Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

szerintem jófélék lesznek ezek az 5600xt-k. Azt hiszem ez lesz a következő karim, bár nem hiszem hogy Asus lesz az általában elszállt árazása miatt... kíváncsian várom a Sapphire Nitro változatokat :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A ram nem 14 Gbps akart lenni?

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) green dude


green dude
tag

Vajon a TUF most jó lesz? ;]

(#4) ussseal


ussseal
tag

A tesztek alapján eléggé sweet spotot talált el ezzel az AMD most. Az "olcsósított" 300 dolcsis MSRP-s RTX 2060-akból itt kétséges, hogy mi mikor fogunk bármit is látni (nyilván a szokásos sarcokat rászámolva), így még inkább bestbuy lehet a kategóriájában szerintem, ha ilyen konzekvesen veri a 2060-akat.

[ Szerkesztve ]

(#5) Create. válasza green dude (#3) üzenetére


Create.
addikt

És a strix? ;] Mert az se lett első nekifutásra jó. Árához képest meg még most se jó.

(#6) Pipó válasza ussseal (#4) üzenetére


Pipó
őstag

Mire ez bestbuy lenne már nem is lesz az. Egy életciklusa végéhez közeledő kártyához hasonlítgatjuk ami még meg sem jelent és azt mondjuk rá, hogy jó vétel lehet ahhoz képest. Ahhoz egy időben kellett volna vele jönnie, így veszett fejsze nyele. Pár hónap és a 3050 lesz a vetélytársa alulról.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#7) green dude válasza Create. (#5) üzenetére


green dude
tag

Hamarosan kiderül... . ;] A Guru3D-n már látom, hogy van róla teszt, de még nem olvastam el. Addig nem savazom. :DD Amúgy természetesen a 3 ventis "kiszerelés" dicséretes.

Ha éppen AMD-t veszek akkor én a Sapphire és PowerColor megoldásaira esküszöm (szerintem nem vagyok ezzel egyedül).

(#8) SidCorky válasza GodGamer5 (#2) üzenetére


SidCorky
senior tag

:N

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#9) Daelion válasza green dude (#7) üzenetére


Daelion
őstag

Techpowerup tesztet olvasva nem tűnik rossznak a Strix 'nem lóg a hűtése mint 5700-en :DDD '
viszont szokás szerint nagyon el van árazva.

TechYes tag tesztelte a TUF karit Youtuben az se tűnt vészesnek kivételesen.

Per pill nekem a Sapphire Pulse tetszik mert már most van 103-ért nálunk és szinte nem lehet hallani a kari hűtését+hőfokok is rendbe vannak.
Egyedül ami zavar egy kicsit,hogy nálunk legtöbb boltba csak 2 év garit adnak Sapphire karikra én meg jobban szeretem ha 3 van mert addig meg is szoktam tartani a karikat és volt ami pont 2 és fél év környékén adta meg magát..

Ha minden rendben megy veszek is 1-et ~1 hónapon belül mert ebbe az ársávban keresgélem a RX 570 utódját. :K

[ Szerkesztve ]

(#10) Create. válasza green dude (#7) üzenetére


Create.
addikt

Vagy még az msi gaming x ami stabilan jó szokott lenni, igaz az rx570/580/590-ből nem volt ilyen széria, de az rx470/480-ból az egyik legjobb volt és most is az 5700/5700xt-nél is ott van az élmezőnyben, gyanítom ez az 5600xt-nél sincs máskép.

(#11) green dude válasza ussseal (#4) üzenetére


green dude
tag

Én délután még frissen elkaptam a Hardware Unboxed tesztjét. Nekem is úgy tűnik, hogy eléggé rendben van ez a kártya minden téren. Persze csak az "utólag" OC-olt változat.

Nem akarok amúgy telhetetlennek tűnni, de mikor jönnek a csúcs navik (2080, 2080 Super, 2080 Ti ellen)? Én a CES-en nagyon vártam volna egy ilyen bejelentést.

[ Szerkesztve ]

(#12) Create. válasza green dude (#11) üzenetére


Create.
addikt

Én amd helyében ezt a szériát már kihagynám és inkább gyúrnék a kövire. Mire kijön addigra tényleg kint lesz az nvidia 30xx és megint le lesznek maradva egy körrel. Ami kategóriát sokan vesznek azt most szépen lefedték, szerintem elég sikeresen.

(#13) ussseal válasza Pipó (#6) üzenetére


ussseal
tag

Ebben abszolút egyetértünk, hogy rossz időben jött, plusz ez a negyedév hagyományosan gyengébben is szokott teljesíteni. Az Ampere megjelenéséről viszont leghamarabb a GTC-re jöhet infó és valószínűleg csak a felsőkategória jön először csak a 3xxx-ből, ott inkább a csúcs navik alól akarják kifogni a szelet, azzal sokkal nagyobb arcraesés lesz szvsz AMD fronton. Szóval azért van még egy jó pár hónapja itt a 300 dolcsis ársávban ezeknek a kártyáknak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14) zolee0307


zolee0307
őstag

Elnézve az árakat itthon, megéri ez a kártya? Alatta az 5500 XT van (több mint 80k), de az gyengéb, mint az rx590. Vagy jön majd még a sima 5600?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#15) bobalazs válasza zolee0307 (#14) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

105ért a legolcsóbb pulse alzán, a hűtése jó, megfelelő, a tesztek szerint, és 2060as szintet hozza, ami drágább.

(#16) zolee0307 válasza bobalazs (#15) üzenetére


zolee0307
őstag

Csak kicsit olyan érzésem van, mintha a középkategória ára megint feljebb ment volna, úgy hogy ott van még az rx 590 szintjén egy lyuk, amire nincs kártya.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#17) bobalazs válasza zolee0307 (#16) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát nem, a középkategória ára akkor megy feljebb ha újabb teljesítményszintet csinálnak a felső kategóriában.

(#18) K0vasz


K0vasz
aktív tag

azt leszámítva, hogy egy kicsit keresztbeszopatja az AMD az embereket (egyrészt az első szériákat házilag kell flashelni, másrészt állítólag nem is minden kártya fogja megkapni az új BIOS-t, mert eredetileg nem ezekre a frekikre lettek tervezve), azért az új BIOS-szal elég jó dealnek tűnik - 2060-as teljesítmény, és csak kb. egy 10-essel drágább, mint az 1660S

az Amperétől meg nem tartanék, még 2 hónap van a bejelentésig, és utána is ki tudja, mikor jelennek meg a kisebb kártyák

(#19) Cifu


Cifu
nagyúr

"...12 Gbps órajelű grafikus memóriával..."

A hírben ez a rész többszörösen problémás.
1.: a Gbps sávszélességet jelent (Gigabit per second), nem órajelet.
2.: valóban 12 Gbps van még mindig az ASUS oldalán is, de feltehetően itt is érkeznek majd a módosított BIOS-ok, amelyek 14Gbps sebességet tesznek elérhetővé.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) snecy20


snecy20
veterán

2060-hoz képest amúgy ezek a kártyák hova várhatóak árban?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#21) Cifu válasza snecy20 (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az [Alzán] 103 ezertől kezdődnek, kb. 120-130 ezer körül vannak az igényesebb hűtéső példányok, de a csúcs már 140-150 ezer. Az RTX2060 ehhez képest egy bő tízessel feljebb nyit, de a belépőszinttől egy masszív ugrás jön aztán, viszont a jó hűtésűek (pl. MSI Gaming Z) ott is 151 ezer már.

Szóval alapjában véve árban nagyon jó az RX5600XT, apró probléma, hogy akkor, ha a BIOS frissítést el tudod végezni rajta. Mert ezeken a kártyákon még a régi BIOS figyel, és így azért annyira nem ütősek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Create. válasza Cifu (#21) üzenetére


Create.
addikt

Annyiért már 5700-at kapni csúcsba. Sőt már 5700xt-t is lehet kapni ami jó hűtésű. Szóval nincs az jó árban. Viszont a pulse a 103-at megérheti.

[ Szerkesztve ]

(#23) Cifu válasza Create. (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hmm... jogos. Innen nézve tényleg nagyon összecsúszott az RX5600XT és az RX5700. A Pulse-on kívül a többi nem nagyon éri meg...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) nightmare13 válasza Cifu (#23) üzenetére


nightmare13
senior tag

Valószínűleg azért ez is olyan kis magyar jelenség :) Mint az Alza készletkisöprési akciójában (ami talán most is megy) új GTX 1080 2xx ezer forintért, RX480 8Gb 85 ezer körül, stb.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#25) Cifu válasza nightmare13 (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miután az Alza nem magyar cég, így aligha magyar jelenség :)
Az Alzát leszámítva magyar webboltokban még nem is látok RX5600XT-t...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) snecy20 válasza Cifu (#23) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, ráadásul sokan behúztak még november végén, dec. elején ~92e ft környékén Ref. 5700-at a kuponláz idején. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#27) nightmare13 válasza Cifu (#25) üzenetére


nightmare13
senior tag

Tény, hogy a cég maga nem magyar, viszont a magyar piacra áraz.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#28) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Abszolút best buy, hanem kell RTX. Gyakorlatilag a 1660 Ti/ 1660 Super/ RX 5700 / 2060-nak nincs pályája mellette. Legalábbis a 103k-s Pulse mellett tuti nem. Sőt a 2060 Super se választás + 10-15%-ért + 30% ár. De az RX 5700 XT is meggondolandó, majdnem 1,4x-1,5x-es ár + 20-25%-ért.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#29) ussseal válasza MZsoltee (#28) üzenetére


ussseal
tag

Valóban, de azért a közelmúltbeli AMD driver problémák továbbra is nyitott kérdést jelenthetnek ennél a kártyánál is, főleg ezzel az last minute BIOS-váltással.
Ettől függetlenül ha most kéne kártyát vennem, valószínű én is elgondokoznék ezen, ha nem kötné a kezem az Nvidia a machine learning miatt.

(#30) MeszesKPT válasza green dude (#7) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Én pont azt nem értem, hogy egy elvileg 160W-os kártyára minek 3 ventis hűtés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.