Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

:R ha már ilyen hamar meg van fizetem óránként a 411-es minimált 1-2 napig nekik ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#2) huszar90


huszar90
aktív tag

"a technológia legalább 15 éves működési időt garantál"

Az otthoni SABA tv-nk 25 éve müködik tökéletesen, és köszöni szépen jól van. Pedig nem egy mai technológia... :U

(#3) Lenry válasza huszar90 (#2) üzenetére


Lenry
félisten

de gondolom nem is LED-es

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) JoeYi válasza Lenry (#3) üzenetére


JoeYi
őstag

dehogynem, a távirányító

(#5) schawo válasza huszar90 (#2) üzenetére


schawo
titán

"Pedig nem egy mai technológia..."

Talán éppen ezért :DD A mai fejlesztések jellemzően nem az üzemidőre irányulnak. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) ziku válasza JoeYi (#4) üzenetére


ziku
csendes tag

Miert, van hozza taviranyito? :D

(#7) ABee


ABee
tag

Kánaán itt.

Hirtelen elképzeltem mi lesz 10 év múlva: A gyerek a maga pajkos kis csalafintaságával beleállítja a gitárhôs 28. részének irányítóeszközét a gyönyörû 549cm képátlójú oled tvbe mert nem sikerül eltalálni a tokio szálloda örökzöld slágerének egy bonyolultabb riffjét, de apu nem ideges. Csak kiveszi a szakadt panelt a keretbôl és nyomtat egy újat. Csodás! :DD

[ Szerkesztve ]

(#8) adamka16


adamka16
őstag

végre egy valamire való laposkijelző technológia. a most kapható LCD-től szabályosan hányingert kapok, olyan ótvar képet rajtzol. asztalin ezért van még mindig CRT moncsim, mert LCD kutyának se kéne....

(#9) xT4ken


xT4ken
tag

Hat nemhittem volna hogy mar most ilyen hirrol fogok olvasni. Kb. 10evet adtam volna a kepernyo nyomtatos technologianak.

Mindenesetre meg nyugodt szivvel veszek az even egy LCD+LEDes TV, de remelem a kovetkezo mar 600Hz-es 3D OLED lesz minimum 150"-el...mondjuk ugy 3 ev mulva.

Elkepzelem hogy a kovetkezo fociVBre ezeket fogjak arulni jobbnal jobb aron....

(#10) Cyberpunk válasza adamka16 (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát azért ez egy kissé erős nem ;]
Nem csak TN+film panel létezik ám. LCD TV-ben meg általában valamilyen PVA/IPS panel lapul ami habár színhűségben azért "gyengébb" egy crt-nél de egyáltalán nem rossz.
Akkor ott vannak még a plazma TV-ék amik színhűség kontraszt és fekete kép megjelenésben lazán hozzák azt a szintet.
Szóval van azért élet a crt-n túl is :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) Hobbbyt válasza Cyberpunk (#10) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Így van.
Nekem Sima PVA moncsim van.. válaszidő elég kaki. De a szineiben odapörköl a CRT-nek :) (Samu Sym 242 mp)

Én személyszeint a Plazmában látom a közeli jövőt.. és az OLED-ben a távolit. Mert igazából alapötletben mind a 2 megoldás ugyan arra alapoz. Pixelenként előállítani a fényt.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#12) Raymond válasza ABee (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) mmdms


mmdms
addikt

Vajon hogyan sikerült megoldaniuk a kék szín gyors elhasználódását?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#14) goodboy007 válasza huszar90 (#2) üzenetére


goodboy007
senior tag

De gondolom nem ment napi 12 órát.
Legalábbis az nem derül ki a cikkből, hogy a 15 év napi x órai használat mellett értendő vagy konkrétan ha most bekapcsolom a TV-t és hozzá sem nyúlok, akkor kb. 15 év múlva romlik-e el.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#15) Angel1981 válasza adamka16 (#8) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez még nálam is "konzervatívabb" hozzáállás. :)
Én is sokáig tartottam az LCD / Plazma technológiától, de szerintem már vagy 2-3 éve kinőtték gyerekbetegségeiket, és igenis szép képet adnak - persze. elsősorban digitális jel esetén.

(#16) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Hát nem tudom, nekem csak egy LG L1953TR monitorom van de nem adnám 10 CRT -ért sem, elegem volt a villogásból, nagyon fárasztotta a szemet még 100Hz is, egész napos gépezésnél kész öngyilkosság volt, fogyasztást meg egyebet ne is említsünk.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) fourgee válasza adamka16 (#8) üzenetére


fourgee
csendes tag

Nézz meg egy SPVA paneles monitort (nekem Samsung 193P+ van). Nem egy mai csirke, de minőségre lealázza a legújabb TN+Film kijelzőket is.

Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

(#18) Horbal válasza adamka16 (#8) üzenetére


Horbal
őstag

Ezt nevezem röghöz kötött ostobaságnak, már ne haragúdj meg. Én vissza nem váltanék CRT-re pedig volt annó 21-colos szuper EIZO CRT-m, meg egy kissebb Iiyama is. Mostani Samsungom SPVA panellel messze veri mind a kettőt (mondjuk méretben nem, csak 19-es), TV-m szintén samu is, és ezen már lehet filmet is nézni ful HD, HDMI-n keresztül hajtva, az igaz, hogy a xar analog kábel TV az fos rajta, viszont az nem is érdekel ;] .

Bár igazán jó CRT TV-m sose volt, de baráti társaságban akad egy pár dög. Az is igaz, hogy LCD-re elég későn váltottam kb 2-3 éve és akkor sem a legszarabbat vettem.

Hatalmas előny, hogy nem kell külön szobába költözni a TV/Monitor miatt, nem baxa az ember szemét a vibrálásával. És jobb ha elhiszed, hogy ezek a mostani LCD-k simán visszaadják azt a színteret, kontrasztot bármit mint az ősi CRT-d.

Nem 30K-ért kell TESCO LCD monitort venni és nincs para... :U

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#19) CYBERIA válasza adamka16 (#8) üzenetére


CYBERIA
őstag

Épp tegnap volt lehetőségem összehasonlítani két hasonló árkategóriájú LCD-t és PDP-t, a felbontáson és a villódzáson kívül mindenben jobb volt a PDP.
Az LCD olyan volt mint egy pasztell festmény, a PDP meg olyan mint egy feltuningolt CRT.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#20) #21346560 válasza adamka16 (#8) üzenetére


#21346560
törölt tag

nem tudom felétek milyen kutyák élnek, az enyémnek már bizony be kellett szerezni egy LCD tv-t az ólba, eccerűen nem tudott élni nélküle!!!

Azért ez tényleg egy kicsit furcsa kijelentés a mai felvilágosult világban, na de hát aki barlangan szeret lakni :DDD

(#21) Duree


Duree
veterán

Na végre,talán elmozdulnak a holtpontról és mégis életképes lesz az OLED ebben a méretben.Évek óta ígérik a nagyobb megfizethetö méretet,de mind a mai napig ebböl semmi sem lett.Jelenleg az LCD verhetetlennek tünik,ha megjön az OLED és alig lesz drágább az LCD-nél akkor lehet sikere,söt átveheti a vezetö szerepet az LCD-töl,és gyakorlatilag a PLAZMÁ-knak vége

duree54

(#22) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Nem olyan régen váltottam CRT-ről LCD-re. Jó CRT-hez képest egy retek az összes. Pedig állítólag nem rossz amit vettem (S2243-as Eizo), de nem szeretem. Ja, és jobban zavarja a szemem (mielőtt valaki belekötne, a monitor kalibrált /ami amúgy egy jó nagy parasztvakítás/)

Kíváncsi leszek, hogy mit tudnak majd ezek az OLED "csodák".

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#23) Komplikato válasza Cyberpunk (#10) üzenetére


Komplikato
veterán

"LCD TV-ben meg általában valamilyen PVA/IPS panel lapul ..."
Kivéve sok "akciós", noname vagy kifutós olcsó sz*rt. Ezek mellé nem véletlenül NEM írnak betekintési szöget. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24) atti_2010 válasza Picturemaker (#22) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hát ha neked zavarja a szemed az LCD valamit baromira rosszul csinálsz, a kollégámnak is zavarja az agyhullámait a mikrosütő, jókat nevetünk rajta.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) nbg válasza Angel1981 (#15) üzenetére


nbg
senior tag

"elsősorban digitális jel esetén."

Miert, van masmilyen is? :DDD

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#26) Quan-Chi válasza ABee (#7) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ha várunk még néhány évet akár pólóra is lehet nyomtatni OLED kijelzőt ;] és akkor tetszőleges mintájú lehet a pólónk, így elég 1et megvenni, minden nap sőt minden percben másik lehet rajtunk :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#27) atti_2010 válasza nbg (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze, a régi analóg bemenet, még az enyémen is van a digitális mellett.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#28) sKie^ válasza #21346560 (#20) üzenetére


sKie^
tag

ez nem barlangbanlakas. Jatekra pl. meg mindig sokan crt-t tartanak az lcd mellett. Itt nem a hetente 2x nsf-ezek kategoriara gondolok. Megvannak az elonyei a 17-es crt-knek nagy refresh rate-tel.
Ennyi erovel micsoda barom, aki filmes fenykepezogepet hasznal, mikor mar miota van digitalis. Pedig nem, analog nagyon is el, es sok tekintetben joval jobb, mint a mai digitalis gepek.

Kivancsian varom, mi sul ki ebbol az egeszbol, valamint mennyivel koltseghatekonyabb ez a gyartastechnologia.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#29) Picturemaker válasza atti_2010 (#24) üzenetére


Picturemaker
őstag

Gyenge poén volt és legközelebb legalább tedd OFF-ba, főleg, hogy nem is kapcsolódik a témához.
Nekem zavarja a szemem, ennyi. Nyilván mindenkinek másra érzékeny a szeme. A túlzottan világító fehér egyáltalán nem természetes. Szeretem mikor egy pusztán gazdasági okokból, kényszerűen elterjesztett technikát ennyire védenek. Azon kívül, hogy az új monitoroknak kevesebb a fogyasztása, semmivel nem jobbak egy jó CRT-nél, csak sokkal olcsóbb a gyártásuk.
Egy LCD képe (monitorokról beszélünk) fényévekre van egy jó CRT-től. Most is simán azt vettem volna, de már nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30) madgie válasza Picturemaker (#29) üzenetére


madgie
titán

És tudjuk, hogy a kalibrálás csak parasztvakítás... (kíváncsi vagyok, ki és hogyan állította be)

(#31) rumkola válasza Picturemaker (#29) üzenetére


rumkola
veterán

egyetértek :K

(#32) #06658560 válasza atti_2010 (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kevésbé fárad a szemem az otthoni 19" 1600*1200 @60Hz AOC-n, mint sok elég jónak mondott Dell, IBM, HP lcd-n, amik tudnak hasonlófelbontást.

(#33) atti_2010 válasza madgie (#30) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A havernál is leülök az LCD elé, és 5 perc alatt lebarnulok, nem csoda ha fáj a szeme, akkora fényerőnél.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) #21346560 válasza sKie^ (#28) üzenetére


#21346560
törölt tag

Fényképezős témában egyetértek veled, de monitorban nem igazán....
Bár nem vagyok monitor témában profi, de nem értem miért jobb a magasabb refresh rate...
CRT-nél tudom, de LCD-nél nem igazán értem...

(#35) Angel1981 válasza nbg (#25) üzenetére


Angel1981
veterán

:)

(#36) dezz válasza adamka16 (#8) üzenetére


dezz
nagyúr

Te sem láttál még normális LCD monitort... :) Láthatóan arról sem hallottál még, hogy különböző paneltípusok léteznek, igencsak eltérő képminőséggel.

(#19) CYBERIA: Hát, te sem tudod, hogy így általánosítani az "LCD"-vel kapcsolatban értelmetlen. Milyen panel volt benne? TN? PVA? IPS? Mindnek más a képe! (A legjobb színeket az IPS produkálja.)

Hol voltatok az elmúlt 6-8 évben? :)

(#29) Picturemaker: Esetleg keresd meg rajta a fényerőt, vagy ha az már 0, akkor a kontrasztot! :W

[ Szerkesztve ]

(#37) Cyberpunk válasza Picturemaker (#29) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ilyenről még nem halottam hogy valakinek bántja a szemét az LCD technológia :U
Fényerő lejjebb teker.
Még hogy nem jobbak :(( A komolyabb paneles monitorok hozzák azt a szintet színhűség tekintetében. Itt nincs geometria probléma mint CRT-nél. Nem fájdul meg a feje az embernek stb.. Szóval ne haragudj, de ez kicsit LoL :DD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) adamka16 válasza Cyberpunk (#10) üzenetére


adamka16
őstag

A plazma aláírom h egy jó technológia, de árban messze van egy lcd árától sajnos. ha vennék crt helyett az csak is plazma lenne. ;)

amúgy meg elérhetőségről/árról beszélek. persze, biztos vannak baromi jó LCD-k, de sajna ezeket aranyáron mérik. És azért én még mindig vágyom a tűéles képekre. Ha fejlődik még tovább az LCD és olcsóbb lesz a gyártás, akkor oké. Addig plazma vagy crt.. sztem...

[ Szerkesztve ]

(#39) Lipton válasza Picturemaker (#29) üzenetére


Lipton
őstag

Lehet, hogy nem láttál még rendes TFT-t.
Még ha igaz is lenne, akkor is kb 10 éve nem fejlesztenek, és jó ideje nem is gyártanak CRT-t. Ennyi idő alatt pedig a legjobb képcső is érezhetően gynegül.
Van egy lassan 10 éves 21-es Sony FD Trinitron képcsöves monitorm is, de sokkal gyengébb a képe mint a DELL TFT-nek.

(#40) Lipton válasza #06658560 (#32) üzenetére


Lipton
őstag

60Hz pedig olyan mint egy stoboszkóp. :)
19-es CRT-re nem való akkora felbontás, ez látszik is abból, hogy csak 60Hz-et tud.

(#41) dezz válasza adamka16 (#38) üzenetére


dezz
nagyúr

"A plazma aláírom h egy jó technológia, de árban messze van egy lcd árától sajnos."

Van vagy 1,5x annyi, azonos felbontáson... Nagyobb méretben ennyi sincs a különbség.

"persze, biztos vannak baromi jó LCD-k, de sajna ezeket aranyáron mérik."

A 70k az tényleg aranyár... :DDD (Használan meg a feléért is kapsz elég jót.)

"És azért én még mindig vágyom a tűéles képekre."

Egy CRT képe sosem lesz olyan éles, mint egy (normálisabb) LCD natív felbontáson. (Már ha mond neked valamit ez a kifejezés.)

Nagyon jól sikerülhetett az az ezredfordulós buli... :D Bocs, ezt nem lehetett kihagyni. :)

Cyberpunk: Úgy tűnik, ő sem ismeri a natív felbontás fogalmát... :P
(Mint ahogy a kalibrációról sem tudja, mi is az.)

[ Szerkesztve ]

(#42) adamka16 válasza dezz (#41) üzenetére


adamka16
őstag

azért az a 1,5 elég sok sztem...

hát 70k sztem kurv@sok egy kijelzőért... na és akkor még mindig ott van a Hotpixel :)

szívok is a notimmal mert 1 van rajt de ugye a garancia 4-től van csak... 140k egy hotpixes notiért... később mennyit ront majd az értékén ha netán eladom... ennyiből még mindig gyerekcipőben van az LCD.. javítsatok ki ha nem...

és "hülyézni" nem kell egyből. köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43) #06658560 válasza Lipton (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

nekem nem villódzik úgy, mint egynémely lcd-k. Szememnek. S kisebb felbontáson ez is bántja a szemem, a felbontás pedig igenis való ekkora mérethez. Van sun monitorom is, jobb frissítéssel bír ugyanekkora felbontáson, ugyanekkora méretben, csak az és a gép fizikálisan eltérö helyen van.

(#44) Cyberpunk válasza #06658560 (#43) üzenetére


Cyberpunk
félisten

"nekem nem villódzik úgy, mint egynémely lcd-k"

Hát ezek szerint én vak vagyok mert nem vettem észre eddig hogy bármelyik LCD monitor "villódzik" :DDD Pont hogy LCD-nek van nyugodtabb képe CRT-hez képest.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) nyunyu válasza #06658560 (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

Szememnek. S kisebb felbontáson ez is bántja a szemem, a felbontás pedig igenis való ekkora mérethez

Engem 21"-es Eizo-n zavar az 1600x1200@100Hz, inkabb 1280x960@100Hz-n jaratom...

(Iszonyat sokat romlott a kepe az elmult 5 evben, multkor bekapcsoltam a regnemhasznalt 21" iiyama S102GT-met, elesebb kepe volt, mint a napi 8-10 orat nyuzott Eizo F930-nak :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) Eddie141


Eddie141
senior tag

Ha 2 perc alatt kész a kijelző, akkor remélem, hogy nem olyan költséges. Ha úgy vesszük, és arányosan számolunk, akkor ez az 50"-os moncsi a 15öshöz képest 8330 Dollárba kellene fájjon, az meg azért nagyon nem semmi. Azért sem tolonganának :U (kis hazánkban legalábbis biztosan nem)

(#47) CYBERIA válasza dezz (#36) üzenetére


CYBERIA
őstag

Mindegy milyen panel, egyik típus képét sem tartom jobbnak a plazmánál.
Hozzátéve azt, hogy ha a felhasználási terület televíziózás vagy filmezés.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#48) Akybron


Akybron
aktív tag

Az LCD nem villog VS CRT villog-ra.
A CRT villog, ez tény.
Az LCD maga nem villog, ez is tény.
De a háttérvilágítás: max fényerőn nem villog, egyébként meg villoghat.
Ugyanis a háttérvilágítást sok esetben PWM-mel vezérlik, azaz gyorsan ki-be kapcsolgatják, a fényerő a ki és bekapcsolt állapot arányából adódik. (Ezt megteszi a monitorom is, meg a TV-m is. Biztosan van értelmes fényerőállításos megoldás is, de eddig csak PWM-et láttam.)
Ezért a monitorom Max fényerőre van állítva, de szerencsére nem brutális a fényereje, így nem zavaró.
Színhelyesség és betekintési szög olyan amilyen, hiszen TN paneles szegény.
Netezni, játszani, programozni megfelel. Filmnézéshez össze van kötve a gép a TV-vel.

73&DX HA5OJN

(#49) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

nekem egy Asus VW195D monitorom van ... egész napos függés alatt sem fárad a szemem ;)

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#50) dezz válasza adamka16 (#42) üzenetére


dezz
nagyúr

"azért az a 1,5 elég sok sztem..."

Ez 32"-re vonatkozott, full-HD. Számszerűleg tehát úgy 50k.

"hát 70k sztem kurv@sok egy kijelzőért..."

Szerintem meg nem, hiszen nem 1-2 évre vesszük -- legalábbis egy normálisabb monitort. Persze, az is egy stratégia, ha valaki 1-2 évente váltogatja az olcsó szarokat. 5 éves távlatban ugyanott van anyagilag, de az élmény egy kicsit más.

"na és akkor még mindig ott van a Hotpixel"

Az inkább bad pixel. :)

"szívok is a notimmal mert 1 van rajt de ugye a garancia 4-től van csak... 140k egy hotpixes notiért... később mennyit ront majd az értékén ha netán eladom... ennyiből még mindig gyerekcipőben van az LCD.. javítsatok ki ha nem..."

Egyes helyeken párezerért adnak pixelgarit... Egyébként többnyire a TN-en jelennek meg úgy a pixelhibák, hogy világít az adott (szub)pixel, a többi paneltípusnál (a fordított ki-be kapcsolási állapot miatt) sötét marad, ami kevésbé feltűnő. (Ha csak az egyik szubpixel ment ki, mint az esetek 99%-ában, akkor nem fekete lesz, csak az egyik színösszetevő fog hiányozni.) Főleg, ha nem pont középtájon van.

Ja, amúgy most már értem a hozzáállásod: a notikban a legócskább TN-ek vannak...

(I)"és "hülyézni" nem kell egyből. köszi!"(/I)

Az nem hülyézés volt, hanem azt fejeztem ki vele, hogy mintha egyátalán nem követted volna ezt a témakört az utóbbi pár évben.

(#43) Kopi31415: Szóval, neked jobban villódznak "egynémely" :F LCD-k, mint a 60 Hz-es CRT-d...!? :P Ilyet sem hallottam még. :R

Véletlenül nem a TN-ek jól látható pixel-bizsergetésére gondolsz, amivel a natív 6 bit/színcsat. színfelbontást (64 fokozat) 8 bitesre (256 fokozat [pontosabban itt valamivel kevesebb]) bővítik? Az mondjuk engem is zavar, már csak ezért sem vennék TN-t.

CYBERIA: Az lehet, de ha azt írod, hogy egy bizonyos LCD-nek pasztelszínei vannak, akkor már egyátalán nem mindegy, milyen típusú panelről van szó. Biztos vagyok benne, hogy nem IPS volt.

Akybron: Minden LCD PWM-mel szabályozza a fényerőt (még a LED-esek is). De az butaság, ha csak emiatt állandóan maxon játatod, mert a kelleténél nagyobb fényerő sokkal jobban bántja a szemet, mint az a többszáz Hz-es (láthatatlan) villogás, amit a háttérvilágítás szabályozása jelent.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.