy par honapja minden bolt tele van ionos cuccokkal es folyamatosan jelentik be az ujabbakat, sot, nekem ket ilyen is van otthon.

DRM is theft

(#44) darkarthur


darkarthur
senior tag

Komoly cucc, egy ilyet én is elfogadnék!

Samsung S23 Ultra 5G

(#45) Ste


Ste
addikt

Apró hiba: "perifériákhoz is négy darab USB port van rhozzáendelve"

Az ötlet maga jó, a hálózati kommunikációt mondjuk valahogy egyszerűbben is meg lehetett volna oldani, de az átkapcsolgatás tetszik.
Sajna az ára elég borsos

(#46) Muton válasza gallus (#39) üzenetére


Muton
addikt

eddig is lehetett atomot rakni nv chiset mellé, csak meg kellett hozzá venni az intel chipsetet is, ami megdrágította a dolgot. ha jól tévedek

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#47) darkarthur válasza gallus (#39) üzenetére


darkarthur
senior tag

Történt valami az Intel és az nVidia között?
Mióta lehet ionizálni az atomot? :F
:C

Samsung S23 Ultra 5G

(#48) gallus válasza dabadab (#43) üzenetére


gallus
aktív tag

Bocsi. Valóban rosszul tudtam.
A hordozható szegmensben volt vagy van cirkusz.

(#49) dabadab válasza Muton (#46) üzenetére


dabadab
titán

Pontosabban az Intel dragabban ad[jt]a az Atomot onmagaban mint az Atom+945 parost - bar persze meg lehet magyarazni, hogy ez korrekt arazas, mert a 945 ingyen is draga lenne ;)

DRM is theft

(#50) gallus válasza Muton (#46) üzenetére


gallus
aktív tag

Erre gondoltam én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.