Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kzcs


kzcs
tag

2021 Q1 eredményei hogyan vannak meg ha még január van? :))

(#2) TheShow válasza kzcs (#1) üzenetére

Az Apple ma bejelentette pénzügyi eredményeit a 2021-es pénzügyi év első negyedévére vonatkozóan, amely 2020. december 26-án zárult le.

Az Apple-nél elválik a naptári év és a pénzügyi év.

(#3) joey04 válasza kzcs (#1) üzenetére


joey04
titán

most olvasol először ilyen beszámolót? :)

------

papírforma. jó termékek jöttek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) nord_ válasza kzcs (#1) üzenetére


nord_
veterán

Üzleti negyedév =/= naptári negyedév.

(#5) kalimist


kalimist
aktív tag

A harmadik rekord pedig a 90.1 (!!!) millió eladott telefon a negyedévben.

(#6) #24536576


#24536576
törölt tag

Samsungék megint vakarhatják a fejüket... Vajon miért nem fogynak a fél millás galaxyk? :U Sebaj, áremelés megoldja.

Kár, hogy a szoftver bugyuta az iPhoneokon, mert a hardvert elfogadnám.

(#7) shiftac


shiftac
aktív tag

Apple eszközöm ugyan nincs, csak részvényem, így örülök az ilyen híreknek.

A 12 Minit pedig igenis kopizhatnák az androidos gyártók.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#8) Essentials


Essentials
aktív tag

Az iPhone 12 széria ( amely az eladásaik több mint 2/3 részét adta ) legkisebb modelljének legolcsóbb darabja is 300K-tól indul. ( $699+adók ). Ilyen, és ennél drágább árazású készülékekből sokkal többet eladni mint azok a gyártók, akik a piac minden szegmensét lefedik 10-12x nagyobb portfólióval, szimplán döbbenetes. :Y :N

[ Szerkesztve ]

(#9) Essentials válasza kzcs (#1) üzenetére


Essentials
aktív tag

Az Apple más időszámításban dolgozik, mint a piac. Náluk a Q1 már előző évben elkezdődik.

(#10) TheShow válasza kalimist (#5) üzenetére

Korábban mintha telítődő mobilpiacról is szóltak volna az elemzések.

Vajon a növekvő piacból lehetett hasonló szeletet hasítani, vagy a stagnáló piacból lehetett nagyobbat - és kinek a kárára?

(#11) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Szép munka.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#12) Essentials


Essentials
aktív tag

Most nőtt a piac összességében. Az Apple pedig Kínában ment nagyot, 57%-kal nőttek az eladásaik a térségben az előző évhez képest. Van valami perverz abban, hogy a Huawei egyetlen piacán, ami egy zárt placc külföldi gyártók számára, és ahol valóban extra sikeres, mert általában a telefon leszállítások 50%-áért felel, egy külföldi cég ekkorát tudott boostolni. Tim Cook a podcastben elmondta, hogy rengeteg kína váltott androidról iPhone-ra.

[ Szerkesztve ]

(#13) Teo.


Teo.
aktív tag

Nem semmi számok.
Mikor kivették a töltőt itt puffogtam,hogy milyen szemetek. (Mondjuk azok is sokszor.)
Akkor nem gondoltam volna,hogy ennyire nem érdekliaz embereket az ilyesmi. Sőt még jobban veszeik.
(Mondjuk szerintem azért a design váltás miatt sokan cseréltek akik almásak.)

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#14) Teo. válasza Essentials (#12) üzenetére


Teo.
aktív tag

Szerintem a Huawei visszaesése a haza piacon nagyban köszönhető a szankcióknak. 1.5 év.

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#15) Juhaszatti válasza Teo. (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A hazai piacukon szerintem nem sok vizet zavarnak a szankciók. Ott eddig sem volt Google.

(#16) anulu válasza Essentials (#12) üzenetére


anulu
félisten

kínában a legnagyobb az 5G lefedettség, így valszeg sokan vártak arra, hogy legyen 5G-s Alma.
de amúgy tényleg megdöbbentő.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) Essentials válasza Teo. (#14) üzenetére


Essentials
aktív tag

A Huawei eddig nőtt a kínai piacon az elmúlt 1,5 évben. Tavaly már a leszállított telefonok közel 50%-a az övék volt negyedévről negyedévre. Az hogy mi történt velük az utolsó negyedévre Kínában, még nem tiszta. Jó lenne látni egy kínai piacos analítikát, hogy miként változtak az eladások. Lehet h alkatrész hiány!

[ Szerkesztve ]

(#18) hemaka válasza Essentials (#8) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ezért kell pár db értelmes telefont gyártani, nem csak fosni kifelé minden hónapban az újabb átcimkézett mobilokat...

(#19) Ujfelhasznal válasza Essentials (#8) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

Nem csak neked szól, hanem úgy általánosságban nem láttam egy olyan aspektusát ennek, hogy manapság az androidos gyártók is felzárkóztak az Apple árazása mellé legfelső szinten, csak rövidebb ideig támogatják még mindig (bár a Samsung hozzáállása nekem nagyon tetszik, kb. fej-fej mellett vannak az én preferencia sorrendemben az almával); nem csak forintban, hanem amerikai dollárban és euróban is ugyanannyiba kerülnek, vagy drágább is kicsit. Akkor meg gondolom inkább egy Apple cuccot vesznek sokan, mint ez a fórumban is sokszor előjött.
És az én rétegem, aki megveszi a pár évvel ezelőtti iPhoneokat töredék áron, mert elég a teljesítmény, tovább és biztosabban frissítik az androidos vetélytársaknál nincs is benne.

Szerk.: plusz tavaly elég nagyot gurítottak, többször is hetekre tematizálták a mainstream sajtót is. Ilyen pl. a 12 mini, a töltőelhagyás, és az M1-es chip. Ezzel olyanokhoz is eljutottak, akik egyébként nem követik ezt a világot. Nem mellesleg tényleg kívánatosak a jelenlegi termékeik.

[ Szerkesztve ]

(#20) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Grat nekik. Az a 90millió... :Y

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#21) David75


David75
őstag

Én kétévente váltok telefont. A huawei már sajnos nem opció, és mivel a többi androidos gyártó nem mozgat meg így megoldották, hogy 11 év androidozás után visszaváltsak iphone-ra. Persze az is sokat számított, hogy árban sincs feljebb az iphone, akkor viszont a terméktámogatás miatt ez jobban megéri. Ha most 4 évig akarom használni esetleg, mert nulla újítás van a piacon, akkor 4 év múlva teljesen biztos lehetek benne, hogy friss ios lesz a telefonon. Lehet hogy sokan döntöttek hasonlóan látva a számokat.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#22) anulu válasza David75 (#21) üzenetére


anulu
félisten

én a 11 Pro-val álltam át 2-ről 3 éves váltásra, az ár miatt. még 1,5 éve van ennek (ha minden jól megy), addig meg úgyis lesz support rá.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) janeszgol válasza hemaka (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. A tavalyi evet az Apple intelligensen oldotta meg a SE2020-tol a 12 Pro Maxig.
Tablet fronton is verhetetlenek. A legjobb ajanlat toluk van. (Kiveve a 32 gigas iPad 9th.)

(#24) Teo. válasza Juhaszatti (#15) üzenetére


Teo.
aktív tag

Komponensek hiányára gondolom.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#25) Teo. válasza Essentials (#17) üzenetére


Teo.
aktív tag

"Lehet h alkatrész hiány!"
Nagyon valószínűnek tartom.
Mate 40 széria már 8.8 - 10M SoC kapott.
Ezért is van sokkal kevesebb helyen forgalomban és kisebb számban a Mate 40 mint a P40 széria.
A lényegen nem változtat az Apple megint nagyott ment.

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#26) janeszgol válasza David75 (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Boven jo. En tegnap kezeltem egy Xs Maxot, ami 2+ eves modell es teljesen jo.

(#27) Teo. válasza anulu (#16) üzenetére


Teo.
aktív tag

Na igem, ha valahol akkor kínában van értelme az 5G. Jó meglátás.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#28) joey04 válasza kalimist (#5) üzenetére


joey04
titán

nem is értem. pedig sem űrzoom, sem 120hz nincs benne, és a face id miatt is szar az egész. :( :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) BabMester


BabMester
senior tag

Még egy pár lenyűgöző szám e mellé:

Már több mint 1 milliárd iPhone van használatban: [link]

Indiában, ahol főleg az olcsó telefonok dominálnak 267%-os bevétel növekedést értek el: [link] és 50%-al növelte a piaci részesedését: [link]

2020-ban 90%-al nőttek az AirPods eladások is, ami eddig is a legtöbbet eladott TWS volt: [link]

És a teljes gyártási kapacitásuk 30%-át pár éven belül kiviszik Kínából, főleg Indiába és Vietnámba: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30) #40047616 válasza joey04 (#28) üzenetére


#40047616
törölt tag

Csak az ios-nek köszönhetőek ezek a számok semmi másnak. Maguk az alma mobilok technikailag a felső kategória alja maximum ha minden mobilgyártó csúcs készülékeihez hasonlítjuk.

(#31) totron válasza Ujfelhasznal (#19) üzenetére


totron
addikt

Az újabb szériáknál nem tudom mennyire aktuális, de ugye emlékszünk még frissítés okozta használhatatlan közeli lassulásokra és akksinyíró hatásra? Ez lenne a nagybetűs care, a longlife támogatás? Ez előrefele tol, nem megtart. Eszement mértékű az anyacsöcsre való ráneveltség is vagyis hogy frissítés nélkül effektíve nem is működik a készülék - mert így viselkednek sokan. Tudom-tudom, vírusvédelem és bla, de inkább bla.

(#32) #86564352 válasza Essentials (#8) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt szoktam mondani azért veszek iPhone-t az iOS preferencián kívül, mert Android készülék számomra drága, sajnálnám rá a pénzt. :) Aki most vett iPhone-t 4-5 év múlva is kap rá támogatást, vagy 2-3 év múlva eladáskor többet kap érte. Flagship Samsung ára ugyanúgy drága mint egy iPhone Pro Max, ott a 12 széria többi része, a kínálat jó összetételű most mini méretet is behozták, vagy akinek a legolcsóbb kell SE 2020, és a korábbi modellekkel (11, XS...) is lehet még számolni évekig.

(#33) Bdanyy válasza #40047616 (#30) üzenetére


Bdanyy
addikt

a soc és kamerák (főleg videózni) vállalhatatlanok bennük nem? :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#34) kalimist válasza #40047616 (#30) üzenetére


kalimist
aktív tag

Maguk az alma mobilok technikailag a felső kategória alja maximum ha minden mobilgyártó csúcs készülékeihez hasonlítjuk.

:F :F

Akkor "technikailag" minek neveznéd az Exynos 2100-ben és a Snapdragon 888-ban lévő Arm által tervezett Cortex A55 magokat 2017-ből? Mi a véleményed az Arm által tervezett X1 magról, ami 2021-re élérte a 2018-as A12 Vortex teljesítményét? :) GPU esetleg?

(#35) #40047616 válasza Bdanyy (#33) üzenetére


#40047616
törölt tag

2 dolog. Ez igaz. Mondjuk a kamera szubjektív. Ellenben semmi másban nem jobbak. A soc meg kb olyan mint a poco f1 csodában is volt. Csúcs hardver megvolt benne de közel sem volt csúcs mobil.

[ Szerkesztve ]

(#36) joey04 válasza kalimist (#34) üzenetére


joey04
titán

Ne zavard össze.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) #40047616 válasza joey04 (#36) üzenetére


#40047616
törölt tag

:W Mondjuk miért is próbálok szemellenzősökkel beszélgetni....... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) BabMester válasza #40047616 (#37) üzenetére


BabMester
senior tag

Azt mondod, hogy az iOS preferencia az egyetlen előnye a szifonnak, aztán meg elismered, hogy jó ott a top SoC és a jó kamera is.

Tehát aki iPhone-t vesz, azért teszi, mert szereti a rendszert, a legjobb SoC-ot kapja és az egyik legjobb kamerát.
Mi alapján kellene még dönteni? Mi más fontos még, aminek köszönhetően szerinted nem jó készülékek? Tényleg érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#39) joey04 válasza BabMester (#38) üzenetére


joey04
titán

120hz, űrzoom

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Szép eredmény. Szerintem az egyik fő ok hogy ilyen rekordot értek el, az a telefonok mérete. Gyakorlatag egyik 12-es modellnek sincs ellenfele Android fronton kivéve a Pro Maxot. Apple az egyetlenegy gyártó a piacon aki képes éppkézláb méretű telefonokat gyártani bitang hardverrel, hosszu szoftver támogatottsággal. Ti mit gondoltok?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#41) #86564352 válasza GreenGoblin (#40) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az igaz most van a kínálatban mindenféle méret, azért szerintem inkább az számított SE olcsón, a 12-es szériával a régi kedvenc szögletes design visszatérés, szolgáltatókkal orrba-szájba reklámozott 5G hype miatt és hogy a 11 utód alap 12 is már OLED, a Pro-nál pedig az évente lassan adagolt kamera újítások.

(#42) Ujfelhasznal válasza totron (#31) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

Mióta szétperelték és bírságolták, nem volt ilyen. Ezért egyébként a Samsung is kapott.

A nagybetűs care pedig pontosan azt jelenti, hogy van egy piszok jó támogatási oldal, ha azzal nem boldogulsz, akkor a világ bármely pontján megjavítják évekkel azután is, hogy kifutott termék lesz egy modell. És emellé 5 évig frissítik. És a 2017-es csúcs P10-em két év alatt elkezdett összeomlani ha egyszerre volt a OneNote, a Chrome 4-5 lappal, és a Google Drive/Fordító megnyitva. És már az első év után visszavették a security patchek ütemét. Arról nem is beszélve, hogy egy akkor 180 ezres telefon másfél év múlva 50-60-ért ment full dobozosan, hibátlanul.

Az sem jobb módszer, ha kifosnak 2 naponta 5 mobilt 0 supporttal, így rögtön avultatva a nem is olyan régi csúcsmodelleket.

Igazából nem értem, miért kell a hatereknek folyton ugrani ha valaki jót merészel írni az almáról.

(#43) janeszgol válasza GreenGoblin (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt en is igy latom. Nevetseges a kifejezes, meg utalom is tech cegre ratenni, de az Apple-re most aggatnam ra a premium jelzot.
A magas minoseg a valos igenyeknel kezdodik, nem a kitalalt dolgoknal.

(#44) #86564352 válasza Ujfelhasznal (#42) üzenetére


#86564352
törölt tag

Android OEM gyártóknak muszáj évente sok telefont kiszórni, mert Androidból, szolgáltatásokból nincs sok bevételük az a Google-é, nem? Max. a rendszerbe rakott reklámokból. Az ő érdekük gyakran cseréld, talán ezért sincs olyan hosszú támogatás és a spec. list. a marketing nem pedig a felhasználói élmény. Galaxy S7 2016 tavasza, Android 8.0-nál elvágta a Samsung, vegyed az újat címszóval, a félévvel korábban megjelent iPhone 6S most 2021-ben naprakész iOS 14. Én amíg SE1-et elégedetten használtam minden kompromisszuma ellenére, ismerős ennyi év alatt két Xiaomi, többet költött összességében és kevésbé volt elégedett, hiába papíron minden is volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#45) <Lacy85> válasza anulu (#22) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én meg úgy vagyok vele, hogy marad a 11 Pro Max, amíg meg nem adja magát. Pár évig tuti, hogy jól használható marad. Lányom 6s-t használ a mai napig és tökéletesen megy rajta minden. Pedig 5 és fél éve jelent meg.
Eddig váltásnál mindig elég hangsúlyos szempont volt a kamera, de végül berágtam és vettem inkább egy DSLR-t. :D
A célra sokkal jobb és így nem kell évente agyalnom, hogy “hú, ebben ennyivel jobb a kamera, de megint fél millás kiadás lenne”.

(#46) GreenGoblin válasza janeszgol (#43) üzenetére


GreenGoblin
tag

Sok ismerősöm pont azért vesz iPhone-t, mert baratságos a mérete és évekig megvan a telefon. Az a szomorú, hogy erre még senki sem tudott reagálni pedig jót tenne a piacnak. (talán egyedül az Essential Phone)

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#47) #86564352 válasza GreenGoblin (#46) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt is látni, hogy sokaknak az iPhone a kapudrog az Apple ökoszisztémába. A céget nem zavarja ha nem cserélsz gyakran, átlag három év azt hiszem, ha közben használod a szolgáltatásokat és megtetszik az iOS. Akkor már talán következő laptop is elgondolkozol Apple legyen. Akkor már Apple Music előfizetés, legyen Airpods is stb. Értesítési LED és AoD is azért nincs, mert vegyél inkább Watch-ot is. (telefonon a raise to wake bőven elég nekem) iMessage, Facetime, Airdrop, iCloud kapcsolatban az eszközök "automagically". (utálom ezt a "szót") Egyszerűbb mint a Facebook előtelepített Galaxy-nál magyarázni anyádnak, hogy a Samsung böngésző, galéria, áruház az nem az ismert Chrome, Photos, Play store amiért nem találja a dolgokat és miért van reklám a gyári appokban.
Szerintem az Apple-nél most amiatt sem aggódnak annyira, hogy a kicsi 12 mini kevésbé fogy, (később jelent meg és addigra talán terjed az 5G megeszi az akkut, hiába csak 1 órával marad el a néptelefon normál 12-től) mert lehet aki direkt kicsi egykezes telefont keres, az otthonra vesz nagy iPadet is tartalomfogyasztásra, és így lehet többet költ összesen mint a statisztikában kiugró mindenes Pro Max tepsi vásárló.

[ Szerkesztve ]

(#48) BabMester válasza #86564352 (#47) üzenetére


BabMester
senior tag

Majdnem, Tim Cook szerint egyszerűen privacy okokból nincs AoD, a cégnek ez most jelszava. Ők nem kereskednek a felhasználók adataival. Erre mondják az USA-ban, hogy az Apple-nek köszönhetően “The privacy became luxury”.

Azt jól látod, hogy a hosszú támogatás pedig amiatt van, hogy az Apple-nél, ha költ az ember abból mind haszna van, az AppStore-ból, a YouTube Premium, Spotify elofizetesbol, az összes InAppPurchase-ből, az Apple szolgáltatásokból.. ha pedig váltania kell a felhasználónak telefont, benne van, hogy nem Apple termeket választ, igy kitolják a támogatási időt, hogy ritkábban váltsanak.
Androidnál ez azért nincs így, mert a gyártók csak a készülék eladásból kapnak pénzt, az összes egyéb Androidos költés a Google-höz megy.

(#49) #86564352 válasza BabMester (#48) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szokott arról beszélni túl sokat mobilozunk, vissza kell vágni az értesítéseket stb. screen time funkció is ezért lett limit lehetőségekkel.

Lehet majd lesz AoD, lehet nem, most 12 szériában OLED már mindegyik modell és van ilyen tok is kivágással az órának.
Sok iPhone user asztalon kijelzővel lefele teszi le, olyankor nem villan fel a kijelző értesítésre. Sokan a némító gombot is örökös helyzetbe teszik. Fel sem merül nagyon az értesítési LED és AoD, ezt az Androidról érkezők szokták kérdezni, nekünk eszünkbe se jut, hiába biztosan vannak helyzetek amikor hasznos. Ha zsebben van, akkor mire kiveszem a raise to wake miatt látom jött-e valami. Másoknak, akik mindig tudni akarnak mindenről az Apple Watch is mutatja mi van.
(Én az értesítések visszafogása mellett még az akku töltöttség % widgetet is eltávolítottam, elég fent az ikon jelzése, két naponta töltöm és kész, van egy automatizálás 30% alatt low power mode, ha néha mégis pontosan tudni akarom CC-ben megnézem.)

"ha pedig váltania kell a felhasználónak telefont, benne van, hogy nem Apple termeket választ, igy kitolják a támogatási időt, hogy ritkábban váltsanak"

átlaguser tapasztalat inkább az, hogy aki egyszer iPhone és megkedvelte az iOS-t, használja évekig, tetszik az ökoszisztéma, Apple Pay és a korábban említettek, akkor már nem vált vissza Androidra, főleg ha sokáig tudja használni az iPhone-ját és USA-ban ahol iMessage+Facetime az úr, Twitter, Snapchat és Spotify stb. is jobbak iOS-en. A fejlesztőknek kevesebb készülékre és naprakész rendszerre lehet appot írni és akkor nem számított Android OEM gyártóknál előbb volt OLED, 120 Hz, edge-to-edge kijelző és nem tudom micsoda. Őszintén ha most azt mondják nekem 100 ezer forintért választhatok valami új kínai droidot papíron mindennel, akkor is inkább vennék annyiért egy használt iPhone X-t akár 8-at, mert számomra az használhatóbb. Az gyakori, hogy Androidról váltónak nem tetszik neki az iOS "hülyeségei" és akkor gyorsan menekül vissza.

A megtervezett koncepcióval, hogy pl. kiadták X a Faceid notch és évekig akkor az van, ahogy előtte évekig a Touch ID karika volt. Nem lett belőle elipszis, nem lett kisebb, nem helyezték át power gombra, kétes sebességű hit&miss kijelző alatti, hátlapra, hanem iPhone névjegy volt. Kikapcsolt kijelzővel is tudod merre áll a telefon, ahogy felkapod. Redditen és fórumokon az Android huszár azt látja a notch milyen ronda elavult, az iPhone X user azt a legújabb iPhone-on is olyan van, egy biztonságos hitelesítő eszköz a FaceID. (nekem se tetszett X megjelenésekor a notch, azóta megszokott dolog lett, sőt társaságban jó látom kérdés nélkül iPhone-ja van valakinek, Airdrop, iMessage, Facetime mehet rögtön)
Redditen meglepő többen a már megszokott notch helyett inkább iOS-ben alul a gesztusokra utaló szinte mindig látható home bar csíkra panaszkodnak, hogy ennyi év alatt már simán mennek a vezérlő gesztusok, nem kell már emlékeztető rá) az átlaguser persze ezzel sem foglalkozik, nem fórumozó kockák irányítják a piacot. Töltő és earpods kimaradását is túlélte a nép, amiatt se váltanak sokan Androidra, mert ott is ki fog maradni. 60 Hz is elég smooth a szoftver és animációk, tehát csak 120 Hz miatt ki váltott? Nem hiszem tömegek.

"Androidnál ez azért nincs így, mert a gyártók csak a készülék eladásból kapnak pénzt, az összes egyéb Androidos költés a Google-höz megy."

Ez ami nem szimpatikus nekem, ahogy az előbb írtam. A Samsung, Xiaomi azt akarja vegyek gyakran másikat, elvágják a szoftvert. A Google reklámcéget nem érdekli mert ő kigyűjti az adatokat a fragmentált piacról is és akkor még a Facebook és más reklámozók is bepofátlankodnak. Persze lehet romolni, stock droid, de ez megint a kockák dolga, a tömegek számára az Android az, ahogy a Samsung és a kínai gyártók tálalják a nép elé.

(#50) Dane03 válasza #86564352 (#49) üzenetére


Dane03
csendes tag

Remélem megnyaltad már Tim Cook bal fülcimpáját is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.